Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εν αναμονη της τελικης διαπραγματευσης με την cosmote,επισκεφτηκα ένα κατάστημα Vodafone και ένα wind για να ξερω τι παιζει σε περιπτωση που προχωρήσω σε φορητοτητα.στη voda μου ειπαν ότι αν κανω φορητοτητα στο κατάστημα πληρωνω 20 ευρω οπου αν προχωρησει το θεμα αυτά γινονται χρονος ομλιας αν όμως δεχτω να παραμείνω στον προηγουμενο παροχο χανονται τα χρηματα,μαζι με το αιτημα υπαναχώρησης.χρηματα δεν πληρωνουμε μονο αν επιλεξουμε φορητοτητα online.

στο κατάστημα της wind η χρεωση είναι 10 ευρω τα οποια δινεις όμως αφου προχωρησει το αιτημα φορητοτητας κ πας εκει να παρεις καρτουλα sim.

 

ερωτηση (ισως βλακωδης):τι οδηγο συμπληρωνω για online φορητοτητα στη Vodafone?

Edited by giorgos_1979
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όπως διάβασατε, έκανα την αίτηση εχθές το βράδυ και σήμερα το πρωί με πήρε η cosmote με πήρε τηλ. Παρήγγειλα απο την wind το f2go με κάρτα ανανέωσης 10€. Θα μου την έφερνε η speedex την Δευτέρα το πρωί όπου και θα παρέδιδα στον υπάλληλο φωτοτυπία της αστυνομικής ταυτότητας και 10€. Μετά απο περίπου μια ώρα με πήρε μια κοπελίτσα απο την wind και έκανε επιβεβαίωση στοιχείων για να προχωρήσει η φορητότητα.

Δέχθηκα τηλεφώνημα απο την cosmote για να με ρωτήσουν γιατί φεύγω και τους απάντησα ότι η wind μου έκανε καλύτερη οικονομική προσφορά. Εδώ να υπενθυμίσω ότι είχα το +65 με 31€ πάγιο. Μου έκανε λοιπόν προσφορά η Cosmote στα 24,75€ τελική τιμή τον μήνα για το κινητό και 20,90€. Προσπάθησα να το μειώσω κι' άλλο αλλά ήταν ανένδοτοι. Όμως ξέρω το κόλπο. Σε 2 μήνες την ίδια διαδικασία για να μου δώσουν προ έκπτωση της επόμενης ανανέωσης. Το έχω κάνει και στο παρελθόν παίρνοντας το ίδιο πρόγραμμα όταν ακόμα ήταν στο 1,5GB και όχι 2 με τελική τιμή 17€.

Να διευκρινίσω ότι ανανέωση συμβολαίου έκανα τον Αύγουστο του 2015. Οπότε μην κολλάτε στην λήξη του συμβολαίου σας πότε είναι. Γλιτώστε λεφτά.

ΥΓ. Είμαι πρώην υπάλληλος καταστήματος κινητής τηλεφωνίας και τους ξέρω καλα αυτούς ...

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Όπως διάβασατε, έκανα την αίτηση εχθές το βράδυ και σήμερα το πρωί με πήρε η cosmote με πήρε τηλ. Παρήγγειλα απο την wind το f2go με κάρτα ανανέωσης 10€. Θα μου την έφερνε η speedex την Δευτέρα το πρωί όπου και θα παρέδιδα στον υπάλληλο φωτοτυπία της αστυνομικής ταυτότητας και 10€. Μετά απο περίπου μια ώρα με πήρε μια κοπελίτσα απο την wind και έκανε επιβεβαίωση στοιχείων για να προχωρήσει η φορητότητα.

