Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς όπως τα έγραψαν οι φίλοι συμφορουμίτες.

Ακριβέστατα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως πρωτα θα κοιτάξεις να σε καλύπτει ΚΑΛΑ στα σημεια που κινείσαι.

Θα ερθει βέβαια η ωρα που θα πας και μια βόλτα και τοτε θα ανακαλύψεις τα σημεία που ενώ υπάρχει κάλυψη ...δεν υπαρχουν υπηρεσίες ( δεν θα μπορεις να κανεις βιντεοκληση , ή απλή κλήση σε Viber/whatsapp   ή να εργαστείς απομακρυσμένα 🙂

Ξέρετε πόσο οργή μπορεί να φέρει σε ενα συνδρομητή η στιγμή που θα κανει Teams Meeting με τους συναδέλφους του και τον Manager να σου λεει :  !!! δεν σε ακουμε και δεν σε βλεπουμε καλα !!!

Τοτε ανακαλύπτεις πολλά πράγματα που πρίν " ωραιοποιούσες "  με την παρηγοριά του " καλού Vodafone Customer Care " που σου εκανε 2 παγια δώρο για " engagement " και empathy enthusiasm "

Δειτε την ταινία.....  " Sorry to bother you " .

 Θέλουμε να έχουμε " ΚΙΝΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΊΑ " και οχι ακίνητη.

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, HORGRAP said:

Εννοείται πως πρωτα θα κοιτάξεις να σε καλύπτει ΚΑΛΑ στα σημεια που κινείσαι.

Θα ερθει βέβαια η ωρα που θα πας και μια βόλτα και τοτε θα ανακαλύψεις τα σημεία που ενώ υπάρχει κάλυψη ...δεν υπαρχουν υπηρεσίες ( δεν θα μπορεις να κανεις βιντεοκληση , ή απλή κλήση σε Viber/whatsapp   ή να εργαστείς απομακρυσμένα 🙂

Ξέρετε πόσο οργή μπορεί να φέρει σε ενα συνδρομητή η στιγμή που θα κανει Teams Meeting με τους συναδέλφους του και τον Manager να σου λεει :  !!! δεν σε ακουμε και δεν σε βλεπουμε καλα !!!

Τοτε ανακαλύπτεις πολλά πράγματα που πρίν " ωραιοποιούσες "  με υην παρηγοριά του " καλού Vodafone Customer Care " που σου εκανε 2 παγια δώρο για " engagement " και empathy enthusiasm "

Δειτε την ταινία.....  " Sorry to bother you " .

 Θέλουμε να έχουμε " ΚΙΝΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΊΑ " και οχι ακίνητη.

 

Εγώ αν είχα τέτοιες απαιτήσεις από το δίκτυο κινητής,  θα πήγαινα σε αυτό που μπορεί να μου τις προσφέρει και δεν θα παρακαλούσα καμία Vodafone.

Υ.Γ. Όταν πας κάπου με σκοπό να εργαστείς online ή με τηλεδιάσκεψη,  φροντίζεις να υπάρχει ένα σωστό σταθερό δίκτυο.  Αν περιμένεις να βασιστείς στην κινητή και μάλιστα χωρίς να ξέρεις αν καλύπτεται η περιοχή, μιλάς με τον Μασκ και το κανονίζετε..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Οσο περίεργο και αν σας φαίνεται ...το 5G ( με band n78 ) ήρθε για να ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΉΣΕΙ τα σταθερά δίκτυα χαλκού και ισως και οπτικής ινας προς τον πελάτη σύντομα.

Αν δείτε τι κίνηση δεδομένων κανει ( ελάχιστοι βέβαια υπάρχουν )  .....ενας 5G σταθμός βασης με 4 sectors της Vodafone στο κέντρο της πόλης θα καταλάβετε ποια ειναι η διαφορά απο το 4G.

ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ  n78 κάλυψη διοτι ΞΕΡΟΥΝ οτι τα Video services θα υπερκαλύψουν ΑΜΕΣΩΣ την επιπλέον χωρητικότητα. ( Auto-bitrate εχουμε ολοι στα YouTube Netflix Whatsapp Viber) 

ΚΑΘΕ sector απο τα 4 δίνει 1100 1300 Mbps + 400  Mbps  . 😉

Αυτα τα 1800 Mbps πολλαπλασιάστε τα επι 4 .

Αν βάλεις και τα Beam formings και τις πολλαπλές υπο κατευθυντικότητες που δινει το καθε sector ( συνήθως 64 υπο κατευθυντικότητες) και ....καθαρο ΚΑΙ συγχρονισμένο φασμα μιλαμε για 4 Gbps κινηση απο ενα σταθμο βάσης μέσο όρο στις μεγάλες κυψέλες.

 

Κάποτε ειχαμε 4 Gbps διασύνδεση για ΟΛΌΚΛΗΡΟ το Νησι της Κρητης με τη Σύρο τη Μήλο και την Σαντορίνη.

Τωρα εχουμε 4 Gbps σε καθε n78 5G  σταθμο βασης.

Οταν οι εφαρμογές στα κινητα σας βρίσκουν επιπλέον " εύρος ζώνης" " χωρητικότητα " γυρνάνε σε HD.

Ο κόσμος άλλαξε 

Χαρείτε το καλοκαίρι. Καλές διακοπές σε όλους 🙂

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εγώ αν είχα τέτοιες απαιτήσεις από το δίκτυο κινητής,  θα πήγαινα σε αυτό που μπορεί να μου τις προσφέρει και δεν θα παρακαλούσα καμία Vodafone.

Υ.Γ. Όταν πας κάπου με σκοπό να εργαστείς online ή με τηλεδιάσκεψη,  φροντίζεις να υπάρχει ένα σωστό σταθερό δίκτυο.  Αν περιμένεις να βασιστείς στην κινητή και μάλιστα χωρίς να ξέρεις αν καλύπτεται η περιοχή, μιλάς με τον Μασκ και το κανονίζετε..

Λοιπόν,εγώ βασίζομαι στη κινητή τηλεφωνία για να δουλέψω με τον υπολογιστή για τους εξής λόγους. 

1) Δεν μπορώ να δεσμευτώ 2 χρόνια σε ένα συμβολαιο να βάλω μια σταθερή γραμμή. 
2) είχα Adsl γραμμή και την διέκοψα διότι είχα αποσυνδέσεις,προβλήματα συγχρονισμού και το αποτέλεσμα ήταν παρά πολλά λάθη με καθημερινή επανεκκίνηση στο ρουτερ και ταχύτητες από 2Mbps μέχρι 6-7 ανάλογα τον καιρό,τη μέρα και ώρα. 
3) βρίσκομαι σε νησί φοιτητης, το να αλλάξω σπίτι δεν ήταν δυνατό ούτε να δώσω λεφτά για νέα καλωδίωση να τραβήξω ούτε να πάρω 200€ ρουτερ fritzbox. 

4) Ήθελα να βάλω 50αρα αλλά θα πλήρωνα 2-3 μήνες πάγια τζάμπα και ήθελα τον μήνα 35€. 
 

Ειμαι συνδρομητής στην εταιρεία από το 2017 αλλά με συμβολαιο απεριόριστο απο Δεκέμβρη του 2021. Είναι η κυρία γραμμή μου,κάνω τα πάντα μέσω 4G και δεν έχω σταθερή γραμμή να βασιστώ back up. 

Η εμπειρία μου είναι καλή, ιδανική αν δεν έχεις πολλές απαιτήσεις. 
 

