Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημερωνω πως μετά από τηλεφώνημα στο 13888 λέγοντας πως ακόμα δεν έχει ακόμα ενεργοποιηθεί ο αριθμός, ενεργοποιήθηκε μετά από 5 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Screenshot_20240812-160851_Instagram.jpg

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, spoukos said:

Ενημερωνω πως μετά από τηλεφώνημα στο 13888 λέγοντας πως ακόμα δεν έχει ακόμα ενεργοποιηθεί ο αριθμός, ενεργοποιήθηκε μετά από 5 λεπτά.

Λες;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fotisk13 said:

Screenshot_20240812-160851_Instagram.jpg

Μόνο η Cosmote σωστά; άκυρο και η vf έδωσε είδα στα σοσιαλ και η nova.

Θέλω μια βοήθεια, έκανα ένα νούμερο φορητότητα για What's Up έβαλα πως θέλω να κρατήσω το νούμερο, έβαλα ήρθε otp ήρθε σήμερα η σιμ από τη κούριερ, ήρθε και έλεγε ο φάκελος άλλο νούμερο, έκανα ενεργοποίηση μπας και γίνει κάτι έβαλα σελφι κλπ και είναι νέο νούμερο.  Τι να κάνω 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, elkons said:

Μόνο η Cosmote σωστά; άκυρο και η vf έδωσε είδα στα σοσιαλ και η nova.

Θέλω μια βοήθεια, έκανα ένα νούμερο φορητότητα για What's Up έβαλα πως θέλω να κρατήσω το νούμερο, έβαλα ήρθε otp ήρθε σήμερα η σιμ από τη κούριερ, ήρθε και έλεγε ο φάκελος άλλο νούμερο, έκανα ενεργοποίηση μπας και γίνει κάτι έβαλα σελφι κλπ και είναι νέο νούμερο.  Τι να κάνω 

Φορητότητα = ίδιο νούμερο.

Εάν σου έστειλαν άλλο, τότε έγινε αίτηση για νέα σύνδεση. Πρέπει να μιλήσεις με εξυπηρέτηση για να βγάλεις κάποια άκρη τι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sou_d said:

Λες;

Δεν ξερω μπορεις να δοκιμασεις. Εμενα παντως μου ειπαν πως θα γινοταν ετσι και αλλιως απλως το επεσπευσαν

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, minast said:

Φορητότητα = ίδιο νούμερο.

Εάν σου έστειλαν άλλο, τότε έγινε αίτηση για νέα σύνδεση. Πρέπει να μιλήσεις με εξυπηρέτηση για να βγάλεις κάποια άκρη τι έγινε.

Ναι φορητότητα έβαλα στη φόρμα, δηλαδή είχε νέα σύνδεση και μεταφορά αριθμού ,επέλεξα τ μεταφορά αλλά τίποτα.  Ίσως έγινε λάθος με τη κούριερ ή με αυτούς θα δω μήπως τη δώσω αυτή στον γιό μου να παίρνει extra gb 6 μήνες και θα επικοινωνήσω μαζί τους

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια ανακοίνωση COSMOTE.

 

Screenshot_20240813-203144_Instagram.jpg

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, fotisk13 said:

Καινούρια ανακοίνωση COSMOTE.

 

Screenshot_20240813-203144_Instagram.jpg

Για καρτοκινητή παραμένουν τα 15 GB. Τουλάχιστον έτσι λένε στο instagram

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα για το απλό diy. Πηγα να εξαργυρώσω κωδικό και δεν δούλευε η σελίδα και μετά είδα ότι εξαφανίσθηκε και από την σελίδα με τα diy πακέτα. Κρίμα και βόλεψε τόσο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Zefir said:

Έλεγα για το απλό diy. Πηγα να εξαργυρώσω κωδικό και δεν δούλευε η σελίδα και μετά είδα ότι εξαφανίσθηκε και από την σελίδα με τα diy πακέτα. Κρίμα και βόλεψε τόσο καιρό.

Αφού το απέσυρε το αντίστοιχο η Vodafone από τα CU Shake το απέσυρε λογικά και η πράσινη 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εξυπηρέτηση από τα λιντλ...(Αν και αυτά σε αυτό το θέμα, δεν δίνουν δικαίωμα). Από 15 Ιουλ..

 

Screenshot_2024-08-28-16-52-08-88_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235~2.jpg

Screenshot_2024-08-28-16-56-48-64_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Screenshot_2024-08-28-16-53-07-35_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235~2.jpg

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sou_d said:

Εξυπηρέτηση από τα λιντλ...(Αν και αυτά σε αυτό το θέμα, δεν δίνουν δικαίωμα). Από 15 Ιουλ..

