Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ταυτοποιηση του κινητου εχω κανει.

αρα πρεπει να παρω στην εξυπηρετηση να ρωτησω τι ακριβως να γραψω στο αιτημα και σε ποιον αριθμο να το στειλω.

θα παρω εγκαιρη απαντηση ή .... ;

 

Εγώ πήρα τηλέφωνο κάποια στιγμή, έστειλα fax, με πήραν πίσω, νόμιζαν ότι είχα κάνει αίτημα φορητότητας γιατί η κοπέλα στον Γερμανό είχε κάνει λάθος όταν έστειλε το fax και μετά τους ζήτησα να μου ενεργοποιήσουν το Myaccount και μου είπαν ότι δεν γίνεται και δεν ξέρουν πότε θα ενεργοποιηθεί λόγω διάφορων θεμάτων που έχουν προκύψει με τον νέο νόμο. Τι να πω? Μπάχαλο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγώ προσωπικα δεν περιμένω να αναβαθμίσει την κοσμοκαρτα,ότι κάνει στο whats up θα επικεντρωθεί,όταν πέρσι βγήκε το νέο καρτοκινητό της vodafone,άφησε την κοσμοκαρτα με τις αρχαίες χρεώσεις και αύξησε τις προσφορές στο whats up,είναι κρίμα όμως γιατί πολλοί επιλέγουν κοσμοκαρτα για το 1 λεπτό το λεπτό σε δύο αριθμούς cοsmοte αναγκαστικά λόγω της μεγάλης συνδρομητικής τάξης της cοsmοte αλλά η cοsmοte δεν τους ανταμοιβει που τόσα χρόνια είναι πιστοί στην κοσμοκαρτα αλλά ακόμα χειρότερα τους τιμωρεί με τις υψηλές χρεώσεις που διατηρεί χρόνια τώρα(και μην επικαλεστεί κάνεις το μπόνους,ψίχουλα δίνει,τα 45 λεπτά με ανανέωση είναι απάτη και η προνομιακή κάρτα 20 ευρώ πλέον έχει ξεπεραστεί,πρέπει πλέον η cοsmοte να πάρει μια τολμηρή απόφαση και να κάνει ανταγωνιστική την κοσμοκαρτα ρίχνοντας τις τιμές και αντικαθιστώντας ξεπερασμένα πλέον μπόνους κλπ με καινούργιες υπηρεσίες,πχ διπλασιασμό κάρτας κλπ που σε συνάρτηση με την επιλογή 2 αριθμοί ένα λεπτό το λεπτό χρέωση θα κάνουν την κοσμοκαρτα σούπερ
Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικα δεν περιμένω να αναβαθμίσει την κοσμοκαρτα,ότι κάνει στο whats up θα επικεντρωθεί,όταν πέρσι βγήκε το νέο καρτοκινητό της vodafone,άφησε την κοσμοκαρτα με τις αρχαίες χρεώσεις και αύξησε τις προσφορές στο whats up,είναι κρίμα όμως γιατί πολλοί επιλέγουν κοσμοκαρτα για το 1 λεπτό το λεπτό σε δύο αριθμούς cοsmοte αναγκαστικά λόγω της μεγάλης συνδρομητικής τάξης της cοsmοte αλλά η cοsmοte δεν τους ανταμοιβει που τόσα χρόνια είναι πιστοί στην κοσμοκαρτα αλλά ακόμα χειρότερα τους τιμωρεί με τις υψηλές χρεώσεις που διατηρεί χρόνια τώρα(και μην επικαλεστεί κάνεις το μπόνους,ψίχουλα δίνει,τα 45 λεπτά με ανανέωση είναι απάτη και η προνομιακή κάρτα 20 ευρώ πλέον έχει ξεπεραστεί,πρέπει πλέον η cοsmοte να πάρει μια τολμηρή απόφαση και να κάνει ανταγωνιστική την κοσμοκαρτα ρίχνοντας τις τιμές και αντικαθιστώντας ξεπερασμένα πλέον μπόνους κλπ με καινούργιες υπηρεσίες,πχ διπλασιασμό κάρτας κλπ που σε συνάρτηση με την επιλογή 2 αριθμοί ένα λεπτό το λεπτό χρέωση θα κάνουν την κοσμοκαρτα σούπερ

σε αυτο εχω να σχολιασω οτι ειμαι 9 χρονια συνδρομητης με τον ιδιο αριθμο, φετος μπηκα στον δεκατο και με πηραν απο τα κεντρικα της cosmote και μου ειπαν οτι γαι τα τοσα χρονια που ειστε συνδρομητης, σας κανουμε δωρο, με τη μορφη πιστωσης, 9 € στο λογαριασμο σας (στην καρτα μου)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο εχω να σχολιασω οτι ειμαι 9 χρονια συνδρομητης με τον ιδιο αριθμο, φετος μπηκα στον δεκατο και με πηραν απο τα κεντρικα της cosmote και μου ειπαν οτι γαι τα τοσα χρονια που ειστε συνδρομητης, σας κανουμε δωρο, με τη μορφη πιστωσης, 9 € στο λογαριασμο σας (στην καρτα μου)