Ωστόσο με τις νέες αναβαθμίσεις που χαλάνε όλη την εμπειρία χρήσης δεν το συστήνω. Δηλαδή αν εμένα Θεσσαλονίκη, Ηράκλειο ή Αθήνα και έβλεπα αυτά τα χάλια στο δίκτυο με παγώματα στη σύνδεση, κόφτη σε ορισμένες υπηρεσίες, εναλλαγές χωρίς λόγο που μπερδεύουν το κινητό και δεν μπορεί να είναι Σταθερο το σήμα θα το είχα κόψει. Στα 24€ που δίνω το μήνα μπορώ να κάνω συμβιβασμό με το μέτριο σήμα, το ότι δεν έχω 5G ακόμα στη περιοχή μου, καλύτερα κι ολας τελικά από το να βάλουν νέο εξοπλισμό και να χαλάσουν την εμπειρία χρήσης. 
Δεν μπορώ όμως να μην διορθώνουν σημεία στα χωριά που έχουν θέμα με το σήμα ή στη δουλειά μου που δεν πιάνει καλά το κινητό. Θεσσαλονίκη που ήμουν σχεδόν 20 μέρες τώρα ήταν χειρότερη η εμπειρία χρήσης που είχα με το δίκτυο. Κυριολεκτικά την 2η κάρτα για διαμοιρασμο δεδομένων την έβαλα στην άκρη και ανανέωσα το καρτοκινητο μου. Για εμένα αν είσαι σε περιοχή που ακόμα δεν έχει VDSL ή FTTH αξίζει να το επιχειρήσεις να πας σε συμβολαιο με απεριόριστα δεδομένα. 
 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, HORGRAP said:

Εννοείται πως πρωτα θα κοιτάξεις να σε καλύπτει ΚΑΛΑ στα σημεια που κινείσαι.

Θα ερθει βέβαια η ωρα που θα πας και μια βόλτα και τοτε θα ανακαλύψεις τα σημεία που ενώ υπάρχει κάλυψη ...δεν υπαρχουν υπηρεσίες ( δεν θα μπορεις να κανεις βιντεοκληση , ή απλή κλήση σε Viber/whatsapp   ή να εργαστείς απομακρυσμένα 🙂

Ξέρετε πόσο οργή μπορεί να φέρει σε ενα συνδρομητή η στιγμή που θα κανει Teams Meeting με τους συναδέλφους του και τον Manager να σου λεει :  !!! δεν σε ακουμε και δεν σε βλεπουμε καλα !!!

Τοτε ανακαλύπτεις πολλά πράγματα που πρίν " ωραιοποιούσες "  με την παρηγοριά του " καλού Vodafone Customer Care " που σου εκανε 2 παγια δώρο για " engagement " και empathy enthusiasm "

Δειτε την ταινία.....  " Sorry to bother you " .

 Θέλουμε να έχουμε " ΚΙΝΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΊΑ " και οχι ακίνητη.

 

Ευτυχώς ακόμα Κεφαλονια δεν αναβάθμισαν με 5G…αν αρχίσουν οι εναλλαγές σαν τρελές στο δίκτυο το συμβολαιο το έχω κόψει και θα βάλω Σταθερο στο σπίτι πάλι. 
 Θέλει να είσαι 100% σίγουρος πριν πας σε συμβολαιο, εγω το χειμώνα όταν εκανα την κίνηση να πάω σε απεριόριστα στο κινητό το μετάνιωσα στην αρχή αλλά εν τελεί ήταν εντάξει. 
Και επειδή αναφέρθηκες στο remote work και ότι το Ίντερνετ είναι εργαλείο δουλειάς πλέον το 2022 επιβάλλεται να υπάρχει μια αξιοπρεπή σύνδεση στο Ίντερνετ. Και είναι πολύ άσχημο να πληρώνεις πάγιο και να μην έχεις υπηρεσίες. Εγώ είχα σταθερή και κινητή Vodafone, πέρυσι με κρέμασαν και τα δυο εν μέσω εξεταστικής μέσω zoom. Θα μου πεις μα έκανες συμβολαιο απεριόριστα στην ίδια εταιρεία. Δυστυχώς δεν είχα άλλη επιλογή διότι δεν μπορώ ως φοιτητής να δίνω 40€ στην πρασινη για την τέλεια εμπειρία χρήσης. 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ζαπειο έχει κενό κάλυψης με ελάχιστο 5G και 2G όπως και σε πολλά στενά μέσα σε πλάκα και Μοναστηράκι . Μέσος όρος ταχύτητας στο 5G 20mbps 

