Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, minast said:

Δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα την ερώτηση 🙂

Εάν έχεις αρκετά χρήματα για ανανέωση, θα ανανεωθεί αυτόματα και δεν θα τα χάσεις.

Εάν δεν έχεις, δεν θα γίνει αυτόματη ανανέωση και θα τα χάσεις.

Λογικά ναι 

Link to comment
Share on other sites

οταν παω σε καταστημα κοσμοτε να κανω ανανεωση 8 ευρω οπως ζηταω ,η πρωτη απαντηση ειναι οτι δεν κανουν τετοια ανανεωση εκει,αλλα μετα οταν τους λεω οτι γινεται στον γερμανο,αλλαζουν την απαντηση και καλα οτι δεν καταλαβαν και οτι νομιζαν οτι ηθελα 800' ομιλιας..μα εγω δεν ζητησα λεπτα ,ποσο ανεφερα..παγαποντηδες!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, YarnPoochy said:

Καλησπερα στο forum.

Προσπαθησα σημερα να αλλαξω απο FROG σε WHAT'S UP.

Εστειλα τη σχετικη εντολη ΑΛΠΑΚ στο 1314.

Ζητανε 10 ολοκληρα ΕΥΡΩ για μια απλη αλλαγη πακετου. 

Απο ποτε Ισχυει κατι τετοιο ?

Καλησπερα.Εστειλα το ΙΔΙΟ μνμ (ΑΛΠΑΚ στο 1314) προχθες και ΤΩΡΑ (για να δω τι παιζει...) και μου λεει ειτε wu ειτε κοσμοκαρτα

3€!!!Το νουμερο ηταν wu και ειχε γινει frog...αρα αυτη ειναι η δευτερη αλλαγη...

Θα δοκιμασω και σε άλλο φρογκ και θα επανελθω...

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, saviano said:

Καλησπερα.Εστειλα το ΙΔΙΟ μνμ (ΑΛΠΑΚ στο 1314) προχθες και ΤΩΡΑ (για να δω τι παιζει...) και μου λεει ειτε wu ειτε κοσμοκαρτα

3€!!!Το νουμερο ηταν wu και ειχε γινει frog...αρα αυτη ειναι η δευτερη αλλαγη...

Θα δοκιμασω και σε άλλο φρογκ και θα επανελθω...

Ξαναδοκιμασα μολις το ΑΛΠΑΚ και συνεχιζει το κοστος αλλαγης απο frog σε WU ή COSMOKARTA να ειναι στα 10 ευρω απο την πρωτη αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, YarnPoochy said:

Ξαναδοκιμασα μολις το ΑΛΠΑΚ και συνεχιζει το κοστος αλλαγης απο frog σε WU ή COSMOKARTA να ειναι στα 10 ευρω απο την πρωτη αλλαγη.

Το εστειλα και απο άλλο φρογκ (και αυτο πρωην wu ) και πάλι 3€!! Τί να πώ;

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, saviano said:

Το εστειλα και απο άλλο φρογκ (και αυτο πρωην wu ) και πάλι 3€!! Τί να πώ;

 

Το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι ισως ειναι στα 3 ευρω σε σενα επειδη και οι δυο αριθμοι που αναφερεις εχουν ΗΔΗ κανει μια αλλαγη στο παρελθον και ηταν WU που εγιναν FROG.

Αλλα και ετσι να ειναι παλι δεν βγαζει και πολυ νοημα και συνεχιζει να ειναι τραγικο το να χρεωνει σε αλλους 3 και σε αλλους 10 ολοκληρα ευρω για μια απλη αλλαγη πακετου.

Edited by YarnPoochy
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, saviano said:

Κοιτα, αν ειναι να κερδισεις αρκετα €€€ με τη αλλαγη, τοτε το προχωρας αναγκαστικα..

 

 

 

 

Οχι με τιποτα δεν τους χρωσταω 10 ευρω επειδη "τολμησα" να ζητησω αλλαγη πακετου.

