Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 minutes ago, George6633 said:

Ήρθε ο λογαριασμός για το unlimited, δωρεαν και το 2ο πάγιο όπως μου τα είπε η Cosmote έτσι και έγινε,είδα λίγο αναλυτικά τι χάλασα.. Στα gb λοιπόν χάλασα σχεδόν 85Gb χωρίς ομως να με νοιάζει τίποτα και χωρίς άγχος και με αρκετές ώρες Cosmote TV μέσω 4G.Μερικα GB βέβαια ήταν σε speedtests έκανα με διαφορετικους Servers πέρα από Cosmote αλλά όχι τρελά πράγματα,αντε να ήταν και 10-15.Πιστευω να ήταν καλή επιλογή το πρόγραμμα αυτό,φθηνότερα θα μπορούσα με άλλη εταιρία με το παιχνίδι που έχουν με τους κρυστάλλους και παίρνεις 100GB με 10€(θα είχα την ευρωπαϊκή κάρτα νέων για τον πρώτο χρόνο) αλλά αυτές είναι προσφορες που δεν ξέρεις πότε θα τροποποιηθουν ή θα λήξουν.. Ηθελα πολύ να δω αναλυτικά αν άξιζε να περάσω στο unlimited. 

100% άξιζε, φαντάσου ότι μια μέρα ξεφεύγεις λίγο από την καθημερινή χρήση σου οπότε θα είσαι καλυμμένος. Δεν θα έχεις ποτέ σου το άγχος για το αν σου φτάνουν τα δεδομένα. Πες ότι πας και ένα ταξίδι, είσαι επιβάτης και μπορεί να θες να περάσεις την ώρα σου στο κινητό με ίντερνετ, είτε βίντεο είτε μουσική είτε το οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 ώρες πριν, Arinos said:

100% άξιζε, φαντάσου ότι μια μέρα ξεφεύγεις λίγο από την καθημερινή χρήση σου οπότε θα είσαι καλυμμένος. Δεν θα έχεις ποτέ σου το άγχος για το αν σου φτάνουν τα δεδομένα. Πες ότι πας και ένα ταξίδι, είσαι επιβάτης και μπορεί να θες να περάσεις την ώρα σου στο κινητό με ίντερνετ, είτε βίντεο είτε μουσική είτε το οτιδήποτε.

Ακριβώς αυτό,πλέον δεν με απασχολεί να βάλω δεδομένα για να δω κάτι και αυτό είναι θετικό. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει κάνα 2μηνο έχει πολλά προβλήματα η πληρωμή μέσω της εφαρμογής. Συνέχεια βγάζει προβλήματα. Προωθούν το my cosmote αλλά τα μισά πράγματα δεν δουλεύουν.

Στάλθηκε από το Poco F3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Arinos said:

100% άξιζε, φαντάσου ότι μια μέρα ξεφεύγεις λίγο από την καθημερινή χρήση σου οπότε θα είσαι καλυμμένος. Δεν θα έχεις ποτέ σου το άγχος για το αν σου φτάνουν τα δεδομένα. Πες ότι πας και ένα ταξίδι, είσαι επιβάτης και μπορεί να θες να περάσεις την ώρα σου στο κινητό με ίντερνετ, είτε βίντεο είτε μουσική είτε το οτιδήποτε.

Σε λίγους μήνες τελειώνει το συμβόλαιο των unlimited και αυτό που κατάλαβα είναι το εξής: 

Εάν είσαι μόνος σου ή έχεις σταθερή γραμμή δεν αξίζει. 

Από όλους τους μήνες μόνο μια φορά κατανάλωσα 380gb. Ο μέσος όρος είναι 200gb. Η χρήση που έκανα ήταν καθαρά ως αντικατάσταση της σταθερής γραμμής, με πολλά update παιχνιδιών κατά καιρούς.

Φυσικά αυτό αλλάζει στον κάθε ένα. Από την άλλη όσοι καταναλώνουν μέχρι 200gb υπάρχουν άλλες λύσεις που δεν απαιτούν δέσμευση συμβολαίου.