πολλές εναλαγες σε 2G ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ 3G 

Σύνταγμα 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5191190715

Μουσείο Ακρόπολης 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5191113479

Μοναστηράκι είχε 4G με 70mbps

Θησειο

https://www.speedtest.net/my-result/i/5191208283

Και σταθμος τρένων στην Αθήνα (πάνω από το μέτρο Λάρισης)

31.5down 10up

leroy merlin Πειραιά 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5190896661

 

Ιχνος n78 σε ολόκληρη την Αθήνα δεν έχω δει ούτε ένα σημείο …. Σαν επισκέπτης έχω να πω ότι το δικτυο είναι απλά ένα δίκτυο  για να σερφάρεις στο FB ούτε για βιντεοκλήσεις ούτε για τίποτα παραπάνω . Εύγε Vodafone

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα σημείο στην Νάουσα πάρου Έπιασα n78 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5192128164

γενικά μέσα στα σοκάκια έχει θεματάκια με κενά κάλυψης . Η άλλη βαράει gigabit παντού 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, georgebad said:

Σε ενα σημείο στην Νάουσα πάρου Έπιασα n78 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5192128164

γενικά μέσα στα σοκάκια έχει θεματάκια με κενά κάλυψης . Η άλλη βαράει gigabit παντού 

Αλλά η δεθ ακόμα με dss. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CaptainNickGR said:

Αλλά η δεθ ακόμα με dss. 

Αθήνα που γύρισα τα μισά νότια προάστια και όλο το κέντρο Δεν είδα πουθενά n78 να φανταστείς , ούτε ζαπειο Σύνταγμα 

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα που γύρισα τα μισά νότια προάστια και όλο το κέντρο Δεν είδα πουθενά n78 να φανταστείς , ούτε ζαπειο Σύνταγμα 
N78 δεν έχει νότια με τπτ. Ίσως σε καμια Γλυφάδα να έχουν βάλει, αλλά δεν έχω πάει να τσεκάρω. Ολόκληρη Συγγρού με τόσους θεορατους ιστούς και τόσες εταιρείες γύρω γύρω τπτ μα τπτ. Μόνο προς Κηφισίας στο ανέβασμα σε μια κεραία ή 2 δεν θυμάμαι έχει βάλει. Εδώ σκέψου αν δεις την κεραια με enb #26 ειναι ολόκληρο τέρας μόλις περνάς το Golden Hall στο ανέβασμα και οι αθεόφοβοι αν είναι δυνατόν... Καθόμουν ένα πρωινό στο μπαλκόνι του mall και είχα πάθει πλάκα που έπιανα από αυτόν τον ιστό γύρω στα 25 mbps 5G. Με πολλά μπορείς να απορησεις με αυτούς τελικά..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, georgebad said:

Ζαπειο έχει κενό κάλυψης με ελάχιστο 5G και 2G όπως και σε πολλά στενά μέσα σε πλάκα και Μοναστηράκι . Μέσος όρος ταχύτητας στο 5G 20mbps 

πολλές εναλαγες σε 2G ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ 3G 

Σύνταγμα 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5191190715

Μουσείο Ακρόπολης 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5191113479

Μοναστηράκι είχε 4G με 70mbps

Θησειο

https://www.speedtest.net/my-result/i/5191208283

Και σταθμος τρένων στην Αθήνα (πάνω από το μέτρο Λάρισης)

31.5down 10up

leroy merlin Πειραιά 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5190896661

 

Ιχνος n78 σε ολόκληρη την Αθήνα δεν έχω δει ούτε ένα σημείο …. Σαν επισκέπτης έχω να πω ότι το δικτυο είναι απλά ένα δίκτυο  για να σερφάρεις στο FB ούτε για βιντεοκλήσεις ούτε για τίποτα παραπάνω . Εύγε Vodafone

Wow. Αυτά είναι χειρότερα κι απ' ό,τι έχω δει εγώ. 😝 Είμαστε κιόλας σε περίοδο που σταδιακά η πόλη αδειάζει, μέχρι αρχές Σεπτέμβρη... 

