Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και Εγω έκανα Διακοπή On the Go 20GB μετά απο 7-8 μήνες δεν είχα πάρει συσκευές και εκπτώσεις , μου ζητήσανε 90€ για τάχα εκπτώσεις που δεν ζήτησα και 10€ για διακοπή και τους αρνήθηκα να πληρώσω γιατί όταν έκανα σύνδεση τους είπα δεν θέλω εκπτώσεις για να μπορώ να το διακόψω όποτε θέλω , δεν είπαν κάτι μετά πάρα οτι θα χρεωθώ στο επόμενο λογαριασμό και τελικά 3 μήνες περάσαν και ακόμα δεν βλέπω της χρεώσεις λες και σκεφτήκαν οτι θα διακόψω και τις άλλες 2 συνδέσεις :lol:

 

Αυτό είναι άλλο. Εσύ διέκοψες το συμβόλαιο σου πριν τη συμφωνηθεισα λήξη οπότε θα δεχτείς και τις νομιμες ποινές.

Link to comment
Share on other sites

Την χρέωση θα την λάβεις. Ίσως με καθυστέρηση, αλλά θα την λάβεις. Για τις εκπτώσεις που είχες μάλλον δεν το γνώριζες ότι τις είχες. Προφανώς δεν πλήρωνες 45 ευρώ που κοστίζει κανονικά το πρόγραμμα.

 

Αυτό είναι άλλο. Εσύ διέκοψες το συμβόλαιο σου πριν τη συμφωνηθεισα λήξη οπότε θα δεχτείς και τις νομιμες ποινές.

 

Εγω όταν έκανα Σύνδεση Ζήτησα να μπορώ να διακόψω όποτε θέλω γιαυτό δεν πήρα τίποτα στα 35€ το μήνα και τους είχα διευκρινίσει οτι δεν θέλω έκπτωση ώστε να τη πληρώσω μετά και μου είπαν οτι είναι ειδική προσφορά και δεν θα έχω ποινές όλα αυτά στο Κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

Είχα παρόμοια περίπτωση με WIND που διέκοψα νωρίς και εκεί τα 20GB τα έδιναν 20€ και δεν πλήρωσα καμιά ποινή και δεν ζήτησαν κιόλας τίποτα.

Δηλαδή όταν σου κάνουν συμβόλαιο με είδες προσφορές και συμφωνίες την άλλη μέρα το αλλάζουν ε δεν γίνεται έτσι

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω συμβόλαιο στην κοσμοτε το όποιο λίγη στις 12-8 -2016 έχω έκπτωση στο πάγιο 40 Ε ξέρει κάνεις αν μπορώ να φύγω με φορητότητα ένα μηνά νωρίτερα χωρίς να πληρώσω πέναλτι μιας και στην αρχή κάθε συμβολαίου προπληρώνουμε ένα πάγιο

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , κι εγώ πηγα σήμερα στην cosmote να κάνω διακοπή στο καρτοσυμβόλαιό μου και μετατροπή σε κάρτα και μου είπαν ότι θα με χρεώσουν 10 ευρώ για την διακοπή...ενώ το συμβόλαιο μου έχει λήξει 2 χρόνια τώρα.... και επιπλέον θα μείνω και χωρίς τηλέφωνο για 2 ημέρες !!!!! Τι εκμετάλλευση είναι αυτή ? Τιμωρούν δηλαδή τον πελάτη τους.Ξέρετε που θα μπορούσα να απευθυνθώ να πιέσω τουλάχιστον να μείνω χωρίς τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω συμβόλαιο στην κοσμοτε το όποιο λίγη στις 12-8 -2016 έχω έκπτωση στο πάγιο 40 Ε ξέρει κάνεις αν μπορώ να φύγω με φορητότητα ένα μηνά νωρίτερα χωρίς να πληρώσω πέναλτι μιας και στην αρχή κάθε συμβολαίου προπληρώνουμε ένα πάγιο

ευχαριστω

Νομίζω ότι μπορεις πλεον να κανεις αιτημα διακοπης ή φορητοτητας

Link to comment
Share on other sites

UPDATE

 

Μίλησα πάλι με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπε πως μετά το πέρας της λήξης του προγράμματος το πάγιο επειδή είναι φοιτητικό θα παραμείνει στα ίδια επίπεδα και αν θελήσω να το κόψω εφόσον ΔΕΝ θα είμαι με συμβόλαιο από αύριο δεν θα πληρώσω τα 10€....

 

Ότι να ναι μου φαίνεται, ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν τι γίνεται... 3 φορές έχω πάρει τηλέφωνο, 3 διαφορετικές εκδοχές έχω ακούσει...

