Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, elkons said:

Χτες δεν κατάφερα καν να μιλήσω άμεσα στην εκτίμηση 45λ πήγε στη μία ώρα μπήκε μια λέει θα σας συνδέσω με εξειδικευμένο και αναμονή +50λ τελικά βγήκα ξενέρωσα, nova πάλι δσν απαντάνε γρήγορα 

Εγώ με Vf συνήθως εξυπηρετούμαι γρήγορα, αν και στο τσατ συνήθως είναι λίγο αργόστροφοι 

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, elkons said:

Χτες δεν κατάφερα καν να μιλήσω άμεσα στην εκτίμηση 45λ πήγε στη μία ώρα μπήκε μια λέει θα σας συνδέσω με εξειδικευμένο και αναμονή +50λ τελικά βγήκα ξενέρωσα, nova πάλι δσν απαντάνε γρήγορα 

Ακόμη περιμένω...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MIKU said:

Ακόμη περιμένω...

Απαράδεκτοι 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gv2008 said:

Απαράδεκτοι 

Μου είπε θα με πάρει τηλ 😆

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, elkons said:

Χτες δεν κατάφερα καν να μιλήσω άμεσα στην εκτίμηση 45λ πήγε στη μία ώρα μπήκε μια λέει θα σας συνδέσω με εξειδικευμένο και αναμονή +50λ τελικά βγήκα ξενέρωσα, nova πάλι δσν απαντάνε γρήγορα 

Στο live chat της Nova παιζει τα παιδια να δουλευουν εθελοντικα δυο φορες ειχα θεμα για την ενεργοποιηση της καρτας και ειτε απαντουσαν μηχανικα ειτε με αφηναν στο διαβαστηκε. 😂

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, marios239 said:

Καλά Νερά, Ν. Πήλιο. Εσωτερικός χώρος.

1276509881_Screenshot_2024-08-02-13-03-03-775_cz.mroczis.netmonster2.thumb.jpg.f996f21fa9263fc445896ce28afa3662.jpgScreenshot_2024-08-02-13-03-19-995_org.zwanoo.android.speedtest-edit.thumb.jpg.cdaee9813c382f2cff0f40e498e4c3f3.jpg

Στο ακριβώς ίδιο σημείο τα Χριστούγεννα είχε -120 dbm απ' την ίδια κεραία και cell. Έδινε 3-4 mbps στην καλύτερη. Τα +10 dbm που βρέθηκαν;; Ακόμα και τώρα υπάρχει έντονη αστάθεια. Δηλαδή αν μετακινήσω το κινητό απ'την αριστερή πλευρά του τραπεζιού στη δεξιά χάνει εντελώς το 4g και πετάει σε 3 γραμμές edge. Κάποιος που ξέρει θα μπορούσε να εξηγήσει τους πιθανούς λόγους; Φαντάζομαι ότι ίσως παίζει ρόλο και η μορφολογία του βουνού; Τέλος, πως γίνεται σε εξωτερικό χώρο να έχει χειρότερο σήμα απ' ότι μέσα;

Μέτρηση σε εξωτερικό χώρο χθες το βράδυ.

Screenshot_2024-08-01-22-17-48-491_cz.mroczis.netmonster.thumb.jpg.e370d8422353defa6ece08b3af68cb10.jpgScreenshot_2024-08-01-22-18-11-013_org.zwanoo.android.speedtest-edit.thumb.jpg.5a656756b53b2262f6309d827a98060b.jpg

Ίδια συμπεριφορά έχει και η συνεργάτιδα, απλά με δυνατότερο σήμα, οπότε πετάει πιο δύσκολα σε edge.

Με έχουν καταμπερδέψει οι βικτουσιανές😂😂.

Χωρις προσθηκη κεραιας κοντα σου, δυστυχως θα παιζεις στο οριο οπως παρατηρεις και συ,παντως αρκετα μπορει να ειναι τα ενδεχομενα που επηρεαζουν το σημα σε αυτην την περιπτωση. 