Που και στην τελικη περισσοτερα χρηματα θα τους ακουμπουσα αν πηγαινα στο WU μιας και τα πακετα του ειναι ακριβοτερα απο το FROG.

Aλλα δεν πειραζει , ροκανιζω το υπολοιπο μου και αποχωρω.

 

Edited by YarnPoochy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.
Εντελώς newbie ερώτηση (μη βαράτε). Έχω Cosmoκάρτα. Ποια ακριβώς είναι τελικά τα μειονεκτήματα της αυτόματης ανανέωσης πακέτων, σε σχέση με το να ενεργοποιούμε κάθε μήνα από μόνοι μας πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stark said:

Καλησπέρα.
Εντελώς newbie ερώτηση (μη βαράτε). Έχω Cosmoκάρτα. Ποια ακριβώς είναι τελικά τα μειονεκτήματα της αυτόματης ανανέωσης πακέτων, σε σχέση με το να ενεργοποιούμε κάθε μήνα από μόνοι μας πακέτο;

Δεν έχει 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2023 at 2:28 ΜΜ, GREGORYMO said:

Υπάρχει και άλλη λύση.

Ενεργοποιείς το cosmokarta basic AUTO με 7.2€ και σταματάς να σκοτιζεσαι

 

2 ώρες πριν, minast said:

Δεν έχει 🙂

Οι απορίες μου έχουν προκύψει σε συνδυασμό και με όσα έχουν συζητηθεί τις τελευταίες μέρες εδώ.
Καταρχάς είμαι κι εγώ από κείνους που το Combo Basic (Cosmoκάρτα) τους αρκεί και θα ήθελα να συνεχίσω να το έχω (μέχρι νεωτέρας βέβαια, καθότι αυτά συνέχεια αλλάζουν). 
- Θεωρώ δεδομένο (σύμφωνα με αυτό) ότι αν ενεργοποιήσω μέχρι τις 13/11/2023 το Combo Basic Auto,  θα μπορώ να κρατήσω το πακέτο, σωστά;
- Αυτό που με μπερδεύει λίγο είναι η αναφορά στο ότι με το AUTO "το πακέτο ενεργοποιείται αυτόματα κάθε φορά που τελειώνουν τα λεπτά ομιλίας". Δηλαδή - εκτός από την περίπτωση που τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας / πριν το πέρας των 30 ημερών - ΔΕΝ ενεργοποιείται αυτόματα έτσι κι αλλιώς κάθε 30 (ή 31) μέρες (αρκεί εγώ να εξασφαλίζω ότι υπάρχει επαρκές υπόλοιπο χρημάτων) ;

Για να το θέσω αλλιώς, με τη χρήση που κάνω εγώ, και με όσα λεπτά ομιλίας έχω μαζέψει αυτή τη στιγμή από τις manual ανανεώσεις, αποκλείεται μέσα σε 30 μέρες να μου τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας. Το AUTO θα ήθελα να το ενεργοποιήσω για 2 λόγους. 1) για να κρατήσω το Combo Basic πακέτο, και 2) για να μη χρειάζεται να έχω το νου μου κάθε 30 μέρες να ενεργοποιώ manually πακέτο. Ιδανικά, δηλαδή, θα ήθελα (αφού εξασφαλίσω πως υπάρχει επαρκές υπόλοιπο με την αυτόματη ανανέωση υπολοίπου κάθε 28η μέρα, που βλέπω πως γίνεται μέσα από την εφαρμογή), να ανανεώνεται αυτόματα το Combo Basic κάθε 30 μέρες (άρα πριν χαθούν τα μαζεμένα λεπτά + MB), και να μεταφέρονται τα υπόλοιπα λεπτά και MB μου στον επόμενο μήνα.