 

Πάντως επειδή ξαναπήρα δίκαρτο κινητό, λέω να το κρατήσω το προγραμμα μέχρι το χειμώνα τουλάχιστον...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορεις πλεον να κανεις αιτημα διακοπης ή φορητοτητας

 

εντος ενος μηνος μπορεις να φυγεις κανονικα χωρις πανελτυ περα απο την 10ευρη χρεωση λογο αλλαγης αν πας βεβαια σε αλλη εταιρια το πληρωνει εκεινη

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

οταν λες εντος μηνος να απο την ληξη 12-8-2016 οχι απο την εκδοση 27-7-2016 που αλαζει το τιμολογιο και εκδειδετε του επομενου μηνος
Link to comment
Share on other sites

οταν λες εντος μηνος να απο την ληξη 12-8-2016 οχι απο την εκδοση 27-7-2016 που αλαζει το τιμολογιο και εκδειδετε του επομενου μηνος

 

εντος ενος μηνος απο την ληξη συμβολαιου

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι άλλο. Εσύ διέκοψες το συμβόλαιο σου πριν τη συμφωνηθεισα λήξη οπότε θα δεχτείς και τις νομιμες ποινές.

 

Τελικά κοίταξα τους λογαριασμούς και βρήκα ότι χρεώθηκα ήδη άλλα δεν είναι όλο το πόσο που έλεγαν με χρέωσαν 20€ αντί 100€ ,μέσα στα πολλά που έδινα δεν πήρα χαμπάρι τι με χρέωσαν

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, είμαι σίγουρος ότι έχει απαντηθεί και είναι απλή για εσάς, αλλά ψάχνοντας δεν βρήκα κάτι.

Σκέφτομαι να πάω στο πρόγραμμα 1500-35 της Cosmote το οποίο είναι 35 ευρώ περίπου. Θα ήθελα να μάθω αν αυτή είναι η τελική τελική τιμή ή αν σε αυτή βάζουν τέλη ή φόρους.

Δηλαδή ο λογαριασμός που θα μου έρθει θα είναι ακριβώς τόσα?

Προφανώς υποθέτω ότι δεν έχω ξεπεράσει τα όρια ομιλίας, μηνυμάτων και internet.

 

Επίσης να σας ρωτήσω και κάτι άλλο.

Θέλω ένα πρόγραμμα για internet με στικάκι για να χρησιμοποιώ στις διακοπές στον φορητό μου υπολογιστή. Με ενδιαφέρει για έναν μήνα περίπου και δεν σκοπεύω να σερφάρω όλη μέρα. Ποιο μου προτείνετε?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, είμαι σίγουρος ότι έχει απαντηθεί και είναι απλή για εσάς, αλλά ψάχνοντας δεν βρήκα κάτι.

Σκέφτομαι να πάω στο πρόγραμμα 1500-35 της Cosmote το οποίο είναι 35 ευρώ περίπου. Θα ήθελα να μάθω αν αυτή είναι η τελική τελική τιμή ή αν σε αυτή βάζουν τέλη ή φόρους.

Δηλαδή ο λογαριασμός που θα μου έρθει θα είναι ακριβώς τόσα?

Προφανώς υποθέτω ότι δεν έχω ξεπεράσει τα όρια ομιλίας, μηνυμάτων και internet.

 

Επίσης να σας ρωτήσω και κάτι άλλο.

Θέλω ένα πρόγραμμα για internet με στικάκι για να χρησιμοποιώ στις διακοπές στον φορητό μου υπολογιστή. Με ενδιαφέρει για έναν μήνα περίπου και δεν σκοπεύω να σερφάρω όλη μέρα. Ποιο μου προτείνετε?

Ευχαριστώ

Υπολόγισε τα τέλη κινητής, περίπου 5 ευρώ επιπλέον.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

ok, ευχαριστώ για την απάντηση.

Αν ζητήσω προσφορά για οικογενειακό θα έχω σημαντική έκπτωση?

Πιο συγκεκριμένα εγώ και η γυναίκα μου να πάρουμε το 1500-35 (είμαστε ήδη στην Cosmote με ένα παλιό πρόγραμμα) Και έχουμε και σταθερό στον OTE.

Ξέρετε τι έκπτωση μου δίνουν για όλα αυτά?

Link to comment
Share on other sites

ok, ευχαριστώ για την απάντηση.

Αν ζητήσω προσφορά για οικογενειακό θα έχω σημαντική έκπτωση?

Πιο συγκεκριμένα εγώ και η γυναίκα μου να πάρουμε το 1500-35 (είμαστε ήδη στην Cosmote με ένα παλιό πρόγραμμα) Και έχουμε και σταθερό στον OTE.

Ξέρετε τι έκπτωση μου δίνουν για όλα αυτά?