Τα κυριοτερα η μορφολογια του σημειου,πως ειναι στραμμενοι οι λοβοι της κεραιας προς τα εσενα ακομα και το κρατημα της συσκευης.

Κατι τελευταιο,επειδη παρατηρω πως εχεις Xiaomi συσκευη κανει αποτομα σκαμπανεβασματα το σημα οταν το κρατας?

Link to comment
Share on other sites

Just now, CamuCamu said:

Χωρις προσθηκη κεραιας κοντα σου, δυστυχως θα παιζεις στο οριο οπως παρατηρεις και συ,παντως αρκετα μπορει να ειναι τα ενδεχομενα που επηρεαζουν το σημα σε αυτην την περιπτωση. 

Τα κυριοτερα η μορφολογια του σημειου,πως ειναι στραμμενοι οι λοβοι της κεραιας προς τα εσενα ακομα και το κρατημα της συσκευης.

Κατι τελευταιο,επειδη παρατηρω πως εχεις Xiaomi συσκευη κανει αποτομα σκαμπανεβασματα το σημα οταν το κρατας?

Έχει σίγουρα κάποιες διακυμάνσεις ανάλογα με το πώς κρατάω τη συσκευή. Στο ίδιο σημείο αν κρατάω τη συσκευή κάθετα προς το έδαφος έχει χειρότερη απόδοση πχ σε σχέση με το αν την κρατάω παράλληλα. Αν κρατάω τη συσκευή από το πάνω μέρος μειώνεται αισθητά το σήμα. Ακόμα και στην cosmote έχω δει έως και 5 dbm διαφορά.

Έχοντας τη συσκευή σταθερή πάνω στο τραπέζι έχει σήμα -110 dbm (όπως στη μέτρηση). Μόλις τη σηκώσω πέφτει στα -117.

Θα ήθελα να δοκιμάσω και με κάποια flagship συσκευή από περιέργεια αλλά το Poco f4 είναι η πιο high-end συσκευή της οικογένειας.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, marios239 said:

Έχοντας τη συσκευή σταθερή πάνω στο τραπέζι έχει σήμα -110 dbm (όπως στη μέτρηση). Μόλις τη σηκώσω πέφτει στα -117.

Δοκίμασε να βάλεις πίσω από την συσκευή ένα μεταλλικό κάτοπτρο, αλουμινένιο μπολ?, στραμμένο προς την κεραία να μας πεις αποτελέσματα. Αφού έχεις φτάσει ως εκεί.😁

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dimitroula10 said:

Δοκίμασε να βάλεις πίσω από την συσκευή ένα μεταλλικό κάτοπτρο, αλουμινένιο μπολ?, στραμμένο προς την κεραία να μας πεις αποτελέσματα. Αφού έχεις φτάσει ως εκεί.😁

Να φτιάξω DIY παραβολική κεραία 😂😂

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, marios239 said:

Έχει σίγουρα κάποιες διακυμάνσεις ανάλογα με το πώς κρατάω τη συσκευή. Στο ίδιο σημείο αν κρατάω τη συσκευή κάθετα προς το έδαφος έχει χειρότερη απόδοση πχ σε σχέση με το αν την κρατάω παράλληλα. Αν κρατάω τη συσκευή από το πάνω μέρος μειώνεται αισθητά το σήμα. Ακόμα και στην cosmote έχω δει έως και 5 dbm διαφορά.

Έχοντας τη συσκευή σταθερή πάνω στο τραπέζι έχει σήμα -110 dbm (όπως στη μέτρηση). Μόλις τη σηκώσω πέφτει στα -117.

Θα ήθελα να δοκιμάσω και με κάποια flagship συσκευή από περιέργεια αλλά το Poco f4 είναι η πιο high-end συσκευή της οικογένειας.

Σε ρωταω γιατι εχουν περασει απο τα χερια μου δυο xiaomi το ενα poco x3 και το αλλο redmi note 12 pro που εντυπωση μου εκαναν ως προς την ραγδαια αυξομοιωση του σηματος κυριως προς την πανω πλευρα που περιγραφεις. 

