Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 minutes ago, aektzhs 1 said:

Μέχρι το 2025 λογικά είναι οκ

Μέχρι το 2026 για 24 μήνες έκανα ανανέωση.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fotisk13 said:

Μέχρι το 2026 για 24 μήνες έκανα ανανέωση.

Για ένα έτος έχει ισχύ η έξτρα sim, άσχετο με το διετές συμβόλαιο του κυρίου αριθμού. Μετά το πέρας ζητάς για ένα ακόμα χρόνο ανανέωση. 

Link to comment
Share on other sites

Καμία ενέργεια δε χρειάζεται η extra SIM. Ξεκινάει ως αορίστου και παραμένει έτσι 

Link to comment
Share on other sites

Απορίας άξιο. Υποτίθεται κάνει sa και 5g+ και κόβει τις extrasim ενώ έχει πέσει το δίκτυο σε πολλά σημεία.  Τι φοβόταν την κίνηση που είχε τόσο καιρό έστω και τα throttling σε γεμάτους σταθμούς στις extrasim ;  Για να δούμε οι αρχές Μαρτίου είναι κοντά. Γιατί μου φαίνεται λέμε για το άλλο δίκτυο αλλά και αυτοί δε μας τα λένε καλά.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ απίθανο να μην ακολουθήσει και η vf. Τώρα σκεφτομαι αυριο να βγαλω και μια i4s στο unlimited που έκανα τον Νοεμβρη τουλάχιστον μπορεί να προλάβω κάνα χρόνο αν δεν καταργηθεί για όλους ...και οτι γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Αν το 2025 Μάρτιο που ληγει η δική μου extra Sim με το συμβόλαιο δεν την ανανεώσουν θα παίξω με unlimited με κάρτα whats up. Χαλάω 4 5tb το μήνα σύνολο με upload κυρίως αλλά αν την κόψουν και με κάνουν να πληρώνω 26 από 3 που δίνω τώρα θα τραβάω 50tb το μήνα και λίγο με νοιάζει. Εταιρίες που μας έχουν γραμμένους από τη μια μας ριμαξαν την καρτοκινητη με τη 2μηνη ανανέωση από την άλλη ελάχιστη κάρτα 13 ευρώ νισάφι πια και κάθε χρόνο έχουν υπερκέρδη. Ας φτιάξουν το δίκτυο με τα χρήματα που μας περνουν και ας αφήσουν έστω για μια φορά μια σωστή παροχή. Νισάφι πια με το άρμεγμα κυριολεκτικά τους βαρέθηκα με το κολοκαρτελ τους. 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, king2009 said:

Αν το 2025 Μάρτιο που ληγει η δική μου extra Sim με το συμβόλαιο δεν την ανανεώσουν θα παίξω με unlimited με κάρτα whats up. Χαλάω 4 5tb το μήνα σύνολο με upload κυρίως αλλά αν την κόψουν και με κάνουν να πληρώνω 26 από 3 που δίνω τώρα θα τραβάω 50tb το μήνα και λίγο με νοιάζει. Εταιρίες που μας έχουν γραμμένους από τη μια μας ριμαξαν την καρτοκινητη με τη 2μηνη ανανέωση από την άλλη ελάχιστη κάρτα 13 ευρώ νισάφι πια και κάθε χρόνο έχουν υπερκέρδη. Ας φτιάξουν το δίκτυο με τα χρήματα που μας περνουν και ας αφήσουν έστω για μια φορά μια σωστή παροχή. Νισάφι πια με το άρμεγμα κυριολεκτικά τους βαρέθηκα με το κολοκαρτελ τους. 

Κάτσε μην βάλουν κάνα όριο στην καρτοκινητή τύπου vf(300 GB)

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, aektzhs 1 said:

Κάτσε μην βάλουν κάνα όριο στην καρτοκινητή τύπου vf(300 GB)

Πάντως εάν η έξτρα σιμ δεν είναι συνδεδεμένη με το συμβόλαιο, μπορούν να την κόψουν και τώρα χωρίς καμία υποχρέωση. Αντε να επιστρέψουν ένα 3ευρο.

Link to comment
Share on other sites

Είχα συμβόλαιο COSMOTE και εχει λξηξει από το 2022, οπότε μέχρι σήμερα εχω ενα πρόγραμμα της πλάκας αορίστου χρόνου 30 κατι ευρώ για μόνο 2GB. Προφανώς και θελω να το αλλάξω αλλα οι μόνες επιλογές είναι να παω σε κατι ακριβότερο ή να κανω φορητότητα και μετα παλι πισω. Προφανώς και δεν θελω τιποτα από τα δυο. Όποτε σκέφτηκα να το κανω what’s up και να το κρατησω ετσι. Ομως θελω να αποφύγω την επίσκεψη σε κατάστημα. Υπάρχει περίπτωση να γινεται τηλεφωνικά; Επισης αν εχετε κάποια άλλη λύση να προτείνετε θα το εκτιμούσα πολύ 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, panos43 said:

