Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, Aggelos41 said:

Καλησπερα .Μου στειλανε αυτην την προσφορα για ανανεωση συμβολαιου κινητης σημερα στο MY COSMOTE

 

Screenshot_20240708_211429_COSMOTE.jpg

 

13 minutes ago, Chrischal1908 said:

Σπέσιαλ price! Ακόμη δεν το έχεις πάρει;;

έχω 2 καλύτερες ερωτήσεις:

1. Χρειάζεσαι σήμερα αυτές τις παροχές στην εξαιρετική τιμή της προσφοράς;

2.Όταν σε 2 χρόνια θα σε περιμένει η special τιμή ανανέωσης περί τα 45€ υποστηρίζεται η περιοχή σου από άλλο πάροχο ώστε να μπορείς να παίξεις το χαρτί της φορητότητας;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Chrischal1908 said:

Σπέσιαλ price! Ακόμη δεν το έχεις πάρει;;

Το σκεφτομαι να σου πω την αληθεια αλλα θα περιμενω ετσι και αλλιως το συμβολαιο μου ληγει σεπτεβριο 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Aggelos41 said:

Καλησπερα .Μου στειλανε αυτην την προσφορα για ανανεωση συμβολαιου κινητης σημερα στο MY COSMOTE

 

Screenshot_20240708_211429_COSMOTE.jpg

Το περνεις και φευγεις με πυραυλο. Καλοφαγωτο 2 χρονια ελπιζω να ξενοιασεις. Special τιμη οντως. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Aggelos41 said:

Το σκεφτομαι να σου πω την αληθεια αλλα θα περιμενω ετσι και αλλιως το συμβολαιο μου ληγει σεπτεβριο 

Αν το βάλεις τώρα πχ τι θα γίνει; μήπως έχεις ήδη gigamax?

Εμένα τώρα που λήγει Gigamax ως special offer gigamax unlimited 23€

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα αν έχει γραφτεί στο θέμα των καρτοκινητών, στην εφαρμογή του what's up έχει εμφανιστεί μια προσφορά για το gigamax 20 GB. 18€ 18 μήνες συμβόλαιο και τα 2 πρώτα πάγια δώρο οπότε θα είναι σαν να είναι 16€.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Arinos said:

Δεν έχω ιδέα αν έχει γραφτεί στο θέμα των καρτοκινητών, στην εφαρμογή του what's up έχει εμφανιστεί μια προσφορά για το gigamax 20 GB. 18€ 18 μήνες συμβόλαιο και τα 2 πρώτα πάγια δώρο οπότε θα είναι σαν να είναι 16€.

Δεν έχει πάει σε όλους τους συνδρομητές What's Up σε μερικούς μόνο.  Επίσης και σε μερικούς από COSMOΚΑΡΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Aggelos41 said:

Καλησπερα .Μου στειλανε αυτην την προσφορα για ανανεωση συμβολαιου κινητης σημερα στο MY COSMOTE

 

Screenshot_20240708_211429_COSMOTE.jpg

Η καλύτερη τιμή που έχω δει σε cosmote. Well done!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Aggelos41 said:

Το σκεφτομαι να σου πω την αληθεια αλλα θα περιμενω ετσι και αλλιως το συμβολαιο μου ληγει σεπτεβριο 

14 ευρώ Unlimited στην Cosmote και το σκέφτεται.....

Ρίξτε του ban  για όνομα του θεού.  😄 😄 

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω πάντως ότι:

1)οι εργαζόμενοι στα καταστήματα πλέον φορούν μπλουζάκια με το λογότυπο του μητρικού ομίλου στα μανίκια 