Επίσης, από την στιγμή που σε καρτοκινητό δίνουν ημερήσιο unlimited με 1.5€, σημαίνει ότι ακόμα και αν ταξιδεύεις ή πας σε εξοχικό μια στο τόσο είσαι καλυμμένος. Πλέον σχεδόν όλα τα καρτοκινητά έχουν unlimited έστω και με 37€. Δηλαδή δεν θα σκεφτώ ότι επειδή κάποτε θα ταξιδέψω θα πληρώνω άσκοπα το unlimited σε συμβόλαιο.

Για να μην γίνει παρεξήγηση αυτό το σκεπτικό είναι στα πρότυπα τα δικά μου, που καταναλώνω λίγα gb. Μακάρι να δούμε χαμηλότερες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, EllinikoNisi said:

Σε λίγους μήνες τελειώνει το συμβόλαιο των unlimited και αυτό που κατάλαβα είναι το εξής: 

Εάν είσαι μόνος σου ή έχεις σταθερή γραμμή δεν αξίζει. 

Από όλους τους μήνες μόνο μια φορά κατανάλωσα 380gb. Ο μέσος όρος είναι 200gb. Η χρήση που έκανα ήταν καθαρά ως αντικατάσταση της σταθερής γραμμής, με πολλά update παιχνιδιών κατά καιρούς.

Φυσικά αυτό αλλάζει στον κάθε ένα. Από την άλλη όσοι καταναλώνουν μέχρι 200gb υπάρχουν άλλες λύσεις που δεν απαιτούν δέσμευση συμβολαίου.

Επίσης, από την στιγμή που σε καρτοκινητό δίνουν ημερήσιο unlimited με 1.5€, σημαίνει ότι ακόμα και αν ταξιδεύεις ή πας σε εξοχικό μια στο τόσο είσαι καλυμμένος. Πλέον σχεδόν όλα τα καρτοκινητά έχουν unlimited έστω και με 37€. Δηλαδή δεν θα σκεφτώ ότι επειδή κάποτε θα ταξιδέψω θα πληρώνω άσκοπα το unlimited σε συμβόλαιο.

Για να μην γίνει παρεξήγηση αυτό το σκεπτικό είναι στα πρότυπα τα δικά μου, που καταναλώνω λίγα gb. Μακάρι να δούμε χαμηλότερες τιμές.

Εγώ το έβαλα από την άποψη ότι είμαι φοιτητής,με τη σταθερή είχα θέμα την 24αρα διότι μόνος μου μένω και έρχονται οι γονείς μου 2-3 φορές το χρόνο και αν. Δεν άξιζε να δίνω 23 με 25€ για 50αρα και αλλά 12€ καρτοκινητή φοιτητικο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, EllinikoNisi said:

Για να μην γίνει παρεξήγηση αυτό το σκεπτικό είναι στα πρότυπα τα δικά μου, που καταναλώνω λίγα gb. Μακάρι να δούμε χαμηλότερες τιμές.

Καμία παρεξήγηση, αντίθετα, συμφωνώ μαζί σου. Έχει γίνει μια αντίστοιχη συζήτηση στο θέμα του F2G. Πρέπει να φτιάξουν τις τιμές στα συμβόλαια με απεριόριστα δεδομένα όπως και να έχει. Αν κάνεις σύγκριση τα πακέτα που είναι διαθέσιμα στο what's up μαζί με το κόστος τους και το κόστος ενός συμβολαίου Gigamax Unlimited, συμφέρει το what's up γιατί δεν έχεις και την δέσμευση του συμβολαίου. Αν μείνουν αυτά τα πακέτα όμως, έστω σε πιο ακριβή τιμή αλλά συνολικά να βγαίνει απεριόριστη ομιλία και δεδομένα στην τιμή των 35€ με 40€ τότε θα πρέπει οπωσδήποτε να ρίξουν τις τιμές στο αντίστοιχο συμβόλαιο με τα απεριόριστα. Ένας συνδρομητής συμβολαίου αν θέλει να φύγει θα πρέπει να πληρώσει και την ποινή διακοπής συμβολαίου ενώ κάποιος με απλή καρτοκινητή όχι. Σκοπός είναι τα συμβόλαια να έχουν και κάποια έξτρα όπως υπάρχουν ήδη οι multi sim στην cosmote κι αν γίνουν μόνιμα κατά κάποιον τρόπο τα πακέτα με απεριόριστα δεδομένα τότε θα πρέπει να ρίξουν τις τιμές στα συμβόλαια. Η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να γίνουν και τα 2. Απεριόριστα δεδομένα σε συνδυασμό με απεριόριστη ομιλία όπως συμβαίνει τώρα. Αλλά να πέσουν και οι τιμές των συμβολαίων γιατί υπάρχει και η δέσμευση που αν σπάσει υπάρχει και η ποινή.

