Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκπτωση λογω οικογενειακου+λογω σταθερου οτε+ειδικη εκπτωση...

η πλακα ειναι οτι η επτωση για σταθερο οτε παει εκ περιτροπης σε ενα απο τα τρια νουμερα του οικογενειακου καθε μηνα.περιμενω αν η εκπτωση θα ειναι μονιμα στο νουμεο μου ή θα πηγαινει και στα αλλα νουμερα.παιδια φορηυοτητα κ παλι φορητοτητα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι πήρατε την προσφορά του Plus 65 στα ~25€ έχετε μέσα και τέλος συνδρομητών κινητής ΚΑΙ τη δεύτερη SIM?

Ή είναι 25€+ ~2,7€ τέλος συνδρομητών κινητής + 5€ το πάγιο της 2ης SIM;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι πήρατε την προσφορά του Plus 65 στα ~25€ έχετε μέσα και τέλος συνδρομητών κινητής ΚΑΙ τη δεύτερη SIM?

Ή είναι 25€+ ~2,7€ τέλος συνδρομητών κινητής + 5€ το πάγιο της 2ης SIM;

 

Είναι καθαρά 25 ευρώ. Με ΦΠΑ και φόρο κινητής μέσα στην τιμή. Για το δεύτερο που ρωτάς δε μπορώ να σου απαντήσω γιατί είχα ήδη από πριν ένα πακέτο internet any way για 2GB το μήνα προς 8 ευρώ, και είχα πάρει και μια δεύτερη SIM για το τάμπλετ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά 25 ευρώ. Με ΦΠΑ και φόρο κινητής μέσα στην τιμή. Για το δεύτερο που ρωτάς δε μπορώ να σου απαντήσω γιατί είχα ήδη από πριν ένα πακέτο internet any way για 2GB το μήνα προς 8 ευρώ, και είχα πάρει και μια δεύτερη SIM για το τάμπλετ.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ρωτάω γιατί είδα πως και Online έχει ρίξει τις τιμές της αλλά για τη δεύτερη SIM χρεώνει πάγιο κανονικά αν ακολουθήσεις το wizard. Εγώ που έχω plus 45 εδώ και μερικούς μήνες δεν μου χρεώνει πάγιο δεύτερης SIM (το χρεώνει και το μηδενίζει με έκπτωση για το λογιστικό του θέματος).

 

Καλοδεχούμενες απαντήσεις και από άλλους με Plus 65 και έξτρα SIM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα ,ακολουθησα κατα γραμμα της συμβουλές των προηγούμενων και κατάφερα να ανανεώσω για 18 μηνες στην cosmote με συμφέρουσα τιμη 50 ευρω για δυο αριθμούς στο plus65.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι πήρατε την προσφορά του Plus 65 στα ~25€ έχετε μέσα και τέλος συνδρομητών κινητής ΚΑΙ τη δεύτερη SIM?

Ή είναι 25€+ ~2,7€ τέλος συνδρομητών κινητής + 5€ το πάγιο της 2ης SIM;

 

Νέτο καθαρό...όλα μέσα στην τιμή που συμφωνείς.Και η δεύτερη κάρτα sim τουλάχιστον σε μένα δωρεάν και καταναλώνει από το ίδιο πακέτο των 2g με την σύνδεση

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ρωτάω γιατί είδα πως και Online έχει ρίξει τις τιμές της αλλά για τη δεύτερη SIM χρεώνει πάγιο κανονικά αν ακολουθήσεις το wizard. Εγώ που έχω plus 45 εδώ και μερικούς μήνες δεν μου χρεώνει πάγιο δεύτερης SIM (το χρεώνει και το μηδενίζει με έκπτωση για το λογιστικό του θέματος).

 

Καλοδεχούμενες απαντήσεις και από άλλους με Plus 65 και έξτρα SIM.

Εχω την προσφορα τις εξτρα σιμ του Ιουνιου . Η extra sim ειναι δωρεαν για οσο εχεις την συνδεση ειναι και εκεινη δωρεαν. Λογιστικα στον λογαριασμο χρεωνει καθε μηνα 5 ευρω και την απο χρεωνει απο κατω με το ιδιο ποσο.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τηλεφωνικη αιτηση φορητοτητας στην wind. Παρασκευη θα μ φσρουν σιμ και συμβολαιο τα υπογραφω κανονικα; γω θελω να μεινω κοσμοτε αλλα με κοροιδευουν. 35 ευρω επιδοτηση για 2 χρονια μου δινουν
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τηλεφωνικη αιτηση φορητοτητας στην wind. Παρασκευη θα μ φσρουν σιμ και συμβολαιο τα υπογραφω κανονικα; γω θελω να μεινω κοσμοτε αλλα με κοροιδευουν. 35 ευρω επιδοτηση για 2 χρονια μου δινουν

 

Ναι υπογράφεις κανονικά. Εχεις περιθώριο 14 ημέρες για ακύρωση φορητότητας λόγω πώλησης από απόσταση(σε σχέση με το να πήγαινες σε να υπογράψεις σε κάταστημα).

