Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ με τη λέξη «απογοητευμένος» γιατί έχω εδώ και πολύ καιρό η Cosmote να παρουσιάσει μία προσφορά στην Cosmoκάρτα. Μετά το 0,01 ευρώ/λεπτό σταμάτησε τις προσφορές. Και αυτό δεν το διαφημίζει καθόλου. Φαίνεται πως το What’s up την καλύπτει και ασχολείται μόνο με αυτό και τα συμβόλαιά της. Για να μην βγαίνουμε όμως και off-topic οι προσφορές είναι οι εξής:

 

Προσφορά What’s up: Με 3 ευρώ έχετε 1500’ λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς όλη τη What’s up παρέα. Περισσότερες πληροφορίες: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=265073

 

Προσφορά συμβολαίου «Απεριόριστα 15»: Με 10 ευρώ έχετε 1500’ λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς όλη την Cosmote (What’s up, συμβόλαια και Cosmoκάρτα). Περισσότερες πληροφορίες: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=265059

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια, αλλα η φοτο ειναι απο το τελευταιο βιντεο της κοσμοτε που περιμεναμε ως απαντηση... στις προτασεις της wind και vodafone των καρτοκινητων τους.

Απο εδωμεσα το πηρα που το εβαλε ενα παιδι λιγες σελιδες πριν... ε καναμε μια συζητηση οτι η προσφορα αυτη δεν εχει καμμια σχεση με τις 2 των αλλων εταιριων κτλ κτλ. Υποτιθεται οτι κατεβασε στα 10 ευρο το unlimited και στα 10 το whats up.Kαι τα βαζει ολα μεσα σε μια διαφημιση και κοτσαρει και ενα cosmocarta. E αυτο ελειπε απο συμβολαιο κοσμοτε να μην μπορεις να παρεις σε κοσμοκαρτα!Ομως ετσι οπως το εχει στο τελος σου δειχνει οτι ΚΑΙ με τη κοσμοκαρτα μπορεις να εχεις ενα αντιστοιχο οφελος με 10 ευρο να μιλας απεριοριστα κτλ.

 

Ετσι το βλεπω ενας απογοητευμενος κοσμοκαρτιωτης.

 

yg.Και πως δειχνω στην εικονα την προσφορα του Συμβολαιου;Υπαρχει συμβολαιο με 10ευρο;

Για τους καρτοκινητούς υπάρχει άλλη απάντηση από την cosmote και η οποία βρίσκεται στην αρχική σελίδα του myphone.gr

Τώρα για αυτό που αναφέρθηκε στα αρχικά post θα σου πω ότι πολλοί πίστευαν και βιάστηκαν να πουν,είναι ότι η μείωση του απεριόριστα 15 σε 10ευρώ ήταν η απάντηση της cosmote στις προσφορές του ανταγωνισμού για τα καρτοκινητά, κάτι που δεν ισχύει βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Και πως δειχνω στην εικονα την προσφορα του Συμβολαιου;Υπαρχει συμβολαιο με 10ευρο;

Στην ουσία είναι το πρόγραμμα Απεριόριστα 15 που ήταν 15€ το πάγιο και τώρα το μειώσαν στα 10€;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω για την προσφορά των 1500, πρέπει να την ενεργοποιήσω άμεσα την προσφορά ή μπορώ να περιμένω μερικές μέρες μέχρι να μου τελειώσει το πακέτο με τα 600 λεπτά που ήδη έχω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω για την προσφορά των 1500, πρέπει να την ενεργοποιήσω άμεσα την προσφορά ή μπορώ να περιμένω μερικές μέρες μέχρι να μου τελειώσει το πακέτο με τα 600 λεπτά που ήδη έχω;

Ευχαριστώ.