Link to comment
Share on other sites



Καμία παρεξήγηση, αντίθετα, συμφωνώ μαζί σου. Έχει γίνει μια αντίστοιχη συζήτηση στο θέμα του F2G. Πρέπει να φτιάξουν τις τιμές στα συμβόλαια με απεριόριστα δεδομένα όπως και να έχει. Αν κάνεις σύγκριση τα πακέτα που είναι διαθέσιμα στο what's up μαζί με το κόστος τους και το κόστος ενός συμβολαίου Gigamax Unlimited, συμφέρει το what's up γιατί δεν έχεις και την δέσμευση του συμβολαίου. Αν μείνουν αυτά τα πακέτα όμως, έστω σε πιο ακριβή τιμή αλλά συνολικά να βγαίνει απεριόριστη ομιλία και δεδομένα στην τιμή των 35€ με 40€ τότε θα πρέπει οπωσδήποτε να ρίξουν τις τιμές στο αντίστοιχο συμβόλαιο με τα απεριόριστα. Ένας συνδρομητής συμβολαίου αν θέλει να φύγει θα πρέπει να πληρώσει και την ποινή διακοπής συμβολαίου ενώ κάποιος με απλή καρτοκινητή όχι. Σκοπός είναι τα συμβόλαια να έχουν και κάποια έξτρα όπως υπάρχουν ήδη οι multi sim στην cosmote κι αν γίνουν μόνιμα κατά κάποιον τρόπο τα πακέτα με απεριόριστα δεδομένα τότε θα πρέπει να ρίξουν τις τιμές στα συμβόλαια. Η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να γίνουν και τα 2. Απεριόριστα δεδομένα σε συνδυασμό με απεριόριστη ομιλία όπως συμβαίνει τώρα. Αλλά να πέσουν και οι τιμές των συμβολαίων γιατί υπάρχει και η δέσμευση που αν σπάσει υπάρχει και η ποινή.


Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου. Ειδικά σε αυτό που επιμένεις, ότι δηλαδή πρέπει να πέσουν οι τιμές στα συμβόλαια επειδή αν κάποιος θέλει να φύγει θα δώσει πέναλτι... Δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο που λες ..
Ήδη οι τιμές είναι πολύ καλές για αυτά που προσφέρουν. Ήδη η Cosmote στα συμβόλαια σου δίνει μέχρι και 4 Extra Sim με απεριόριστο ίντερνετ, που σημαίνει ότι μπορείς να κόψεις τη σταθερή γραμμή σου και να γλιτώσεις 30-50 ευρώ το μήνα. Ή να βάλεις την κάρτα στη γυναίκα σου ή στο ταμπλετ των παιδιών σου για να είναι ανεξάρτητο.


Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα λινκ πάνω σε αυτό το τελευταίο μέχρι 4 κάρτες υπάρχει ;

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Ένα λινκ πάνω σε αυτό το τελευταίο μέχρι 4 κάρτες υπάρχει ;
Ορίστε....cebaf3703a25bdc589255b1c61b5936c.jpg

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, MeddlingMageGR said:

Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου.

Αν στην καρτοκινητή βάλουν πακέτα με απεριόριστα δεδομένα και σαν σύνολο της τιμής βγαίνει φθηνότερα ή στα ίδια λεφτά με τα συμβόλαια. Δεν είπα ποτέ ότι οι τιμές δεν είναι καλές. Αν για παράδειγμα γίνονταν μόνιμα τα πακέτα του καλοκαιριού με τα απεριόριστα δεδομένα με κάρτα 12€, τι σε συμφερει; Να δεσμευτείς για 2 χρόνια ή να έχεις την καρτοκινητή με αυτά τα πακέτα;

Δεν είναι μόνιμα τα πακέτα αυτά, ναι το γνωρίζω. Μπορεί να το κάνουν όμως και λογικά με άλλη τιμή ή και πότε.