2)γνωστός που πήρε στα κεντρικά για την ανανέωση φοιτητικής ιδιότητας για να δει τι πρέπει να πάρει μαζί του(έληξε το φοιτητικό του καρτοσυμβόλαιο που είχε από το 2022 με τις πιο παλιές παροχές)και μάλιστα κάλεσε δύο φορές είδε ότι υπάρχει κακή αντιμετώπιση. Του είπαν πράγματα πολύ περίπλοκα:ότι πρέπει να διαγραφεί η φοιτητική ιδιότητα πρώτα και μετά να γίνει αίτημα από το τοπικό κατάστημα το οποίο όμως δεν είναι σίγουρο ότι θα το δεχτούν. Όταν τους είπε ότι έχει λήξει το συμβόλαιο και μάλλον δεν θα διακινδυνεύσει να το κάνει του είπαν ότι από την στιγμή που έχει λήξει δεν ειναι σίγουρο ότι θα το έχει και στην συνέχεια. Όταν τους ρώτησε τι άλλες επιλογές έχει σε περίπτωση μη αποδοχής η απάντηση και από τους δύο εκπροσώπους ήταν η ίδια. Θα μπείτε στην ιστοσελίδα μας και θα δείτε τα εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα και πάτε σε αυτό που σας καλύπτει. Το άφησε ο γνωστός και μάλλον θα μεταπηδήσει σε Vodafone και το φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο(θα κάνει το αντίστοιχο εκεί)και το φοιτητικό σταθερό. Θα κρατήσει μόνο το cinema pack της TV. Όλο αυτό έγινε γιατί του προτείνουν για ανανέωση ένα πρόγραμμα γελοίο με 3 GB στα 29 ευρώ ή ένα άλλο με 4 GB στα 32 ευρώ 

Εγώ είπα στον γνωστό ότι κατά 99 τοις εκατό θα του το δεχτούν,αλλά ο ίδιος-και με το δίκιο του-δεν θέλησε να το διακινδυνεύσει. Έβαλε το τηλέφωνο του στην ιστοσελίδα της Vodafone και όταν τον πάρουν τηλέφωνο μάλλον θα το προχωράει αν δεν έχει αλλάξει εκεί κάτι. Πάντως και εμένα πριν από 1,5 χρόνο τα ίδια πήγαν να μου κάνουν,αλλά ευτυχώς αν και καθυστερημένα εμφανίστηκαν οι προσφορές

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Να σας πω πάντως ότι:

1)οι εργαζόμενοι στα καταστήματα πλέον φορούν μπλουζάκια με το λογότυπο του μητρικού ομίλου στα μανίκια 

 

COSMOTE ή ακόμα και Γερμανό . Κάτι ετοιμάζουν πάντως παντού μπήκε logo της Telekom στη Cosmote 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία. Έχω δεχτεί κλήση από την Κοσμοτέ και το παρακάτω είναι ένας ανασταλτικός παράγοντας. Μου είπανε πως θα έχω μια προσφορά στο κινητό μου με συγκεκριμένη έκπτωση αλλά τα χαρτιά που θα υπογράψω από το κούριερ δεν θα αναφέρεται η συγκεκριμένη τιμή αλλά θα υπογράψω τιμή τιμοκαταλόγου. ισχύει αυτό; Δεν θέλω να υπογράψω σε κάτι που θα αναφέρει άλλο ποσό. Όταν ρώτησα με ποια λογική γίνεται αυτό μου είπε πως θα το δείτε και στο λογαριασμό πως η χρέωση θα είναι αυτή που συμφωνήσαμε. Αν γίνει κάτι άλλο, τότε υπάρχουν και οι μαγνητοφωνημένες συνομιλίες και μπορείτε να τις επικαλεστείτε. μιλάμε για 10 και ευρώ διαφορά. Εγώ μέχρι τώρα ξέρω πως αυτά πληρώνω αυτα υπογράφω. Προβληματίστηκα. 

Μου είπανε επίσης πως η Κοσμοτε κάνει ξεχωριστές προσφορές και δεν μπορούν να προσαρμόζονται τα συμβόλαια ανάλογα με τον συνδρομητή. Είναι συμφωνία μεταξύ συνδρομητή και εταιρείας και δεν αναγράφεται πουθενά παρά μονο καταγράφεται στις συνομιλίες. 

