Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε όλα τα πράγματα η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση. Ο πελάτης θα πει αυτό που λες και εσύ και συμφωνώ απόλυτα, γιατί να μην μπορώ να βάλω μια κάρτα στο κινητό του παιδιού μου να έχει ίντερνετ όπου χρειαστεί. Ο πάροχος θα σου πει από την άλλη δίνω την επιλογή αυτή με χαμηλό κόστος αλλά βλέπω ότι έχω χάσει τόσα σταθερά τηλέφωνα που τα έκοψαν για να βάλουν την extra SIM σε 4g router και από εκεί που έπαιρνα 25 ευρώ το μήνα τώρα παίρνω 3 (ευρώ το μήνα)...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dead Poet said:

Συγγνώμη, αλλά δεν βλέπω το λόγο να αυτομαστιγωνόμαστε εμείς οι χρήστες γενικεύοντας. Δηλαδή γιατί να μη μπορεί ο Χ χρήστης με μεγάλο ατομικό πρόγραμμα να βγάλει μια Extra SIM για να βάλει στο tablet του ή σε ένα pocket WiFi, ή ακόμα-ακόμα και άλλη μία για να βάλει στο κινητό του παιδιού του, επειδή κάποιοι κάνουν παραεμπόριο; Είναι σωστό, μαζί με τα ξερά να καίγονται και τα χλωρά; Ας βρει άλλο τρόπο ο κάθε πάροχος να το ελέγξει, και όχι "πονάει κεφάλι, κόψει κεφάλι".

Αυτό γίνεται μόνο αν βάλουν όριο 1 εξτρα σιμ ανα σύνδεση και οχι 4 που είναι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, XavierGladiola said:

Σε όλα τα πράγματα η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση. Ο πελάτης θα πει αυτό που λες και εσύ και συμφωνώ απόλυτα, γιατί να μην μπορώ να βάλω μια κάρτα στο κινητό του παιδιού μου να έχει ίντερνετ όπου χρειαστεί. Ο πάροχος θα σου πει από την άλλη δίνω την επιλογή αυτή με χαμηλό κόστος αλλά βλέπω ότι έχω χάσει τόσα σταθερά τηλέφωνα που τα έκοψαν για να βάλουν την extra SIM σε 4g router και από εκεί που έπαιρνα 25 ευρώ το μήνα τώρα παίρνω 3 (ευρώ το μήνα)...

Και ο γείτονας.. κι ο συγγενής..  κι ο φίλος..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalitexnis_g said:

Και ο γείτονας.. κι ο συγγενής..  κι ο φίλος..

Airbnb/Ξενοδοχεία και λοιπές επιχειρήσεις ...

Link to comment
Share on other sites

Εφτασεεεε! Ζεστή Πίτσα.

Καλή όρεξη 

Screenshot_20240213-154204~2.png

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εταιρεία με σταθερότητα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έμενα πριν από ένα λεπτό τηλεφωνικά μου είπαν ότι από 12 Φεβρουαρίου έχει παύσει η υπηρεσία και ήδη από την ημερομηνία παύσης(χτες δηλαδή)σταδιακά θα ενημερώνονται τα καταστήματα. Στο τέλος άφησε να εννοηθεί ότι πιθανότατα να υπάρξει νέο προϊόν τέτοιου είδους

ΥΓ:Αν υπάρξει θα έχει όριο vf νομίζω 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ParafronGR said:

Εφτασεεεε! Ζεστή Πίτσα.

Καλή όρεξη 

Screenshot_20240213-154204~2.png

Όποτε τα χοτελ Airbnb και λοιποί θα πάτε στη vf

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, hercoulis said:

Όποτε τα χοτελ Airbnb και λοιποί θα πάτε στη vf

Ας βάλουν σταθερή φίλε μου, και εγώ εχω σπίτι σε Airbnb & Booking αλλά πληρώνω 200/20 Nova FTTH.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Εταιρεία με σταθερότητα.

Σοβαρά τώρα; 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, XavierGladiola said:

Μετά θα πάνε Nova 😂

Αν πάνε στη Nova θα πέσει το δίκτυο…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, p_k said:

Εταιρεία με σταθερότητα.

Θα λες για τη nova που ξεκίνησε και σταμάτησε την ανανέωση 1€ μέσα σε μερικούς μήνες.. αλλά λάθος νήμα!

Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα της κοσμοτε δεν είμαστε;

Την κοσμοτε εννοώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zerokill said:

Αυτό γίνεται μόνο αν βάλουν όριο 1 εξτρα σιμ ανα σύνδεση και οχι 4 που είναι τώρα.

 

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Ας χρεώνουν τις έξτρα σιμ 10€

 

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Λύση είναι μόνο μια. Αν όταν κάνεις το συμβόλαιο έχεις σταθερό τότε να δικαιούσαι μία extrasim

Ένας συνδυασμός των παραπάνω θα γίνει. Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που δεν είναι διαθέσιμο σταθερό, αλλά ούτως ή άλλως ήταν παράλογο από την πλευρά του παρόχου (αν και βολικό για τους πελάτες) να δίνει πάμφτηνες extra SIM με κατανάλωση εκατοντάδων GB, και να προσπαθεί να βγάλει τα "σπασμένα" από το πάγιο της βασικής.

Αυτοί που την χρειάζονται για αντικατάσταση σταθερού μάλλον θα βρουν λύση πληρώνοντας περισσότερο, απλά ελπίζουμε να υπάρξει και μία πρακτική λύση για αυτούς που χρειάζονται περιστασιακή/ελαφριά χρήση.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Nikolas14 said:

Αν πάνε στη Nova θα πέσει το δίκτυο…

Ποιο δίκτυο;;  🤣

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikolas14 said:

Ας βάλουν σταθερή φίλε μου, και εγώ εχω σπίτι σε Airbnb & Booking αλλά πληρώνω 200/20 Nova FTTH.

Καλά κανεις. Εγώ στο σπίτι που νοικιάζω εχω κάνει πατέντα με δυνατό extender στην οπτική που πληρωνω στο δικό μου σπίτι (είναι διπλανά διαμερίσματα) και πιάνει 1000αρια κανονικά. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ParafronGR said:

Εφτασεεεε! Ζεστή Πίτσα.

Καλή όρεξη 

Screenshot_20240213-154204~2.png

Για τους νέους συνδρομητές που θα κάνουν συμβόλαιο unlimited όχι για τους παλιούς.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, fotisk13 said:

Για τους νέους συνδρομητές που θα κάνουν συμβόλαιο unlimited όχι για τους παλιούς.

Ναι,αλλά είναι αδιευκρίνιστο αν την ώρα της ανανέωσης θα σου πουν ότι δεν θα σου παρέχουν την υπηρεσία 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Ναι,αλλά είναι αδιευκρίνιστο αν την ώρα της ανανέωσης θα σου πουν ότι δεν θα σου παρέχουν την υπηρεσία 

Σωστό αυτό. Εγώ ευτυχώς έκανα ανανέωση 11/1.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...