 

Edited by Arinos
Link to comment
Share on other sites



Αν στην καρτοκινητή βάλουν πακέτα με απεριόριστα δεδομένα και σαν σύνολο της τιμής βγαίνει φθηνότερα ή στα ίδια λεφτά με τα συμβόλαια. Δεν είπα ποτέ ότι οι τιμές δεν είναι καλές. Αν για παράδειγμα γίνονταν μόνιμα τα πακέτα του καλοκαιριού με τα απεριόριστα δεδομένα με κάρτα 12€, τι σε συμφερει; Να δεσμευτείς για 2 χρόνια ή να έχεις την καρτοκινητή με αυτά τα πακέτα;
Δεν είναι μόνιμα τα πακέτα αυτά, ναι το γνωρίζω. Μπορεί να το κάνουν όμως και λογικά με άλλη τιμή ή και πότε.
 


Αυτό δεν θα γίνει ποτέ. Πάντα τα δεδομένα θα είναι πιο ακριβά στην κάρτα από ότι στα συμβόλαια. Αλλά ακόμα και αν ήταν κοντά στην τιμή των συμβολαίων, πάλι συμβόλαιο θα επέλεγα. Γιατί στηρίζω ένα ολόκληρο σπίτι στις 4 Extra Sim και δεν πρέπει επ ουδενί να τις σταματήσω.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MeddlingMageGR said:

Αυτό δεν θα γίνει ποτέ. Πάντα τα δεδομένα θα είναι πιο ακριβά στην κάρτα από ότι στα συμβόλαια. Αλλά ακόμα και αν ήταν κοντά στην τιμή των συμβολαίων, πάλι συμβόλαιο θα επέλεγα. Γιατί στηρίζω ένα ολόκληρο σπίτι στις 4 Extra Sim και δεν πρέπει επ ουδενί να τις σταματήσω.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποτέ μη λες ποτέ 😉
Ολόκληρες εταιρείες αλλάζουν παρόχους και προγράμματα, παρ' όλο που έχουν στηρίξει όλη τους την επιχειρησιακή διαδικασία πάνω στις ιδιαιτερότητες των τηλεπικοινωνιακών τους παροχών.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, minast said:

Ποτέ μη λες ποτέ 😉
Ολόκληρες εταιρείες αλλάζουν παρόχους και προγράμματα, παρ' όλο που έχουν στηρίξει όλη τους την επιχειρησιακή διαδικασία πάνω στις ιδιαιτερότητες των τηλεπικοινωνιακών τους παροχών.

Αλλα παλι οι εταιρείες προγράμματα κανουν, οχι καρτοκινητα.

Ο καθενας ας κανει οτι επιθυμεί και να το χαιρεται. Επιλογες υπαρχουν. Απλα ας σεβεστε και τις εταιρείες . Προσφερουν λυσεις. Πληρωστε ως εκει που θελετε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Με πήραν προ ολίγου από την evalue μου είπαν ότι είναι από τα κεντρικά της Cosmote και μου έδωσαν για 24 μήνες το Cosmote Tv full pack με 25,45€ το μήνα,2 πάγια δώρο και 5€ έκπτωση στο συμβόλαιο του κινητού για 12 μήνες.Γνωρίζει κάποιος την εν λόγω εταιρεία;Το τηλέφωνο είναι το 2106292510(μου είπε ότι καλεί από Θεσσαλονίκη δεν ξέρω γιατί).Εγω εδώ και 2 μήνες βάζω τα μηνιαία πακέτα με 29€ full pack στο κινητό μεσω Cosmote app οπότε το θεώρησα συμφέρον,μου είπαν ότι θα έρθει ένα box μαζί με τα συμβόλαια και θα αναγράφονται όλα εκεί αλλά θα μου τα στείλει και μέσω email και δεν έχει σημασία ποια εταιρία έχω στο σταθερό αρκεί να παίρνει ίντερνετ το Box.Φυσικα θα περιμένω τα συμβόλαια αλλά μπορεί να ισχύουν όλα αυτά;Πριν της πω το οτιδήποτε μου λέει ότι βλέπω ότι τα 2 πρώτα πάγια σας ήρθαν μηδενικά οπότε η έκπτωση στο κινητό θα περαστεί από τον επόμενο μήνα και μόλις μου ήρθε μήνυμα με αποστολέα τον ΟΤΕ για επιβεβαίωση του email που έδωσα στην κοπέλα τηλεφωνικά. 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blizard said:

Νομίζω είναι η προσφορά του οτε, με επιπλέον την εκπτωση στο κινητο ... https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod2260055_prod

 

Το προχώρησα... Από τη στιγμή που μου ήρθε sms με αποστολέα τον ΟΤΕ και μου λέει το email που δηλώσατε είναι το τάδε αν δεν έχει γραφτεί σωστά καλέστε 13888 για διόρθωση λέω οκ.. Πάντως ναι ταιριάζουν τα προγράμματα,δεν ήξερα ότι μπορείς να είσαι και σε άλλη εταιρία και να έχεις και Cosmote tv.Τα περιμένω και γραπτώς και αν ισχύουν όλα αυτά για τους επόμενους 12 μήνες ο λογαριασμός για το Cosmote unlimited θα έρχεται 20.90€... Εντάξει δεν πάει πιο κάτω! 😂

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, George6633 said:

Το προχώρησα... Από τη στιγμή που μου ήρθε sms με αποστολέα τον ΟΤΕ και μου λέει το email που δηλώσατε είναι το τάδε αν δεν έχει γραφτεί σωστά καλέστε 13888 για διόρθωση λέω οκ.. Πάντως ναι ταιριάζουν τα προγράμματα,δεν ήξερα ότι μπορείς να είσαι και σε άλλη εταιρία και να έχεις και Cosmote tv.Τα περιμένω και γραπτώς και αν ισχύουν όλα αυτά για τους επόμενους 12 μήνες ο λογαριασμός για το Cosmote unlimited θα έρχεται 20.90€... Εντάξει δεν πάει πιο κάτω! 😂

Κανένα τηλέφωνο υπάρχει; Ενδιαφέρομαι για μια γραμμή να κάνω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikolas14 said:

Κανένα τηλέφωνο υπάρχει; Ενδιαφέρομαι για μια γραμμή να κάνω.

Σου στέλνω pm όνομα και τηλέφωνο.Μη σε πάρω στο λαιμό μου,δεν τα έχω δει ακόμα γραπτώς αλλά πιστεύω να ισχύουν.Την Τρίτη θα έρθει το Box και τα συμβολαια. 

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2022 at 4:37 ΜΜ, George6633 said:

Καλησπέρα στην παρέα.Με πήραν προ ολίγου από την evalue μου είπαν ότι είναι από τα κεντρικά της Cosmote και μου έδωσαν για 24 μήνες το Cosmote Tv full pack με 25,45€ το μήνα,2 πάγια δώρο και 5€ έκπτωση στο συμβόλαιο του κινητού για 12 μήνες.Γνωρίζει κάποιος την εν λόγω εταιρεία;Το τηλέφωνο είναι το 2106292510(μου είπε ότι καλεί από Θεσσαλονίκη δεν ξέρω γιατί).Εγω εδώ και 2 μήνες βάζω τα μηνιαία πακέτα με 29€ full pack στο κινητό μεσω Cosmote app οπότε το θεώρησα συμφέρον,μου είπαν ότι θα έρθει ένα box μαζί με τα συμβόλαια και θα αναγράφονται όλα εκεί αλλά θα μου τα στείλει και μέσω email και δεν έχει σημασία ποια εταιρία έχω στο σταθερό αρκεί να παίρνει ίντερνετ το Box.Φυσικα θα περιμένω τα συμβόλαια αλλά μπορεί να ισχύουν όλα αυτά;Πριν της πω το οτιδήποτε μου λέει ότι βλέπω ότι τα 2 πρώτα πάγια σας ήρθαν μηδενικά οπότε η έκπτωση στο κινητό θα περαστεί από τον επόμενο μήνα και μόλις μου ήρθε μήνυμα με αποστολέα τον ΟΤΕ για επιβεβαίωση του email που έδωσα στην κοπέλα τηλεφωνικά. 

