Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, kostas123464 said:

Καλημέρα. Με πήρανε τηλέφωνο από value deals και μου κάνανε προσφορά το πρόγραμμα όλα unlimited με συνδυαστικό με σταθερό στα 29,5€ για δύο χρόνια. Καλή τιμή για cosmote. Τι λέτε;

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος.To λέω γιατί τρέχει προσφορά  για 2 συνδέσεις unlimited σε συνδυασμό σταθερής στο 29ε/σύνδεση κινητής.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε αναμονή για sim... Family unlimited 72,29 (4 νούμερα). 
Ξέρουμε το όριο των gb? 
100tb ή πηγε 200tb?
(οχι ότι θα τα φτάσουμε

100 είναι


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, dalton114 said:

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος.To λέω γιατί τρέχει προσφορά  για 2 συνδέσεις unlimited σε συνδυασμό σταθερής στο 29ε/σύνδεση κινητής.

2102702500 αυτο είχα κάνει και γω αίτημα και μου είχαν δώσει αν εχω και σταθερο cosmote 29,5

Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2023 at 10:43 ΜΜ, petpapoy said:

Έκανα ηλεκτρονικά αίτηση φορητότητας σε Free2Go πριν 2 ημέρες και σήμερα παρέλαβα κάρτα SIM κλπ. Κάλεσα στο 13888 απλά για επιβεβαίωση (ΞΑΝΑ) ότι μπορώ να φύγω αζημίως λόγω του ebill κλπ.

Μου είπε ναι οκ η κοπέλα και μετα απο λίγο με καλεί ξανά και μου λέει ότι μπορώ να το μετατρέψω σε καρτοκινητό ή να καταργηθεί το νούμερο αζημίως. Η φορητότητα σε άλλη εταιρία δεν δικαιολογείται και θα έχω τέλος πρόωρης αποδέσμευσης.

Γέλασα, την ευχαρίστησα για την ενημέρωση και καληνυχτιστήκαμε. Μετά απο μερικά λεπτά λαμβάνω SMS ότι το αίτημα ακύρωσης καταχωρήθηκε και μέσα σε 3 ημέρες θα επικοινωνήσει υπάλληλος μαζί μου.

Τι φάση?

Και τελικά πραγματοποιήθηκε η φορητότητα την ίδια ημέρα αργά το απόγευμα! 

Κανένα τηλ από cosmote πάντως. 

Προφανώς και το μετέφερα σε καρτοκινητο για να μπορέσω να το φέρω πίσω cosmote... 

Τώρα αρχίζει η διαπραγμάτευση. 

Μια πρώτη επαφή είναι 29,5€ το unlimited. Θα δω πόσο μπορώ να το ρίξω. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, petpapoy said:

Και τελικά πραγματοποιήθηκε η φορητότητα την ίδια ημέρα αργά το απόγευμα! 

Κανένα τηλ από cosmote πάντως. 

Προφανώς και το μετέφερα σε καρτοκινητο για να μπορέσω να το φέρω πίσω cosmote... 

Τώρα αρχίζει η διαπραγμάτευση. 

Μια πρώτη επαφή είναι 29,5€ το unlimited. Θα δω πόσο μπορώ να το ρίξω. 

29,5 για έναν αριθμό μόνο ή μαζί με το σταθερό;

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, sou_d said:

29,5 για έναν αριθμό μόνο ή μαζί με το σταθερό;

Με σταθερό μαζί...

Μίλησα και με 13888 και με vd.

Θεωρώ ότι τις επόμενες ημέρες θα με καλέσουν απο Cosmote για αναφορά του λόγου που έφυγα κλπ οπότε εκεί, ίσως καταφέρω κάτι παραπάνω. 

Έχω στο f2go τώρα παροχές που με καλύπτουν καθώς είμαι όλη μέρα σπίτι λόγω χειρουργείου στον μηνίσκο οπότε δεν χρειάζομαι πολλά πολλά....

