Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ, αλλά το θέμα είναι να σε πάρουν από cosmote (εγκαίρως) με καλή αντιπρόταση:)

Αυτό θέλεις, έτσι?

Σήμερα το πρωί με πήραν τηλέφωνο από την cosmote και μου πρότειναν 20 ευρώ για το πρόγραμμα που είμαι (cosmote plus 45) όπου μέχρι τώρα πλήρωνα 40 ευρώ και επίσης για το cosmote plus 65 μου είπαν 29,12 ευρώ. Οι τιμές είναι με φπα και τέλη κινητής τηλεφωνίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σήμερα το πρωί με πήραν τηλέφωνο από την cosmote και μου πρότειναν 20 ευρώ για το πρόγραμμα που είμαι (cosmote plus 45) όπου μέχρι τώρα πλήρωνα 40 ευρώ και επίσης για το cosmote plus 65 μου είπαν 29,12 ευρώ. Οι τιμές είναι με φπα και τέλη κινητής τηλεφωνίας.

 

Νομίζω πως μπορείς να το διαπραγμευτείς λίγο καλύτερα...:O

Πίεσέ τους ! :D

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί με πήραν τηλέφωνο από την cosmote και μου πρότειναν 20 ευρώ για το πρόγραμμα που είμαι (cosmote plus 45) όπου μέχρι τώρα πλήρωνα 40 ευρώ και επίσης για το cosmote plus 65 μου είπαν 29,12 ευρώ. Οι τιμές είναι με φπα και τέλη κινητής τηλεφωνίας.

Αφού είχες το cosmote plus 45 ξέρεις αν καλύπτει τις ανάγκες σου ή όχι. Οπότε αν τις καλύπτει κλείστο στα 20 ευρώ. Αν όχι διαπραγματεύσου λίγο ακόμα το cosmote plus 65

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s21 fe

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί με πήραν τηλέφωνο από την cosmote και μου πρότειναν 20 ευρώ για το πρόγραμμα που είμαι (cosmote plus 45) όπου μέχρι τώρα πλήρωνα 40 ευρώ και επίσης για το cosmote plus 65 μου είπαν 29,12 ευρώ. Οι τιμές είναι με φπα και τέλη κινητής τηλεφωνίας.

 

Είναι και η έκπτωση σταθερού μέσα;

 

Ερώτηση: Πώς μπορώ να δω αν έχουν συμπεριλάβει το -15% έκπτωση σταθερού; Φαίνεται κάπου από τον λογαριασμό μου; Σκέφτομαι μήπως δεν το έχουν συμπεριλάβει γιατί δεν είμαι 100% σίγουρος ότι αναφέρθηκε όταν έκλεισα τη συμφωνία. Αν όντως δεν το έχουν κάνει μπορώ να το εκμεταλλευτώ;

Link to comment
Share on other sites

Είναι και η έκπτωση σταθερού μέσα;

 

Ερώτηση: Πώς μπορώ να δω αν έχουν συμπεριλάβει το -15% έκπτωση σταθερού; Φαίνεται κάπου από τον λογαριασμό μου; Σκέφτομαι μήπως δεν το έχουν συμπεριλάβει γιατί δεν είμαι 100% σίγουρος ότι αναφέρθηκε όταν έκλεισα τη συμφωνία. Αν όντως δεν το έχουν κάνει μπορώ να το εκμεταλλευτώ;

Για να το πάρεις πρέπει το σταθερό να είναι στο ίδιο αφμ με το σταθερό.Αν ναι πάρε 13888 και ρώτα τους.Αν δεν είναι ζήτα να στο βάλουν.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Για να το πάρεις πρέπει το σταθερό να είναι στο ίδιο αφμ με το σταθερό.Αν ναι πάρε 13888 και ρώτα τους.Αν δεν είναι ζήτα να στο βάλουν.

