Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, ilka71 said:
16 minutes ago, Nikolas14 said:
Με iPhone 12/13 ο γιος; 
5G DSS είναι…μέτρια πράγματα. 
 

ο γιος με iPhone 13 pro εγώ με Α72 Samsung

Ωραίος ο γιος. Απ τα καλύτερα iPhone. Εχω τo Max και είναι κορυφή. Απ όλες τις απόψεις. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos.kar said:

Ωραίος ο γιος. Απ τα καλύτερα iPhone. Εχω τo Max και είναι κορυφή. Απ όλες τις απόψεις. 

To 13 είναι χρυσός. Μπαταρία, modem…

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Εύχομαι η αισιοδοξία που αποπνέει η μέρα των Χριστουγέννων να μας ακολουθεί σε όλη μας τη ζωή και να έχουμε όλοι υγεία, χαρά και ευτυχία.

Όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα.

Πάμε λοιπόν στα δικά μας...

Επίσκεψη σήμερα στο Καραμπουρνάκι και συγκεκριμένα στην οδό Σοφούλη, περιοχή πάρκου Τραπεζούντος, όπου και η ταβέρνα στην καταναλώθηκαν ουκ ολίγες ποσότητες εδεσμάτων.

Σύγκριση με το πρόσφατο παρελθόν, κάποιους μήνες πριν δηλαδή, δεν μπορεί απλά να γίνει, διότι μιλάμε για ολική μεταμόρφωση του δικτύου.

Παντού, σε όλη την περιοχή (Τραπεζούντος, Τάκη Οικονομίδη,Σοφούλη μέχρι και το Ντεπό) υπάρχει Ν78 με πάρα πολύ καλές ταχύτητες, το δίκτυο είναι μεταμορφωμένο.

Αυτή είναι η μία παράμετρος, η άλλη παράμετρος είναι ότι στο εσωτερικό της ταβέρνας απέναντι από το βενζινάδικο υπήρχε Ε σε ισόγειο χώρο.

Οι μετρήσεις έγιναν με POCO M4 Pro 5G και τον εξαιρετικό Mediatek Dimensity 810.

Μπροστά από το Shark

 

Screenshot_2022-12-25-21-52-23-333_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Πάρκο Τραπεζούντος

 

Screenshot_2022-12-25-21-52-31-685_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Τάκη Οικονομίδη, προς Κερασούντος

 

Screenshot_2022-12-25-21-52-39-423_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2022-12-25-18-13-06-104_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2022-12-25-18-13-03-110_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2022-12-25-18-09-50-159_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2022-12-25-18-07-56-378_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2022-12-25-18-07-48-863_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2022-12-25-21-56-45-179-edit_com.google.android.apps.maps.jpg

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, p_k said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Εύχομαι η αισιοδοξία που αποπνέει η μέρα των Χριστουγέννων να μας ακολουθεί σε όλη μας τη ζωή και να έχουμε όλοι υγεία, χαρά και ευτυχία.

Όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα.

Πάμε λοιπόν στα δικά μας...

Επίσκεψη σήμερα στο Καραμπουρνάκι και συγκεκριμένα στην οδό Σοφούλη, περιοχή πάρκου Τραπεζούντος, όπου και η ταβέρνα στην καταναλώθηκαν ουκ ολίγες ποσότητες εδεσμάτων.

Σύγκριση με το πρόσφατο παρελθόν, κάποιους μήνες πριν δηλαδή, δεν μπορεί απλά να γίνει, διότι μιλάμε για ολική μεταμόρφωση του δικτύου.

Παντού, σε όλη την περιοχή (Τραπεζούντος, Τάκη Οικονομίδη,Σοφούλη μέχρι και το Ντεπό) υπάρχει Ν78 με πάρα πολύ καλές ταχύτητες, το δίκτυο είναι μεταμορφωμένο.

Αυτή είναι η μία παράμετρος, η άλλη παράμετρος είναι ότι στο εσωτερικό της ταβέρνας απέναντι από το βενζινάδικο υπήρχε Ε σε ισόγειο χώρο.

Οι μετρήσεις έγιναν με POCO M4 Pro 5G και τον εξαιρετικό Mediatek Dimensity 810.

