Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σταθερό ποσό ανά μήνα; 

Δηλαδή εγώ που δίνω για Vdsl 50αρα 33€ απεριόριστα σταθερά κινητά. Δεν χρησιμοποιώ Σταθερό βέβαια..

Του χρόνου τον Ιούνιο λήγει, είναι στο όνομα μου με συμβόλαιο και στο όνομα της γυναίκας μου 3 what's up κ ένα συμβόλαιο. Έχουμε one σχήμα .

Αν πάρω εκεί ίσως δώσουν καλή τιμή στο Σταθερό ; τι λέτε; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Σταθερό ποσό ανά μήνα; 

Δηλαδή εγώ που δίνω για Vdsl 50αρα 33€ απεριόριστα σταθερά κινητά. Δεν χρησιμοποιώ Σταθερό βέβαια..

Του χρόνου τον Ιούνιο λήγει, είναι στο όνομα μου με συμβόλαιο και στο όνομα της γυναίκας μου 3 what's up κ ένα συμβόλαιο. Έχουμε one σχήμα .

Αν πάρω εκεί ίσως δώσουν καλή τιμή στο Σταθερό ; τι λέτε; 

Μπορείς να προσπαθήσεις, αλλά προφανώς πας για ανανέωση συμβολαίου για 2 χρόνια απ' όταν συμφωνήσεις. Και γω περιμένω τώρα Δεκέμβρη τελειώνει το δικό μου συμβόλαιο, θα περιμένω να με πάρουν, αλλιώς θα καλέσω από Νοέμβρη κάπου 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, elkons said:

Σταθερό ποσό ανά μήνα; 

Δηλαδή εγώ που δίνω για Vdsl 50αρα 33€ απεριόριστα σταθερά κινητά. Δεν χρησιμοποιώ Σταθερό βέβαια..

Του χρόνου τον Ιούνιο λήγει, είναι στο όνομα μου με συμβόλαιο και στο όνομα της γυναίκας μου 3 what's up κ ένα συμβόλαιο. Έχουμε one σχήμα .

Αν πάρω εκεί ίσως δώσουν καλή τιμή στο Σταθερό ; τι λέτε; 

Σίγουρα θα πάρεις καλύτερη τιμή!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, από Online ανανέωση ή τηλεφωνικά ή στο 210 που πήρες; πόσο πιστεύεις θα μ τ δώσουν;

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, elkons said:

Μακάρι, από Online ανανέωση ή τηλεφωνικά ή στο 210 που πήρες; πόσο πιστεύεις θα μ τ δώσουν;

 

Στο 210, αν θες σε δίνω και το όνομα που με το έκανε σε μένα, αλλά όλοι νομίζω δίνουν τα ίδια στο τηλέφωνο αυτό.Μπορεί κάτω από 30 λογικά μαζί με 2-3 πάγια δώρο και όλα τα άλλα δώρα που είπα πριν. Αλλά δεν ξέρω πάρε για σίγουρα την Δευτέρα τηλ.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, panbet said:

Στο 210, αν θες σε δίνω και το όνομα που με το έκανε σε μένα, αλλά όλοι νομίζω δίνουν τα ίδια στο τηλέφωνο αυτό.Μπορεί κάτω από 30 λογικά μαζί με 2-3 πάγια δώρο και όλα τα άλλα δώρα που είπα πριν. Αλλά δεν ξέρω πάρε για σίγουρα την Δευτέρα τηλ.

Δεν θα πάρω την Δευτέρα γιατί λήγει το σταθερό του χρόνου, τον Ιούνιο νομίζω 

Έρχεται pm

Link to comment
Share on other sites

Σε νέα σύνδεση η φορητά σε cosmote υπάρχει χρέωση κοντά στα 39€, σε κατάστημα Γερμανός στα πιστωνουν σε τηλεφωνική σύνδεση στα κάνουν δώρο η σε χρεώνουν κανονικά.; 

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2024 at 7:40 ΜΜ, elkons said:

Σταθερό ποσό ανά μήνα; 

Δηλαδή εγώ που δίνω για Vdsl 50αρα 33€ απεριόριστα σταθερά κινητά. Δεν χρησιμοποιώ Σταθερό βέβαια..

Του χρόνου τον Ιούνιο λήγει, είναι στο όνομα μου με συμβόλαιο και στο όνομα της γυναίκας μου 3 what's up κ ένα συμβόλαιο. Έχουμε one σχήμα .

Αν πάρω εκεί ίσως δώσουν καλή τιμή στο Σταθερό ; τι λέτε; 

Για 50αρα εγώ πληρώνω 23,62€.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, sou_d said:

Για 50αρα εγώ πληρώνω 23,62€.

