Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πρώτη μέτρηση εντός οικίας με το καινούργιο κινητό, Poco X5 Pro 5G 

Screenshot_2023-12-16-17-57-32-075_org.zwanoo.android.speedtest-edit.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Gv2008 said:

Η χειρότερη εταιρεία τηλεπικοινωνιών της χώρας. Εδώ και 3 μήνες μου στέλνουν λάθος τους λογαριασμούς και πρέπει εγώ να τους παίρνω τηλέφωνο για να τα διορθώνουν. Έκανα φορητότητα το σταθερό στην cosmote και μου έκοψαν την τηλεόραση ενώ μου είχαν πει ότι δεν υπήρχε τέτοιο θέμα και ότι και λόγω προβλήματος στο σταθερό δίκτυο της περιοχής θα διακόψω ατελώς το σταθερό και η τηλεόραση θα παραμείνει με δώρο τους τρεις πρώτους μήνες όπως είχε συμφωνηθεί. Να τονίσω ότι η τηλεόραση ήταν δορυφορική. Όταν μου το έκοψαν και πήρα τηλέφωνο μου είπαν να επαναφέρω το συμβόλαιο κάτι που δεν γίνεται. Έτσι, μετά από προτροπή της << εξυπηρέτησης πελατών >> έκανα νέο συμβόλαιο χωρίς δωρεάν μήνα γιατί μου είχαν πει ότι θα μου αποδώσουν τους πρώτους τρεις μήνες αφού έγινε αυτή η παρεξήγηση. Κάλεσα λοιπόν και μετά από λίγες μέρες ενεργοποιήθηκε το νέο συμβόλαιο. EON Smartbox αυτή τη φορά. Αφού λοιπόν κάλεσα στο 13800 και ζήτησα να ενημερωθώ γιατί έγινε διακοπή τηλεόρασης ενώ δεν το είχα ζητήσει και ενώ με είχαν διαβεβαιώσει πως κάτι τέτοιο δεν θα συνέβαινε έδωσα το κινητό μου για να με καλέσουν. Όντως με πήραν μετά από 3 μέρες και η κοπέλα που με εξυπηρετησε ( λέμε τώρα) ήταν αγενεστατη και ειρωνική απέναντί μου. Αφού της εξήγησα ότι είχε γίνει με το σταθερό και τον λόγο που αναγκάστηκα να διακόψω της είπα και ότι είχε λεχθεί ότι δεν θα καταργηθεί η τηλεόραση η οποία τελικά καταργήθηκε. Εκείνη την ώρα μπήκε στο ιστορικό και μου είπε χαρακτηριστικά μα εσείς μας ζητήσατε να την καταργήσουμε. Επί πέντε λεπτά της έλεγα ότι δεν το ζήτησα ουδέποτε και εκείνη με αγενή τρόπο μου έλεγε ότι το ζήτησα. Κάποια στιγμή που είχα αρχίσει να φορτώνω της είπα ότι αυτό που βλέπει στο σύστημα είναι λανθασμένο και μου απάντησε πως δεν ξέρω τι λέω. Εκεί άρχισα να ουρλιάζω απαιτώντας να μάθω γιατί μου έκοψαν μία υπηρεσία χωρίς να το ζητήσω και με ζημίωσαν 75€ αφού θα έχανα τα 3 πρώτα πάγια που ήταν δώρο. Εκείνη μου είπε πως ο πάροχος που ζήτησε τη γραμμή μου για τη φορητότητας ( cosmote ) ζήτησε να διακοπεί και η τηλεόραση ( ! ). Μάταια προσπαθούσα να της εξηγήσω επί 10 λεπτά ότι ο πάροχος δέκτης αποκλείεται να ξέρει ότι έχω τηλεόραση αλλά και να το ήξερε δεν υπήρχε περίπτωση να το ζητούσε. Μετά από 5 λεπτά που με είχε στην αναμονή ανακάλυψε ότι τελικά δεν ζήτησε η cosmote κατάργηση της τηλεόρασης αλλά έγινε επειδή το πακέτο ήταν συνδυαστικό σταθερό/internet και TV. Της είπα ότι ο συνάδελφός της μου είχε πει πως δεν θα γινόταν καμία διακοπή. Εκεί εκνευρίστηκα ακόμα περισσότερο και την ενημέρωσα πως θα προβώ σε καταγγελία και θα πάρω και τις 7 γραμμές που έχω στη nova. Λίγο αργότερα αφού συνέχιζε να με ειρωνεύεται, της επεσήμανα πως η εταιρεία θα έπρεπε να συμπεριφέρεται καλύτερα στους πελάτης της και ειδικά σε αυτούς που δίνουν κάθε μήνα 340€. Εκεί μου είπε ότι μιλάνε ευγενικά στους πελάτες. Εκείνη την ώρα της είπα θα σε καταγγείλω για εξύβριση και προσβολή και της ζήτησα το ονοματεπώνυμό της. Προφανώς δεν θα την καταγγείλω γιατί αναγνωρίζω ότι εργάζεται για 3 κι 60 αλλά καταγγελίες στη nova αν δεν μου αποδοθούν τα τρία πάγια θα πέσουν σίγουρα 

