Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω συμβόλαιο που έχει λήξει, θέλω να πάω σε cosmocarta. υπάρχει πιθανότητα να "κερδίσω" κάτι παραπάνω με φορητότητα...??? (έξτρα δωρεάν λεπτά-ιντερνετ ή το κόστος αποδέσμευσης)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

έχω συμβόλαιο που έχει λήξει, θέλω να πάω σε cosmocarta. υπάρχει πιθανότητα να "κερδίσω" κάτι παραπάνω με φορητότητα...??? (έξτρα δωρεάν λεπτά-ιντερνετ ή το κόστος αποδέσμευσης)

 

Απο Cosmote συμβόλαιο σε καρτοκινητό Cosmote (ίδιας εταιρίας) , το μόνο που "κέρδισε" φίλος είναι η ταλαιπωρία/εμπόδια που του βάλαν (τύπου "καλύτερα αυτό το καρτοσυμβόλαιο") ωσπου να πάει. Δεν πήρε καμιά αντιπροσφορά για να κρατήσει το συμβόλαιό του στην Cosmote παρά μισό μήνα ως την διακοπή από την αίτησή του!!

 

Από άλλη εταιρία σε καρτοκινητό Cosmote, ίσως να'χεις αντιπροσφορά από την άλλη εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν σε what's up βαλω το πακετο των 6€ για τα 600mb ,παιρνω δωρο αλλα 500mb;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Με 10 ευρώ και ανανέωση με καρτα η paypal περνετε 1gb δώρο. 500 για 15 μέρες και 500 για 30 μέρες

 

 

4141751e66dc6a3919477b0eadcf35db.jpg

 

Με 6 ευρώ δεν νομίζω να περνετε κάτι από κατάστημα. Με online ανανέωση και με 5 ευρώ περνετε 500mb για 15 μέρες.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

έχει εντοπίσει κανείς αν υπάρχει κάποιο πακέτο για ομιλία προς όλους; μόλις μεταφέρθηκα και εγώ από Q και στο app τα λένε λίγο παράξενα. Τα ονοματίζουν όλα ".. them all" και δεν τα ξεχωρίζω. :lost:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

έχει εντοπίσει κανείς αν υπάρχει κάποιο πακέτο για ομιλία προς όλους; μόλις μεταφέρθηκα και εγώ από Q και στο app τα λένε λίγο παράξενα. Τα ονοματίζουν όλα ".. them all" και δεν τα ξεχωρίζω. :lost:

Υπάρχει το 200 προς όλους αν και εγώ προτείνω το 400 προς what's up και 100 προς όλους για 1 μηνα. Μπορείς να το ενεργοποιησεις μόνο μέσω 1330 δεν το έχουν βάλει στην εφαρμογή αντιθέτως έχουν το 500 λεπτά προς what's up 200 προς όλους αλλά για 15 μέρες. Ντροπή αλλά cosmote είναι αυτή.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα 500ΜΒ δώρο τα παίρνεις με ανανέωση 10€.

 

ΜΟΝΟ για όσους το έχουν ενεργοποιήσει (το 500ΜΒ για 30 μέρες με 10€υρη κάρτα): Με sms ΜΒ στο 1330........

 

Δε γνωρίζω αν άλλαξε κάτι με το νέο έτος και ισχύει για όλους , ακόμα και όσους δεν το είχαν ενεργοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια.

Μπορει καποιος στο κοσμοκαρτα να ενεργοποιησει την αυτοματη ανανεωση πακετου καθε φορα που θα τελειωνει το πακετο. (Βολικο π.χ. για τον πατερα μου, ωστε να του το ενεργοποιησω και αν υπαρχουν χρηματα να μην ασχολειται)

 

Η απορια μου ειναι...πιο πακετο θα ανανεωνει. ?

Αυτο που θα του εχω ενεργοποιησει την τελευταια φορα, ή αυτο που το συστημα θα δει οτι ειναι ενεργοποιημενο τη στιγμη που εγω θα ενεργοποιησω την αυτοματη ανανεωση. ?