Είμαι ήδη πελάτης όμως στη Cosmote, εκεί δηλαδή η 50αρα μου,στο 210... που πήρες προσφορά ισχύουν οι προσφορές τους μόνο για φορητότητα ή και για ανανέωση συμβολαίων ; 😉

Σταθερή η τιμή σου σωστά; για 2χ

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, elkons said:

Είμαι ήδη πελάτης όμως στη Cosmote, εκεί δηλαδή η 50αρα μου,στο 210... που πήρες προσφορά ισχύουν οι προσφορές τους μόνο για φορητότητα ή και για ανανέωση συμβολαίων ; 😉

Σταθερή η τιμή σου σωστά; για 2χ

Σταθερότατη. Δοκίμασε, δεν χάνεις κάτι

Υ.Γ. Για να είμαι ειλικρινής, ανανέωσα επίσης με την ίδια τιμή. Ενώ οι προτάσεις που είχα στην εφαρμογή ήταν ακριβότερες. Τους κάλεσα και ρώτησα δεν μπορώ να το έχω στην ίδια τιμή; Και όλα καλά

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η ακόλουθη ανακοίνωση, δίνεται προς ανάγνωση, με δίκη σας ευθύνη... 🙄

Edited by Dromeas
Link to comment
Share on other sites

Στην επίσημη ιστοσελίδα της εταιρείας το έχουν ανακοινώσει ή έτσι μόνοι τους τα λένε στη συγκεκριμένη ιστοσελίδα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elkons said:

Στην επίσημη ιστοσελίδα της εταιρείας το έχουν ανακοινώσει ή έτσι μόνοι τους τα λένε στη συγκεκριμένη ιστοσελίδα; 

https://www.cosmote.gr/announcements/mobile/COSMOTE_MOBILE_INTERNET_EXTRA_SIM.pdf

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι όμως αφορά τις extra sim, τα απεριόριστα συμβόλαια φαντάζομαι δεν επηρεάζονται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, p_k said:

Και πάλι όμως αφορά τις extra sim, τα απεριόριστα συμβόλαια φαντάζομαι δεν επηρεάζονται.

Αποκλείεται να επηρεάζονται τα απεριόριστα συμβόλαια, θα έχαναν πελάτες και θα ήταν και για κλωτσιές. Οποιος πάροχος το κάνει στο μέλλον θα είναι τραγικός 

Link to comment
Share on other sites

Πακέτοοοο.

Άρα πλέον 25€ όσοι έχουν SIM σε ρούτερ αν θέλουν απεριόριστα δεδομένα.

Τα 40GB με 5€ θα ήταν καλό για εξοχικό κλπ αν επέτρεπε πλοήγηση με μειωμένη ταχύτητα μετά την κατανάλωση του όγκου.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι. Υπογράφεις ένα συμβόλαιο και πληρώνεις κάθε μήνα για να λαμβάνεις συγκεκριμένες υπηρεσίες για Χ χρόνο.

Αν ο πάροχος γουστάρει μονομερώς να διακόψει/τροποποιήσει τις υπηρεσίες που σου δίνει εντός αυτού του χρόνου, όλα καλά, λύεται η σύμβαση. (Και κόψε το λαιμό σου, πελάτη)
Αν ο πελάτης θελήσει να διακόψει/τροποποιήσει τις υπηρεσίες που λαμβάνει, τότε θα πληρώσει πέναλτι.

Μια εταιρία τσίρκο που αλλάζει πολιτικές κάθε 6μηνο αναλόγως πώς τη βολεύει. (και καλά μας κάνει, ποιος θα της πει τι)
Ας έκανε ότι ήθελε στους νέους πελάτες. Όταν έδωσε το προϊόν σίγουρα γνώριζε τα ρίσκα. Οι υφιστάμενες extra sims δεν έπρεπε να πειραχτούν ΚΑΝ.

Galaxy A54 5G - COSMOTE Gigamax Unlimited

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elkons said:

Μάλλον δεν αντέχει τόσο το δίκτυο τους πλέον 😑🤡 

Κακή κίνηση. 

Μπα, απλά χάνουν εύκολα έσοδα απ' την σταθερή.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ρουτερ δινει η cosmote για 100αρα vdsl ειναι καλο?

Ποσες μερες κανει η φορητοτητα αριθμου  καρτοκινητου απο nova  σε cosmote ?

Στελνουν sim με courier ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elkons said:

Στην επίσημη ιστοσελίδα της εταιρείας το έχουν ανακοινώσει ή έτσι μόνοι τους τα λένε στη συγκεκριμένη ιστοσελίδα; 

Το χει ανακοινώσει απ' το καλοκαίρι. Πάντως ταιριάζει γάντι "Πρώτη η Cosmote".

Link to comment
Share on other sites

Μετά μου λέτε δεν υπάρχει καρτελ. Ταυτόχρονα Cosmote και Vodafone.

Νοβα ονλυ μακάρι να την πάρουν κάποιοι και να την κάνουν τούμπανο να πάμε όλοι εκεί.

Νοβα φορ εβερ 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δεχτήκαμε.

Κατάργηση των απεριόριστων και σε αυτούς και οι 3 μήνες απεριόριστα με 55€ έγιναν 300γβ και το μηνιαίο 250. Άλλη μία συνεργασία του "κορυφαίου" δικτύου με τους άλλους. Ίντερνετ μόνο.

Screenshot_20241001-180045_COSMOTE.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...