Μπροστά από το Shark

 

Screenshot_2022-12-25-21-52-23-333_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Πάρκο Τραπεζούντος

 

Screenshot_2022-12-25-21-52-31-685_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Τάκη Οικονομίδη, προς Κερασούντος

 

Screenshot_2022-12-25-21-52-39-423_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2022-12-25-18-13-06-104_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2022-12-25-18-13-03-110_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2022-12-25-18-09-50-159_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2022-12-25-18-07-56-378_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2022-12-25-18-07-48-863_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2022-12-25-21-56-45-179-edit_com.google.android.apps.maps.jpg

Σε εκείνη τη περιοχή κινούμαι και ξέρω ότι η συνεργάτιδα έχει θέμα. Μακάρι να έβρισκα λύση με την κάρτα του πατέρα μου να την έβαζα στη συσκευη μου και να κάνω τεστ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, cmvr said:

Στα εκτός πόλης θέλει βελτίωση χθες η Wind. Πάντως είναι τραγική η εξυπηρετηση πελατών,από τις 7/12 πήρε ο πατέρας μου πήρα και εγώ τηλέφωνο και πραγματικά είναι ανίκανοι να πατήσουν ένα κουμπί να ενεργοποιήσουν το 4G, το 5G και το VoLTE. Δοκίμασα την κάρτα στο κινητό μου,ακόμα Edge δείχνει. Απορώ τι ταχύτητες έχει το δίκτυο μετά το κλείσιμο,ειλικρινα. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikolas14 said:

Στα εκτός πόλης θέλει βελτίωση χθες η Wind. Πάντως είναι τραγική η εξυπηρετηση πελατών,από τις 7/12 πήρε ο πατέρας μου πήρα και εγώ τηλέφωνο και πραγματικά είναι ανίκανοι να πατήσουν ένα κουμπί να ενεργοποιήσουν το 4G, το 5G και το VoLTE. Δοκίμασα την κάρτα στο κινητό μου,ακόμα Edge δείχνει. Απορώ τι ταχύτητες έχει το δίκτυο μετά το κλείσιμο,ειλικρινα. 

Φίλε μου, χωρίς πραγματικά να έχω καμία διάθεση να τους δικαιολογήσω, ουδέποτε είχα θέμα με την ενεργοποίηση όλων αυτών που είπες μέσω 13700.

Δοκιμάστε να πάρετε στο 13700 που είναι δωρεάν, πείτε τεχνικό πρόβλημα κινητής και θα γίνει άμεσα η ενεργοποίηση από τον εκπρόσωπο.

Βέβαια θα έπρεπε να μη γίνεται μέσω τηλεφωνικής κλήσης και να ήταν όλα αυτοματοποιημένα, αλλά τέλος πάντων.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikolas14 said:

Στα εκτός πόλης θέλει βελτίωση χθες η Wind. Πάντως είναι τραγική η εξυπηρετηση πελατών,από τις 7/12 πήρε ο πατέρας μου πήρα και εγώ τηλέφωνο και πραγματικά είναι ανίκανοι να πατήσουν ένα κουμπί να ενεργοποιήσουν το 4G, το 5G και το VoLTE. Δοκίμασα την κάρτα στο κινητό μου,ακόμα Edge δείχνει. Απορώ τι ταχύτητες έχει το δίκτυο μετά το κλείσιμο,ειλικρινα. 

Η Wind είναι πίσω δυστυχώς και στο εκτός πόλης και στο εντός πόλης στην Αλεξανδρούπολη αν δούμε συνολικά την κάλυψη σε όλη την έκταση της πόλης. Είχε ακόμα και 3g στα ανατολικά. Πάλι την κάνεις τη δουλειά σου απλά με χαμηλότερες ταχύτητες εκτός κέντρου. Γενικά όλες έχουν σοβαρά θέματα ανά σημεία σε αυτή την πόλη αλλα σίγουρα είναι τελευταία. Για εκτός πόλης οι άλλες βάζουν και καμία 1800αρα η wind κολλημένη στις 800αρες και στο 3g.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, p_k said:

Φίλε μου, χωρίς πραγματικά να έχω καμία διάθεση να τους δικαιολογήσω, ουδέποτε είχα θέμα με την ενεργοποίηση όλων αυτών που είπες μέσω 13700.

Δοκιμάστε να πάρετε στο 13700 που είναι δωρεάν, πείτε τεχνικό πρόβλημα κινητής και θα γίνει άμεσα η ενεργοποίηση από τον εκπρόσωπο.

Βέβαια θα έπρεπε να μη γίνεται μέσω τηλεφωνικής κλήσης και να ήταν όλα αυτοματοποιημένα, αλλά τέλος πάντων.

