Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 ώρες πριν, georgemv said:

Είναι γενικό το θέμα της Cosmote με το πως προσεγγίζει τις υπηρεσίες. Φαίνεται ότι δεν έχουν Product προσέγγιση, αλλά τελείως Telco Project. Στήνουν κάτι, παίζει, δεν το ακουμπάνε πάλι μέχρι να το αλλάξουν. Μόνο φροντίζουν να τρέχει και κάποτε το καταργούν.

Παράδειγμα το Travel Pack. Είναι έτσι χρόνια τώρα, δεν το αλλάζουν.

Άλλο παράδειγμα η eSIM. Έπαιξε μια φορά, δεν την ακούμπησαν από τότε. Ακόμα παλεύουμε με φακέλους και QR codes. Ούτε online διαδικασία, ούτε easy transfer σε iOS, ούτε automated flows, κτλ

Η σωστή έκφραση είναι "οτετζίδικη προσέγγιση". 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι άποψη έχετε για τις διαφημίσεις της COSMOTE?

Μόνο εμένα οι διαφημίσεις της Nova στην τηλεόραση και στα Social media με πείθουν περισσότερο να πάω εκεί παρά της Cosmote? Η Cosmote βγάζει διαφημίσεις που δεν αποδεικνύει τις υπηρεσίες που έχει είναι σαν να σου λέει πήγαινε Cosmote και δες ή ψάξε μόνος σου.. για της Vdf έτσι και έτσι 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, elkons said:

Εσείς τι άποψη έχετε για τις διαφημίσεις της COSMOTE?

Μόνο εμένα οι διαφημίσεις της Nova στην τηλεόραση και στα Social media με πείθουν περισσότερο να πάω εκεί παρά της Cosmote? Η Cosmote βγάζει διαφημίσεις που δεν αποδεικνύει τις υπηρεσίες που έχει είναι σαν να σου λέει πήγαινε Cosmote και δες ή ψάξε μόνος σου.. για της Vdf έτσι και έτσι 

Νομίζω ότι η Cosmote δεν χρειάζεται διαφήμιση.

Την Cosmote την διαφημίζει ο ίδιος ο κόσμος.

Μία φορά έβγαλε το "Έχει σήμα, σήμα καμπάνα" και δεν χρειάστηκε ξανά..

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Teiresias_ said:

Νομίζω ότι η Cosmote δεν χρειάζεται διαφήμιση.

Την Cosmote την διαφημίζει ο ίδιος ο κόσμος.

Μία φορά έβγαλε το "Έχει σήμα, σήμα καμπάνα" και δεν χρειάστηκε ξανά..

Pull over the Gaidar.

Put the kot down slowly.

Ομορφαίνει δεν παχαίνει.

Πολλά από αυτά ήταν του Λάνθιμου πριν γίνει διάσημος στο Χόλυγουντ και φαινόταν η ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, georgemv said:

Pull over the Gaidar.

Put the kot down slowly.

Ομορφαίνει δεν παχαίνει.

Πολλά από αυτά ήταν του Λάνθιμου πριν γίνει διάσημος στο Χόλυγουντ και φαινόταν η ποιότητα.

Put the kot down slowly. Ήταν Nova η διαφήμιση [όχι Wind καθαρή nova]

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Put the kot down slowly. Ήταν Nova η διαφήμιση [όχι Wind καθαρή nova]

Σωστός, δικό μου λάθος!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, georgemv said:

Pull over the Gaidar.

Put the kot down slowly.

Ομορφαίνει δεν παχαίνει.

Πολλά από αυτά ήταν του Λάνθιμου πριν γίνει διάσημος στο Χόλυγουντ και φαινόταν η ποιότητα.

Και το pull over the gaidar για την Nova καθαρά είναι. Τώρα θα μιλάμε για τη Nova προ ή μετά συνένωσης με τη Wind;;

Έχω και σε multichoice  αν θέλετε..

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, elkons said:

Εσείς τι άποψη έχετε για τις διαφημίσεις της COSMOTE?