 

Αν π.χ. ενεργοποιησω πακετο 200 προς ολους, υστερα ενεργοποιησω την αυτοματη ανανεωση και υστερα ενεργοποιησω καποιο αλλο διαφορετικο πακετο και εκεινο ληξει, η αυτοματη ανανεωση ποιο προγραμμα θα ξανα ενεργοποιησει. ?

Link to comment
Share on other sites

έχει εντοπίσει κανείς αν υπάρχει κάποιο πακέτο για ομιλία προς όλους; μόλις μεταφέρθηκα και εγώ από Q και στο app τα λένε λίγο παράξενα. Τα ονοματίζουν όλα ".. them all" και δεν τα ξεχωρίζω. :lost:

 

Ναι

7,06€ για 30 μερες 400 σε WhatsUp και 200' προς ολους(300' μεσω εφαρμογης ή m.whatsup.gr)

Και 200' προς ολους+100MB με 6€.

Το 1ο συμφερει περισσοτερο παντως ειδικα αμα εχεις φιλους με whats up.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια.

Μπορει καποιος στο κοσμοκαρτα να ενεργοποιησει την αυτοματη ανανεωση πακετου καθε φορα που θα τελειωνει το πακετο. (Βολικο π.χ. για τον πατερα μου, ωστε να του το ενεργοποιησω και αν υπαρχουν χρηματα να μην ασχολειται)

 

Η απορια μου ειναι...πιο πακετο θα ανανεωνει. ?

Αυτο που θα του εχω ενεργοποιησει την τελευταια φορα, ή αυτο που το συστημα θα δει οτι ειναι ενεργοποιημενο τη στιγμη που εγω θα ενεργοποιησω την αυτοματη ανανεωση. ?

 

Αν π.χ. ενεργοποιησω πακετο 200 προς ολους, υστερα ενεργοποιησω την αυτοματη ανανεωση και υστερα ενεργοποιησω καποιο αλλο διαφορετικο πακετο και εκεινο ληξει, η αυτοματη ανανεωση ποιο προγραμμα θα ξανα ενεργοποιησει. ?

 

 

Θα ενεργοποιεί αυτόματα εκείνο το πακέτο στο οποίο έχεις επιλέξει την αυτόματη ανανέωσή του (του συγκεκριμένου) , άσχετα τι άλλα πακέτα τρέχουν ταυτόχρονα τη στιγμή που έρθει η εξάντληση του συγκεκριμένου πακέτου.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Θα ενεργοποιεί αυτόματα εκείνο το πακέτο στο οποίο έχεις επιλέξει την αυτόματη ενεργοποίησή του (του συγκεκριμένου) , άσχετα τι άλλα πακέτα τρέχουν ταυτόχρονα τη στιγμή που έρθει η εξάντληση του συγκεκριμένου πακέτου.

Κατα την ενεργοποιηση της αυτοματης ανανεωσης θα σε ρωτησει δηλαδη ποιο πακετο θες να ανανεωνεται, η θα ανανεωνει παντα αυτο που βρηκε ενεργο τη στιγμη που ξεκινησες την αυτοματη ανανεωση ?

Link to comment
Share on other sites

e9a05a1690d3d382f582548f2808d60b.jpg

 

Αυτό το ειδε κάνεις?! Καλο φαίνεται πηρα για το σκ τα 3gb με ευρώ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

@nemaki

Αυτόματη ανανέωση του πακέτου είναι διαθέσιμη για τα εξης 2 πακέτα: 250'προς ολους με 6 ευρώ και 350' προς όλους με 8 ευρώ. Στις νέες συνδέσεις αν δεν κάνω λάθος είναι εξ'αρχής ενεργοποιημένη η αυτόματη ανανέωση του πρώτου πακέτου. Από το 1330 επιλέγεις ποιό από τα 2 θες να ενεργοποιείται αυτόματα. Είναι ανεξάρτητο του τι άλλο πακέτο ενεργοποιείς ενδιάμεσα. Το πακέτο των 200' έχει και 100 mb.Αν ο πατέρας σου δεν τα χρειάζεται συμφέρει σαφώς να έχει τα 250' στην ίδια τιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

e9a05a1690d3d382f582548f2808d60b.jpg

 

Αυτό το ειδε κάνεις?! Καλο φαίνεται πηρα για το σκ τα 3gb με ευρώ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απ'οτι είδα στη σελίδα παίζουν και στην κοσμοκάρτα.