Γίνεται αυτό ή ζητάω πολλά; 

IMG_20231012_131924.thumb.jpg.68008f686cd57f98f37b2e0e79c6cb85.jpg

Screenshot_2023-10-18-23-01-58-92_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, stark said:

 

Οι απορίες μου έχουν προκύψει σε συνδυασμό και με όσα έχουν συζητηθεί τις τελευταίες μέρες εδώ.
Καταρχάς είμαι κι εγώ από κείνους που το Combo Basic (Cosmoκάρτα) τους αρκεί και θα ήθελα να συνεχίσω να το έχω (μέχρι νεωτέρας βέβαια, καθότι αυτά συνέχεια αλλάζουν). 
- Θεωρώ δεδομένο (σύμφωνα με αυτό) ότι αν ενεργοποιήσω μέχρι τις 13/11/2023 το Combo Basic Auto,  θα μπορώ να κρατήσω το πακέτο, σωστά;
- Αυτό που με μπερδεύει λίγο είναι η αναφορά στο ότι με το AUTO "το πακέτο ενεργοποιείται αυτόματα κάθε φορά που τελειώνουν τα λεπτά ομιλίας". Δηλαδή - εκτός από την περίπτωση που τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας / πριν το πέρας των 30 ημερών - ΔΕΝ ενεργοποιείται αυτόματα έτσι κι αλλιώς κάθε 30 (ή 31) μέρες (αρκεί εγώ να εξασφαλίζω ότι υπάρχει επαρκές υπόλοιπο χρημάτων) ;

Για να το θέσω αλλιώς, με τη χρήση που κάνω εγώ, και με όσα λεπτά ομιλίας έχω μαζέψει αυτή τη στιγμή από τις manual ανανεώσεις, αποκλείεται μέσα σε 30 μέρες να μου τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας. Το AUTO θα ήθελα να το ενεργοποιήσω για 2 λόγους. 1) για να κρατήσω το Combo Basic πακέτο, και 2) για να μη χρειάζεται να έχω το νου μου κάθε 30 μέρες να ενεργοποιώ manually πακέτο. Ιδανικά, δηλαδή, θα ήθελα (αφού εξασφαλίσω πως υπάρχει επαρκές υπόλοιπο με την αυτόματη ανανέωση υπολοίπου κάθε 28η μέρα, που βλέπω πως γίνεται μέσα από την εφαρμογή), να ανανεώνεται αυτόματα το Combo Basic κάθε 30 μέρες (άρα πριν χαθούν τα μαζεμένα λεπτά + MB), και να μεταφέρονται τα υπόλοιπα λεπτά και MB μου στον επόμενο μήνα.

Γίνεται αυτό ή ζητάω πολλά; 

IMG_20231012_131924.thumb.jpg.68008f686cd57f98f37b2e0e79c6cb85.jpg

Screenshot_2023-10-18-23-01-58-92_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Γίνεται ακριβώς αυτό.

ΤΩΡΑ μάλιστα η cosmote βάζει το το δίλημμα.

Η δίνεις 8 επί 12 μήνες 96€ το χρόνο με αυτόματη ενεργοποίηση η οπότε θες βάζεις 13€ μέσα στο χρόνο.

7 ώρες πριν, stark said:

 

Οι απορίες μου έχουν προκύψει σε συνδυασμό και με όσα έχουν συζητηθεί τις τελευταίες μέρες εδώ.
Καταρχάς είμαι κι εγώ από κείνους που το Combo Basic (Cosmoκάρτα) τους αρκεί και θα ήθελα να συνεχίσω να το έχω (μέχρι νεωτέρας βέβαια, καθότι αυτά συνέχεια αλλάζουν). 
- Θεωρώ δεδομένο (σύμφωνα με αυτό) ότι αν ενεργοποιήσω μέχρι τις 13/11/2023 το Combo Basic Auto,  θα μπορώ να κρατήσω το πακέτο, σωστά;
- Αυτό που με μπερδεύει λίγο είναι η αναφορά στο ότι με το AUTO "το πακέτο ενεργοποιείται αυτόματα κάθε φορά που τελειώνουν τα λεπτά ομιλίας". Δηλαδή - εκτός από την περίπτωση που τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας / πριν το πέρας των 30 ημερών - ΔΕΝ ενεργοποιείται αυτόματα έτσι κι αλλιώς κάθε 30 (ή 31) μέρες (αρκεί εγώ να εξασφαλίζω ότι υπάρχει επαρκές υπόλοιπο χρημάτων) ;