2108006300

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, elkons said:

COSMOTE ή ακόμα και Γερμανό . Κάτι ετοιμάζουν πάντως παντού μπήκε logo της Telekom στη Cosmote 

Κάτι ετοιμάζουν και κάποιο δημοσίευμα που έλεγε ότι επί Νεμπή θα γίνει δεν ήταν προϊόν μυθοπλασίας

 

20 minutes ago, pickup said:

Παιδιά μια απορία. Έχω δεχτεί κλήση από την Κοσμοτέ και το παρακάτω είναι ένας ανασταλτικός παράγοντας. Μου είπανε πως θα έχω μια προσφορά στο κινητό μου με συγκεκριμένη έκπτωση αλλά τα χαρτιά που θα υπογράψω από το κούριερ δεν θα αναφέρεται η συγκεκριμένη τιμή αλλά θα υπογράψω τιμή τιμοκαταλόγου. ισχύει αυτό; Δεν θέλω να υπογράψω σε κάτι που θα αναφέρει άλλο ποσό. Όταν ρώτησα με ποια λογική γίνεται αυτό μου είπε πως θα το δείτε και στο λογαριασμό πως η χρέωση θα είναι αυτή που συμφωνήσαμε. Αν γίνει κάτι άλλο, τότε υπάρχουν και οι μαγνητοφωνημένες συνομιλίες και μπορείτε να τις επικαλεστείτε. μιλάμε για 10 και ευρώ διαφορά. Εγώ μέχρι τώρα ξέρω πως αυτά πληρώνω αυτα υπογράφω. Προβληματίστηκα. 

Μου είπανε επίσης πως η Κοσμοτε κάνει ξεχωριστές προσφορές και δεν μπορούν να προσαρμόζονται τα συμβόλαια ανάλογα με τον συνδρομητή. Είναι συμφωνία μεταξύ συνδρομητή και εταιρείας και δεν αναγράφεται πουθενά παρά μονο καταγράφεται στις συνομιλίες. 

2108006300

Θεωρητικά δεν θα έχεις πρόβλημα,ίσως ο πρώτος σου λογαριασμός είναι λίγο αυξημένος γιατί δεν θα έχει κανονική περίοδο,αλλά μετά όλα οκ

53 minutes ago, aektzhs 1 said:

2)γνωστός που πήρε στα κεντρικά για την ανανέωση φοιτητικής ιδιότητας για να δει τι πρέπει να πάρει μαζί του(έληξε το φοιτητικό του καρτοσυμβόλαιο που είχε από το 2022 με τις πιο παλιές παροχές)και μάλιστα κάλεσε δύο φορές είδε ότι υπάρχει κακή αντιμετώπιση. Του είπαν πράγματα πολύ περίπλοκα:ότι πρέπει να διαγραφεί η φοιτητική ιδιότητα πρώτα και μετά να γίνει αίτημα από το τοπικό κατάστημα το οποίο όμως δεν είναι σίγουρο ότι θα το δεχτούν. Όταν τους είπε ότι έχει λήξει το συμβόλαιο και μάλλον δεν θα διακινδυνεύσει να το κάνει του είπαν ότι από την στιγμή που έχει λήξει δεν ειναι σίγουρο ότι θα το έχει και στην συνέχεια. Όταν τους ρώτησε τι άλλες επιλογές έχει σε περίπτωση μη αποδοχής η απάντηση και από τους δύο εκπροσώπους ήταν η ίδια. Θα μπείτε στην ιστοσελίδα μας και θα δείτε τα εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα και πάτε σε αυτό που σας καλύπτει. Το άφησε ο γνωστός και μάλλον θα μεταπηδήσει σε Vodafone και το φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο(θα κάνει το αντίστοιχο εκεί)και το φοιτητικό σταθερό. Θα κρατήσει μόνο το cinema pack της TV. Όλο αυτό έγινε γιατί του προτείνουν για ανανέωση ένα πρόγραμμα γελοίο με 3 GB στα 29 ευρώ ή ένα άλλο με 4 GB στα 32 ευρώ 

Εγώ είπα στον γνωστό ότι κατά 99 τοις εκατό θα του το δεχτούν,αλλά ο ίδιος-και με το δίκιο του-δεν θέλησε να το διακινδυνεύσει. Έβαλε το τηλέφωνο του στην ιστοσελίδα της Vodafone και όταν τον πάρουν τηλέφωνο μάλλον θα το προχωράει αν δεν έχει αλλάξει εκεί κάτι. Πάντως και εμένα πριν από 1,5 χρόνο τα ίδια πήγαν να μου κάνουν,αλλά ευτυχώς αν και καθυστερημένα εμφανίστηκαν οι προσφορές