 

Screenshot_2024-08-28-16-52-08-88_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235~2.jpg

Screenshot_2024-08-28-16-56-48-64_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Screenshot_2024-08-28-16-53-07-35_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235~2.jpg

Εγώ που είχα κάνει στη φόρμα φορητότητα και έστειλαν νέο νούμερο 💀

Ίσως τελικά το καταργήσω βέβαια το νούμερο αυτό δεν το θέλω [αυτό που ήταν για φορητότητα]

Έγινε από What's App λέει ενώ είναι What's Up 🤡

Έκανες ενεργοποίηση μέσω της εφαρμογής; πχ εμένα νέα σιμ ενεργοποίηθηκε κατευθείαν 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, elkons said:

Εγώ που είχα κάνει στη φόρμα φορητότητα και έστειλαν νέο νούμερο 💀

Ίσως τελικά το καταργήσω βέβαια το νούμερο αυτό δεν το θέλω [αυτό που ήταν για φορητότητα]

Έγινε από What's App λέει ενώ είναι What's Up 🤡

Έκανες ενεργοποίηση μέσω της εφαρμογής; πχ εμένα νέα σιμ ενεργοποίηθηκε κατευθείαν 

Εφαρμογής what's up... Άσε, άλλο αριθμό λέει στο αρχικό email, άλλο μέσα στην ενεργοποίηση. Στο τσατ , το μόνο που έκαναν είναι να ανοίξουν αίτημα. Στο κατάστημα, μου είπαν να την πετάξω την κάρτα και να πάρω άλλη...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sou_d said:

Εφαρμογής what's up... Άσε, άλλο αριθμό λέει στο αρχικό email, άλλο μέσα στην ενεργοποίηση. Στο τσατ , το μόνο που έκαναν είναι να ανοίξουν αίτημα. Στο κατάστημα, μου είπαν να την πετάξω την κάρτα και να πάρω άλλη...

Μπάχαλο τα έκαναν χαρά στο κουράγιο σου 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, elkons said:

Μπάχαλο τα έκαναν χαρά στο κουράγιο σου 

Ενεργοποιήθηκε σήμερα. Κουκουρούκου. Τέλος πάντων..

Link to comment
Share on other sites

Αν ληξει το υπολοιπο χρηματων σε whatsup,τα τοκεν που δεν εχουν ημερομηνια ληξης χανονται?

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, GPOWER said:

Αν ληξει το υπολοιπο χρηματων σε whatsup,τα τοκεν που δεν εχουν ημερομηνια ληξης χανονται?

ΟΧΙ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GPOWER said:

Αν ληξει το υπολοιπο χρηματων σε whatsup,τα τοκεν που δεν εχουν ημερομηνια ληξης χανονται?

Τα Mistery token δεν λήγουν ΠΟΤΈ όσο καιρό και να τα έχεις στη λίστα με τα τοκεν. Τα κανονικά token όταν κάνεις ανανέωση λήγουν μαζί με την λήξη του πακέτου ενώ αν κάνεις ανανέωση πριν την λήξη του πακέτου κάνει Rollover το token.

Ελπίζω μη σε μπέρδεψα, νομίζω κατανοητά τα είπα. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους 2 φίλους για την βοήθεια.Ναι για τα mystery tokens αναφερομουν,σε ένα What's up που θα το αφησω να λήξει,εχοντας 3 token που θα τα χρειαστω αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το πακέτο αυτόματης ενεργοποίησης με τα 7.20€ που λήγει στις 03 Σεπτεμβρίου.

Έπεσα όμως στην περίπτωση το υπόλοιπο μου 7.50€ να λήγει στις 02 Σεπτεμβρίου!!

Υπάρχει λύση ώστε να μην κάνω ανανέωση?

Δεν μπορώ να καταργήσω 'στιγμιαία' το πακέτο 7.20 ΓΙΑΤΙ δεν υπάρχει πλέον και δεν θα μπορώ να το ενεργοποιήσω ξανά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Έχω βάλει το πακέτο αυτόματης ενεργοποίησης με τα 7.20€ που λήγει στις 03 Σεπτεμβρίου.

Έπεσα όμως στην περίπτωση το υπόλοιπο μου 7.50€ να λήγει στις 02 Σεπτεμβρίου!!

Υπάρχει λύση ώστε να μην κάνω ανανέωση?

Δεν μπορώ να καταργήσω 'στιγμιαία' το πακέτο 7.20 ΓΙΑΤΙ δεν υπάρχει πλέον και δεν θα μπορώ να το ενεργοποιήσω ξανά.

Μην το πολυσκέφτεσαι, δεν κερδίζεις κάτι..

Πες ότι βρίσκεις τρόπο να κάνεις την ενεργοποίηση μία μέρα νωρίτερα.

Τον επόμενο μήνα θα χρειαστεί σίγουρα να κάνεις ανανέωση εφόσον θα έχεις μηδενικό υπόλοιπο.

Αν από την άλλη κάνεις ανανέωση τώρα, τον επόμενο μήνα, θα την γλιτώσεις.

Δηλαδή, με τον έναν ή τον άλλο τρόπο, θα χρειαστείς minimum μία ανανέωση μέσα στις επόμενες 30 ημέρες

Δεν αλλάζει κάτι.

Edited by user_one
Link to comment
Share on other sites

Στο cosmote app στο Ανακάλυψε υπάρχει ένα ερωτηματολόγιο για την ανακύκλωση και μου εδωσαν 3GB για 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...