 

Είναι στο ίδιο αφμ και είναι σίγουρο πως έπαιζε στο προηγούμενο συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και η έκπτωση σταθερού μέσα;

 

Ερώτηση: Πώς μπορώ να δω αν έχουν συμπεριλάβει το -15% έκπτωση σταθερού; Φαίνεται κάπου από τον λογαριασμό μου; Σκέφτομαι μήπως δεν το έχουν συμπεριλάβει γιατί δεν είμαι 100% σίγουρος ότι αναφέρθηκε όταν έκλεισα τη συμφωνία. Αν όντως δεν το έχουν κάνει μπορώ να το εκμεταλλευτώ;

 

Στον λογαριασμό σου κοιτάς τις εκπτώσεις.:cool:

Από την αρχική τιμή συμβολαίου που σου γράφει, πρέπει να δεις ένα ποσόν 15% της αρχικής τιμής του συμβολαίου σου.Εάν δεν το βλέπεις απλά δεν το έχεις.:worry:

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

υστερα απο online αιτηση φορητοτητας απο cosmote σε καρτοκινητο wind ,με πηραν απο την πρωτη για αντιπροσφορα και μου προτειναν το plus 65 σε 2 γραμμες(ειχα πολυ παλια προγραμματα στα 2 συμβολαια τα οποια και εκανα αιτηση φορητοτητας) και εχοντας και 2 σταθερα στον οτε στο ιδιο ΑΦΜ,στα 15.70 τελικη τιμη για 18 μηνες +500 gb επιπλεον καθε μηνα και στις 2 γραμμες (συνολο 2,5 gb ιντερνετ)!φυσικα και δεχθηκα!!!εστειλα φαξ το εντυπο ακυρωσης στη wind και καλεσα το 13846 για την ακυρωση.ενα μεγαλο ευχαριστω στο φορουμ και σε ολους που μας ενημερωνουν μεσω αυτου!!!:D
Link to comment
Share on other sites

υστερα απο online αιτηση φορητοτητας απο cosmote σε καρτοκινητο wind ,με πηραν απο την πρωτη για αντιπροσφορα και μου προτειναν το plus 65 σε 2 γραμμες(ειχα πολυ παλια προγραμματα στα 2 συμβολαια τα οποια και εκανα αιτηση φορητοτητας) και εχοντας και 2 σταθερα στον οτε στο ιδιο ΑΦΜ,στα 15.70 τελικη τιμη για 18 μηνες +500 gb επιπλεον καθε μηνα και στις 2 γραμμες (συνολο 2,5 gb ιντερνετ)!φυσικα και δεχθηκα!!!εστειλα φαξ το εντυπο ακυρωσης στη wind και καλεσα το 13846 για την ακυρωση.ενα μεγαλο ευχαριστω στο φορουμ και σε ολους που μας ενημερωνουν μεσω αυτου!!!:D

Οοοοου! Τιναξες την μπανκα στον αέρα, νομίζω δεν έχω ακούσει καλύτερη προσφορά! Και εγώ πανηγυρίζα για τα 24€ που το πήρα! Βέβαια δεν έχω σταθερό ΟΤΕ! Εξαιρετικός!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οοοοου! Τιναξες την μπανκα στον αέρα, νομίζω δεν έχω ακούσει καλύτερη προσφορά! Και εγώ πανηγυρίζα για τα 24€ που το πήρα! Βέβαια δεν έχω σταθερό ΟΤΕ! Εξαιρετικός!

ευχαριστω...εχω ομως 2 σταθερα στον οτε .για αυτο και επεσε τοσο !

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε επικοινωνια που ειχα με την COSMOTE καταλαβα οτι τους παλιους πελατες μας θεωρουν δεδομενους και κοροιδα να πληρωνουμε οτι ζητανε .... ουτε καν τις προσφορες που εχουν στον καταλογο δεν σου δινουν .... ειναι για νεους πελατες και οχι για ανανεωση συμβολαιου .... με ενδιαφερει και εμενα να τους πιεσω για καλλιτερο πακετο θελω και να ρωτησω καποια πραγματα.

 

-Οταν κανεις online αιτηση για φορητοτητα για καρτοκινητο στην wind καταχωρεις καποια καρτα και πληρωνεις εκεινη την ωρα η πληρωνεις με την παραλαβη του πακετου συνδεσης?

-Το ιδιο ισχυει και για αιτηση σε καταστημα της wind?

-Εχει συμβει να μην σε παρει η Cosmote τηλεφωνο για αντιπροσφορα?