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΟ για όσους το έχουν ενεργοποιήσει (το 500ΜΒ για 30 μέρες με 10€υρη κάρτα): Με sms ΜΒ στο 1330........

 

Δε γνωρίζω αν άλλαξε κάτι με το νέο έτος και ισχύει για όλους , ακόμα και όσους δεν το είχαν ενεργοποιήσει.

Γίνεται και από την εφαρμογή.

341425710dcc868581a2ba00f48eab48.jpg

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

e9a05a1690d3d382f582548f2808d60b.jpg

 

Αυτό το ειδε κάνεις?! Καλο φαίνεται πηρα για το σκ τα 3gb με ευρώ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλη περιπτωση,μπραβο στην κοσμοτε,αρκει ομως να το εδινε για 30 μερες οπως η Wind στο F2G

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλη περιπτωση,μπραβο στην κοσμοτε,αρκει ομως να το εδινε για 30 μερες οπως η Wind στο F2G

 

Εεεεεμμμμμμ,....εδώ είναι το "νέο" παιχνίδι στην καρτοκινητή (που δεν προσέχουν οι συντριπτικά περισσότεροι):

Στη διάρκεια......

Δεν είναι για 30 μέρες της Wind....Για ξαναδές το: Δεν το περίμενα από σένα Νικόλα αυτό....

 

Πάντως το daily της με 1GB αντί για τα παλιά 20ΜΒ (που μπράβο της που έβαλε το My Internet) με 1€, ΜΠΡΑΒΟ της και πάλι.....:)

Edited by Mark_K
Μπορείτε να ασκείτε κριτική στις ιδέες όχι όμως και στους ανθρώπους
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχει ζητησει κανεις αναλυτικο λογαριασμο σε κοσμοκαρτα.Θελω να ξερω εαν φαινονται μονο οι εξερχομενες ή και οι εισερχομενες.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι σε ποια εταιρια/συμβολαιο φαίνονται οι εισερχομενες?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Έλα ντε.. Μόνο η εξερχόμενες φαίνονται.

Εάν σου κάνουν πλακα η σε απειλούν και είναι σοβαρό ζητάς χαρτί από εισαγγελέα για άρση του απορρήτου ακόμα και η απόκρυψη εκεί σπάει και την βλέπεις αλλά και εκεί από την στιγμή που θα το ζητήσεις και μετά και όχι της πριν σε πολύ ειδική περίπτωση και της πριν αλλά μόνο αν έχουν επέμβει η αρχες του κράτους

 

Εκεί φαίνονται η εισερχόμενες αλλά θα πρέπει να υπάρχει σοβαρός λόγος όπως είπα παραπάνω και όχι απλά για να δει κάποιος της εισερχόμενες

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Λέει για αυτόματη ενεργοποίηση: Β250

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_200_lepta/section/Prepaid_COSMOKARTA

 

Για ΟΧΙ αυτόματη ενεργοποίηση, δεν ξέρω, λέω, μήπως να στείλεις σκέτο 250 στο 1330...??

 

FYI, με το μήνυμα 250Λ στο 1330 παίρνεις τα 250 λεπτά απο κοσμοκάρτα για ΟΧΙ αυτόματη ενεργοποίηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά 2 ερώτησεις.

 

1) Το οτι η κοσμοκάρτα μου δωσε 100 λεπτά προς όλους με την ανανέωση των 10 ευρώ είναι μονιμο ή επειδη είναι καινούριος ο αριθμός στο δίκτυο;

2) Επίσης τα δίνει τα λεπτά και με 5ευρη ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχει ζητησει κανεις αναλυτικο λογαριασμο σε κοσμοκαρτα.Θελω να ξερω εαν φαινονται μονο οι εξερχομενες ή και οι εισερχομενες.

φαίνονται και οι εισερχόμενες όταν χρεώνεσαι για αυτές. Πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι. Στα πακετα λεπτων και ΜΒ αν τα (whatsup) ανανεωσεις πριν ληξουν τα υπολοιπα λεπτα και ΜΒ του προηγουμενου πακετου μεταφερονται ή χανονται ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...