Αν δεν με καλέσουν, θα κάνω την αίτηση την Παρασκευή στα 29,50 ώστε μέχρι 13/11 που θα επιστρέψω στην δουλειά να είμαι οκ!

 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, petpapoy said:

Με σταθερό μαζί...

Μίλησα και με 13888 και με vd.

Θεωρώ ότι τις επόμενες ημέρες θα με καλέσουν απο Cosmote για αναφορά του λόγου που έφυγα κλπ οπότε εκεί, ίσως καταφέρω κάτι παραπάνω. 

Έχω στο f2go τώρα παροχές που με καλύπτουν καθώς είμαι όλη μέρα σπίτι λόγω χειρουργείου στον μηνίσκο οπότε δεν χρειάζομαι πολλά πολλά....

Αν δεν με καλέσουν, θα κάνω την αίτηση την Παρασκευή στα 29,50 ώστε μέχρι 13/11 που θα επιστρέψω στην δουλειά να είμαι οκ!

 

Τότε πιστεύω πως είναι καλά. Αν σε καλέσουν ξανά από 𝑪𝒐𝒔𝒎𝒐, βάρα στα αυτιά. Δίνουν καλές επιλογές. Τι ταχύτητα για το σταθερό;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sot-1988 said:

Έμενα πάντως με κάλεσαν την επόμενη της μεταφοράς και μου είπαν 28,7 και 3 πάγια δώρο .

Από ποιον αριθμό σε κάλεσαν;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, sou_d said:

 Τι ταχύτητα για το σταθερό;

Cosmote Unl Extra Sim!!!!!!!!!!!!!!!!

Σχετικά με το σταθερό, το έχω κουμπώσει σε αυτό του χωριού στο πατρικό που είναι στο όνομα μου και είναι τεχνολογίας Rural (24/1Mbps σταθερά). Επίσης, κολλητός μου κούμπωσε το δικό του unl με φορητότητα απο NOVA στο σταθερό μου αλλά η γραμμή παραμένει στο όνομα του. Απλά η διεύθυνση του λογαριασμού θα είναι στο χωριό μου.

Οπότε μπορεί να κουμπώσει το Unl ακόμα και αν δεν έχει κάποιος σταθερό στο όνομα του σε ένα άλλο συγγενή ή γνωστού.

9 minutes ago, sot-1988 said:

Έμενα πάντως με κάλεσαν την επόμενη της μεταφοράς και μου είπαν 28,7 και 3 πάγια δώρο .

Αυτή την επικοινωνία περιμένω γι' αυτό δεν έκανα εχθές αίτηση εκ νέου.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, petpapoy said:

είμαι όλη μέρα σπίτι λόγω χειρουργείου στον μηνίσκο οπότε δεν χρειάζομαι πολλά πολλά....

Περαστικά και καλή ανάρρωση φίλε μου!!!!

 

1 hour ago, petpapoy said:

Με σταθερό μαζί...

Μίλησα και με 13888 και με vd.

Θεωρώ ότι τις επόμενες ημέρες θα με καλέσουν απο Cosmote για αναφορά του λόγου που έφυγα κλπ οπότε εκεί, ίσως καταφέρω κάτι παραπάνω. 

Έχω στο f2go τώρα παροχές που με καλύπτουν καθώς είμαι όλη μέρα σπίτι λόγω χειρουργείου στον μηνίσκο οπότε δεν χρειάζομαι πολλά πολλά....

Αν δεν με καλέσουν, θα κάνω την αίτηση την Παρασκευή στα 29,50 ώστε μέχρι 13/11 που θα επιστρέψω στην δουλειά να είμαι οκ!

 

Ενημέρωσε μας για οποιαδήποτε νέα κίνηση τους!!!!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Περαστικά και καλή ανάρρωση φίλε μου!!!!

 

Ενημέρωσε μας για οποιαδήποτε νέα κίνηση τους!