 

Όχι ρε μεγάλε... Σου έκαναν τέτοιο δώρο; Καταξοδεύτηκαν... :lol:

 

Υ.Γ.: Από τα 10 σου έχεις κινητό; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο εχω να σχολιασω οτι ειμαι 9 χρονια συνδρομητης με τον ιδιο αριθμο, φετος μπηκα στον δεκατο και με πηραν απο τα κεντρικα της cosmote και μου ειπαν οτι γαι τα τοσα χρονια που ειστε συνδρομητης, σας κανουμε δωρο, με τη μορφη πιστωσης, 9 στο λογαριασμο σας (στην καρτα μου)
ψίχουλα! Εσυ έχεις κάρτα σχεδόν από τότε που την ξεκίνησε η cοsmοte και σου δίνουν 9 ευρώ? Έπρεπε να σε κατεβάσουν σε πιο προνομιακή χρέωση μετά από τόσα χρόνια που είσαι πιστός πελάτης
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε μεγάλε... Σου έκαναν τέτοιο δώρο; Καταξοδεύτηκαν... :lol:

 

Υ.Γ.: Από τα 10 σου έχεις κινητό; :rolleyes:

 

σαφως και το ποσο ειναι αστειο, αλλα δεν ειναι και υποχρεωμενοι να το κανουν. οποτε μην επικεντρωνεστε στο ποσο αλλα στην κινηση. εμενα στην wind δεν μου εκαναν ποτε τετοια προσφορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να πέσει επιτέλους το τιμολόγιο της κοσμοκαρτα και σε συνδιασμό με επιλογή 2 αριθμών με 1 λεπτό το λεπτό να καταστεί ελκυστικό πακέτο καρτοκινητής
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε μεγάλε... Σου έκαναν τέτοιο δώρο; Καταξοδεύτηκαν... :lol:

 

Υ.Γ.: Από τα 10 σου έχεις κινητό; :rolleyes:

απο τα μεσα του 2000 :p

σαφως και το ποσο ειναι ψιχουλα, αλλα πιστευω οτι η κινηση μετραει. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να κανω αλλαγη πακετου εστειλα μυνημα αλπακ στο 1314 και μου εστειλε πισω να στειλω w στο 1314 για whats up το στελνω επ ακριβως αλλα μου απανταει λαθος πληκτρολογηση...
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να κανω αλλαγη πακετου εστειλα μυνημα αλπακ στο 1314 και μου εστειλε πισω να στειλω w στο 1314 για whats up το στελνω επ ακριβως αλλα μου απανταει λαθος πληκτρολογηση...

Αμα εχεις Ιphone νομιζω οτι πρεπει να ειναι κεφαλαια και οσα γινεται με λατινικους χαρακτηρες. Τουλαχιστον ετσι γινεται με το δικο μου οταν θελω να δω το υπολοιπο. Γραφω yπoλ (<----κεφαλαια, ο λατινικο)

Link to comment
Share on other sites

το εκανα δεν αλλαξε κατι το w με τι να το γραψω? (iphone εχω) μολις το εβαλα και σε αλλο κινητο SE k800i και κανει τα ιδια (λαθος πληκτ.) Edited by alt10
Link to comment
Share on other sites

κάνε προώθηση το μύνημα σβύνωντας όλα τα άλλα εκτός από το W
Link to comment
Share on other sites

το εκανα φιλε ... αλλα τιποτα ακομα ξανα μου απανταει λαθος πληκτ. αμα παρω τηλ στην εξυπηρετηση μπορουν να το ενεργοποιησουν απ εκει ? (κατι αλλο να δοκιμασω???)
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να κανω αλλαγη πακετου εστειλα μυνημα αλπακ στο 1314 και μου εστειλε πισω να στειλω w στο 1314 για whats up το στελνω επ ακριβως αλλα μου απανταει λαθος πληκτρολογηση...
βαλε αγγλικά στο μενού μηνυμάτων,αν πάλι έχεις πρόβλημα μάλλον έχεις ΝΟΚΙΑ οπότε πήγαινε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και βρες κωδικοποίηση χαρακτήρων,βγαλε την πλήρη υποστήριξη και βαλε περιορισμένη υποστήριξη και όλα οκ,έχει πρόβλημα με την συγκεκριμένη ρύθμιση η cοsmοte όταν είναι να στείλεις μήνυμα για ρυθμίσεις,ελπίζω να βοήθησα
Link to comment
Share on other sites

βαλε αγγλικά στο μενού μηνυμάτων,αν πάλι έχεις πρόβλημα μάλλον έχεις ΝΟΚΙΑ οπότε πήγαινε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και βρες κωδικοποίηση χαρακτήρων,βγαλε την πλήρη υποστήριξη και βαλε περιορισμένη υποστήριξη και όλα οκ,έχει πρόβλημα με την συγκεκριμένη ρύθμιση η cοsmοte όταν είναι να στείλεις μήνυμα για ρυθμίσεις,ελπίζω να βοήθησα

δεν εχει nokia αλλα iphone, το ειπε και πιο πανω.