Δεν είναι κακή αντιμετώπιση,αλλά η αίσθηση ότι δεν απειλούνται άμεσα. Έχει όμως ο καιρός γυρίσματα. Σε αυτούς μόνο το καρτοκινητό μου έχω και πάω σε κατάστημα και βάζω τα 8 ευρώ(όσο κρατήσουν). Μετά για data έχω vodafone on the spot

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

COSMOTE ή ακόμα και Γερμανό

Όχι στον Γερμανό ακόμα. Εκεί έχουν το δικό τους λογότυπο,αλλά πλέον το T έχει μπει σχεδόν παντού μόνο στο όνομα δικτύου μένει να μπει(αν και αυτό κάποιος φίλος ανέφερε ότι έχει μπει,απλά μπροστα εμφανίζει το επίσημο)

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, aektzhs 1 said:

Όχι στον Γερμανό ακόμα. Εκεί έχουν το δικό τους λογότυπο,αλλά πλέον το T έχει μπει σχεδόν παντού μόνο στο όνομα δικτύου μένει να μπει(αν και αυτό κάποιος φίλος ανέφερε ότι έχει μπει,απλά μπροστα εμφανίζει το επίσημο)

Μέσω περιαγωγής θυμάμαι να μας είχαν πει για Telekom GR

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες κάνει περίπου να αλλάξει η τιμή προς τα κάτω, όπως φαίνεται στην εφαρμογή της Cosmote;

Ήδη ο πρώτος λογαριασμός βγήκε 11€ παραπάνω από τα συμφωνηθέντα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pickup said:

Παιδιά μια απορία. Έχω δεχτεί κλήση από την Κοσμοτέ και το παρακάτω είναι ένας ανασταλτικός παράγοντας. Μου είπανε πως θα έχω μια προσφορά στο κινητό μου με συγκεκριμένη έκπτωση αλλά τα χαρτιά που θα υπογράψω από το κούριερ δεν θα αναφέρεται η συγκεκριμένη τιμή αλλά θα υπογράψω τιμή τιμοκαταλόγου. ισχύει αυτό; Δεν θέλω να υπογράψω σε κάτι που θα αναφέρει άλλο ποσό. Όταν ρώτησα με ποια λογική γίνεται αυτό μου είπε πως θα το δείτε και στο λογαριασμό πως η χρέωση θα είναι αυτή που συμφωνήσαμε. Αν γίνει κάτι άλλο, τότε υπάρχουν και οι μαγνητοφωνημένες συνομιλίες και μπορείτε να τις επικαλεστείτε. μιλάμε για 10 και ευρώ διαφορά. Εγώ μέχρι τώρα ξέρω πως αυτά πληρώνω αυτα υπογράφω. Προβληματίστηκα. 

Μου είπανε επίσης πως η Κοσμοτε κάνει ξεχωριστές προσφορές και δεν μπορούν να προσαρμόζονται τα συμβόλαια ανάλογα με τον συνδρομητή. Είναι συμφωνία μεταξύ συνδρομητή και εταιρείας και δεν αναγράφεται πουθενά παρά μονο καταγράφεται στις συνομιλίες. 

2108006300

Και σε εμένα είχε συμβεί αυτό. Υπέγραψα κανονικά και ήταν όπως τα συμφωνήσαμε. Όπως πιστεύεις, πράξε

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, djuan1988 said:

Πόσες μέρες κάνει περίπου να αλλάξει η τιμή προς τα κάτω, όπως φαίνεται στην εφαρμογή της Cosmote;

Ήδη ο πρώτος λογαριασμός βγήκε 11€ παραπάνω από τα συμφωνηθέντα.

Δες την ανάλυση του λογαριασμού. Είναι για έναν μήνα ακριβώς; Οι εκπτώσεις ισχύουν για όλο τον μήνα;

Όπως αναφέρθηκε και νωρίτερα, ο πρώτος συνήθως είναι ούτως ή άλλως αυξημένος.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, minast said:

Δες την ανάλυση του λογαριασμού. Είναι για έναν μήνα ακριβώς; Οι εκπτώσεις ισχύουν για όλο τον μήνα;

Όπως αναφέρθηκε και νωρίτερα, ο πρώτος συνήθως είναι ούτως ή άλλως αυξημένος.

Τα έχω δει όλα. Είναι 2 μέρες για τον προηγούμενο μήνα και η χρέωση για τον επόμενο. 
 

