Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οταν λεει με 5ευρο εχεις 120 λεπτα προς ολα τα δικτυα εννοει κ τα whats up εε?? (sorry για την Noob ερωτηση) :O

 

Δηλαδη προτιμω τα 120 λεπτα προς ολα παρα το 360 προς whatsup κ 60 προς ολα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια οταν λεει με 5ευρο εχεις 120 λεπτα προς ολα τα δικτυα εννοει κ τα whats up εε?? (sorry για την Noob ερωτηση) :O

 

Δηλαδη προτιμω τα 120 λεπτα προς ολα παρα το 360 προς whatsup κ 60 προς ολα....

 

Ναι, οι κλήσεις προς Whats up συγκαταλέγονται στα "προς όλα τα δίκτυα" σε περίπτωση που δεν είναι ενεργοποιημένο πακέτο λεπτών ομιλίας προς το συγκεκριμένο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οι κλήσεις προς Whats up συγκαταλέγονται στα "προς όλα τα δίκτυα" σε περίπτωση που δεν είναι ενεργοποιημένο πακέτο λεπτών ομιλίας προς το συγκεκριμένο πακέτο.

 

Ευχαριστω για την ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα τις τελευταίες μέρες είναι πολύ έντονο...Η δν μπορώ να βγάλω κλήση,παίρνω δλδ και αμέσως κλέινει,ή πέφτει η γραμμή κατα τη διάρκεια της κλήσης..Μόνο τα λεφτά μας ξέρουν να μας παίρνουν....

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

@kostas_v

και αλλος που εχει προβλημα με κοσμοτε... μα τι γινεται, όλοι μαζεμενοι εδω ειμαστε; :lol:

 

ευτυχως στα συμβολαια της ειναι σωστη η εταιρια! (οι αλλες δε ξερω τι κανουν)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη αναφέρει οτι δίπλα από την κεραία της Κοτε στα 30 m. το σήμα έχει υποβαθμιστεί από H+ σε ξεφτίλα Edge. Προχθές η σελίδα της ήταν κάτω. κάτι συμβαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αν γνωριζει καποιος. Υπαρχει περιπτωση να μπορουμε να παρουμε αναλυση λογαριασμου απο καρτοκινητο?
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αν γνωριζει καποιος. Υπαρχει περιπτωση να μπορουμε να παρουμε αναλυση λογαριασμου απο καρτοκινητο?

 

ναι με τηλ. στην εξυπηρέτηση,ζητάνε να στείλεις φαξ με ενυπόγραφο αιτημα και φωτοτυπία ταυτότητας.

Link to comment
Share on other sites

ναι με τηλ. στην εξυπηρέτηση,ζητάνε να στείλεις φαξ με ενυπόγραφο αιτημα και φωτοτυπία ταυτότητας.

 

 

ευχαριστω πολυ, δεν το ηξερα

theodoros
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με το ιντερνετ; τρελα κολληματα τελευταια, πρεπει να κανω restart 2-3 φορες το opera mini μεχρι να καταφερω να συνδεθω,

αν συνδεθω οκ, δεν μου κανει μετα μλκιες για οσο διαστημα εχω ανοικτη την εφαρμογη,

αλλα γιατι στην αρχη μου βγαζει την παναγια;

η κοσμοτε φταιει; το σημα μου; (εχω 2-3 γραμμες απο τις 4, δεν ειναι αρκετο; )

 

εγω πιστευω οτι φταει η κοτε, τα πρωινα οσες φορες μπηκα κανενα προβλημα ποτε,

τα απογευματα που πεφτουν ολοι πανω κ ειναι φισκα το δικτυο

τρελα κολληματα

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την εξυπηρέτηση πελατών , από τις 21 Μαρτίου επιτρέπονται μέχρι 2 μεταφορές υπολοίπου τον μήνα.

Μέγιστο

ποσό μεταφοράς 15 ευρώ , μέγιστο μηνιαίο 30 ευρώ.

 

 

 

Θέλεις να μεταφέρεις υπόλοιπο σε άλλο καρτοκινητό COSMOTE;

Απλά, κάλεσε στο 13838 και δήλωσε το ποσό καθώς και τον αριθμό καρτοκινητού COSMOTE στον οποίο θέλεις να μεταφέρεις το χρηματικό υπόλοιπο. Ανάλογα με το διαθέσιμο υπόλοιπο σου μπορείς να ζητήσεις τη μεταφορά υπολοίπου από 5€ έως 15€ προς καρτοκινητά COSMOTE.

Κάθε σύνδεση μπορεί να πραγματοποιήσει έως 2 μεταφορές ανά ημερολογιακό μήνα

 

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_easy_transfer/section/PrepaidExclusive_CK

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παίδες , έχω κλείσει 22 μέρες απο τότε που παρέλαβα την κάρτα SIM της Cosmote (μετά απο αίτημα φορητότητας απο Vodafone) κι ακόμα να ενεργοποιηθεί.

Μίλησα πάλι μαζί τους πριν απο 10λεπτά και μου είπαν πάλι τα ίδια πράγματα:

 

- Δεν υπάρχει εκκρεμότητα , δεν μπορώ να καταλάβω γιατί καθυστερεί, θα προωθήσω πάλι το αίτημά σας. Το σύστημά μας βρίσκεται σε αναβάθμιση και δεν λειτουργεί αυτή τη στιγμή, παρακαλώ ξανα καλέστε κτλ κτλ

 

και μετά απο ενα πολυ διακριτικό ξεχέσημο ( δεν ειναι του χαρακτήρα μου να βρίζω ποτε ) μου είπε η κοπέλα που δεν φταίει αυτή σε τίποτα...