Για να το θέσω αλλιώς, με τη χρήση που κάνω εγώ, και με όσα λεπτά ομιλίας έχω μαζέψει αυτή τη στιγμή από τις manual ανανεώσεις, αποκλείεται μέσα σε 30 μέρες να μου τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας. Το AUTO θα ήθελα να το ενεργοποιήσω για 2 λόγους. 1) για να κρατήσω το Combo Basic πακέτο, και 2) για να μη χρειάζεται να έχω το νου μου κάθε 30 μέρες να ενεργοποιώ manually πακέτο. Ιδανικά, δηλαδή, θα ήθελα (αφού εξασφαλίσω πως υπάρχει επαρκές υπόλοιπο με την αυτόματη ανανέωση υπολοίπου κάθε 28η μέρα, που βλέπω πως γίνεται μέσα από την εφαρμογή), να ανανεώνεται αυτόματα το Combo Basic κάθε 30 μέρες (άρα πριν χαθούν τα μαζεμένα λεπτά + MB), και να μεταφέρονται τα υπόλοιπα λεπτά και MB μου στον επόμενο μήνα.

Γίνεται αυτό ή ζητάω πολλά; 

IMG_20231012_131924.thumb.jpg.68008f686cd57f98f37b2e0e79c6cb85.jpg

Screenshot_2023-10-18-23-01-58-92_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Άλλο η αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου και άλλο η αυτόματη ανανέωση.

Αυτόματη ανανέωση, πως θα κάνεις?

Αυτόματη ανανέωση σημαίνει να βάζεις 13€ τον μήνα.

8€ μπορείς να βάλεις μόνο σε κατάστημα.

Με αναγκάζει ΜΕΤΑ από τόσα χρόνια να πηγαίνω σε κατάστημα για ανανέωση!

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, GREGORYMO said:

Γίνεται ακριβώς αυτό.

ΤΩΡΑ μάλιστα η cosmote βάζει το το δίλημμα.

Η δίνεις 8 επί 12 μήνες 96€ το χρόνο με αυτόματη ενεργοποίηση η οπότε θες βάζεις 13€ μέσα στο χρόνο.

Άλλο η αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου και άλλο η αυτόματη ανανέωση.

Αυτόματη ανανέωση, πως θα κάνεις?

Αυτόματη ανανέωση σημαίνει να βάζεις 13€ τον μήνα.

8€ μπορείς να βάλεις μόνο σε κατάστημα.

Με αναγκάζει ΜΕΤΑ από τόσα χρόνια να πηγαίνω σε κατάστημα για ανανέωση!

Γιατί θα πρέπει να ανανεώνεις κάθε μήνα με 8€;

Δεν θα μπορούσες να βάζεις 16€ ανά δίμηνο ηλεκτρονικά;

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, user_one said:

Γιατί θα πρέπει να ανανεώνεις κάθε μήνα με 8€;

Δεν θα μπορούσες να βάζεις 16€ ανά δίμηνο ηλεκτρονικά;

Εννοείται.

Αυτόματη ανανέωση ΔΕΝ έχει νόημα να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, user_one said:

Γιατί θα πρέπει να ανανεώνεις κάθε μήνα με 8€;

Δεν θα μπορούσες να βάζεις 16€ ανά δίμηνο ηλεκτρονικά;

Σωστή παρατήρηση, ετσι παιρνεις και μπονους ανανεωσης για τον μηνα της ανανέωσης. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Σωστή παρατήρηση, ετσι παιρνεις και μπονους ανανεωσης για τον μηνα της ανανέωσης. 

Έχεις το κίνητρο των δωρεάν ΜΒ.

Όμως, δεν μπορείς να βάλεις 16€.

