Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο, παιδιά. Καλά κάνετε και στέλνετε. Κι εμένα νωρίτερα ακριβώς τις ίδιες τυποποιημένες απαντήσεις μου έδωσαν. Και φυσικά τους είπα πως δεν μιλάμε για βελτίωση, κάθε άλλο, και πόσο με έχει δυσαρεστήσει ως χρήστη αυτή η εξέλιξη.

Όχι ότι περιμένω να με λάβουν υπόψη, αλλά αν τυχόν αυτό γίνει μαζικά, ίσως κάτι να πάνε να σώσουν. Ίσως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

H Cosmote αδιαφορεί για το αν σας άρεσαν οι αλλαγές στα πάρε-μοίρασε και πάρε-δώσε.

Αντικατέστησαν 300ΜΒ γενικής χρήσης με φλούδια και ροκανίδια γιατί απλά οι δημογέροντες (διευθυντάδες) έκριναν πως όταν καταναλώσετε τα κατ' εφημισμό δωράκια... θα κουρέψετε το λεφτόδεντρο για να αγοράσετε τις υπερπροσφορές τους.

 

Νομίζω ότι η μοναδική χρησιμότητα των επιστολών σας είναι αυτή του βίντεο

Απλά θα τους δώσετε την ανυπέρβλητη χαρά να σας τρολάρουν.

 

Εύχομαι μόνο μην πάρει σειρά το frog...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τους έστειλα απο χθες αλλά δεν βλέπω να γίνεται κάτι.. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Arjuna. Περιεκτικότατη ανάρτηση.

Αλλά τι περιμένεις; Όταν κάποιοι εδώ μέσα συζητάμε για αυξήσεις τιμών με αντίκρυσμα κάτι παιχνιδοψίχουλα, και εδώ και στης Vodafone, ξεπηδάνε οι "ε, εταιρία είναι το κέρδος της κοιτάζει, άμα θες μην το παίρνεις".

ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ ΟΜΩΣ, ΟΧΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ της εταιρίας. Σόρρυ και για τα caps.

Μιλάς για καρτέλ και μπανάρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Οταν γίνεται κάτι θετικό θα το λέμε ακόμη και αν είναι ψίχουλα όταν οι άλλοι δεν δίνουν ούτε αυτα. Και στα αρνητικά πάλι θα κράζουμε. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, σύμφωνα με τις σημειώσεις του παρε μοιρασε, πρεπει υποχρεωτικά να στέλνονται σε 3 διαφορετικά νούμερα. Δεν το εχω δοκιμασει να δω κατα ποσο ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

Προχθές που το έκανα με το παλιο «μενού» της εφαρμογής, στάλθηκαν κανονικα στο ίδιο ατομο. Τώρα που ανανεώθηκε η εφαρμογή δεν το δοκίμασα.
Link to comment
Share on other sites

Την στιγμή που η διάρκεια περιορίστηκε στις 2 ημέρες δεν έχει νόημα να τα στείλεις στο ίδιο άτομο αφού δεν πρόκειται να τα καταναλώσει.

όσο αφορά το πάρε δώσε εγώ έδινα κατι άχρηστο και έπερνα 3 φορές τον μήνα από 40 λεπτά ομιλίας.

Τώρα θα δίνει δύο φορές από 80 .

Θεωρώ όμως εντελώς αδύνατο να κάνω 80 λεπτά σε 2 ημέρες. Ούτε τα 40 δεν μου τελιώναν πολλές φορές πόσο μάλλον τα 80 ....

Θεωρώ τις αλλαγές αρνητικές και όχι θετικές.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ψάχνω πλέον να βρω κάτι θετικό στο wu έναντι του ανταγωνισμού και πέρα από το δίκτυο (ανάλογα φυσικά και την περιοχή) και ισως για οποιον το χρειάζεται το play now unlimited, δεν βρίσκω κάτι άλλο. Αν ακολουθήσει και το κοψιμο/συρρίκνωση ή "βελτίωση" του reload it άντε γειά...

Υ.γ. κάτι προσφορές τύπου box κτλ είναι έξτρα και δεν αφορούν άμεσα τη χρήση των υπηρεσιών

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, μεγάλη απογοήτευση αυτές οι αλλαγές. Και εκεί που έλεγες πως υπάρχει μια καρτοκινητή που κάπως ξεχωρίζει από τις υπόλοιπες. Άντε τώρα να ψάχνεσαι πάλι...

 

Όσον αφορά το πάρε-μοίρασε, άραγε θα μπορείς να στείλεις στο ίδιο άτομο αλλά σε 3 διαφορετικές ημερομηνίες, ώστε να το εκμεταλλευτεί 6 μέρες αντί για 2;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται δυστυχως αυτο.

 

Δηλαδή αν εγώ στείλω σε έναν, μετά "κλειδώνει" και δεν μπορώ να μπω για να στείλω πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμμη λάθος ανάγνωση.. Να ξαναπάρεις εσύ τα 500mb δεν γίνεται αν στείλεις τμηματικά 3 φορές.

Αυτό που λες γίνεται. Και αν σου στείλουν τα mb πριν λήξουν τα προηγούμενα, προστίθενται όλα μαζί στη νέα ημερομηνία των 2 ημερών. Αρα θεωρητικά αν βρίσκεις κάθε 2 ημέρες άτομο να σου στέλνει mb κάνεις καβάντζα.. Πρακτικά δύσκολο αλλά σκεφτόμενοι out of the box το πρόβλημα δεν είναι ο τύπος των mb αλλά η διάρκεια των 2 ημερών

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν μήνυμα να ανανέωση μέχρι 04-11 και να πάρω κάποιο δώρο.

Το ερώτημα είναι να ανανεώσω 03-11 για να είμαι σίγουρος η άμα ανανέωσω 04-11, ρισκάρω !

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν μήνυμα να ανανέωση μέχρι 04-11 και να πάρω κάποιο δώρο.

Το ερώτημα είναι να ανανεώσω 03-11 για να είμαι σίγουρος η άμα ανανέωσω 04-11, ρισκάρω !

 

Και 04/11 να ανανεώσεις είσαι καλυμμενος.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά χρόνια μου ήρθε ξαφνικά μια προσφορά στο whats up που λέει 15GB για 7 ημέρες με 5€

 

Είχα να δω προσφορά παρα παρα παρα πολύ καιρό. Βάζω κάρτα κάθε μήνα.

.
Link to comment
Share on other sites

Από το what’s up; πατάς το + > ανανέωση με χρεωστική / πιστωτική κάρτα ή Paypal

 

Edit: μάλλον για το my cosmote app λες. Σε αυτή την περίπτωση, από την αρχική σελίδα βρίσκεις το νούμερο, στο τετραγωνάκι του πάνω δεξιά πατάς το +

Link to comment
Share on other sites

Από το what’s up; πατάς το + > ανανέωση με χρεωστική / πιστωτική κάρτα ή Paypal

 

Edit: μάλλον για το my cosmote app λες. Σε αυτή την περίπτωση, από την αρχική σελίδα βρίσκεις το νούμερο, στο τετραγωνάκι του πάνω δεξιά πατάς το +

 

Το βρήκα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου λέει να ανανεώσεις μέχρι 04/11, προφανώς μπορείς να το κάνεις και στις 04/11. Γιατί σε "έκαψε";

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...