Δέχθηκα τηλεφώνημα απο την cosmote για να με ρωτήσουν γιατί φεύγω και τους απάντησα ότι η wind μου έκανε καλύτερη οικονομική προσφορά. Εδώ να υπενθυμίσω ότι είχα το +65 με 31€ πάγιο. Μου έκανε λοιπόν προσφορά η Cosmote στα 24,75€ τελική τιμή τον μήνα για το κινητό και 20,90€. Προσπάθησα να το μειώσω κι' άλλο αλλά ήταν ανένδοτοι. Όμως ξέρω το κόλπο. Σε 2 μήνες την ίδια διαδικασία για να μου δώσουν προ έκπτωση της επόμενης ανανέωσης. Το έχω κάνει και στο παρελθόν παίρνοντας το ίδιο πρόγραμμα όταν ακόμα ήταν στο 1,5GB και όχι 2 με τελική τιμή 17€.

Να διευκρινίσω ότι ανανέωση συμβολαίου έκανα τον Αύγουστο του 2015. Οπότε μην κολλάτε στην λήξη του συμβολαίου σας πότε είναι. Γλιτώστε λεφτά.

ΥΓ. Είμαι πρώην υπάλληλος καταστήματος κινητής τηλεφωνίας και τους ξέρω καλα αυτούς ...

 

Τι ακριβώς διαδικασία θα κάνεις σε 2 μήνες; Εγώ πχ που έκλεισα εδώ και 10 μέρες περίπου στα 29.12 ευρώ με έκπτωση σταθερού κιόλας, μπορώ να κάνω κάτι πια για περαιτέρω μείωση ή όχι;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μοιραστω κ εγω την προσπαθεια μου μαζι σας που εκανα για αιτηση φορητοτητας ως προταρης νομιζω οτι κατι εκανα λαθος

Ηθελα για τον πεθερο μου να κανω αιτηση φορητοτητας τηλ απο το 13830 νομιζω αν θυμαμαι καλα

απο Κοτε προς Βοντα αλλα νομιζω οτι κατι εκανα λαθος

Ολα καλα επελεξα το πακετο ενταξει 45.80 με Φ.Π.Α τελικη τιμη

κ μου λεει η κοπελα οτι μπορουμε να το κανουμε κ απο εδω τηλ σας στελνω τα συμβολαια τα υπογραφετε

κ μετα στελνουμε αιτηση φορητοτητας στην αλλη εταιρια ετσι γινεται λεει πλεον

Το ακυρωσα τονιζοντας οτι εαν ειναι θα παω εγω απο καποιο καταστημα σας να το προχωρησω

Το ακυρωσα φοβουμενος οτι εαν υπογραψει τελιωσε!!!!!

Να τονισω οτι ακομη δεν εχω καταλαβει ποια ειναι η συνολικη επιδοτηση του να τονισω δε επισης οτι ειναι οικογενειακο πακετο κ του προσφερουν παρακαλω εκπτωση -5ε στο αριθμο τον ενα δηλ τελικη τιμη 29ε για το 45 ο αλλος αριθμος ειναι καρτοσυμβολαιο κ πληρωνει 42-44 μηνα

Συγνωμη που τα αναφερω ετσι μπερδεμενα αλλα εαν μπορουσε καποιος φιλος να μου πει την γνωμη του θα το εκτιμουσα

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπογράψεις την αίτηση φορητότητας , δεν προχωράει η διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι κανεις αιτηση για φορητοτητα σε καρτοκινητο wind, δεν σου κανουν αντιπροσφορα και ολοκληρωνεται η φορητοτητα.

Οι ερωτησεις μου:

- Εκτος απο τα 10 ευρω για την αγορα του πακετου F2G πλρωνεις και καποια αλλα τελη φορητότητας?

- Ποσο χρόνο ( ωρες? μέρες?) μενεις χωρις τηλεφωνο απο την στιγμη που θα σου κοψει την συνδεση η COSMOTE?

- Υπαρχει καποιο ελαχιστο χρονικο διαστημα που πρεπει να παραμεινεις στην Wind για να μπορεις να κανεις νεα αιτηση για φορητοτητα σε αλλη εταιρεια?

- Σε αυτη την περιπτωση αν ειναι μικρο το χρονικό διαστημα και επιστρεψεις στην COSMOTE πως σε αντιμετωπιζει? Σαν νεο πελάτη που ερχεσαι με φορητότητα απο αλλη εταιρεια ? η σαν παλιό της πελάτη?