Σιγουρα ολα τα κινητα επηρεαζονται οταν "κλεινεις" την κεραια τους με το χερι αλλα σε αυτα τα δυο ηταν αστεια η "πτωση".

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, elkons said:

Χτες δεν κατάφερα καν να μιλήσω άμεσα στην εκτίμηση 45λ πήγε στη μία ώρα μπήκε μια λέει θα σας συνδέσω με εξειδικευμένο και αναμονή +50λ τελικά βγήκα ξενέρωσα, nova πάλι δσν απαντάνε γρήγορα 

Cosmote; Όταν είχα Cosmote το 45λεπτο αναμονή ήταν για πλάκα. Στη Vodafone τώρα πάνω από 10λεπτο δεν έχω περιμένει. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, katsiletra said:

Cosmote; Όταν είχα Cosmote το 45λεπτο αναμονή ήταν για πλάκα. Στη Vodafone τώρα πάνω από 10λεπτο δεν έχω περιμένει. 

Vf chat

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, katsiletra said:

Cosmote; Όταν είχα Cosmote το 45λεπτο αναμονή ήταν για πλάκα. Στη Vodafone τώρα πάνω από 10λεπτο δεν έχω περιμένει. 

Αναφέρθηκα σε τσατ

Cosmote σε τσατ 2λ πριν λίγες μέρες και έστειλε data η εκπρόσωπος και μου είπε έχει ενημερωθεί πως θα σταλούν και επίσημα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Αναφέρθηκα σε τσατ

Cosmote σε τσατ 2λ πριν λίγες μέρες και έστειλε data η εκπρόσωπος και μου είπε έχει ενημερωθεί πως θα σταλούν και επίσημα 

Πριν κάτι βδομάδες έστειλα στο chat στο mycosmote ένα ερώτημα για το internet on the go για τα πακέτα, ακόμα περιμένω απάντηση. Δεν ξέρω τι κάνουν. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, katsiletra said:

Πριν κάτι βδομάδες έστειλα στο chat στο mycosmote ένα ερώτημα για το internet on the go για τα πακέτα, ακόμα περιμένω απάντηση. Δεν ξέρω τι κάνουν. 

Εμένα κατευθείαν απαντούν αλλά αν πατήσω Χ ή πάω πίσω θα σβήσει η συνομιλία είναι το σύστημα τους μη πω τι είναι 

Just now, p_k said:

Θα το ερευνούν 

Που να δεις στη νόβα ένας Ρονάλντο [ΝΑΙ ΈΤΣΙ ΕΛΕΓΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ 😅] μου είπε πως να σας εξυπηρετήσω του είπα πέρασαν 22λ ήταν μέσα δεν μιλούσε ξεκινάω τα καντήλια άμεσα απάντησε πως λόγω απρεπής λόγο κλείνει τη συνομιλία.  Πήρα τηλέφωνο με εξυπηρέτησαν κανονοικότατα, τι στο καλό στο τσατ όλοι τους αργόστροφοι; θα ξανά μπω σε λίγο να ρωτήσω κάτι άλλο να δείτε τρελό σνομπ 🫠

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Εμένα κατευθείαν απαντούν αλλά αν πατήσω Χ ή πάω πίσω θα σβήσει η συνομιλία είναι το σύστημα τους μη πω τι είναι 

Που να δεις στη νόβα ένας Ρονάλντο [ΝΑΙ ΈΤΣΙ ΕΛΕΓΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ 😅] μου είπε πως να σας εξυπηρετήσω του είπα πέρασαν 22λ ήταν μέσα δεν μιλούσε ξεκινάω τα καντήλια άμεσα απάντησε πως λόγω απρεπής λόγο κλείνει τη συνομιλία.  Πήρα τηλέφωνο με εξυπηρέτησαν κανονοικότατα, τι στο καλό στο τσατ όλοι τους αργόστροφοι; θα ξανά μπω σε λίγο να ρωτήσω κάτι άλλο να δείτε τρελό σνομπ 🫠