Ειναι απολυτως εγκυρο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vaskor said:

Ειναι απολυτως εγκυρο.

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ.Αρα θα πάει το unlimited στα 20.90€ το μήνα για τους επόμενους 12 μήνες και το Cosmote tv στα 25€ με 2 μήνες δώρο..Μετα μόλις κλείσαμε σκέφτηκα μήπως να της έλεγα να μου δώσει αυτή την έκπτωση για όλη τη διάρκεια του συμβολαίου αλλά οκ ας μην είμαι και αχάριστος δεν θέλω να το πιέσω άλλο unlimited με 20.90€ δεν βρίσκεις έστω και για 12 μήνες ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2022 at 4:37 ΜΜ, George6633 said:

Καλησπέρα στην παρέα.Με πήραν προ ολίγου από την evalue μου είπαν ότι είναι από τα κεντρικά της Cosmote και μου έδωσαν για 24 μήνες το Cosmote Tv full pack με 25,45€ το μήνα,2 πάγια δώρο και 5€ έκπτωση στο συμβόλαιο του κινητού για 12 μήνες.Γνωρίζει κάποιος την εν λόγω εταιρεία;Το τηλέφωνο είναι το 2106292510(μου είπε ότι καλεί από Θεσσαλονίκη δεν ξέρω γιατί).Εγω εδώ και 2 μήνες βάζω τα μηνιαία πακέτα με 29€ full pack στο κινητό μεσω Cosmote app οπότε το θεώρησα συμφέρον,μου είπαν ότι θα έρθει ένα box μαζί με τα συμβόλαια και θα αναγράφονται όλα εκεί αλλά θα μου τα στείλει και μέσω email και δεν έχει σημασία ποια εταιρία έχω στο σταθερό αρκεί να παίρνει ίντερνετ το Box.Φυσικα θα περιμένω τα συμβόλαια αλλά μπορεί να ισχύουν όλα αυτά;Πριν της πω το οτιδήποτε μου λέει ότι βλέπω ότι τα 2 πρώτα πάγια σας ήρθαν μηδενικά οπότε η έκπτωση στο κινητό θα περαστεί από τον επόμενο μήνα και μόλις μου ήρθε μήνυμα με αποστολέα τον ΟΤΕ για επιβεβαίωση του email που έδωσα στην κοπέλα τηλεφωνικά. 

 

2 ώρες πριν, vaskor said:

Ειναι απολυτως εγκυρο.

Σε κάλεσαν από έναν αριθμό για τον οποίον το 11888 δεν παρέχει καμία πληροφορία. Γουγλίζωντας βλέπεις ότι στις γνωστές και μη εξαιρετέες σελίδες αναφέρεται ως αριθμός της evalue. Αριθμοσειρά Αθήνας... ωστόσο ο υπάλληλος με τον οποίο μιλάς δηλώνει ότι σε καλεί από Θεσσαλονίκη.
Προχωράς στην επικοινωνία και δίνεις προσωπικά στοιχεία;
Μήπως είναι ασφαλέστερο να κλείσεις απλώς το τηλέφωνο;
Δεν πειράζει αν χάσεις την προσφορά, άλλωστε και οι πάσης φύσεως Νιγηριανοί πρίγκιπες για προσφορά καλούν.

Λέω εγώ τώρα...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, arjuna said:

 

Σε κάλεσαν από έναν αριθμό για τον οποίον το 11888 δεν παρέχει καμία πληροφορία. Γουγλίζωντας βλέπεις ότι στις γνωστές και μη εξαιρετέες σελίδες αναφέρεται ως αριθμός της evalue. Αριθμοσειρά Αθήνας... ωστόσο ο υπάλληλος με τον οποίο μιλάς δηλώνει ότι σε καλεί από Θεσσαλονίκη.
Προχωράς στην επικοινωνία και δίνεις προσωπικά στοιχεία;
Μήπως είναι ασφαλέστερο να κλείσεις απλώς το τηλέφωνο;
Δεν πειράζει αν χάσεις την προσφορά, άλλωστε και οι πάσης φύσεως Νιγηριανοί πρίγκιπες για προσφορά καλούν.

Λέω εγώ τώρα...