Είμαι στη Wind από το 2012,φεύγοντας από τους πράσινους λόγω χαμηλότερων τιμών τότε και διότι ήταν η αμέσως επόμενη επιλογή που έπιανε στο σπίτι και έβγαζα κλήσεις χωρίς θέμα. Δηλαδή ακόμα και στο ισόγειο του σπιτιού μιλάω κανονικά ενώ άλλη εταιρεία πρέπει να είμαι έξω στο δρόμο. 
Προβληματα με χρεώσεις λογαριασμών είχα. Αποσυνδέσεις με σταθερη adsl είχα. Βέβαια τώρα έβαλα οπτικές ίνες σε 3 σπίτια με την Wind-Nova και δεν αντιμετωπίζω προβλήματα. Γενικα είμαι ευχαριστημένος. Αλλά στο κινητό είναι απαράδεκτοι, όπως και στο συμβολαιο που είχα πέρυσι. Με το που άνοιξα την συσκευη μου με την κάρτα της Wind είχα VoLTE+4G/5G ενεργό κατευθείαν επειδή ήταν συμβολαιο. Ενώ στα καρτοκινητά σημασία μηδέν και κανένα δώρο για τις γιορτές όπως έκανε ο ανταγωνισμός…

Πλέον θα φροντίσω να είμαι με έναν αριθμό και αυτός σίγουρα δεν θα είναι στη Wind. Σκόπευα να κάνω μια κίνηση για φορητότητα αλλά δεν πρόκειται ακόμα να μπω στη διαδικασία.

Αν ήταν στο χέρι μου θα τα πήγαινα όλα στους πράσινους,τουλάχιστον ξέρω ότι θα πληρώνω ένα χ ποσό και θα δουλεύουν όλα ρολόι. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Nikolas14 said:

Είμαι στη Wind από το 2012,φεύγοντας από τους πράσινους λόγω χαμηλότερων τιμών τότε και διότι ήταν η αμέσως επόμενη επιλογή που έπιανε στο σπίτι και έβγαζα κλήσεις χωρίς θέμα. Δηλαδή ακόμα και στο ισόγειο του σπιτιού μιλάω κανονικά ενώ άλλη εταιρεία πρέπει να είμαι έξω στο δρόμο. 
Προβληματα με χρεώσεις λογαριασμών είχα. Αποσυνδέσεις με σταθερη adsl είχα. Βέβαια τώρα έβαλα οπτικές ίνες σε 3 σπίτια με την Wind-Nova και δεν αντιμετωπίζω προβλήματα. Γενικα είμαι ευχαριστημένος. Αλλά στο κινητό είναι απαράδεκτοι, όπως και στο συμβολαιο που είχα πέρυσι. Με το που άνοιξα την συσκευη μου με την κάρτα της Wind είχα VoLTE+4G/5G ενεργό κατευθείαν επειδή ήταν συμβολαιο. Ενώ στα καρτοκινητά σημασία μηδέν και κανένα δώρο για τις γιορτές όπως έκανε ο ανταγωνισμός…

Πλέον θα φροντίσω να είμαι με έναν αριθμό και αυτός σίγουρα δεν θα είναι στη Wind. Σκόπευα να κάνω μια κίνηση για φορητότητα αλλά δεν πρόκειται ακόμα να μπω στη διαδικασία.

Αν ήταν στο χέρι μου θα τα πήγαινα όλα στους πράσινους,τουλάχιστον ξέρω ότι θα πληρώνω ένα χ ποσό και θα δουλεύουν όλα ρολόι. 

Εγώ με εταιρικό χρειάστηκε να καλέσω για να ενεργοποιήσουν VoLTE+VoWiFi+5G. 
 

επίσης το να δουλεύουν όλα ρολόι είναι πλήρως υποκειμενικό. Πάρε παράδειγμα κάποιες πόλεις που η χ εταιρια έχει προβλήματα, ενώ η ίδια σε άλλες πόλεις πάει μπάλα. Δεν λέει κάτι αυτό. Εγώ παραμένω στη wind λόγω της τέλειας κάλυψης στις περιοχες αλλά και γενικα στην πόλη όπου κινούμαι. Προφανώς αυτό δεν ισχύει για όλους. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Αν ήταν στο χέρι μου θα τα πήγαινα όλα στους πράσινους,τουλάχιστον ξέρω ότι θα πληρώνω ένα χ ποσό και θα δουλεύουν όλα ρολόι. 

🤔 Αν σου κάτσει το ρολόι, καλά. 

Αν δε σου κάτσει ρολόι, μόνο η κόκκινη είναι που μπορείς να βγάλεις άκρη, ως ένα σημείο, με τα άλλα χρώματα βγάζεις την ψυχή σου...

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εδω και 1 μηνα με δυσκολιία βγαινουν κλησεις για δεδομενα ουτε λογος.Ολο αυτο ειναι μηπως στη φαση αναβαθμισης.Το 3g δεν το χουν καταργήσει ακομα.Ολο και με γυρναει σε3g.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, andreasomageiras said:

🤔 Αν σου κάτσει το ρολόι, καλά. 

Αν δε σου κάτσει ρολόι, μόνο η κόκκινη είναι που μπορείς να βγάλεις άκρη, ως ένα σημείο, με τα άλλα χρώματα βγάζεις την ψυχή σου...