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου προτίμηση πλέον: Απενεργοποίηση όλων των προγραμμάτων roaming και χρήση βασικών χρεώσεων. Εξαιτίας των Ευρωπαϊκών πλαφόν οι τιμές είναι πολύ καλές. Τα δεδομένα είναι δυστυχώς ακριβά, εκεί θα πρέπει να κάνεις τις δικές σου πράξεις για να δεις εάν σε συμφέρει κάποιο πρόγραμμα.

Θα σε παρότρυνα να πας στη σελίδα της Cosmote που περιγράφει τα πακέτα, δεν είναι πάρα πολλά και τα γράφει σχετικά απλά - δυστυχώς ο μόνος που ξέρει τον τρόπο χρήσης σου είσαι εσύ :).

 

Για το προγραμμα σου υπάρχει το data travel που με 5€/μήνα μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα mb του προγραμματος σου στο εξωτερικό.

 

σας ευχαριστω! κι εγω νομιζω οτι για τις οποιες κλήσεις χρειαστει να κανω ή να δεχθω ισως να συμφερει η απλη χρεωση. τα δεδομενα βεβαια θα με βολευαν καλλυτερα για ολα. λογω viber κλπ.

αυτο με τo data travel δεν το ειχα δει. θα παω απο ενα καταστημα να μου πουν τι ισχυει.

παντως αυτα που διαβασα σαν επιλογες δεν με ενθουσιασαν. χαλια τα βρισκω. νταβατζιλικι.

σας ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

χθες το απόγευμα μιλησα ακομα μια φορα με εκπροσωπο της cosmote για το plus65.ενώ υπογραμμισα ότι θα φυγω αν επιμεινουν στην αυξηση του παγιου ηταν ανένδοτοι.1 ωρα μετα το τηλεφώνημα φευγω για wind.κανω αιτηση φορητοτητας.μετα από 1 ωρα περιπου, τηλ από cosmote.τα κλασσικα γιατι φευγετε,η απαντηση μου επειδή ειχα καλυτερη προσφορα κ τσουπ σκαει η ακομα καλυτερη προσφορα της cosmote :p το plus65 στα 29.10 Ευρω.σημερα ακυρωσα την αιτηση φορητοτητας κ ανανεωσα το συμβολαιο μου.:)
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

χθες το απόγευμα μιλησα ακομα μια φορα με εκπροσωπο της cosmote για το plus65.ενώ υπογραμμισα ότι θα φυγω αν επιμεινουν στην αυξηση του παγιου ηταν ανένδοτοι.1 ωρα μετα το τηλεφώνημα φευγω για wind.κανω αιτηση φορητοτητας.μετα από 1 ωρα περιπου, τηλ από cosmote.τα κλασσικα γιατι φευγετε,η απαντηση μου επειδή ειχα καλυτερη προσφορα κ τσουπ σκαει η ακομα καλυτερη προσφορα της cosmote :p το plus65 στα 29.10 Ευρω.σημερα ακυρωσα την αιτηση φορητοτητας κ ανανεωσα το συμβολαιο μου.:)

Θα μπορούσες και καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε,μεχρι τωρα πληρωνα 33.60.δεν εχω το σταθερο στον ΟΤΕ για να επωφεληθώ κ της έκπτωσης του 15%.δεν πειραζει κ αυτή η μικρη εκπτωση καλη είναι.ειπα να μην τα πολυζορισω τα πραγματα..:)
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χωρίς έκπτωση πουθενά, μιας και έχω σταθερό Cyta και δεν έχω πια οικογενειακό πακέτο αφού η γυναίκα μου πήγε Cyta, πλήρωνα για το ίδιο πακέτο με το δικό σου, 25 ευρώ τελική τιμή. Τώρα θα διεκδικήσω μια καλή τιμή αφού κάνω αίτημα φορητότητας προς Cyta, το οποίο εν μέρη θα είναι πραγματικό.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χωρίς έκπτωση πουθενά, μιας και έχω σταθερό Cyta και δεν έχω πια οικογενειακό πακέτο αφού η γυναίκα μου πήγε Cyta, πλήρωνα για το ίδιο πακέτο με το δικό σου, 25 ευρώ τελική τιμή. Τώρα θα διεκδικήσω μια καλή τιμή αφού κάνω αίτημα φορητότητας προς Cyta, το οποίο εν μέρη θα είναι πραγματικό.