παρολαυτα εχει παρομοιο προβλημα το iphone με την υποστηριξη χαρακτηρων.

οποτε φιλε μου alt10, βαλε την καρτα sim σε nokia, ακολουθησε τις οδηγιες του απο πανω και πιστευω θα εισαι ok. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει nokia αλλα iphone, το ειπε και πιο πανω.

παρολαυτα εχει παρομοιο προβλημα το iphone με την υποστηριξη χαρακτηρων.

οποτε φιλε μου alt10, βαλε την καρτα sim σε nokia, ακολουθησε τις οδηγιες του απο πανω και πιστευω θα εισαι ok. ;)

το εκανα και αυτο ... και το προβλημα συνεχιζεται..

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο ... και το προβλημα συνεχιζεται..

 

τότε πάρε το 1313 αλλά μην ελπίζεις ιδιαίτερα,είναι λίγο άσχετοι

Link to comment
Share on other sites

Ξαναστείλε ΑΛΠΑΚ και μετά κάνε όσα σου είπανε! :)
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

τότε πάρε το 1313 αλλά μην ελπίζεις ιδιαίτερα,είναι λίγο άσχετοι

μια χαρα τα πηγαμε στο 1313 στην αρχη μ ελεγαν οτι δεν ξερω τι παταω μετα μ εστελναν αυτοι κατι μυνηματα και μετα απο παρα μα παρα πολυ ωρα καταλαβαν τι τους ελεγα ... φυσικα και εβγαλα ακρη.. το ενεργοποιησαν αυτοι απο εκει.... και ολα αυτα δωρεαν τους αναγκασα να με παρουν τηλ στο σταθερο μου .... (εδω εχω βαλει στη θεση τους ολοκληρη ομαδα μαζι με τον προισταμενο τους στην hol δεν θα τα καταφερνα με τοση εμπειρια...χαχαχα):lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το απογευμα με πηραν με αποκρυψη απαντησα, ηταν μια κοπελα μου ειπε το επιθετο της, και συνεχεισε λεγοντας οτι υπαρχει μια προσφορα στο νουμερο μου με μια ανανεωση 15ευρω το μηνα θα εχω 1200λεπτα προς σταθερα και κοσμοτε και 1200 μηνυματα, το μονο που μου ειπε να περασω απο ενα καταστημα με τα στοιχεια μου για να ενεργοποιηθει η προσφορα, μου επανελαμβε οτι δεν ειναι συνδεση. τι στο καλο να ειναι αυτο???
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το απογευμα με πηραν με αποκρυψη απαντησα, ηταν μια κοπελα μου ειπε το επιθετο της, και συνεχεισε λεγοντας οτι υπαρχει μια προσφορα στο νουμερο μου με μια ανανεωση 15ευρω το μηνα θα εχω 1200λεπτα προς σταθερα και κοσμοτε και 1200 μηνυματα, το μονο που μου ειπε να περασω απο ενα καταστημα με τα στοιχεια μου για να ενεργοποιηθει η προσφορα, μου επανελαμβε οτι δεν ειναι συνδεση. τι στο καλο να ειναι αυτο???

 

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις το 1313 και να ρωτησεις αν ισχυει κατι τετοιο....

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις το 1313 και να ρωτησεις αν ισχυει κατι τετοιο....

ή να πας αυριο το πρωι σε καταστημα cosmote και να δεις αν ισχυει.

ισως απο την εξυπηρετηση να μην ειναι ενημεροι. ποτε δεν ξερεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις το 1313 και να ρωτησεις αν ισχυει κατι τετοιο....

 

 

Μολις πηρα και μου ειπε οτι δεν ισχυει. Τι ****εταιρεια θεε μου. Το θεμα ειναι οτι δεν εχουν και εμπιστοσυνη γιατι στο 1313 δε ξερουν που πανε τα τεσσερα.

Edited by MsK
προσοχή στη εκφράσεις... ευχαριστώ!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και μου ειπε οτι δεν ισχυει. Τι κολοεταιρεια θεε μου. Το θεμα ειναι οτι δεν εχουν και εμπιστοσυνη γιατι στο 1313 δε ξερουν που πανε τα τεσσερα.

 

Οπως λεει και ο φιλος παραπανω πηγαινε σε κανενα καταστημα. Τα παιδακια στο τηλεφωνικο κεντρο μπορει να μην ειναι ενημερα.

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και ο φιλος παραπανω πηγαινε σε κανενα καταστημα. Τα παιδακια στο τηλεφωνικο κεντρο μπορει να μην ειναι ενημερα.

 

Και τι να τους πω στο καταστημα???

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...