Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι συμβαίνει πάντα

Βάλε ένα πακέτο καθαρά Internet. π.χ 120 ΜΒ με 3 ευρώ.

 

καλημέρα, αυτό πλεον δεν υπαρχει "επισημα" στις εφαρμογες.

Όμως όπως μου ειπαν ποιο πανω στελνεις 60ΜΒ στο 1330 και παιρνεις 120ΜΒ, το δοκιμασα και δουλεψε!

Ευτυχως γιατι εμειναν και τα πολλα GB που ειχα παρει και προστεθηκαν στα αλλα που ειχα.

Ελπιζω να μεινει ετσι εστω με SMS και να μην το κοψουν εντελως!

 

Πίστευε και μη ερεύνα. 60 θα γράψεις 120 θα πάρεις.

 

Καλημέρα, το εκανα και πετυχε ευχαριστω και παλι! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν έχεις την εφαρμογή έχει επιλογή reload γι' άλλον αριθμό. Σου ζητάει να βάλει στην επαφή για την οποία θες να κάνεις το reload και από κάτω λογικά βγάζει τον κωδικό. Και κάνεις το reload για λογαριασμό της μητέρας σου.

 

Και τι να τα κάνει ; Αφού δεν έχει smartphone....

Link to comment
Share on other sites

Δίνει και λεπτά ομιλίας προς wu για μία εβδομάδα.Ισως θέλει αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Και τι να τα κάνει ; Αφού δεν έχει smartphone....
Δίνει και λεπτά ομιλίας προς wu για μία εβδομάδα.Ισως θέλει αυτά.
Όχι θέλω τα mb. Θα βάζω σε μένα και θα κάνω μεταφορά χρημάτων. Έτσι θα παίρνω το ρελοαντ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα το combo αλλά τα mb από το giga πακέτο δεν μεταφέρθηκαν. c726280499c40a50e06a07a05586ed53.jpg

 

Είχες το ίδιο πακέτο (combo call them all plus) και τον προηγούμενο μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Να ρωτήσω. Το tethering για το play now anlimited των 15 ευρώ, γίνεται αν βλέπω YouTube σε Σμαρτ τβ? Μήπως θέλει να βάλω τβ box? Ώστε να μην χρεώνει από το γενικής χρήσης ίντερνετ? Σε μπαούλο τηλεόραση δουλεύει το τβ μποξ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Να ρωτήσω. Το tethering για το play now anlimited των 15 ευρώ, γίνεται αν βλέπω YouTube σε Σμαρτ τβ? Μήπως θέλει να βάλω τβ box? Ώστε να μην χρεώνει από το γενικής χρήσης ίντερνετ?

Το Play Now Unlimited σύμφωνα με τους όρους παίζει μόνο στην συσκευή που είναι η κάρτα, αλλά ανεπίσημα λειτουργεί και με tethering. Δεν χρειάζεται εφαρμογή, μετράει την κίνηση από και προς τους server των υπηρεσιών (netflix, YouTube κλπ)

 

Σε μπαούλο τηλεόραση δουλεύει το τβ μποξ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Για αυτό θα πρέπει να ρωτήσεις στο ανάλογο θέμα

Edit: εδώ το λινκ από το θέμα:

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fwww%2Emyphone%2Egr%2Fforum%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D335891&share_tid=335891&share_fid=4676&share_type=t

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μεταφέρθηκαν κανονικά με το πακέτο των 8,5€.

 

Δηλαδή μεταφέρθηκαν τα 8 gb που αγόρασες με την προσφορά των 8,5€ και ενοποιήθηκαν με τα 200 mb του combo call plus;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μυνήμα ανανέωσε έως 01-09-19 και θα πάρεις δώρο. Μπορώ να ανανεώσω την 01-09-19 η πρέπει την 31-08-19 για να είμαι σίγουρος ?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα το πακέτο 120 με 3 ευρώ για να μεταφέρω τα 8gb της προσφοράς και μου τα πρόσθεσε σε ξεχωριστές ημερομηνίες. Γιατί έγινε αυτό? Μήπως έπρεπε να το ενεργοποιήσω ακριβώς την ημέρα που έληγε δηλαδή στις 13/09?