Αντί για 26,60€ είναι 37,50€ ανά σύνδεση. 
 

Θα κάνω λίγο υπομονή να ενεργοποιήσει το one, που τώρα δείχνει μόνο το σταθερό.

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι συστήματα έχουν. Πόσο δύσκολο είναι να πατάνε ένα κουμπί και να γίνεται αυτό που ζητάς; 2024 έχουμε. Λες και τα περνάνε με το χέρι 

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2024 at 10:38 ΜΜ, Arinos said:

Δεν έχω ιδέα αν έχει γραφτεί στο θέμα των καρτοκινητών, στην εφαρμογή του what's up έχει εμφανιστεί μια προσφορά για το gigamax 20 GB. 18€ 18 μήνες συμβόλαιο και τα 2 πρώτα πάγια δώρο οπότε θα είναι σαν να είναι 16€.

Το έχουν δώσει στη μητέρα μου, δεν πρόκειται να δεσμευτεί με συμβόλαιο. Να εδιναν απεριόριστα όλα στα ίδια λεφτά πολύ πιθανόν να κάναμε τη μετάβαση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Το έχουν δώσει στη μητέρα μου, δεν πρόκειται να δεσμευτεί με συμβόλαιο. Να εδιναν απεριόριστα όλα στα ίδια λεφτά πολύ πιθανόν να κάναμε τη μετάβαση.

Αντικειμενικά, είναι καλή η τιμή αλλά όταν δίνουν σε αυτά τα χρήματα ή και ακομα 5 ευρώ λιγότερο το unlimited, έχεις δίκιο. Πελάτες 2 ταχυτήτων.

Link to comment
Share on other sites

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΥΠΟΣΧΟΝΤΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ

Συγνώμη προκαταβολικά για το σεντόνι.

Σε εμένα το σταθερό ενεργοποιήθηκε 12/4/24 και το κινητό 25/4/24. Επειδή το σταθερό είναι οπτική ίνα η συμφωνία ήταν ότι θα είχα μία επιπλέον έκπτωση στο κινητό 5€.

Στο σταθερό ο πρώτος λογαριασμός που εκδόθηκε ήταν αναλογικός (για τέσσερις ημέρες συν το πάγιο του επομένου μηνός) και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα επιπλέον χρέωσης, οι επόμενοι δύο μέχρι τώρα ήταν ακριβώς το συμφωνημένο ποσό.

Στο κινητό GIGAMAX UNLIMITED ο πρώτος λογαριασμός εκδόθηκε την επομένη της σύνδεσης και ήταν και αυτός αναλογικός (για μία ημέρα συν το πάγιο του επομένου μηνός), επειδή όμως δεν είχαν υπολογισθεί όλες οι εκπτώσεις ήταν υπερδιπλάσιος από το συμφωνηθέν ποσό των 13,45€ μετά και την έκπτωση των 5€ της οπτικής ίνας, για αυτό βέβαια είχα ενημερωθεί από την κυρία που κάναμε το συμβόλαιο (στο εξής κυρία Χ) ότι στον πρώτο λογαριασμό, ενδεχομένως ακόμη και στον δεύτερο δεν θα εμφανιζόταν το συμφωνηθέν ποσό των 13,45€.

Στο δεύτερο και στον τρίτο λογαριασμό πέρασαν ναι μεν κάποιες επιπλέον εκπτώσεις (παγίου και Cosmote One), αλλά τα 5€ της οπτικής ίνας δυστυχώς όχι, είχαν δηλαδή τελικό ποσό πληρωμής 18,45€.

Την Πέμπτη 27/6/24 την επομένη της έκδοσης του τρίτου λογαριασμού τηλεφωνώ στο 13888, εξιστορώ το θέμα και η κυρία που συνομιλούσα μου λέει θα στείλει μήνυμα να επικοινωνήσει μαζί μου η κυρία Χ που κάνατε το συμβόλαιο και να αναφέρω το θέμα σε αυτή.