Η Vodafone όντως έχει ελάχιστη n78, ακόμα και στο κέντρο Αθήνας. Αφού το 4G της είναι πίτα, δε μπορούμε να περιμένουμε κάτι καλύτερο από το 5G DSS... 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, georgebad said:

Vodafone n78 Π Ο Υ Θ Ε Ν Α στην  Αθήνα  ούτε στο Σύνταγμα ….Εναλλαγές σε 2G 3G και μονοψήφιες ΚΝε κακή κάλυψη στο με κέντρο σε πολλές περεοοχες γ πλήρης απογοήτευση 

Ε αν δεν έχει πουθενά στην Αθήνα, ένα μπράβο στην Huawei που καταφέρνει 1Gbps χωρίς Ν78. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, TakeOverNet said:

Ε αν δεν έχει πουθενά στην Αθήνα, ένα μπράβο στην Huawei που καταφέρνει 1Gbps χωρίς Ν78. 

Εγώ πάντως κέντρο δεν είδα πουθενά n78 όπου πήγα . Με ούτε Σύνταγμα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κέντρο δεν είδα πουθενά n78 όπου πήγα . Με ούτε Σύνταγμα;
Δεν πήγες ΒΠ
Πραγματικά από όσα έχω δει εδώ, στην Αθήνα έχουν την n78 σε άκυρα μέρη.

Poco X3 Pro



Link to comment
Share on other sites

Just now, georgeavl3 said:

Δεν πήγες ΒΠemoji1787.png

Poco X3 Pro
 

Συγγνώμη που δεν έτυχε να περάσω από το ένα τετραγωνικό εκατοστό που ρχει η Vodafone n78 😅 .  

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, georgebad said:

Εγώ πάντως κέντρο δεν είδα πουθενά n78 όπου πήγα . Με ούτε Σύνταγμα;

Είναι μετρημένα στα δάχτυλα τα σημεία όπου η Vodafone έχει n78 στην Αθήνα. Χαρακτηριστικά κάποια σημεία που θυμάμαι, είναι το Ιπποκράτειο, το Μικρολίμανο (Πειραιάς), το Μέγαρο ΟΤΕ και στην περιοχή του Γηροκομείου Αθηνών, όπου μένω (κι ένα τεστ). Στα κεντρικά της στο Χαλάνδρι, δεν έχω κοιτάξει αν έχει. 🤣

Screenshot_2022-07-13-19-14-09-528_com.myvodafone.android~2.jpg

41 minutes ago, georgeavl3 said:

Δεν πήγες ΒΠemoji1787.png
Πραγματικά από όσα έχω δει εδώ, στην Αθήνα έχουν την n78 σε άκυρα μέρη.

Poco X3 Pro


 

Σε πολλές περιοχές των ΒΠ, ακόμα παίζει με 4G. Ούτε DSS. 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Πάω στοίχημα ότι όπου έχουν βάλει n78 στην Αθήνα είναι σε περιοχές που η Vodafone έχει πάρει το έργο για FTTC/FTTH (και δεν ειναι πολλές, στο κέντρο δεν έχει κανει έργα ούτε για δείγμα η Voda, για αυτό δεν έχουν πολύ n78). Τώρα είναι να βάλει η Vodafone FTTH στο Κουκάκι, μπορεί να φυτρώσει και εκεί καμία n78. Θέλει οπτική ίνα το πράγμα, πώς να το κάνουμε.

Poco X3 Pro



Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MitsosDaBest13 said:

Είναι μετρημένα στα δάχτυλα τα σημεία όπου η Vodafone έχει n78 στην Αθήνα. Χαρακτηριστικά κάποια σημεία που θυμάμαι, είναι το Ιπποκράτειο, το Μικρολίμανο (Πειραιάς), το Μέγαρο ΟΤΕ και στην περιοχή του Γηροκομείου Αθηνών, όπου μένω (κι ένα τεστ). Στα κεντρικά της στο Χαλάνδρι, δεν έχω κοιτάξει αν έχει. 🤣

Screenshot_2022-07-13-19-14-09-528_com.myvodafone.android~2.jpg

Σε πολλές περιοχές των ΒΠ, ακόμα παίζει με 4G. Ούτε DSS. 