Ευχαριστώ για τα περαστικά και να πω κάτι εντελώς ofd topic. Επειδή διάβαζα διαφορά πριν πάρω την απόφαση να κάνω τον μηνίσκο. 

Οποίος έχει πρόβλημα, πάει με κλειστά μάτια στο ΚΑΤ, την κάνει και φεύγει την επόμενη περπατώντας. Σε μια εβδομάδα ούτε πατερίτσα ούτε τίποτα. 

 

 

Θα σας ενημερώσω λογικά τις επόμενες ημέρες. 

 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε υπόψιν σας αν μπορώ να ενεργοποιήσω την προσφορά για απεριόριστα data για 15 μέρες μέσω sms?

Στο app δεν μου την εμφανίζει...

(πρόκειται για πακέτο frog)

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, nikiforos_ said:

Μήπως έχετε υπόψιν σας αν μπορώ να ενεργοποιήσω την προσφορά για απεριόριστα data για 15 μέρες μέσω sms?

Στο app δεν μου την εμφανίζει...

(πρόκειται για πακέτο frog)

Είναι μόνο για συμβόλαια και καρτοσυμβόλαια

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Είναι μόνο για συμβόλαια και καρτοσυμβόλαια

Εν τω μεταξύ εγώ την είχα ενεργοποιήσει και έληξε χθες το βράδυ και τώρα που είδα αυτές τις αναρτήσεις για την προσφορά αυτή, μπαίνω στην εφαρμογή και την εμφάνιζε πάλι, ξαναπάτησα για νέα ενεργοποίηση και ως εκ θαύματος ενεργοποιήθηκε ξανά για άλλες 15 ημέρες.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, terkos2 said:

Εν τω μεταξύ εγώ την είχα ενεργοποιήσει και έληξε χθες το βράδυ και τώρα που είδα αυτές τις αναρτήσεις για την προσφορά αυτή, μπαίνω στην εφαρμογή και την εμφάνιζε πάλι, ξαναπάτησα για νέα ενεργοποίηση και ως εκ θαύματος ενεργοποιήθηκε ξανά για άλλες 15 ημέρες.

Είσαι συμβόλαιο όμως;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, aektzhs 1 said:

Είσαι συμβόλαιο όμως;;;;

Ε ναι.

Το έγραψα για να το δει κανένας άλλος φίλος που την είχε ενεργοποιήσει και του έχει λήξει.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2023 at 6:15 ΜΜ, sot-1988 said:

Έμενα πάντως με κάλεσαν την επόμενη της μεταφοράς και μου είπαν 28,7 και 3 πάγια δώρο .

Έσκασε τηλ (2403507842) από Cosmote! 

25,75€ μήνα για 24μηνο συμβόλαιο με 3 πάγια δώρο και μια extra sim δώρο χωρίς πάγιο. Την extra την πρότειναν μόνοι τους γιατί είδαν ότι είχα λέει οπότε, επειδή δεν μπορούν να ρίξουν και άλλο το πάγιο την κάνουν δώρο. 

Καταπληκτική προσφορά αν σκεφτεί κανείς ότι δεν έχω πέναλτι αποχώρησης από nova καθως είναι καρτοκινητο. 

Κρατάω την ίδια sim που είχα στην cosmote ώστε να γίνει πιο γρήγορα η ενεργοποίηση και τέλος. 

Τους το επαιξα δύσκολος λέγοντας ότι θα το σκεφτώ γιατί στην nova μου έκαναν προσφορά στα 19€ το unl και σε βάθος 2ετιας είναι σχεδόν 200€ κέρδος, δηλαδή 10 πάγια σχεδόν κ. λπ... 

Σε λίγο θα πάρω πίσω να πω ότι δέχομαι... 