Μόνο εμένα οι διαφημίσεις της Nova στην τηλεόραση και στα Social media με πείθουν περισσότερο να πάω εκεί παρά της Cosmote? Η Cosmote βγάζει διαφημίσεις που δεν αποδεικνύει τις υπηρεσίες που έχει είναι σαν να σου λέει πήγαινε Cosmote και δες ή ψάξε μόνος σου.. για της Vdf έτσι και έτσι 

 

Προσωπικά ορισμενες τις θεωρω πολυ ευφυείς όπως και της Vodafone που ειδα πρόσφατα για το vf TV με ηθοποιούς την Κλέλια και τον Αντώνη από το Μαέστρο. 


Αντιθετως, της Nova απλά πετάει ξερή πληροφορία χωρίς να σου ελκύει ιδιαίτερα το ενδιαφέρον, σε καμία περιπτωση δεν ακολουθει το καλούπι της Wind που έκανε πιασάρικα σποτάκια. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos.k2 said:

Προσωπικά ορισμενες τις θεωρω πολυ ευφυείς όπως και της Vodafone που ειδα πρόσφατα για το vf TV με ηθοποιούς την Κλέλια και τον Αντώνη από το Μαέστρο. 

Αντιθετως, της Nova απλά πετάει ξερή πληροφορία χωρίς να σου ελκύει ιδιαίτερα το ενδιαφέρον, σε καμία περιπτωση δεν ακολουθει το καλούπι της Wind που έκανε πιασάρικα σποτάκια. 

Η nova μας παρουσιάζει την υπηρεσία και εξηγεί, η vdf έδωσε μια έμφαση και ένα χιούμορ στην διαφήμιση ενώ στο τέλος μας είπε τις πληροφορίες της υπηρεσίας . Η Cosmote στην κινητή πολύ λίγα βλακείες μόνο αν βγουν τα speedtest awards ας βάλει, Cosmote tv αρκετά καλή.  Απλά η διαφήμιση με το Nova 5g internet μας δείχνει ένα χωριό γύρω γύρω, τα περισσότερα χωριά με Nova έχουν EDGE γιατί να διαφημίσει έτσι και γενικά η nova έχει πολύ διαφήμιση 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ πως τις καλύτερες τις έβγαζε η WIND.

Αλλά και αυτή της Cosmote είχε διαχρονικότητα.

https://youtu.be/XKHfqvYIekQ?si=4PpRFOA2GNv-xwZy

 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MIKU said:

Εγώ θεωρώ πως τις καλύτερες τις έβγαζε η WIND.

Αλλά και αυτή της Cosmote είχε διαχρονικότητα.

https://youtu.be/XKHfqvYIekQ?si=4PpRFOA2GNv-xwZy

 

Καλά το σήμα καμπάνα ήταν υπερπαραγωγή από τότε πήγα Cosmote και όντως είχα καμπάνα. Σήμερα στο ίδιο σπίτι πάλι 0 και 1 μπάρα 🥲 μακάρι και Σήμερα να ήταν έτσι 

Το θέμα είναι οι πιο νέες γενιές πως θα ξέρουν το σήμα καμπάνα ενδιαφέρον θα ήταν να ξανά βάλουν την ίδια σε ένα έκδοση και όχι τις μπούρδες τους 

Για την Wind ο Πίου η καλύτερη στο 3G της Wind.  

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, panos.k2 said:

 

Προσωπικά ορισμενες τις θεωρω πολυ ευφυείς όπως και της Vodafone που ειδα πρόσφατα για το vf TV με ηθοποιούς την Κλέλια και τον Αντώνη από το Μαέστρο. 


Αντιθετως, της Nova απλά πετάει ξερή πληροφορία χωρίς να σου ελκύει ιδιαίτερα το ενδιαφέρον, σε καμία περιπτωση δεν ακολουθει το καλούπι της Wind που έκανε πιασάρικα σποτάκια. 

Γουστάρω την διαφήμιση της vf με τον σκύλο και την οπτική ίνα. Πολύ έξυπνη

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Γουστάρω την διαφήμιση της vf με τον σκύλο και την οπτική ίνα. Πολύ έξυπνη

Κίτσος και Τασούλα 🤣🤣🤣 έχει και GPS [off topic αλλά δεν πειράζει]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...