 

25 ευρω?ωραια μου εδωσες ιδεα για την επομενη ανανεωση του πακετου!:lol:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Κάναμε αίτηση φορητότητας απο βοντα σε κόσμοτε μέσω τηλεφώνου. Έστειλαν τα χαρτιά τα υπογράψαμε και τα στείλαμε πίσω. Βασικά Ήλπιζα οτι θα μας κάνει αντιπροσφορά η βοντα. Εαν τελικά κάνει προσφορά μπορούμε να ακυρώσουμε την αίτηση κόσμοτε παρόλο που υπογράψαμε; Τα χαρτιά τα παρέλαβαν σημερα. Βασικά προτιμαμε την κόσμοτε αλλά δεν δίνουν καθόλου επιδότηση εαν πάρουμε στα 25 ευρώ 400 λεπτά. Η βοντα την πρόταση που μας έκανε ηταν 24 με 400 χωρις επιδότηση. Απίστευτοι ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι κανεις αιτηση για φορητοτητα σε καρτοκινητο wind, δεν σου κανουν αντιπροσφορα και ολοκληρωνεται η φορητοτητα.

Οι ερωτησεις μου:

- Εκτος απο τα 10 ευρω για την αγορα του πακετου F2G πλρωνεις και καποια αλλα τελη φορητότητας?

- Ποσο χρόνο ( ωρες? μέρες?) μενεις χωρις τηλεφωνο απο την στιγμη που θα σου κοψει την συνδεση η COSMOTE?

- Υπαρχει καποιο ελαχιστο χρονικο διαστημα που πρεπει να παραμεινεις στην Wind για να μπορεις να κανεις νεα αιτηση για φορητοτητα σε αλλη εταιρεια?

- Σε αυτη την περιπτωση αν ειναι μικρο το χρονικό διαστημα και επιστρεψεις στην COSMOTE πως σε αντιμετωπιζει? Σαν νεο πελάτη που ερχεσαι με φορητότητα απο αλλη εταιρεια ? η σαν παλιό της πελάτη?

Σας ευχαριστω

Κανένας???

Link to comment
Share on other sites

1) Όχι, δεν πληρώνεις κάτι άλλο στη Wind. Μόνο τις κάρτες ανανέωσης που θα βάλεις στο καρτοκινητό σου! :)

2) Η μετάβαση γίνεται κατευθείαν, ο μόνος χρόνος που θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο είναι ο χρόνος που θα σου πάρει να βγάλεις τη SIM της Cosmote και να βάλεις τη SIM της WIND

3) Όχι, δεν υπάρχει κανένα ελάχιστο χρονικό διάστημα

4) Κανονικά σε αντιμετωπίζει σαν καινούριο πελάτη. Υπάρχει όμως και η δυνατότητα υπαναχώρησης μέσα σε 14 μέρες, όπου γυρίζεις πίσω με το συμβόλαιο και τις παροχές που είχες. Ρώτησε την Cosmote και θα σε κατατοπήσουν πλήρως!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο της σταδιακής λειτουργικής ενοποίησης του ΟΤΕ και της COSMOTE, σας ενημερώνουμε ότι σκοπεύουμε να προχωρήσουμε σε

αμοιβαία επεξεργασία των αρχείων προσωπικών δεδομένων σας με σκοπό τη βέλτιστη παροχή των υπηρεσιών μας και την ενιαία

εξυπηρέτηση των συνδρομητών μας.

