Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλείς στο 13838 σε συνδεουν με το τμημα ακυρωσεων ζητας ακυρωση συμβολαιου και μετατροπη σε καρτοκινητη σου δινουν τετραψηφιο αριθμο πας σε ενα καταστημα με αυτον και ζητας ακυρωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλείς στο 13838 σε συνδεουν με το τμημα ακυρωσεων ζητας ακυρωση συμβολαιου και μετατροπη σε καρτοκινητη σου δινουν τετραψηφιο αριθμο πας σε ενα καταστημα με αυτον και ζητας ακυρωση.

 

εγώ πάντως το έκανα με τη μια σ ένα μαγαζί κοτε και ενεργοποιήθηκε στις 16 του μήνα. συμβόλαιο κοτε σε κοσμοκαρτα. Πουθενά δεν πήρα τηλέφωνο. Αυτό είναι για διακοπή μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι ήδη σε Cosmote, είναι αμφίβολο ότι θα σου κάνουν καμιά αξιόλογη προσφορά για να μείνεις. Εάν έχεις το διάθεση να ασχοληθείς λίγο με "εικονική" φορητότητα (ή δεν σε πειράζει να αλλάξεις πάροχο) θα σου έλεγα να το κάνεις.

 

Το είχα κάνει πέρυσι και πέτυχα την καλή επιδότηση. ;) Ελπίζω να ισχύσει και φέτος. Αν και μάλλον φέτος θα τους μιλήσω ειλικρινά, ή καλό πρόγραμμα ή F2G. Με 22 ευρώ φτιάχνεις πολύ καλό πακέτο και δεν έχεις και συμβόλαιο..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει πέρυσι και πέτυχα την καλή επιδότηση. ;) Ελπίζω να ισχύσει και φέτος. Αν και μάλλον φέτος θα τους μιλήσω ειλικρινά, ή καλό πρόγραμμα ή F2G. Με 22 ευρώ φτιάχνεις πολύ καλό πακέτο και δεν έχεις και συμβόλαιο..

 

Δεν υπάρχει ειλικρίνεια σ αυτά.

Κάνε φορητοτητα και θα σου κάνουν προσφορά. Είναι το σύστημα τους έτσι.

Με την κλάψα δεν συγκινούνται. Αλλιώς θα δίνανε σ όλους, τους οικονομικά αδυνάτους, πακέτα των 5€.

Στην καρτοκινητη έχεις το πλεονέκτημα να πληρώνεις όσο καταναλωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ειλικρίνεια σ αυτά.

Κάνε φορητοτητα και θα σου κάνουν προσφορά. Είναι το σύστημα τους έτσι.

Με την κλάψα δεν συγκινούνται. Αλλιώς θα δίνανε σ όλους, τους οικονομικά αδυνάτους, πακέτα των 5€.

Στην καρτοκινητη έχεις το πλεονέκτημα να πληρώνεις όσο καταναλωνεις.

 

αυτο ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των αλλαγών στα αιτήματα φορητότητας, πλέον η αίτηση (σύνδεσης) θα ενεργοποιείται αμέσως μόλις το αίτημα φορητότητας παίρνει έγκριση.
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των αλλαγών στα αιτήματα φορητότητας, πλέον η αίτηση (σύνδεσης) θα ενεργοποιείται αμέσως μόλις το αίτημα φορητότητας παίρνει έγκριση.

 

νομιζω οτι παλι δεν αλλαζει τιποτα, απλά ο Α δε θα δινει τον αριθμο στον Β, μεχρι να κανει την αντιπροσφορα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζουν πολλά κι όμως!

Επειδή στο διάστημα των 3 ημερών πολλές φορές ο πάροχος δότης (η εταιρεία που έχει αρχικά τον συνδρομητή) δεν προλαβαίνει να κάνει αντιπροσφορά στον συνδρομητή οπότε εγκρίνεται η φορητότητα και φεύγει ο συνδρομητής. Λόγω του μεγάλου όγκου αιτημάτων φορητότητας. Η κοσμοτέ δεν συνηθίζει να απορρίπτει τις φορητότητες όπως συνήθως κάνει η wind ας πούμε όπου τις απορρίπτει και 1 και 2 και 3 φορές (κάποιες περιπτώσεις) για λάθος στοιχεία επειδή δεν πρόλαβε να κάνει αντιπροσφορά!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των αλλαγών στα αιτήματα φορητότητας, πλέον η αίτηση (σύνδεσης) θα ενεργοποιείται αμέσως μόλις το αίτημα φορητότητας παίρνει έγκριση.