 

Και εγώ έκανα το ίδιο τον Ιούλιο που έληγε το συμβόλαιο μου όπου ειχα 3 γραμμές οικογενειακό 2 στο cosmote προς όλους 55(απεριοριστα σε κοσμοτε και σταθερα,500λ προς υπολ.δικτυα + 500ΜΒ) και 1 στο cosmote προς όλους 35 και έκπτωση από σταθερό ΟΤΕ και πλήρωνα σύνολο και για τις 3 γραμμές 44,50 ευρώ τελική(εκπτωσεις που μου είχαν κάνει μετα από αίτηση φορητότητας στην Vodafone).

 

Μολις έληξε τον Ιούλιο που μας πέρασε μου είπαν ότι μέχρι 80 ευρώ μπορουν να μου το πάνε πλέον(απο 125 ευρώ που είναι η αρχική).

 

Εκανα πάλι αίτηση φορητότας στην Wind και μου έκαναν τελικά προσφορα για 2 γραμμές στο plus 65 και την τρίτη στο plus 25 σύν έκπτωση από σταθερό ΟΤΕ στα 53.10 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις Προσφορές Cosmote Deals for you αλλά δεν ήξερα που αλλού να γράψω..δεν βρήκα κάποιο πιο ενεργό thread οπότε συγχωρέστε με αν ειναι λίγο εκτός θέματος.

 

Εκανα την βλακεία και καταλάθως έκανα φραγή για να μην μπορώ να ξαναστείλω μνμ στο 19019. Δεν ξέρω πως ακριβώς, μου βγήκε μια ερώτηση πριν στείλω μνμ και απο κεκτημένη ταχύτητα πάτησα ΟΚ. Τωρα δεν βρίσκω πως να το βγάλω απο την φραγή ..δεν το εμφανιζει κάπου σαν φραγμένο νουμερο ούτε μέσω των επαφών πχ δεν μπορώ να αλλάξω κάτι. Γενικά δεν έχω ξανακανει φραγή εξερχομένων οπότε είμαι λίγο στα χαμένα. Αν πάω στην Cosmote μπορεί να μ το κάνουν εκει; ή υπάρχει και πιο ευκολος τρόπος που δεν τον εχω βρει;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πάντως ότι αντί να ελαττώσουν τις κοροϊδίες με τις φορητότητες, τις οργανώνουν ακόμα περισσότερο. Μετά τη φορητότητα που έκανα σε Vodafone, με παίρνουν τηλέφωνο για αντιπροσφορά από το Τμήμα Ειδικών Προσφορών Cosmote. (Παρεμπιπτόντως 22€/αριθμό για οικογενειακό Plus 65).

Στο τηλέφωνο μου δίνουν επί τόπου τον πενταψήφιο αριθμό της Vodafone για ακύρωση φορητότητας και τον αριθμό fax της Vodafone. Την ίδια μέρα μου στέλνουν και SMS με τα ίδια στοιχεία, και την επόμενη μου στέλνουν SMS να περάσω από οποιοδήποτε κατάστημα για να ενεργοποιήσω την προσφορά και να γίνει η ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πάντως ότι αντί να ελαττώσουν τις κοροϊδίες με τις φορητότητες, τις οργανώνουν ακόμα περισσότερο. Μετά τη φορητότητα που έκανα σε Vodafone, με παίρνουν τηλέφωνο για αντιπροσφορά από το Τμήμα Ειδικών Προσφορών Cosmote. (Παρεμπιπτόντως 22€/αριθμό για οικογενειακό Plus 65).

Στο τηλέφωνο μου δίνουν επί τόπου τον πενταψήφιο αριθμό της Vodafone για ακύρωση φορητότητας και τον αριθμό fax της Vodafone. Την ίδια μέρα μου στέλνουν και SMS με τα ίδια στοιχεία, και την επόμενη μου στέλνουν SMS να περάσω από οποιοδήποτε κατάστημα για να ενεργοποιήσω την προσφορά και να γίνει η ανανέωση.

Οι κοροϊδίες που είναι σε αυτό που λες;:confused:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Οτι δινουν τον αριθμο για να στειλεις το φαξ σε sms αμεσως μολις δεκτεις την προσφορα της cosmote.η κοροιδια της vodafonw ειναι οτι στο νουμερο που περνεις να ακυρωσεις την φορητοτητα στο μενου εχεις επιλογες:για φορητοτητα προς vodafone πατηστε 1.για ακυρωση για φορητοτητα προς vodafone πατηστε 2.παταω 2 και λεει ακυρη επιλογη.ξαναπερνω παταω 2 και μου λεει:ενας αντιπροσωπος θα επικοινωνησει αμεσα μαζι σας..επικοινωνησε μετα απο 4 μερες..