Έχει τύχει να μιλήσω κι εγώ με αυτόν τον Ροναλντο, ο τύπος πρέπει να πηγαίνει βόλτα στο κέντρο, να πηγαίνει για μπάνιο στη θάλασσα, να πηγαίνει μετά στην ταβέρνα για φαγητό, το βράδυ να πηγαίνει στα μπουζούκια και την επόμενη μέρα να απαντάει 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, και εμένα μου έχει τύχει ο συγκεκριμένος! Η συνομιλία μας κράτησε κανένα εικοσάλεπτο, επειδή περνούσαν κάθε φορά μερικά λεπτά μέχρι να απαντήσει. Και πέρασε καιρός από τότε, αλλά η κατάσταση παραμένει τραγική στο chat της Nova...

Ευτυχώς στη Vodafone και την Cosmote είναι πολύ καλύτερη η κατάσταση.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος πληρώνεται για να μας γράφει,τοπ δουλειά θα έλεγα 😄

Νταξει πέρα από τη πλάκα θα έπρεπε να ντρέπεται με αυτή τη συμπεριφορά στο chat αν και στο Chat της Nova όλοι έτσι κάνουν συνήθως αποτι έχω δει, θα απαντήσουν μετά από μισή ώρα κ αν δεν πεις κάτι σε 1λ θα στο κλείσουν ή αν ολοκληρώσουν πχ αυτό π θέλεις στο κλείνουν ενώ Cosmote και vf υπάρχει ένας σεβασμός ρωτούν πχ αν χρειάζεσαι κάτι άλλο κλπ . 

Πραγματικά με αυτή την εταιρεία σηκώνω τα χέρια ψηλά δεν ξέρω τι παίζει 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα μιλήσει με έναν Ρετζέπ 😂

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, MIKU said:

Εγώ είχα μιλήσει με έναν Ρετζέπ 😂

Και με αυτόν είχα μιλήσει. Την ίδια καθυστέρηση αντιμετώπισα 

 

6 ώρες πριν, elkons said:

Ο τύπος πληρώνεται για να μας γράφει,τοπ δουλειά θα έλεγα 😄

Νταξει πέρα από τη πλάκα θα έπρεπε να ντρέπεται με αυτή τη συμπεριφορά στο chat αν και στο Chat της Nova όλοι έτσι κάνουν συνήθως αποτι έχω δει, θα απαντήσουν μετά από μισή ώρα κ αν δεν πεις κάτι σε 1λ θα στο κλείσουν ή αν ολοκληρώσουν πχ αυτό π θέλεις στο κλείνουν ενώ Cosmote και vf υπάρχει ένας σεβασμός ρωτούν πχ αν χρειάζεσαι κάτι άλλο κλπ . 

Πραγματικά με αυτή την εταιρεία σηκώνω τα χέρια ψηλά δεν ξέρω τι παίζει 

Δεν νομίζω ότι πρέπει να ντρέπεται ο άνθρωπος αυτός, αφού αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας 

Λίγο μετά τα ΣΕΑ Μεγάρων 

 

IMG_5951.png

Κινέτα 

 

IMG_5954.png

IMG_5970.png

IMG_5969.png

Επαρχιακή οδός Παλαιας Επιδαύρου - Μεθανων

 

IMG_5990.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Nrg said:

Vodafone GIGA Network @ Λεπτοκαρυα Πιερίας

 

https://www.speedtest.net/my-result/a/10283543821

Πιο giga πεθαίνεις 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nrg said:

Vodafone GIGA Network @ Λεπτοκαρυα Πιερίας

 

https://www.speedtest.net/my-result/a/10283543821

Καλά όλες εκεί είναι.... Φίλος με πράσινη που πήγε λάμβανε με καθυστέρηση τα μηνύματα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...