 

Κι εγω πιστευω οτι δεν αλλαζει κατι.Απλα πλεον θα λαμβανεις πιο γρηγορα αντιπροσφορες,καθως οι παροχοι θα αναγκαστουν να στελεχωσουν τα αρμοδια τμηματα με επιπλεον προσωπικο ωστε να προλαβαινουν να κανουν αντιπροσφορες.

Link to comment
Share on other sites

Σε μονη γραμμη ποια ηταν μεχρι τωρα η καλυτερη τιμη απο φορητοτητα που πηρε καποιος?

 

Και αντίστοιχα σε επαγγελματικό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

Υπέγραψα αίτηση φορητότητας την Παρασκευή, και ακόμα δεν με έχει πάρει η Cosmote με 200 ευρώ λογαριασμούς! Λέτε να την πατήσαμε ή είναι normal?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

 

Υπέγραψα αίτηση φορητότητας την Παρασκευή, και ακόμα δεν με έχει πάρει η Cosmote με 200 ευρώ λογαριασμούς! Λέτε να την πατήσαμε ή είναι normal?

 

Ευχαριστώ!

 

Ναι Σ/Κ εσένα σκεφτόντουσαν.:lol: Ειναι σαν να την έκανες σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα που έχει ενδιαφέρον. Η προσφορά στο οικεγενειακό πακέτο με έκπτωση 20% (στα προγράμματα 65, 100 και platinum) παρατάθηκε ως τη Δευτέρα 7/10 οπότε λογικά μετά καταργείται.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με πήραν το απόγευμα γι τη γνωστή προσφορά με τα 22,12 και δίνουν +2 πάγια δώρο και για τις 2 γραμμές του οικογενειακου. Αν δε μου ζήταγε η voda 120 ευρώ για τους 3 μηνες που απομενουν μετά απο έκπτωση στο πάγιο που μου είχαν δώσει για αννανέωση θα το είχα πάρει
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με πήραν το απόγευμα γι τη γνωστή προσφορά με τα 22,12 και δίνουν +2 πάγια δώρο και για τις 2 γραμμές του οικογενειακου. Αν δε μου ζήταγε η voda 120 ευρώ για τους 3 μηνες που απομενουν μετά απο έκπτωση στο πάγιο που μου είχαν δώσει για αννανέωση θα το είχα πάρει

Κακώς σου ζητάει λεφτά από επιδότηση παγίου. Ειναι καταχρηστικό. Ψαχτο/

Link to comment
Share on other sites

25 τελική τιμή για το απεριόριστα 65 με 18αμηνο

 

Σε καλεσανε εκεινοι για την προσφορα ή τους πηρες εσυ τηλεφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω συνδεση cosmote αλλα θα παω στη vodafone, το συμβολαιο ηταν για 18 μηνες και τωρα ειμαι στον 13-14ο καπου εκει, συσκευη δεν εχω παρει, θα πληρωσω τιποτα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Η προσφορά είναι αυτή (http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/section/family_pack_prs) ?

 

"Η μείωση, έως 20%, στα πάγια αφορά προσφορά για ένταξη προγραμμάτων COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ σε Οικογενειακό Πακέτο, μέχρι 07/10/2013."

 

Γιατί στην ιστοσελίδα της cosmote λέει μέχρι 07/10/2013, όπως είπε κάποιος πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω συνδεση cosmote αλλα θα παω στη vodafone, το συμβολαιο ηταν για 18 μηνες και τωρα ειμαι στον 13-14ο καπου εκει, συσκευη δεν εχω παρει, θα πληρωσω τιποτα;

αν ξερει καποιος

και θα ηθελα να ρωτησω αν εχει η κοσμοτε καποιο νουμερο να τους καλεσω να τους ρωτησω αν μπορουν να μου κανουν καλυτερη τιμη για το απεριοριστα 65 γιατι θα παω στη βονταφον που μου αφηνουν το ιδιο προγραμμα 22 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

αν ξερει καποιος

και θα ηθελα να ρωτησω αν εχει η κοσμοτε καποιο νουμερο να τους καλεσω να τους ρωτησω αν μπορουν να μου κανουν καλυτερη τιμη για το απεριοριστα 65 γιατι θα παω στη βονταφον που μου αφηνουν το ιδιο προγραμμα 22 ευρω.

 

Μη το ψάχνεις...ζήτησε φορητότητα και θα σε βρούν αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...