Ξέρεις ποιο είναι το θέμα;Ότι αυτή η κοπέλα μου είπε ότι η προσφορά με τα 5€ στο κινητό θα περαστεί από τον επόμενο λογαριασμό καθώς όπως βλέπω εδώ οι 2 πρώτοι λογαριασμοί ήταν μηδενικοι.. Ποιος άλλος θα μπορούσε να έχει πρόσβαση σε κάτι τέτοιο αν όχι μέσα από την Cosmote;Τέλος όταν έδωσα το email στην κοπέλα με το που κλείσαμε μου ήρθε ένα μήνυμα με αποστολέα τον ΟΤΕ,ακριβώς τον ίδιο αποστολεα όταν βάζω το Cosmote tv με αγορά από eshop(μηνιαίο πακέτο) και έλεγε ότι το email που δηλώσατε είναι το τάδε,αν υπάρχει κάποιο λάθος καλέστε στο 13888 για διόρθωση.. Εκει μπορώ να σου πω ότι ησύχασα,αλλά επειδή είχα κάποιες επιφυλάξεις είπα να στείλω κατευθείαν εδώ..Την Τρίτη θα έχω τα συμβόλαια να δω. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, blizard said:

O αριθμός είναι γνωστός , δεν υπάρχει πρόβλημα απάτης .... αλλά γενικά καλά κάνετε και προσέχετε ... άνετα κάποιος θα μπορούσε να θέλει το mail σου για να σου στείλει κάποιο που μοιάζει με κάτι που ξέρεις και να το ανοίξεις για επιβεβαίωση ... και γενικά ποτέ δεν ξέρεις τι στοιχειά μας έχουν ... http://ergasianet.gr/2022/02/06/τι-μάθαμε-για-το-χακάρισμα-της-cosmote-από-τη/

Συμφωνώ,αλλά οκ ευτυχώς το sms που μου ήρθε από ΟΤΕ είναι έγκυρο γιατί έχει και άλλα μηνύματα πιο πάνω από τις αγορές που είχα κάνει για το Cosmote tv.

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/cs/otegroup/gr/thigatrikes.html

Δεν χρειαζεται να ανησυχείς, η evalue είναι θυγατρική της cosmote και μάλιστα λέγεται cosmote-evalue οπότε στην πράξη από τα κεντρικά σε καλεσαν, τα call center που έχει δεν ειναι μόνο στην Αθήνα. Παρεμπιπτόντως 20,90 για το gigamax unlimited είναι σούπερ τιμη, κάτι παραπάνω από ευκαιρια

Link to comment
Share on other sites

On 20/6/2022 at 8:16 ΜΜ, cuibono said:

https://www.cosmote.gr/cs/otegroup/gr/thigatrikes.html

Δεν χρειαζεται να ανησυχείς, η evalue είναι θυγατρική της cosmote και μάλιστα λέγεται cosmote-evalue οπότε στην πράξη από τα κεντρικά σε καλεσαν, τα call center που έχει δεν ειναι μόνο στην Αθήνα. Παρεμπιπτόντως 20,90 για το gigamax unlimited είναι σούπερ τιμη, κάτι παραπάνω από ευκαιρια

Σας ευχαριστώ παιδιά,όλα καλά ήρθε το κουτί ενεργοποιήθηκε και μου είπαν ότι η έκπτωση των 5€ έχει περαστεί,υπάρχει ένα ενδεχόμενο να μην προλάβει να μπει στον επόμενο λογαριασμό αν εκδοθεί νωρίς αλλά από τον αμέσως επόμενο θα ισχύει κανονικά.. Ναι πήρα ότι εκπτώσεις μπορούσα να πάρω και για τους επόμενους 12 μήνες θα πληρώνω 20.90€ και μετά μέχρι τη λήξη του συμβολαίου 25.90€.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Περάστηκε άμεσα και η ειδική προσφορά για 5€ έκπτωση για 12 μήνες σε συνδυασμό με Cosmote Tv και πλέον με αφαίρεση τελών κινητής πάει κάτω από 21€.Ότι μου είπαν από την evalue έτσι και έγινε..Αν σας έρθει κάποια προσφορά προχωρήστε άφοβα. 

IMG_20220623_204803.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...