οργανωμενα και νοικοκυρεμενα...

Link to comment
Share on other sites

Οι κοροϊδίες που είναι σε αυτό που λες;:confused:

Αυτό που περιέγραψα ήταν η οργάνωση. Η κοροϊδία είναι ότι στους υπάρχοντες πελάτες τους δεν κάνουν αξιοπρεπείς προσφορές και υποχρεωνόμαστε κάθε φορά να κάνουμε φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση : πως μπορω να παρω στα 25 το plus 65 (υπαρχει καποιο τηλ/τμημα προσφορων)...αυτη τι στιγμη ειμαι στην wind (με 24 το W)αλλα μου χουν κανει κουλουβαχατα τους λογαριαμους για δευτερο μηνα και θελω ν την κανω ...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση : πως μπορω να παρω στα 25 το plus 65 (υπαρχει καποιο τηλ/τμημα προσφορων)...αυτη τι στιγμη ειμαι στην wind (με 24 το W)αλλα μου χουν κανει κουλουβαχατα τους λογαριαμους για δευτερο μηνα και θελω ν την κανω ...

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορείς να το πάρεις ερχόμενος από άλλη εταιρεία... Συνήθως η Cosmote το δίνει στους πελάτες της που την απειλούν με φορητότητα για να τους κρατήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω αναλυτικά το λογαριασμό μου; Μέσα από το MyCosmote βλέπω μόνο την πρώτη σελίδα.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω αναλυτικά το λογαριασμό μου; Μέσα από το MyCosmote βλέπω μόνο την πρώτη σελίδα.

 

Αν έχεις καρτοσυμβόλαιο μόνο αυτό μπορείς να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις καρτοσυμβόλαιο μόνο αυτό μπορείς να δεις.

 

 

Σύνδεση έχω!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα παρέλαβα συμβόλαια για δύο συνδέσεις στην cosmote στο πρόγραμμα Plus65 με πολύ καλή προσφορά η οποία μου έγινε μετά από τηλεφωνική συνεννόηση.

Στο συμβόλαιο όμως δεν γράφει την συγκεκριμένη προσφορά απλά αναφέρει έκπτωση παγίου 30% η οποία έκπτωση δεν ανταποκρίνεται στην συγκεκριμένη προσφορά.

Τηλεφώνησα βέβαια στην Cosmote και μου είπαν ότι μολονότι δεν αναγράφεται στην σύμβαση ισχύει αυτό που συνεννοηθήκαμε τηλεφωνικά.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτό έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον και εάν θα πρέπει να εμπιστευθώ την τηλεφωνική συνεννόηση η θα πρέπει να προβώ σε κάποια άλλη ενέργεια.

Ευχαριστώ.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις καποιο θεμα, ουτε σε εμενα έλεγα ν τις εκπτώσεις αναλυτικα αλλα στους λογαριασμους ερχονταν τα οσα ειχαμε συμφωνήσει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα παρέλαβα συμβόλαια για δύο συνδέσεις στην cosmote στο πρόγραμμα Plus65 με πολύ καλή προσφορά η οποία μου έγινε μετά από τηλεφωνική συνεννόηση.

Στο συμβόλαιο όμως δεν γράφει την συγκεκριμένη προσφορά απλά αναφέρει έκπτωση παγίου 30% η οποία έκπτωση δεν ανταποκρίνεται στην συγκεκριμένη προσφορά.

Τηλεφώνησα βέβαια στην Cosmote και μου είπαν ότι μολονότι δεν αναγράφεται στην σύμβαση ισχύει αυτό που συνεννοηθήκαμε τηλεφωνικά.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτό έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον και εάν θα πρέπει να εμπιστευθώ την τηλεφωνική συνεννόηση η θα πρέπει να προβώ σε κάποια άλλη ενέργεια.

Ευχαριστώ.

Με όλους έτσι γίνεται. Μια φορά που άλλα είπαμε και άλλα έκαναν, έτρεχα σε συνήγορο καταναλωτή και ΕΕΤΤ. Στην τελευταία ανανέωση σημείωσα πάνω στο συμβόλαιο ακριβώς σε τι έχω συμφωνήσει.

Πάντα να κρατάς ονοματεπώνυμο του υπαλλήλου και ημερομηνία/ώρα συνομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να τρέχω;....................

Επίσης αν εντός τριών ημερών τους απαντήσω αρνητικά λίγη το θέμα;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...