Υπαρχει το cosmote one .Τωρα για το mobile interner υπαρχει με καρτα.Του ωαζεις οταν εσυ θες!Δες στο cosmote.gr στην ενοτητα mobile internet.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

εντος ενος μηνος μπορεις να φυγεις κανονικα χωρις πανελτυ περα απο την 10ευρη χρεωση λογο αλλαγης αν πας βεβαια σε αλλη εταιρια το πληρωνει εκεινη

 

Εάν πας σε άλλη εταιρεία δεν πληρώνεις ούτε εσύ ούτε η άλλη εταιρεία :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί αλλη φορά με συμβόλαια(εχω καρτοκινητό WU) και σε μια πρώτη κουβέντα για το XL μου είπαν με όλους τους φόρους κλπ το δινουν 55€(δηλαδη όσο στο σαιτ με έκπτωση),πρέπει να κανω αιτηση φορητοτητας για κάποια γερη έκπτωση στο συγκεκριμένο πρόγραμμα;;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί αλλη φορά με συμβόλαια(εχω καρτοκινητό WU) και σε μια πρώτη κουβέντα για το XL μου είπαν με όλους τους φόρους κλπ το δινουν 55€(δηλαδη όσο στο σαιτ με έκπτωση),πρέπει να κανω αιτηση φορητοτητας για κάποια γερη έκπτωση στο συγκεκριμένο πρόγραμμα;;

 

Ναι αλλά επειδή η φορητότητα πλέον γίνεται στα γρήγορα και λόγω τεράστιου φόρτου λόγω καλοκαιριού, να είσαι έτοιμος για ταλαιπωρία...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα. Μπράβο στην Cosmote!!!

EINAI ΩPAIO NA ΞEPEIΣ OTI ΣE NOIAZONTAI KAI ΣE ΦPONTIZOYN! AYTO TO KAΛOKAIPI TO ΠIO AΠIΘANO ΔΩPO EINAI EIΔIKA ΓIA EΣAΣ! ΣAΣ ΠPOΣΦEPOYME ΔΩPEAN 10 GB ΓIA ENA MHNA ΩΣTE NA ΣEPΦAPETE ΞENOIAΣTA, NA BΛEΠETE TAINIEΣ, NA AKOYTE MOYΣIKH KAI OTI AΛΛO ΦANTAΣTEITE OΠOY KAI AN BPIΣKEΣTE! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛTE 10 ΣTO 1256, ΔΩPEAN, MEXPI KAI 27/7.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα. Μπράβο στην Cosmote!!!

EINAI ΩPAIO NA ΞEPEIΣ OTI ΣE NOIAZONTAI KAI ΣE ΦPONTIZOYN! AYTO TO KAΛOKAIPI TO ΠIO AΠIΘANO ΔΩPO EINAI EIΔIKA ΓIA EΣAΣ! ΣAΣ ΠPOΣΦEPOYME ΔΩPEAN 10 GB ΓIA ENA MHNA ΩΣTE NA ΣEPΦAPETE ΞENOIAΣTA, NA BΛEΠETE TAINIEΣ, NA AKOYTE MOYΣIKH KAI OTI AΛΛO ΦANTAΣTEITE OΠOY KAI AN BPIΣKEΣTE! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛTE 10 ΣTO 1256, ΔΩPEAN, MEXPI KAI 27/7.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ειναι προσφορα που τρέχει τωρα? Τι προγραμμα εχεις? Ξερεις για ποιους ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το XL. Δεν έχω ακούσει ξανά για αυτήν την προσφορά. Μπορεί να είναι κάτι νέο!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα σου έρθει...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εστειλα 10 στο 1256 χωρις να μου εχει στειλει το μηνυμα που ηρθε σε σενα και μου απαντησε αυτο:

Ευχαριστουμε για το μηνυμα σας. Το δωρο των 10 γιγα ειναι ηδη ενεργο στο κινητο σας.

Αν και ακομα απο το cosmote app δε φαινεται το πακετο αν ισχυει ειναι οντως φοβερη προσφορα της κοσμοτε. Αν και με ειχε απογοητεύσει τον τελευταιο καιρο τωρα το εσωσε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Παροτι εχω στειλει δυο φορες το μηνυμα κι εχει ερθει η παραπανω απαντηση, τα 10 gb δεν ειναι ενεργα και συνεχιζει να καταναλωνει απο το προγραμμα. Καμια βλακεια θα εχουν κανει παλι!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα 10 στο 1256 χωρις να μου εχει στειλει το μηνυμα που ηρθε σε σενα και μου απαντησε αυτο:

Ευχαριστουμε για το μηνυμα σας. Το δωρο των 10 γιγα ειναι ηδη ενεργο στο κινητο σας.

Αν και ακομα απο το cosmote app δε φαινεται το πακετο αν ισχυει ειναι οντως φοβερη προσφορα της κοσμοτε. Αν και με ειχε απογοητεύσει τον τελευταιο καιρο τωρα το εσωσε λιγο.

 

Πάντως στο mobile L δεν είναι διαθέσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...