Συμφωνώ και επαυξάνω,για αυτό δεν κόβω προς το παρόν το unlimited. Βέβαια μετά από πολλή φασαρία εν τελεί έβγαλα άκρη και έχει VoLTE ο πατέρας μου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο Θεσσαλονίκης σήμερα... εορταστική ατμόσφαιρα, χιλιάδες κόσμου, τεράστια κίνηση.

Συντριβάνι

 

Screenshot_20221226-205943.png

ΔΕΘ

 

Screenshot_20221226-205933.png

Αγορά ΜΟΔΙΑΝΟ

 

Screenshot_20221226-184107.png

Επειδή άκουσα και κάποια σχόλια ότι τα τεστ γίνονται κοντά στις κεραίες, εγώ έκανα μία βόλτα στη Θεσσαλονίκη και πήγα σε κάποια συγκεκριμένα σημεία όπου και έγιναν μετρήσεις.

Τώρα το αν εκεί κοντά υπάρχει κεραία ή αν είναι μακριά, αυτό είναι άλλο θέμα.

Έκανα τεστ στα σημεία που πήγα, δεν θα κάθομαι τώρα να απομακρύνομαι από τις κεραίες και να χρησιμοποιώ μεζούρες για να κάνω δοκιμές.

Επίσης, από όσο γνωρίζω, είναι καλό να υπάρχει πυκνό δίκτυο σταθμών σε μία πόλη, άρα εάν ισχύει αυτό στην περίπτωση της Θεσσαλονίκης τότε είμαστε τυχεροί.

Επίσης δεν έχω κανένα όφελος προσωπικό και το κάνω καθαρά από χόμπι, δεν είμαι εργαζόμενος δηλαδή στην εταιρεία, ούτε είμαι σε εταιρεία μετρήσεων δικτύου, αυτά.

Όπου πηγαίνω θα μετράω και δεν μ' ενδιαφέρει αν η κεραία βρίσκεται στο μισό μέτρο ή στο μισό χιλιόμετρο.

Οι σημερινές μετρήσεις έγιναν με NOKIA X10, που φοράει Snapdragon 480.

 

 

Screenshot_20221226-210553.png

Screenshot_20221226-181618.png

Screenshot_20221226-181652.png

Screenshot_20221226-181712.png

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Arinos said:

Αίγινα

Screenshot-2022-12-27-10-03-29-76-79d0ff

IMG-20221227-122416.jpg

Ενδιαφέρον. Ακόμα και η απόσταση από την κεραία 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gv2008 said:

Ενδιαφέρον. Ακόμα και η απόσταση από την κεραία 

Ναι πραγματικά είναι, είναι και συνεγκατάσταση μαζί με την Vodafone και την Cosmote εκεί. Οπότε είναι και οι 3 εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος γνώστης ιδέα τι είναι αυτά τα μηχανήματα τα φέρανε για να τα τοποθετήσουν στην κεντρική κεραία της Wind/vodafone (enb 617) στην ΚοζάνηDSC_0402.jpg

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, bbbb said:

Έχει κάποιος γνώστης ιδέα τι είναι αυτά τα μηχανήματα τα φέρανε για να τα τοποθετήσουν στην κεντρική κεραία της Wind/vodafone (enb 617) στην ΚοζάνηDSC_0402.jpg

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Να χαρώ εγώ τα Heliax με τους κοννέκτορες στα δεξιά...

Και σε κάποια αναφέρεται "Veria West". Λές;

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, memoriesradio said:

Να χαρώ εγώ τα Heliax με τους κοννέκτορες στα δεξιά...

Και σε κάποια αναφέρεται "Veria West". Λές;

Για δώσε λεπτομέρειες...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, p_k said:

Για δώσε λεπτομέρειες...

Τι λεπτομέρειες να δώσω. Μάλλον 5G μηχανάκια είναι. Και στα δεξιά κουλούρες με καλώδια.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, memoriesradio said:

Τι λεπτομέρειες να δώσω. Μάλλον 5G μηχανάκια είναι. Και στα δεξιά κουλούρες με καλώδια.

Μια χαρά, για τα heliax εννοούσα λεπτομέρειες. Μπήκα και διάβασα περί τίνος πρόκειται. 🙂

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ένα κουτί πρέπει να γράφει Κοζάνη. Πηγαίνετε το πίσω στην Κοζάνη άρπαγες 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bbbb said:

Έχει κάποιος γνώστης ιδέα τι είναι αυτά τα μηχανήματα τα φέρανε για να τα τοποθετήσουν στην κεντρική κεραία της Wind/vodafone (enb 617) στην ΚοζάνηDSC_0402.jpg

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν μου μοιάζουν για Wind. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to NOVA 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...