Επικοινωνεί λοιπόν μαζί μου την επόμενη ημέρα (Παρασκευή) η κυρία Χ και μου λέει, αυτή την στιγμή θα κάνω αίτημα για να αφαιρεθεί και το 5€ και θα σε ενημερώσω είτε εγώ αν έχω κάποια ενημέρωση είτε κάποιος άλλος αρμόδιος, σε περίπτωση που δεν ενημερωθείς από κανέναν μην το αφήσεις, να τηλεφωνήσεις την Τρίτη στο 13888 και να ζητήσεις το τμήμα λογαριασμών, Οk της λέω θα δώσω μια επιπλέον ημέρα και θα τηλεφωνήσω την Τετάρτη. Οταν της είπα ότι πρέπει να επιστραφεί και το υπερβάλλον ποσό χρέωσης του πρώτου λογαριασμού μου λέει συζήτησε το και αυτό με το τμήμα λογαριασμών, αυτοί είναι υπεύθυνοι.

Αφού δεν έλαβα κάποια κλίση, την Τετάρτη 3/7/24 τηλεφωνώ στο 13888 και ζητώ το τμήμα λογαριασμών, με ρωτά τι θέλω, άντε πάλι να αρχίσω να λέω τα ίδια, μου λέει ναι το βλέπω το αίτημα για την έκπτωση των 5€ αλλά αυτό δεν απευθύνεται προς το τμήμα λογαριασμών αλλά προς το τμήμα της κυρίας Χ, το τμήμα συνδέσεων δηλαδή (μάλλον για έγκριση από προϊστάμενο υποθέτω) και ότι δεν μπορεί να με συνδέσει αφού το αίτημα δεν έχει πάει στο τμήμα λογαριασμών και ότι θα στείλει εκ νέου μήνυμα να μου ξανατηλεφωνήσει η κυρία Χ ή να καλέσω εγώ στο τηλέφωνο 2108006300 του τμήματος συνδέσεων και να την ζητήσω.

Αφού δεν έλαβα πάλι κάποια κλίση μέχρι χθες Τετάρτη 10/7/24, τηλεφωνώ στο τμήμα συνδέσεων και αφού εξιστορώ για άλλη μια φορά το θέμα, ο κύριος που συνομιλούσα μου λέει ότι η κυρία Χ είναι απογευματινή βάρδια θα της στείλω μήνυμα να σε καλέσει.

Το απόγευμα λοιπόν μου τηλεφωνεί η κυρία Χ και μου λέει:

1. Οπως την ενημέρωσαν από το τμήμα της, ήδη έχει υποβληθεί το αίτημα στο τμήμα λογαριασμών και αναμένουν απάντηση για να με ενημερώσουν, είτε η ίδια είτε κάποιος άλλος ανώτερός της και ευελπιστεί ότι μέχρι την Παρασκευή 12/7/24 θα μου έχει δοθεί απάντηση.

2. Εφόσον επικοινώνησα ξανά μαζί της θα ξανακάνει και νέο αίτημα προς τον ανώτερό της για να επισπευσθεί η απάντηση.

3. Αυτό το μπέρδεμα ίσως οφείλεται στο γεγονός ότι για τις κατατιθέμενες αιτήσεις σύνδεσης από 17/4/24 και μετά, αυτή η επιπλέον έκπτωση 5€ στο κινητό λόγω οπτικής ίνας στο σταθερό, θα έχει ισχύ μετά τον τρίτο μήνα. Αυτό όμως δεν θα ισχύσει για εμένα (δηλαδή η έκπτωση θα έχει ισχύ από τον πρώτο μήνα), γιατί οι αιτήσεις μου είχαν κατατεθεί νωρίτερα (26/3/24 του σταθερού που υπογράφηκε ηλεκτρονικά και 11/4/24 του κινητού όταν ήρθε ο courier), ασχέτως αν η σύνδεση του κινητού μου έγινε μετά (25/4/24).

4. Οταν δε της είπα ότι το 13888 δεν με συνέδεε με το τμήμα λογαριασμών για να αναφέρω για την επιστροφή του υπερβάλλοντος ποσού του πρώτου λογαριασμού εξεπλάγην.

Μετά από αυτά ελπίζω η υπόθεση να έχει αίσιο τέλος γιατί διαφορετικά θα έχουμε κακά ξεμπερδέματα.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, 

Να ρωτήσω, ποια είναι η καλύτερη τιμή για cosmote tv που μπορεί να πάρει συνδρομητής σταθερής? Χωρίς αθλητικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...