Screenshot-20190901-095746-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, σταματήσανε μάλλον να μεταφέρουν τα ΜΒ. Λυπάμαι εμάς που βάλαμε πολλά πακέτα για να τα μεταφέρουμε μήνα μήνα με το σκεπτικό ότι μεταφέρονται..
Link to comment
Share on other sites

Όχι, σταματήσανε μάλλον να μεταφέρουν τα ΜΒ. Λυπάμαι εμάς που βάλαμε πολλά πακέτα για να τα μεταφέρουμε μήνα μήνα με το σκεπτικό ότι μεταφέρονται..

 

Πωωω και μόλις σήμερα ενεργοποίησα την προσφορά των 8gb για να τα μεταφέρω κάθε μήνα με αυτο τον 120... Κρίμα αν το ήξερα δεν θα τους έδινα φράγκο

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό γινόταν, όλοι αυτό κάναμε. Δεν δοκίμασε κάποιος αν μεταφέρονται ξανά με το Giga Month. Εγώ πρόλαβα 27/8 και τα μετέφερα με το combo των 8,5€ (πλέον δεν μεταφέρονται ούτε με αυτά), αλλα δεν μπορώ να τα φάω γιατί είναι τελευταία στην σειρά..
Link to comment
Share on other sites

Κόπηκαν δηλαδή οι μεταφορές;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Νομίζω ότι γράφονται αντικρουόμενα δεδομένα...

Ένας φίλος λέει ότι τα μετέφερε, κάποιος άλλος λέει πως όχι.

Αυτό δεν βγάζει νόημα.

Και ρωτώ, μπας κι έτσι βγει άκρη...

Σε όσους τα έχασαν και δεν μεταφέρθηκαν, όταν τα αγόρασαν, η εφαρμογή τα αθροισε μαζί με τα mb του combo ή τα απεικόνιζε μόνα τους;

Link to comment
Share on other sites

Στις 27 που έβαλα κάρτα και το combo των 8,5€ μεταφέρθηκαν. Κανονικά μεταφέρονταν και με τα Giga Month και 60ΜΒ. Η Cosmote απλώς αποφάσισε να μην μεταφέρει πλέον τα ΜΒ με άλλα πακέτα. Αν κάποιος δοκιμάσει με το Giga Month, ας μας πει.
Link to comment
Share on other sites

Στις 27 μεταφέρθηκαν σε εσένα, αλλά στις 29 που δοκίμασε ο φίλος όχι.

Δεν κολλάει...

Να λέγαμε ότι σε ενεργοποιήσεις combo έως σημερα 01/09, που τρέχει η προσφορά των 8 gb, αυτά μεταφέρονταν, αλλά από αύριο γιοκ το καταλαβαίνω.

Εντελώς κουλό...

Άλλος φίλος έχει εικόνα για να διαφωτιστουμε περαιτέρω;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα φίλος μου έβαλε επίσης το combo και δεν μεταφέρθηκαν.

Φίλοι εδώ ανέφεραν ότι το 60ΜΒ και το combo δεν μεταφέρουν τα ΜΒ.

Η μόνη πιθανότητα να μεταφερθούν αρα είναι με το Giga Month, που δεν δοκίμασε κανείς από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε άλλο κινητό ~13/08 είχα ενεργοποιήσει το giga month με την καλοκαιρινή προσφορά των 8.5gb. Αυτό έληγε 13/09 και σήμερα που του ενεργοποίησα το πακέτο με τα 60mb(120mb) με 3 ευρώ δεν τα μετέφερε όλα μαζί για να πάνε 02/10 ενώ είχα ρωτήσει σε προηγούμενες σελίδες αν μεταφέρονται και είχα πάρει θετική απάντηση. Δεν ξέρω τώρα αν άλλαξε κάτι ή cosmote υπογείως η αν έφταιγε που το πακέτο που ήθελα να μεταφέρω δεν ήταν κοντά στην λήξη του...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...