Ακριβώς στο Μαρούσι που είμαι έχει ελάχιστο 5G. Η περιοχή ακόμη δεν έχει αναβαθμιστεί έτσι μου είπαν και έφυγα!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Πάρο πάντως έχει κάνει δουλειά η Vodafone . Ναι έχει κενά κάλυψης και πολλά drops σε 3G (τι ποιο σύνηθες να μου πει κανείς ) . Αλλά από θέμα ταχυτήτων είναι σε καλό σημείο , και εχει και έναν σταθμό n78 (σε αυτόν που κοιτάει Νάουσα πάνω από τη Μοναστηράκι ) . Στο κέντρο την Νάουσας θέλει ΕΚΧΟ , όπως έχει κάνει η πράσινη . Καμία σχέση με τις ξεκάρφωτες B8/B20 που είχα πριν 2 χρόνια 

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω πως τον τελευταίο μηνα βελτιώθηκαν οι μέσες ταχύτητες απο 3 με 5 Mbps σε 20+ .  ( προσέθεσαν band 7 band 1 band 28 )

Το πρόβλημα για τον απλό χρήστη δεν ηταν και δεν ειναι οι ταχύτητες ουτε το HD video. 

Το πρόβλημα ηταν και ειναι πλεον μεγαλύτερο με την απόρριψη της συσκευής του χρήστη ακομα και με καλο σημα απο 4G σε 2G 3G.

Όσοι κανουν κλήσεις φωνης και βιντεοκλήσεις χάνουν τον συνομιλητή τους για πολύ ωρα μέχρι να ξεκολλήσει η συσκευή κατα τη διάρκεια του φαινομενου αυτού.

Δυστυχώς οσο αναβαθμίζουν τοσο περισσότερο συμβαίνει αυτό.

Στο Ηράκλειο Κρήτης πριν συνέβαινε μονο στο κέντρο. Πλεον συμβαίνει ΠΑΝΤΟΥ

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις καταλάβει κατι .

Τα παλιά " μηχανήματα" έπαιζαν χωρις drops μεχρι οου εμφανίστηκαν τα καινούργια 🙂

Μην " μαγειρεύεις "  το λογο σου ετσι.  Γίνε λιγο αντικειμενικός.

Δες αυτο : ( απο ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΟ 5G σταθμο σε ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΟ 5G σταθμό. και απο  ΠΑΛΙΟ ΣΕ ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΟ )  ( απο παλιο σε παλιο δεν υπήρχε θέμα)   Τωρα πείστηκες?

https://youtube.com/shorts/azF6raPvhUg?feature=share

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, άμα είσαι σε εσωτερικό χώρο, ακόμα και με αγκαλιά τη κεραία να είσαι , ετσι και τα παίξει... Τα παίξε! . Σε πετάει για πλάκα σε 3G. Συνέχεια

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@HORGRAP Είχες ραδιόφωνο από το ίντερνετ; Ούτε αυτό δε μπορεί να παίξει, που θέλει 2 Mbps... Giga Network Power. 😎

 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

" Blizzard"   Σταματά να επιλέγεις λέξεις και φρασεις.

Σου εγραψα συγκεκριμένα πως το πρόβλημα συμβαινει μεταξύ :

ΜΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΩΝ προς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΩΝ 

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΩΝ προς ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΈΝΩΝ

Αν δεν χρησιμοποιείς την συσκευή σου για " συνεχόμενη ροη δεδομένων" ,( video. audio. remote desktop. mp3 streaming) δεν θα καταλάβεις τίποτα.

( εκτός και αν κανεις περιήγηση σε σελιδες την ώρα των εναλλαγών σε 2G η 3G λόγω σφαλμάτων στα Handovers απο κυψελη σε κυψέλη.)

Μας κούρασες και με κανεις να κουράζω και εγω εξηγώντας σου.

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...