-Απο την στιγμη που θα σε παρει για επιβεβαιωση η Wind και αν στις επομενες μια δυο ημερες δεν σε παρει η COSMOTE για αντιπροσφορα, εχεις την δυνατοτητα να σταματησεις την φορητοτητα ? Πληρώνεις κατι στην wind η στην Cosmote αν σταματησεις την φορητοτητα?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, τελος φεβρουαριου και μαρτιου θα παω εξωτερικο και θελω να μου προτεινετε τι συμφερει για δεδομενα κυριως αλλα και κλησεις,sms. εχω το προγραμμα 65 plus. εχω δει το travel pass αλλα νομιζω οτι 5 ευρω την μερα ειναι πολλα.... μονο αυτη η λυση υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε επικοινωνια που ειχα με την COSMOTE καταλαβα οτι τους παλιους πελατες μας θεωρουν δεδομενους και κοροιδα να πληρωνουμε οτι ζητανε .... ουτε καν τις προσφορες που εχουν στον καταλογο δεν σου δινουν .... ειναι για νεους πελατες και οχι για ανανεωση συμβολαιου .... με ενδιαφερει και εμενα να τους πιεσω για καλλιτερο πακετο θελω και να ρωτησω καποια πραγματα.

 

-Οταν κανεις online αιτηση για φορητοτητα για καρτοκινητο στην wind καταχωρεις καποια καρτα και πληρωνεις εκεινη την ωρα η πληρωνεις με την παραλαβη του πακετου συνδεσης?

-Το ιδιο ισχυει και για αιτηση σε καταστημα της wind?

-Εχει συμβει να μην σε παρει η Cosmote τηλεφωνο για αντιπροσφορα?

-Απο την στιγμη που θα σε παρει για επιβεβαιωση η Wind και αν στις επομενες μια δυο ημερες δεν σε παρει η COSMOTE για αντιπροσφορα, εχεις την δυνατοτητα να σταματησεις την φορητοτητα ? Πληρώνεις κατι στην wind η στην Cosmote αν σταματησεις την φορητοτητα?

Ευχαριστω.

-καταχωρεις μια καρτα και την πληρωνεις οταν ερθει το κουριερ(σου μενει ομως στην καρτα)σε μενα δεν προλαβε να ερθει ο κουριερ..

-κατα 95% σε παιρνουν για αντιπροσφορα

-εγω προσωπικα ημουν αποφασισμενος να παω σε καρτοκινητο και δεν με πολυενοιαζε

Link to comment
Share on other sites

-καταχωρεις μια καρτα και την πληρωνεις οταν ερθει το κουριερ(σου μενει ομως στην καρτα)σε μενα δεν προλαβε να ερθει ο κουριερ..

-κατα 95% σε παιρνουν για αντιπροσφορα

-εγω προσωπικα ημουν αποφασισμενος να παω σε καρτοκινητο και δεν με πολυενοιαζε

 

σου μενει ομως στην καρτα....δηλαδη???

Link to comment
Share on other sites

σου μενει ομως στην καρτα....δηλαδη???

 

Αν πάρεις το πακέτο με τα 10€ θα πληρώσεις 10€ στο κούριερ ή στο κατάστημα ,και όταν ενεργοποιήσεις την σύνδεση θα έχεις 10€ υπόλοιπο στο λογαριασμό σου ( κάρτα δηλ).με λίγα λόγια δεν πληρώνεις κάτι έξτρα .

Link to comment
Share on other sites

Έχω απορία σχετικά με τις χρεώσεις κατά την διακοπή συμβολαίου. Αφορά καρτοσυμβόλαιο αλλά φαντάζομαι τα ίδια ισχύουν.

Εχω αναρτήσει εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6519243#post6519243 σχετικό ερώτημα.

Ποστάρω και στο παρόν νήμα λόγω πολύ μεγαλύτερης συμμετοχής μήπως μπορέσει να βοηθήσει κάποιος φίλος...