Διατηρείτε το δικαίωμα πρόσβασης στα δεδομένα σας και αντίρρησης στην ως άνω επεξεργασία εντός ενός (1) μήνα από την ενημέρωσή

σας μέσω του παρόντος λογαριασμού σύμφωνα με τους όρους των άρθρων 12 και 13 του νόμου 2472/1997 καλώντας στο 13888 για

οικιακούς πελάτες ή στο 13818 για εταιρικούς πελάτες ή με την αποστολή έγγραφου αιτήματος στο fax 210-6373140 ή στο

consent@cosmote.gr.

 

Tι είναι αυτό τώρα?Το βρήκα στον τελευταίο λογαριασμό.

Έχω οφειλές στον ΟΤΕ λέτε να επηρεάσουν?

Link to comment
Share on other sites

1) Όχι, δεν πληρώνεις κάτι άλλο στη Wind. Μόνο τις κάρτες ανανέωσης που θα βάλεις στο καρτοκινητό σου! :)

2) Η μετάβαση γίνεται κατευθείαν, ο μόνος χρόνος που θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο είναι ο χρόνος που θα σου πάρει να βγάλεις τη SIM της Cosmote και να βάλεις τη SIM της WIND

3) Όχι, δεν υπάρχει κανένα ελάχιστο χρονικό διάστημα

4) Κανονικά σε αντιμετωπίζει σαν καινούριο πελάτη. Υπάρχει όμως και η δυνατότητα υπαναχώρησης μέσα σε 14 μέρες, όπου γυρίζεις πίσω με το συμβόλαιο και τις παροχές που είχες. Ρώτησε την Cosmote και θα σε κατατοπήσουν πλήρως!

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Και κατι τελευταιο για οσους εxουν κανει online αιτηση φορητοτητας στην Wind. Στην φορμα σου βγαζει να επιλεξεις αν θελεις microsim?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Και κατι τελευταιο για οσους εxουν κανει online αιτηση φορητοτητας στην Wind. Στην φορμα σου βγαζει να επιλεξεις αν θελεις microsim?

Οχι, αλλά προφανώς σου στέλνουν την καινούρια sim που την κάνεις ότι μέγεθος θέλεις!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s21 fe

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο της σταδιακής λειτουργικής ενοποίησης του ΟΤΕ και της COSMOTE, σας ενημερώνουμε ότι σκοπεύουμε να προχωρήσουμε σε

αμοιβαία επεξεργασία των αρχείων προσωπικών δεδομένων σας με σκοπό τη βέλτιστη παροχή των υπηρεσιών μας και την ενιαία

εξυπηρέτηση των συνδρομητών μας.

Διατηρείτε το δικαίωμα πρόσβασης στα δεδομένα σας και αντίρρησης στην ως άνω επεξεργασία εντός ενός (1) μήνα από την ενημέρωσή

σας μέσω του παρόντος λογαριασμού σύμφωνα με τους όρους των άρθρων 12 και 13 του νόμου 2472/1997 καλώντας στο 13888 για

οικιακούς πελάτες ή στο 13818 για εταιρικούς πελάτες ή με την αποστολή έγγραφου αιτήματος στο fax 210-6373140 ή στο

consent@cosmote.gr.

 

Tι είναι αυτό τώρα?Το βρήκα στον τελευταίο λογαριασμό.

Έχω οφειλές στον ΟΤΕ λέτε να επηρεάσουν?

 

Απ οτι φαινεται υπαρχει σε ολους τους λογαριασμους αυτη η ειδοποίηση.

Ουτε κι εγω καταλαβαινω τι ακριβως προκειτε να κανουν.

Αν ξερει καποιος ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαινεται υπαρχει σε ολους τους λογαριασμους αυτη η ειδοποίηση.

Ουτε κι εγω καταλαβαινω τι ακριβως προκειτε να κανουν.

Αν ξερει καποιος ας μας πει.

 

Η Cosmote θα βλέπει τα στοιχεία που έχει για εσένα ο ΟΤΕ και το ανάποδο. Μέχρι πρότινος διατηρούσαν διαφορετικά πληροφοριακά συστήματα και ο καθένας είχε λάβει άδεια να διαχειρίζεται μόνο τα στοιχεία που ήξερε.