Είχα συμβόλαιο COSMOTE και εχει λξηξει από το 2022, οπότε μέχρι σήμερα εχω ενα πρόγραμμα της πλάκας αορίστου χρόνου 30 κατι ευρώ για μόνο 2GB. Προφανώς και θελω να το αλλάξω αλλα οι μόνες επιλογές είναι να παω σε κατι ακριβότερο ή να κανω φορητότητα και μετα παλι πισω. Προφανώς και δεν θελω τιποτα από τα δυο. Όποτε σκέφτηκα να το κανω what’s up και να το κρατησω ετσι. Ομως θελω να αποφύγω την επίσκεψη σε κατάστημα. Υπάρχει περίπτωση να γινεται τηλεφωνικά; Επισης αν εχετε κάποια άλλη λύση να προτείνετε θα το εκτιμούσα πολύ 

COSMOTE Neo. Εξ ολοκλήρου online. 

Μπες στην εφαρμογή και δες πώς ενεργοποιείται για τον τυπο σύνδεσης σου. Έχει 16€ 7GB, 19€ 10GB, 24€ 20GB, 33€ απεριόριστα. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, panos43 said:

Είχα συμβόλαιο COSMOTE και εχει λξηξει από το 2022, οπότε μέχρι σήμερα εχω ενα πρόγραμμα της πλάκας αορίστου χρόνου 30 κατι ευρώ για μόνο 2GB. Προφανώς και θελω να το αλλάξω αλλα οι μόνες επιλογές είναι να παω σε κατι ακριβότερο ή να κανω φορητότητα και μετα παλι πισω. Προφανώς και δεν θελω τιποτα από τα δυο. Όποτε σκέφτηκα να το κανω what’s up και να το κρατησω ετσι. Ομως θελω να αποφύγω την επίσκεψη σε κατάστημα. Υπάρχει περίπτωση να γινεται τηλεφωνικά; Επισης αν εχετε κάποια άλλη λύση να προτείνετε θα το εκτιμούσα πολύ 

Γίνεται και τηλεφωνικά στην εξυπηρέτηση πελατών, αν και αργεί περισσότερο απ' ότι η φορητότητα.
Πάντως εάν κάνεις φορητότητα σε καρτοκινητό άλλου παρόχου, ακόμη κι αν δεν λάβεις/προλάβεις αντιπροσφορά, στην χειρότερη περίπτωση σε "τραβάει" ο άλλος και ξανακάνεις φορητότητα πίσω σε Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, panos.k2 said:

COSMOTE Neo. Εξ ολοκλήρου online. 

Μπες στην εφαρμογή και δες πώς ενεργοποιείται για τον τυπο σύνδεσης σου. Έχει 16€ 7GB, 19€ 10GB, 24€ 20GB, 33€ απεριόριστα. 

Και εσν θέλει μετά να το κανει what's up μπορει με ενα σμσ.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, panos43 said:

Είχα συμβόλαιο COSMOTE και εχει λξηξει από το 2022, οπότε μέχρι σήμερα εχω ενα πρόγραμμα της πλάκας αορίστου χρόνου 30 κατι ευρώ για μόνο 2GB. Προφανώς και θελω να το αλλάξω αλλα οι μόνες επιλογές είναι να παω σε κατι ακριβότερο ή να κανω φορητότητα και μετα παλι πισω. Προφανώς και δεν θελω τιποτα από τα δυο. Όποτε σκέφτηκα να το κανω what’s up και να το κρατησω ετσι. Ομως θελω να αποφύγω την επίσκεψη σε κατάστημα. Υπάρχει περίπτωση να γινεται τηλεφωνικά; Επισης αν εχετε κάποια άλλη λύση να προτείνετε θα το εκτιμούσα πολύ 

Neo μέσω του Cosmote app

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, panos43 said:

Είχα συμβόλαιο COSMOTE και εχει λξηξει από το 2022, οπότε μέχρι σήμερα εχω ενα πρόγραμμα της πλάκας αορίστου χρόνου 30 κατι ευρώ για μόνο 2GB. Προφανώς και θελω να το αλλάξω αλλα οι μόνες επιλογές είναι να παω σε κατι ακριβότερο ή να κανω φορητότητα και μετα παλι πισω. Προφανώς και δεν θελω τιποτα από τα δυο. Όποτε σκέφτηκα να το κανω what’s up και να το κρατησω ετσι. Ομως θελω να αποφύγω την επίσκεψη σε κατάστημα. Υπάρχει περίπτωση να γινεται τηλεφωνικά; Επισης αν εχετε κάποια άλλη λύση να προτείνετε θα το εκτιμούσα πολύ 