Link to comment
Share on other sites

Η κοσμοτε έχει πακέτο με 70 ευρώ για 2 μέλη που μοιράζονται 2000' και 2000 sms και 2 GB.Βγαίνει 70/2=35 ευρώ για κάθε σύνδεση.Αυτοί που έχουν 2 συνδέσεις για το 65 plus και δίνουν 45 Χ 2=90 τους συφαίρει!Και το άλλο 4000΄ και 4000 sms και 4 GB με 50 για κάθε σύνδεση.Και στα 2 πακέτα 1000' για ένα σταθερό ΟΤΕ.....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε επικοινωνια που ειχα με την COSMOTE καταλαβα οτι τους παλιους πελατες μας θεωρουν δεδομενους και κοροιδα να πληρωνουμε οτι ζητανε .... ουτε καν τις προσφορες που εχουν στον καταλογο δεν σου δινουν .... ειναι για νεους πελατες και οχι για ανανεωση συμβολαιου .... με ενδιαφερει και εμενα να τους πιεσω για καλλιτερο πακετο θελω και να ρωτησω καποια πραγματα.

 

-Οταν κανεις online αιτηση για φορητοτητα για καρτοκινητο στην wind καταχωρεις καποια καρτα και πληρωνεις εκεινη την ωρα η πληρωνεις με την παραλαβη του πακετου συνδεσης?

-Το ιδιο ισχυει και για αιτηση σε καταστημα της wind?

-Εχει συμβει να μην σε παρει η Cosmote τηλεφωνο για αντιπροσφορα?

-Απο την στιγμη που θα σε παρει για επιβεβαιωση η Wind και αν στις επομενες μια δυο ημερες δεν σε παρει η COSMOTE για αντιπροσφορα, εχεις την δυνατοτητα να σταματησεις την φορητοτητα ? Πληρώνεις κατι στην wind η στην Cosmote αν σταματησεις την φορητοτητα?

Ευχαριστω.

Επειδή τα 1, 3 και 4 ερωτήματα απαντήθηκαν απαντώ στο 2ο: σε κατάστημα wind εμένα μου ζήτησαν επί τόπου το 10ευρώ (φυσικά δεν το πλήρωσα γιατί εγώ βασικά ήθελα αντιπροσφορά) και ένα λογαριασμό της vodafone. Αλλά μέλη (λίγες σελίδες πιο πίσω) είπαν ότι δεν τους το ζήτησαν το 10ευρω. Οπότε καλύτερη θεωρώ την λύση της on line αίτησης που σίγουρα δεν πληρώνεις.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s21 fe

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη να ευχαριστησω όσους απάντησαν

 

Η κοσμοτε έχει πακέτο με 70 ευρώ για 2 μέλη που μοιράζονται 2000' και 2000 sms και 2 GB.Βγαίνει 70/2=35 ευρώ για κάθε σύνδεση.Αυτοί που έχουν 2 συνδέσεις για το 65 plus και δίνουν 45 Χ 2=90 τους συφαίρει!Και το άλλο 4000΄ και 4000 sms και 4 GB με 50 για κάθε σύνδεση.Και στα 2 πακέτα 1000' για ένα σταθερό ΟΤΕ.....

 

Το πακέτο ειναι 75 +τον φορο κινητης καπου στα 85 δηλαδη . Το 69 που έχει στο site ειναι για νέους ... πελατες αλλα και ετσι να ειναι ειναι μαζι με τον φορο ειναι κοντα στα 78 ... δεν ειναι και λίγα

Σε γενικες γραμμες απο ερωτηση που έκανα μου ειπαν οτι οι προσφορες που υπαρχουν στο site ειναι για νέους πελατες .... τους παλιους τους έχουν .....

Εμπορική πολιτικη το λένε.... και πιστευω το ιδιο πρεπει να ισχυει σε ολες τις εταιρειες

Edited by no_maniac
Link to comment
Share on other sites

υστερα απο online αιτηση φορητοτητας απο cosmote σε καρτοκινητο wind ,με πηραν απο την πρωτη για αντιπροσφορα και μου προτειναν το plus 65 σε 2 γραμμες(ειχα πολυ παλια προγραμματα στα 2 συμβολαια τα οποια και εκανα αιτηση φορητοτητας) και εχοντας και 2 σταθερα στον οτε στο ιδιο ΑΦΜ,στα 15.70 τελικη τιμη για 18 μηνες +500 gb επιπλεον καθε μηνα και στις 2 γραμμες (συνολο 2,5 gb ιντερνετ)!φυσικα και δεχθηκα!!!εστειλα φαξ το εντυπο ακυρωσης στη wind και καλεσα το 13846 για την ακυρωση.ενα μεγαλο ευχαριστω στο φορουμ και σε ολους που μας ενημερωνουν μεσω αυτου!!!:D