 

Ενημερωτικά: μου ανέφερε ότι έχει βγει τέλος αποδέσμευσης 140+€, της ανέφερα για την διακοπή ebill και μου είπε ότι για αυτο θα πρέπει να κάνω αμφισβήτηση λογαριασμού καθώς δεν υπήρξε κατάργηση η μετατροπή σε καρτοκινητο. Εαν ωστόσο μεταφερθώ πίσω σβήνεται... Το νου σας σε όσους προβούν σε φορητοτητα... Ξέρω ότι είναι βλακία αυτό που λένε απλά, ίσως είμαι ο πρώτος που βγαίνει οπότε να ξέρουμε ότι υπάρχει διαδικασία πίσω από αυτήν την αποχώρηση και ο εκκαθαριστικός λογαριασμός θα εκδοθεί με πέναλτι! 

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, petpapoy said:

Έσκασε τηλ από Cosmote! 

25,75€ μήνα για 24μηνο συμβόλαιο με 3 πάγια δώρο και έξτρα μια extra δώρο χωρίς πάγιο. Την extra sim την πρότειναν μόνοι τους γιατί είδαν ότι είχα λέει οπότε, επειδή δεν μπορούν να ρίξουν και άλλο το πάγιο την κάνουν δώρο. 

Καταπληκτική προσφορά αν σκεφτεί κανείς ότι δεν έχω πέναλτι αποχώρησης από nova καθως είναι καρτοκινητο. 

Κρατάω την ίδια sim που είχα στην cosmote ώστε να γίνει πιο γρήγορα η ενεργοποίηση και τέλος. 

Τους το επαιξα δύσκολος λέω θα το σκεφτώ γιατί στην nova μου έκαναν προσφορά στα 19€ το unl και σε βάθος 2ετιας είναι σχεδόν 200€ κέρδος, δηλαδή 10 πάγια σχεδόν κ. λπ... 

Σε λίγο θα πάρω πίσω να πω ότι δέχομαι... 

 

Ενημερωτικά: μου ανέφερε ότι έχει βγει τέλος αποδέσμευσης 140+€, της ανέφερα για την διακοπή ebill και μου είπε ότι αυτο θα πρέπει να κάνω αμφισβήτηση λογαριασμού. Εαν ωστόσο μεταφερθώ πίσω σβήνεται... Το νου σας σε όσους προβούν σε φορητοτητα... Ξέρω ότι είναι παράνομο απλά, ίσως είμαι ο πρώτος που βγαίνει οπότε να ξέρουμε ότι υπάρχει διαδικασία πίσω από αυτήν την αποχώρηση και ο εκκαθαριστικός λογαριασμός θα εκδοθεί με πέναλτι! 

Πολύ καλή τιμή και γω επέμενα για extra sim αλλά μπα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2023 at 2:28 ΜΜ, rebel1 said:




 

 

On 27/10/2023 at 1:31 ΜΜ, Panos1987 said:

Είμαι σε αναμονή για sim... Family unlimited 72,29 (4 νούμερα). 

Ξέρουμε το όριο των gb? 

100tb ή πηγε 200tb?

(οχι ότι θα τα φτάσουμε 😆

Καλησπέρα !πως πήρες αυτή την τιμή? φορητότητα σε άλλη εταιρεία?

Edited by dalton114
Λάθος παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, στην σελίδα 9 του συμβολαίου, κάτω απο τον πίνακα Τι θα πληρώνετε για την σύνδεση σας αναφέρονται τα εξής:

1 Τα αναγραφόμενα πάγια για κάθε σύνδεση ισχύουν κατά την έναρξη της παρούσας σύμβασης. Η τιμή των παγίων δύναται να αυξάνεται μια φορά ανά ημερολογιακό έτος, με ανώτατο όριο ποσοστό ίσο με τον Δείκτη Τιμών Καταναλωτή (ΔΤΚ) κατά τη δωδεκάμηνη περίοδο Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου (απλή δωδεκάμηνη μεταβολή) του προηγούμενου ημερολογιακού έτους, όπως αυτός ανακοινώνεται από την Ελληνική Στατιστική Αρχή (ΕΛ.ΣΤΑΤ.) και με ποσό που δεν θα υπερβαίνει τα 3€ ανά σύνδεση. Για την εκάστοτε αύξηση θα ενημερώνεστε τουλάχιστον ένα (1) μήνα πριν την εφαρμογή της, από την ιστοσελίδα www.cosmote.gr, το λογαριασμό σας, με γραπτό μήνυμα (SMS), και τις εφαρμογές COSMOTE App και My COSMOTE. Η ως άνω κοινοποίηση είναι ενημερωτικού χαρακτήρα και δεν αποτελεί λόγο καταγγελίας της σύμβασης σύμφωνα με το άρθρο 14.3 των Γενικών Όρων Παροχής Υπηρεσιών της COSMOTE.

 

Δεν ξέρω αν υπήρχαν πάντα αλλά τώρα υπάρχει!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σαν το 1.5€ της Vodafone φαίνεται να είναι. Κρίμα.

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για την ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, petpapoy said:

Ενημερωτικά, στην σελίδα 9 του συμβολαίου, κάτω απο τον πίνακα Τι θα πληρώνετε για την σύνδεση σας αναφέρονται τα εξής:

1 Τα αναγραφόμενα πάγια για κάθε σύνδεση ισχύουν κατά την έναρξη της παρούσας σύμβασης. Η τιμή των παγίων δύναται να αυξάνεται μια φορά ανά ημερολογιακό έτος, με ανώτατο όριο ποσοστό ίσο με τον Δείκτη Τιμών Καταναλωτή (ΔΤΚ) κατά τη δωδεκάμηνη περίοδο Ιανουαρίου - Δεκεμβρίου (απλή δωδεκάμηνη μεταβολή) του προηγούμενου ημερολογιακού έτους, όπως αυτός ανακοινώνεται από την Ελληνική Στατιστική Αρχή (ΕΛ.ΣΤΑΤ.) και με ποσό που δεν θα υπερβαίνει τα 3€ ανά σύνδεση. Για την εκάστοτε αύξηση θα ενημερώνεστε τουλάχιστον ένα (1) μήνα πριν την εφαρμογή της, από την ιστοσελίδα www.cosmote.gr, το λογαριασμό σας, με γραπτό μήνυμα (SMS), και τις εφαρμογές COSMOTE App και My COSMOTE. Η ως άνω κοινοποίηση είναι ενημερωτικού χαρακτήρα και δεν αποτελεί λόγο καταγγελίας της σύμβασης σύμφωνα με το άρθρο 14.3 των Γενικών Όρων Παροχής Υπηρεσιών της COSMOTE.

 

Δεν ξέρω αν υπήρχαν πάντα αλλά τώρα υπάρχει!

 

57 minutes ago, Arinos said:

Κάτι σαν το 1.5€ της Vodafone φαίνεται να είναι. Κρίμα.

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για την ενημέρωση!

Ωραίο μπλοκ της ΕΕΤΤ. Εδώ είναι κανονική ρήτρα που συζητούσαν εδώ και μήνες και υποτίθεται του μπλόκαρε η αρμόδια αρχή. Vodafone και Cosmote το παρέκαμψαν το μπλόκο. Για να δούμε η Nova τι θα κάνει

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανοίξω σε Xiaomi dual app την εφαρμογή της Cosmote για ένα εταιρικό τηλέφωνο και κρασάρει με μήνυμα:

Quote

 

Something went wrong

Check that Google Play is enabled on your device and that you're using an up-to-date version before opening the app. If the problem persists try reinstalling the app.

 

Η ίδια εφαρμογή σε κανονική εκτέλεση (όχι ως dual app) τρέχει κανονικά. Το έχει συναντήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς σε dual app γιατί συνήθως δεν παίζουν σε αυτές σωστά τα google services. Από εκεί είναι το σφάλμα που έχεις 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...