 

- Παρακαλώ καλέστε απο την Τρίτη , μετα τις 9 το πρωί και ζητήστε να μιλήσετε με προϊστάμενο ωστε να σας εξυπηρετήσει άμεσα

 

- Οχι, εσεις θα έπρεπε να τρέχετε ωστε να με τραβήξετε για πελάτη στην εταιρία σας, όχι εγώ!! Μέσα σε μια βδομάδα τίθεται σε περιορισμό το νούμερο μου απο την Vodafone γιατί δεν εχω κάνει καποια ανανέωση για μεγάλο χρονικό διάστημα. Εαν χαθεί το νουμερο απο δικιά σας υπαιτιότητα θα γίνει πολυ δυσάρεστη η κατάσταση μετά.

 

Και κάπως έτσι τελείωσε η συνομιλία.

Παρεμπιπτόντως έκανα επίσημη καταγγελία στην ΕΕΤΤ online αλλά δεν νομίζω να έγινε τίποτα. Ουτε με καλέσαν για επιβεβαίωση όπως έγραψε η σελίδα.

 

 

Παιδιά λυπάμαι αλλά πολύ άσχημη εντύπωση μου έκανε η cosmote. Δεν την νοιάζει πλέον για νεους πελάτες;

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδια.Χρειαζομαι τη βοηθεια σας σε ενα προβλημα που προέκυψε.Ειχα ενα νουμερο what's up ανενεργο εδω και 5 μηνες.Χθες λοιπον που χρειαστηκε να το επαναφερω στη "ζωη",πηγα και αγορασα απο ενα περιπτερο μια καρτα (σε αποδειξη μου την εδωσε) ανανεωσης χρονου των 10€.Οταν λοιπον πατησα το κωδικο,μου ειπε οτι δεν ειναι σωστος.Δοκιμασα να τον στειλω και με sms αλλα παλι τα ιδια.Πηγα σε ενα καταστημα Μερκελ (Γερμανος) και μου ειπαν να παρω τηλ στο 13838.Οταν πηρα ομως δε με αφηνε να συνδεθω γιατι δεν ειχα μοναδες.Το θεμα ειναι οτι εχω ξεχασει εντελως και το νουμερο του τηλεφωνου μου (μιας και δε το χρησιμοποιουσα πολυ),σε περιπτωση που μου το ζητησουν.Τι γινεται τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι εχω ξεχασει εντελως και το νουμερο του τηλεφωνου μου (μιας και δε το χρησιμοποιουσα πολυ),σε περιπτωση που μου το ζητησουν.Τι γινεται τωρα?

 

Νομίζω ότι με τον αριθμό (8930...) της κάρτας sim και τα προσωπικά σου στοιχεία (αριθμός ταυτότητας κλπ), λογικά θα βρεις κάποια λύση...;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με τον αριθμό (8930...) της κάρτας sim και τα προσωπικά σου στοιχεία (αριθμός ταυτότητας κλπ), λογικά θα βρεις κάποια λύση...;)

 

Σε ευχαριστω φιλε μου.Τελικα τον βρήκα σε ενα χαρτακι που τον ειχα γραμμενο.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή της cosmote έχω κανει λογαριασμό αλλα όταν δίνω τα στοιχεία μου username psw λέει απο την αρχη εδω και μέρες

 

"Δεν βρεθηκαν τα msisdn ξαναπροσπαθηστε αργότερα"

 

Ξέρουμε κάτι επ αυτού ;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι παίζει με τις χρεώσεις του Whats'up για την χρήση των δεδομένων στο εξωτερικό;
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε μηνυμα στο κινητο οτι τα 300' ομιλιας προς ολους με 10€ πηραν παραταση μεχρι τις 15/4.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι παίζει με τις χρεώσεις του Whats'up για την χρήση των δεδομένων στο εξωτερικό;

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T59/section/Roaming_Prs_CKARTA_WHATSUP_Prepaid

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε μηνυμα στο κινητο οτι τα 300' ομιλιας προς ολους με 10€ πηραν παραταση μεχρι τις 15/4.

 

Το "pack 2" να ανανεώσουν με 7 ευρώ που έχει και χρόνο και μηνύματα προς όλους, γιατί βλέπω να φεύγει πολύ κόσμος. Αύριο λήγει (θεωρητικά).

Link to comment
Share on other sites

Το "pack 2" να ανανεώσουν με 7 ευρώ που έχει και χρόνο και μηνύματα προς όλους, γιατί βλέπω να φεύγει πολύ κόσμος. Αύριο λήγει (θεωρητικά).

 

Ποιο εννοεις?

 

Δεν διευκρινησα οτι ειμαι σε cosmoκαρτα

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Χθες πρώτα μου έστειλαν 2-3 μηνύματα ότι χρεώθηκα με 1€ επειδή μπήκα στο internet (αν και είχα ανοιχτό wifi, στο σπίτι μου -γκαντεμιά ) και μετά ότι τέλειωσαν τα MB... Όμορφες υπηρεσίες... :p:rolleyes:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ποιο εννοεις?

 

Δεν διευκρινησα οτι ειμαι σε cosmoκαρτα

 

 

Αυτό εννοώ που λήγει σήμερα...:blink::X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι η κοροιδια που εχουν με τη χρεωση ανα δευτερολεπτο!Τι εννοω...πχ στα πακετα call them all λεει ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα και μετα χρεωση ΑΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ!Ε ακομα ψαχνω καποιον που να εχει και δευτερολεπτα μεσα στο πακετο!Για παραδειγμα οταν ειχα whats up μεχρι πριν λιγους μηνες,εκανα μια κληση 3' και 06'΄ ακριβως...ε μου χρεωσε 4 λεπτα!Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γραφουν ανα δευτερολεπτο!!Υπαρχει κανεις που να ακουει και ποσα δευτερολεπτα εχει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...