 

Και να θες να το ενεργοποιήσεις δεν θα μπορείς μιας και έχεις υπόλοιπο από προηγούμενο πακέτο call600.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω για την προσφορά των 1500, πρέπει να την ενεργοποιήσω άμεσα την προσφορά ή μπορώ να περιμένω μερικές μέρες μέχρι να μου τελειώσει το πακέτο με τα 600 λεπτά που ήδη έχω;

Ευχαριστώ.

Γενικά, πρώτα τελειώνει το προπληρωμένο πακέτο και μετά μπορούμε να ενεργοποιήσουμε εκ νέου άλλο ή το ίδιο πακέτο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου λύση στο πρόβλημα-θέμα αυτό είναι ότι έχω 3 αριθμούς, 1 για κάθε εταιρεία.

Έχω CU για να με καλούν όσοι έχουν CU, What' up για να με καλούν όσοι έχουν What' s up και ένα F2G2 για να κάνω τυχόν κλήσεις που θα διαρκέσουν ένα Α χρονικό διάστημα.

Θα μου πει κανείς ότι θα καεί ο εγκέφαλός μου. Εντάξει, δεκτό, αλλά μακάρι στο θέμα του SIM Cloning να βγει ένα σύστημα όπου θα έχεις σε 1 κάρτα SIM και τους 3 αριθμούς που θα είναι από διαφορετικά δίκτυα ο καθένας και θα είναι και οι 3 ταυτόχρονα ενεργοποιημένοι και θα δέχεσαι και θα κάνεις κλήσεις σε όποιον θέλεις ανεξαρτήτως δικτύου που βρίσκεται για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Αυτά από μένα!:D

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει στο whats up καποιο προγραμμα για mobile internet?

Πακέτο 40MB με 4€ αλλά είναι μόνο wap, δεν είναι κανονικό internet.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλουθωντας (αναγκαστικα) ολες τις προσφορες που βγαινουν κατα καιρους εχω διαπιστωσει οτι η Cosmote ενδιαφερεται περισσοτερο για το Whatsup ενω δεν κανει τιποτα απολυτως για την Cosmoκαρτα. Τελευταια κινηση της ηταν το 0,01/λεπτο προς δυο αριθμους Cosmote. Στο μεσοδιαστημα οι αλλες δυο ειχαν και προπληρωμενα πακετα χρονου ομιλιας προς ολους, κλησεις προς σταθερα κ.α. ενω η Cosmote δεν απαντησε ποτε σε αυτα. Προφανως με την "υπεροψια" της πρωτιας. Το θεμα ομως ειναι οτι zουμε σε δυσκολους οικονομικους καιρους και καμια πρωτια δεν ειναι δεδομενη. Ας ελπισουμε οτι η Cosmote δεν θα το ανακαλυψει εκ των υστερων. Ξεχασα να αναφερω τα 45' bonus με καθε ανανεωση οπου εκει απαντησε αμεσα Edited by impro
Edit
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μεταφερω χρηματα απο ενα καρτοσυμβολαιο σε εναν αριθμο whats up? παιρνω το 1313,ακουω τις οδηγιες αλλα δεν ξερω ποια επιλογη να πατησω για τη μετεφορα...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικό είναι εαν απαντήσει με κάτι πολύ καλό αλλά γνωρίζουμε εαν έχει μεριμνήσει σχετικά με τον σημαντικό αριθμό προβλημάτων που αναφέρονται από χρήστες καρτοκινητής σε διάφορα σημεία της χώρας;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μεταφερω χρηματα απο ενα καρτοσυμβολαιο σε εναν αριθμο whats up? παιρνω το 1313,ακουω τις οδηγιες αλλα δεν ξερω ποια επιλογη να πατησω για τη μετεφορα...

 

Θα πατήσεις το 9 για να συνδεθείς με έναν εκπρόσωπο της Cosmote.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο για να κανω μεταφορα απο καρτοσυμβολαιο κοσμοτε σε whats up και μου ειπαν οτι δεν γινεται αυτο. ισχυει αυτο?δεν ειναι δυνατη η μεταφορα?
Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο για να κανω μεταφορα απο καρτοσυμβολαιο κοσμοτε σε whats up και μου ειπαν οτι δεν γινεται αυτο. ισχυει αυτο?δεν ειναι δυνατη η μεταφορα?