Cosmote Neo, στα 33€ έχεις απεριόριστη ομιλία, 2000 sms και δεδομένα απεριόριστα με 31,5GB όριο σε περιαγωγή εντός Ε.Ε. 
Εχει όμως και μικρότερα πακετα, είναι συμβόλαιο αορίστου χρόνου και μπορείς ανά πάσα στιγμή να πας σε καρτοκινητο What’s Up ή Frog ανάλογα με τις ανάγκες σου κάθε μήνα. 
Δεν υπάρχει λόγος να είσαι σε συμβόλαιο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όσοι λετε COSMOTE neo, το είχα προσπαθήσει και είναι μόνο εάν πάρεις νέο αριθμο , αν ερθεις με φορητότητα από άλλη εταιρεία ή αν εισαι στο what’s up. Με αυτο που έχω δεν γινεται COSMOTE neo είχα ρωτήσει. @Nikolas14 @aektzhs 1 @VIPdriver

1 hour ago, minast said:

Γίνεται και τηλεφωνικά στην εξυπηρέτηση πελατών, αν και αργεί περισσότερο απ' ότι η φορητότητα.
Πάντως εάν κάνεις φορητότητα σε καρτοκινητό άλλου παρόχου, ακόμη κι αν δεν λάβεις/προλάβεις αντιπροσφορά, στην χειρότερη περίπτωση σε "τραβάει" ο άλλος και ξανακάνεις φορητότητα πίσω σε Cosmote.

To what’s up εννοεις σωστα; Θα πρέπει να στείλουν και νέα sim? Φορητότητα θα προτιμούσα να αποφυγω

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panos43 said:

Παιδια όσοι λετε COSMOTE neo, το είχα προσπαθήσει και είναι μόνο εάν πάρεις νέο αριθμο , αν ερθεις με φορητότητα από άλλη εταιρεία ή αν εισαι στο what’s up. Με αυτο που έχω δεν γινεται COSMOTE neo είχα ρωτήσει. @Nikolas14 @aektzhs 1 @VIPdriver

To what’s up εννοεις σωστα; Θα πρέπει να στείλουν και νέα sim? Φορητότητα θα προτιμούσα να αποφυγω

Όχι με την ίδια sim γίνεται η μετατροπή. 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Κάτσε μην βάλουν κάνα όριο στην καρτοκινητή τύπου vf(300 GB)

Τα 300gb ειναι ανεκδοτο τελειως και οκ η voda δεν αντεχει η cosmote ειδικα εδω που ειμαι απλα δεν νιωθει το δικτυο καθε μερα ολη μερα ειμαστε λιγα ατομα και δεν γονατιζει με τιποτα. 5TB αν βαλουν οριο ειναι οκ για το 99% ενταξει τα 100TB ειναι υπερβολικο που ειχαν μεχρι σημερα γιατι μπορει καποιοι να κατεβαζουν ολη μερα με ταχυτητες κοντα στο 1GB οποτε εκει ειναι κανιβαλισμος. Αλλα για μενα δεν ειναι κακο να απαιτουμε οχι απλα να ζηταμε σοβαρο upload εν ετη 2024. Ειχα αγανακτησει με τα 5.5mb ολα τα χρονια. Η ας βαλουν οπτικες μεχρι 1GB και σε επαρχια. Για μενα ειναι η μονη επιλογη η extra sim η σταθερη δεν ειναι πια βιωσιμη με τα 50mb εδω και χρονια. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πχ που θέλω να βάλω την sim σε ρουτερακι , μπορώ να βάλω την twin sim? https://www.cosmote.gr/cs/business/gr/servicetwinsim.html

Edit. Τώρα είδα ότι πρέπει το ένα κινητό να είναι κλειστό. Νόμιζα δούλευαν ταυτόχρονα.

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pank said:

Εγώ πχ που θέλω να βάλω την sim σε ρουτερακι , μπορώ να βάλω την twin sim? https://www.cosmote.gr/cs/business/gr/servicetwinsim.html

Edit. Τώρα είδα ότι πρέπει το ένα κινητό να είναι κλειστό. Νόμιζα δούλευαν ταυτόχρονα.

Όταν δουλεύουν ταυτόχρονα τις ονομάζουν multi-SIM και είναι ακριβότερες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Η παύση στις έξτρα σιμ ισχύει για τα νέα συμβόλαια; Μπορώ να ζητησω εγώ που εκανα συμβόλαιο τον Δεκέμβρη ή έχει παύσει για όλους; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, noter said:

Καλημέρα σε όλους. Η παύση στις έξτρα σιμ ισχύει για τα νέα συμβόλαια; Μπορώ να ζητησω εγώ που εκανα συμβόλαιο τον Δεκέμβρη ή έχει παύσει για όλους; 

Δεν δίνουν πλεον σε κανεναν. Εφόσον είχες από Δεκέμβριο έπρεπε ήδη να έχεις βγάλει τουλάχιστον 1 sim να υπάρχει!

2 ώρες πριν, minast said:

Όταν δουλεύουν ταυτόχρονα τις ονομάζουν multi-SIM και είναι ακριβότερες.

Ευχαριστώ! Είδα τώρα ότι αυτό κοστίζει 5€/sim, οπότε προσωπικά πιστεύω ότι αποτελεί καλή εναλλακτική!

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...