15 η 20 πάει 

 

ΤΩΡΑ σε κατάστημα μπορούμε να βάλουμε 8€ η ΜΕΤΑ τις 13 Νοεμβρίου επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

Γίνεται ακριβώς αυτό.

ΤΩΡΑ μάλιστα η cosmote βάζει το το δίλημμα.

Η δίνεις 8 επί 12 μήνες 96€ το χρόνο με αυτόματη ενεργοποίηση η οπότε θες βάζεις 13€ μέσα στο χρόνο.

Άλλο η αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου και άλλο η αυτόματη ανανέωση.

Αυτόματη ανανέωση, πως θα κάνεις?

Αυτόματη ανανέωση σημαίνει να βάζεις 13€ τον μήνα.

8€ μπορείς να βάλεις μόνο σε κατάστημα.

Με αναγκάζει ΜΕΤΑ από τόσα χρόνια να πηγαίνω σε κατάστημα για ανανέωση!

Υπάρχει η επιλογή (στο app) να παίρνει αυτόματα από την πιστωτική σου κάρτα "τόσα" χρήματα (8, 12, 15, 20, 30 €), κάθε 1η, 2η ....28η μέρα του μήνα. Βέβαια, εφόσον πλέον τα 13 € θα είναι το μικρότερο ποσό που μπορείς να βάλεις (εκτός καταστήματος), αυτός ο τρόπος δεν μας εξυπηρετεί πλέον εμάς. Άρα η αυτόματη ανανέωση ποσού αχρηστεύεται για μας.

Άρα για μας που το Combo Basic των 7,2 ευρώ είναι αρκετό σαν πακέτο, αν δεν θέλουμε να πηγαίνουμε σε κατάστημα, μπορούμε να βάζουμε από το app κάθε 2μηνο manually 20 € (δεν θυμάμαι πόσα μένουν καθαρά μέσα, αλλά με τα 15 € σίγουρα μένουν λιγότερα από όσα χρειαζόμαστε για δύο Combo Basic). Που βγαίνει στα 120 € / χρόνο.

Σωστά;

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stark said:

Υπάρχει η επιλογή (στο app) να παίρνει αυτόματα από την πιστωτική σου κάρτα "τόσα" χρήματα, κάθε 1η, 2η ....28η μέρα του μήνα. Βέβαια, εφόσον πλέον τα 13 € θα είναι το μικρότερο ποσό που μπορείς να βάλεις (εκτός καταστήματος), αυτός ο τρόπος δεν μας εξυπηρετεί πλέον εμάς. Άρα η αυτόματη ανανέωση ποσού αχρηστεύεται για μας.

Άρα για μας που το Combo Basic των 7,2 ευρώ είναι αρκετό σαν πακέτο, αν δεν θέλουμε να πηγαίνουμε σε κατάστημα, μπορούμε να βάζουμε από το app κάθε 2μηνο manually 20 € (δεν θυμάμαι πόσα μένουν καθαρά μέσα, αλλά με τα 15 € σίγουρα μένουν λιγότερα από όσα χρειαζόμαστε για δύο Combo Basic). Που βγαίνει στα 120 € / χρόνο.

Σωστά;

Μια φορά το χρόνο θα βάλεις 20€.

Τις υπόλοιπες αρκεί 15€ και παίρνεις και το max δώρο δωρεάν ΜΒ

Βέβαια, δεν νομίζω ότι θα αφήσουν το πακέτο των 7.2€ για ένα ολόκληρο χρόνο από σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GREGORYMO said:

Μια φορά το χρόνο θα βάλεις 20€.