Πάρ'τους και πες τους ότι αν δεν στο κάνουν θα κάνεις φορητότητα. Να δεις που θα στο κάνουν μετά.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οι υπηρεσίες του καρτοσυμβολαίου περιγράφονται στο παρακάτω link

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=COST_CONTROL&breadcrumbTitle=%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82+%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%A3%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CE%AF%CE%BF%CF%85&Title=Υπηρεσίες ΚαρτοΣυμβολαίου

 

 

Σαφώς και γίνεται λοιπόν μεταφορά Από καρτοσυμβόλαιο χρόνου ομιλίας

Link to comment
Share on other sites

ξαναπηρα ρε παιδια αλλα επιμενει αυτη που μου απανταει πως δεν υπαρχει τετοια υπηρεσια.τι μπορω να κανω???
Link to comment
Share on other sites

ξαναπηρα ρε παιδια αλλα επιμενει αυτη που μου απανταει πως δεν υπαρχει τετοια υπηρεσια.τι μπορω να κανω???

Ζήτα να μιλήσεις με κάποιον υπεύθυνο της εξυπηρέτησης πελατών και πες του ότι από τη στιγμή που αναφέρει το site ότι γίνεται κανονικά η μεταφορά υπολοίπου, είναι υποχρεωμένοι να στο κάνουν αλλιώς απείλησε ότι θα κάνεις φορητότητα!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ενα εχω να πω,οτι εαν για τις υπηρεσιες που λενε οτι προσφερουν πρεπει να κινησω γη και ουρανο για να τις χρησιμοποιησω να τη 'βρασω' την κοσμοτε και το σημα καμπανα! μηπως μπορει καποιος να μου πει η νεα προσφορα με τα 3 ευρω και τα 1500' και sms ποσες φορες μπορει να χρησιμοποιηθει το μηνα απο τον ιδιο αριθμο??
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να μου πει η νεα προσφορα με τα 3 ευρω και τα 1500' και sms ποσες φορες μπορει να χρησιμοποιηθει το μηνα απο τον ιδιο αριθμο??

Μέχρι 4 φορές μέσα σε ένα μήνα φίλε μου.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ! αλλα στο σαιτ του whats up δεν λεει τιποτα για τον αριθμο που μπορεις να το ενεργοποιεις.
Link to comment
Share on other sites

Απογοητεύομαι με την cosmote.Σαν πρώτη έπρεπε αυτή να έδειχνε το παράδειγμα.

Περίμενα τόσες μέρες,λέω κάτι θα βγάλει επιτέλους για την cosmocarta....και αντι αυτού τα ίδια και τα ίδια.Τόσο πολύ δύσκολο είναι να ανανεώσει τον απαρχαιωμένο της τιμοκατάλογο στην cosmocarta??

Οι πελάτες του what's up της βγάζουν κέρδος ή η cosmocarta και τα συμβόλαια?

Αν χάσει εμάς το what's up θα την "σώσει" με τα 3 euro το μήνα.......

Link to comment
Share on other sites

Απογοητεύομαι με την cosmote.Σαν πρώτη έπρεπε αυτή να έδειχνε το παράδειγμα.

Περίμενα τόσες μέρες,λέω κάτι θα βγάλει επιτέλους για την cosmocarta....και αντι αυτού τα ίδια και τα ίδια.Τόσο πολύ δύσκολο είναι να ανανεώσει τον απαρχαιωμένο της τιμοκατάλογο στην cosmocarta??

Οι πελάτες του what's up της βγάζουν κέρδος ή η cosmocarta και τα συμβόλαια?

Αν χάσει εμάς το what's up θα την "σώσει" με τα 3 euro το μήνα.......

Ειναι δύσκολο να ψήσεις αυτούς που έχουν Cosmokarta να το κανουν What's Up;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...