Με την ίδια λογική που απαγορεύεται πχ μια τράπεζα να δώσει προσωπικά σου στοιχεία σε τρίτους χωρίς τη συγκατάθεσή σου, απαραγορεύεται και για άλλους διαχειριστές προσωπικών δεδομένων. Τυπικότητα είναι βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω προς όλους 25 με 25€ το είχα αλλάξει πριν 2-3 μήνες απο plus 25 όπως και να έχει μιλάω 100 λεπτά περίπου το μήνα και δίνω 25€ ενώ με 5€ έχεις 200 λεπτά στο καρτοκινητο στην ουσία δίνω 20€ παραπάνω για το τίποτα και έχω μια άλλη σύνδεση 20GB anyway που βεβαία δεν φτάνουν ούτε για 1 μήνα :lol: και κάθε μήνα έρχεται συνολικά 60-70€ λογαριασμός θέλω να το μειώσω
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχτές μίλησα με έναν φίλο, ο οποίος είναι στη Wind με συμβόλαιο, και τον κάλεσε η Vodafone για να του κάνει προσφορά. Του είπε λοιπόν η Voda ότι έχει περάσει νόμος, όπου αν δεν έχεις επιδότηση συσκευής από την εταιρεία σου, μπορείς να φύγεις οπότε θέλεις χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση, ανεξαρτήτως ποτέ λήγει το συμβόλαιο σου.

Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Εχτές μίλησα με έναν φίλο, ο οποίος είναι στη Wind με συμβόλαιο, και τον κάλεσε η Vodafone για να του κάνει προσφορά. Του είπε λοιπόν η Voda ότι έχει περάσει νόμος, όπου αν δεν έχεις επιδότηση συσκευής από την εταιρεία σου, μπορείς να φύγεις οπότε θέλεις χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση, ανεξαρτήτως ποτέ λήγει το συμβόλαιο σου.

Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο?

Νομίζω ότι επειδή άλλαξαν τις χρεώσεις στα πακέτα τους όλες οι εταιρείες σχεδόν και σου δίνουν το δικαίωμα να φύγεις εντός ενός μήνα από την ανακοίνωση των αυξησεων σε περίπτωση που δεν έχεις λάβει επιδότηση κτλ παταν εκεί και το λένε... Δεν νομίζω να ισχύει γενικά... Απλά είναι τρόπος προώθησης αυτή τη στιγμή λόγω του δελτίο τύπου της wind μετά από κανένα μήνα θα το αλλάξουν πάλι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote θα βλέπει τα στοιχεία που έχει για εσένα ο ΟΤΕ και το ανάποδο. Μέχρι πρότινος διατηρούσαν διαφορετικά πληροφοριακά συστήματα και ο καθένας είχε λάβει άδεια να διαχειρίζεται μόνο τα στοιχεία που ήξερε.

Με την ίδια λογική που απαγορεύεται πχ μια τράπεζα να δώσει προσωπικά σου στοιχεία σε τρίτους χωρίς τη συγκατάθεσή σου, απαραγορεύεται και για άλλους διαχειριστές προσωπικών δεδομένων. Τυπικότητα είναι βασικά.

 

Το τηλ. μου ειναι απόρρητο και εχω ζητησει να μην μπαινει στους τηλεφωνικους καταλογους.

Υπαρχει περίπτωση με αυτη τη διαδικασια να παψει να ισχύει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι επειδή άλλαξαν τις χρεώσεις στα πακέτα τους όλες οι εταιρείες σχεδόν και σου δίνουν το δικαίωμα να φύγεις εντός ενός μήνα από την ανακοίνωση των αυξησεων σε περίπτωση που δεν έχεις λάβει επιδότηση κτλ παταν εκεί και το λένε... Δεν νομίζω να ισχύει γενικά... Απλά είναι τρόπος προώθησης αυτή τη στιγμή λόγω του δελτίο τύπου της wind μετά από κανένα μήνα θα το αλλάξουν πάλι

Άλλαξε και η Cosmote ? Γιατί θέλω να επισπεύσω τις διαδικασίες φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...