Τις υπόλοιπες αρκεί 15€ και παίρνεις και το max δώρο δωρεάν ΜΒ

Ναι, σωστά, μπορούμε να κάνουμε τέτοιους συνδυασμούς.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

1) η αυτόματη ενεργοποίηση του Basic γίνεται εάν τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας (από ότι λέει το κείμενο). Εάν δεν τελειώσουν; Υπάρχει επιλογή να ενεργοποιείται αυτόματα το πακέτο μια συγκεκριμένη ημερομηνία, βρέξει χιονίσει, και ανεξαρτήτως με το υπόλοιπο σε λεπτά ομιλίας κλπ;

2) Εάν πούμε ότι παρατάμε το Basic των 7.2€, ποιο θα είναι το επόμενο στο οποίο μπορούμε να πάμε (όταν γίνει η αναπροσαρμογή των πακέτων);  

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pavlidisc said:

Καλημέρα σε όλους.

1) η αυτόματη ανανέωση του Basic γίνεται εάν τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας (από ότι λέει το κείμενο). Εάν δεν τελειώσουν; Υπάρχει επιλογή να ανανεώνει αυτόματα μια συγκεκριμένη ημερομηνία, βρέξει χιονίσει, και ανεξαρτήτως με το υπόλοιπο σε λεπτά ομιλίας κλπ;

2) Εάν πούμε ότι παρατάμε το Basic των 7.2€, ποιο θα είναι το επόμενο στο οποίο μπορούμε να πάμε (όταν γίνει η αναπροσαρμογή των πακέτων);  

Όπως είπαμε και νωρίτερα, η αυτόματη ανανέωση γίνεται είτε όταν τελειώσουν οι παροχές, είτε όταν λήξει η διάρκεια. Επομένως κάθε έναν μήνα θα ανανεώνεται ούτως ή άλλως στη λήξη του μήνα.

Εάν δεν ξεχνάω κάτι, το επόμενο πρόγραμμα είναι το επόμενο combo που πλέον θα ανέβει στα 11,5€.

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, minast said:

Όπως είπαμε και νωρίτερα, η αυτόματη ανανέωση γίνεται είτε όταν τελειώσουν οι παροχές, είτε όταν λήξει η διάρκεια. Επομένως κάθε έναν μήνα θα ανανεώνεται ούτως ή άλλως στη λήξη του μήνα.

Η αυτόματη ανανέωση....φροντίζει να γίνει τότε...ώστε να μην χάσεις τα υπόλοιπα;
Εννοώ, ξέρει πότε χάνεις ότι σου έχει μείνει από λεπτά data κλπ...και ανανεώνει νωρίτερα ώστε να μην τα χάσεις;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pavlidisc said:

Η αυτόματη ανανέωση....φροντίζει να γίνει τότε...ώστε να μην χάσεις τα υπόλοιπα;
Εννοώ, ξέρει πότε χάνεις ότι σου έχει μείνει από λεπτά data κλπ...και ανανεώνει νωρίτερα ώστε να μην τα χάσεις;

Αυτός ακριβώς είναι και ο δικός μου προβληματισμός. Δηλαδή αν την 30η μέρα έχω υπόλοιπο σε λεπτά / MB / κλπ, θα κάνει αυτόματη ανανέωση πακέτου και θα τα μεταφέρει / προσθέσει όλα (roll over) στον επόμενο μήνα; Όπως γίνεται και στην manual ανανέωση πακέτου που κάνουμε πριν τη λήξη των 30 ημερών;

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, ανανεώνει ακριβώς τη στιγμή που λήγουν τα προηγούμενα (μπορεί να πάρεις και SMS ότι έληξαν 😛).
Δεν χάνονται συσσωρευμένες παροχές προγράμματος όταν έχεις αυτόματη ανανέωση, εκτός εάν δεν έχει χρήματα για να τραβήξει.

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑ!!!
Μάλιστα.
Σημαντική αυτή η πληροφορία που μας έδωσες.
Εάν δεν χάνουμε τα παλιά σε κάθε ανανέωση, τότε πιστεύω αξίζει η ενεργοποίηση του αυτόματου.

Γιατί εφόσον σε καλύπτουν οι παροχές του Basic, δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάς σε παραπάνω χρήματα. Έστω και εάν μιλάμε για 2-3 ευρώ παραπάνω τον μήνα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...