 

Εχθές το βράδυ στις 20:00 έκανα Online αίτηση σε καρτοκινητο f2go. Με πήραν κατά τις 09:00 σήμερα για προσφορά. Μου έριξαν την τιμή του σταθερού στα 20,90 με 250'σταθ+30'κιν+24 και το κινητό plus65 στα 24, 75€. Προσπαθώ να ρίξω το κινητό στα 20€ τουλάχιστον. Dealαρισμα θέλει τώρα εδώ!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αίτηση φορητότητας σε Vodafone η Cosmote μου πρόσφερε το ίδιο οικογενειακό πρόγραμμα στα 38,80€ και το 65+ μαζί με το 45+ στα 42,90€.

 

Φυσικά επέλεξα το 2ο :D.

 

Μετά από 18 μήνες τα ξαναλέμε!

 

 

 

Καλησπέρα.

Είμαι συνδρομητής Cosmote σε οικογενειακό και μέχρι 23/1 έχω προσφορά 65+ και 35+ στα 41€.

Η νέα προσφορά που μου κάνουν για να παραμείνω είναι στα 59€ που δεν υπάρχει περίπτωση να τη δεχθώ.

Πήγα στη βόντα για φορητότητα σε καρτοκινητή και μου απάντησαν πως δεν υπάρχει περίπτωση για το επόμενο 2μηνο να γίνει οποαδήποτε φορητότητα σε κάρτα παρά μόνο σε συνδέσεις. Τα προγράμματα που μου προσφέρουν δεν είναι δελεαστικά (σε περίπτωση που δεν πάρω αντιπροσφορά και χρειαστεί όντως να παώ βόντα).

Το θέμα μου είναι, αν κάνω διακοπή της σύνδεσης που έχω και αλλαγή σε καρτοκινητό cosmote υπάρχει περίπτωση να πάρω αντιπροσφορά;

 

Ο αδερφός μου που αντιμετώπισε το ίδιο κατάφερε τελικά να παρει το 65+ και το 45+ με 42€ όπως ανέφερε και ένας φίλος προηγουμένως, μετά από αίτηση φορητότητας σς vodafone.

 

Γενικά έχουν σφίξει λίγο τα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, τελος φεβρουαριου και μαρτιου θα παω εξωτερικο και θελω να μου προτεινετε τι συμφερει για δεδομενα κυριως αλλα και κλησεις,sms. εχω το προγραμμα 65 plus. εχω δει το travel pass αλλα νομιζω οτι 5 ευρω την μερα ειναι πολλα.... μονο αυτη η λυση υπαρχει?

 

με συγχωρειτε...

μηπως ξερετε τιποτα γι'αυτο;

Link to comment
Share on other sites

με συγχωρειτε...

μηπως ξερετε τιποτα γι'αυτο;

 

Προσωπική μου προτίμηση πλέον: Απενεργοποίηση όλων των προγραμμάτων roaming και χρήση βασικών χρεώσεων. Εξαιτίας των Ευρωπαϊκών πλαφόν οι τιμές είναι πολύ καλές. Τα δεδομένα είναι δυστυχώς ακριβά, εκεί θα πρέπει να κάνεις τις δικές σου πράξεις για να δεις εάν σε συμφέρει κάποιο πρόγραμμα.

Θα σε παρότρυνα να πας στη σελίδα της Cosmote που περιγράφει τα πακέτα, δεν είναι πάρα πολλά και τα γράφει σχετικά απλά - δυστυχώς ο μόνος που ξέρει τον τρόπο χρήσης σου είσαι εσύ :).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, τελος φεβρουαριου και μαρτιου θα παω εξωτερικο και θελω να μου προτεινετε τι συμφερει για δεδομενα κυριως αλλα και κλησεις,sms. εχω το προγραμμα 65 plus. εχω δει το travel pass αλλα νομιζω οτι 5 ευρω την μερα ειναι πολλα.... μονο αυτη η λυση υπαρχει?

 

 

Για το προγραμμα σου υπάρχει το data travel που με 5€/μήνα μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα mb του προγραμματος σου στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...