Κάτι τέτοιες κοπέλες βλέπω ειδικα στο 13800… 

Εγώ με αυτή τη συμπεριφορά θα τα πήγαινα όλα στη Cosmote και καταγγελία στην ΕΕΤΤ και δεν θα πλήρωνα ούτε 0,01€.  
Η ενοποίηση προκάλεσε πολλά προβλήματα.

1 minute ago, p_k said:

Η πρώτη μέτρηση εντός οικίας με το καινούργιο κινητό, Poco X5 Pro 5G 

Screenshot_2023-12-16-17-57-32-075_org.zwanoo.android.speedtest-edit.jpg

Δεν είναι άσχημα, προχωράμε. Αν κατεβεις προς το κέντρο, περιμένουμε μετρήσεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Gv2008 said:

Η χειρότερη εταιρεία τηλεπικοινωνιών της χώρας. Εδώ και 3 μήνες μου στέλνουν λάθος τους λογαριασμούς και πρέπει εγώ να τους παίρνω τηλέφωνο για να τα διορθώνουν. Έκανα φορητότητα το σταθερό στην cosmote και μου έκοψαν την τηλεόραση ενώ μου είχαν πει ότι δεν υπήρχε τέτοιο θέμα και ότι και λόγω προβλήματος στο σταθερό δίκτυο της περιοχής θα διακόψω ατελώς το σταθερό και η τηλεόραση θα παραμείνει με δώρο τους τρεις πρώτους μήνες όπως είχε συμφωνηθεί. Να τονίσω ότι η τηλεόραση ήταν δορυφορική. Όταν μου το έκοψαν και πήρα τηλέφωνο μου είπαν να επαναφέρω το συμβόλαιο κάτι που δεν γίνεται. Έτσι, μετά από προτροπή της << εξυπηρέτησης πελατών >> έκανα νέο συμβόλαιο χωρίς δωρεάν μήνα γιατί μου είχαν πει ότι θα μου αποδώσουν τους πρώτους τρεις μήνες αφού έγινε αυτή η παρεξήγηση. Κάλεσα λοιπόν και μετά από λίγες μέρες ενεργοποιήθηκε το νέο συμβόλαιο. EON Smartbox αυτή τη φορά. Αφού λοιπόν κάλεσα στο 13800 και ζήτησα να ενημερωθώ γιατί έγινε διακοπή τηλεόρασης ενώ δεν το είχα ζητήσει και ενώ με είχαν διαβεβαιώσει πως κάτι τέτοιο δεν θα συνέβαινε έδωσα το κινητό μου για να με καλέσουν. Όντως με πήραν μετά από 3 μέρες και η κοπέλα που με εξυπηρετησε ( λέμε τώρα) ήταν αγενεστατη και ειρωνική απέναντί μου. Αφού της εξήγησα ότι είχε γίνει με το σταθερό και τον λόγο που αναγκάστηκα να διακόψω της είπα και ότι είχε λεχθεί ότι δεν θα καταργηθεί η τηλεόραση η οποία τελικά καταργήθηκε. Εκείνη την ώρα μπήκε στο ιστορικό και μου είπε χαρακτηριστικά μα εσείς μας ζητήσατε να την καταργήσουμε. Επί πέντε λεπτά της έλεγα ότι δεν το ζήτησα ουδέποτε και εκείνη με αγενή τρόπο μου έλεγε ότι το ζήτησα. Κάποια στιγμή που είχα αρχίσει να φορτώνω της είπα ότι αυτό που βλέπει στο σύστημα είναι λανθασμένο και μου απάντησε πως δεν ξέρω τι λέω. Εκεί άρχισα να ουρλιάζω απαιτώντας να μάθω γιατί μου έκοψαν μία υπηρεσία χωρίς να το ζητήσω και με ζημίωσαν 75€ αφού θα έχανα τα 3 πρώτα πάγια που ήταν δώρο. Εκείνη μου είπε πως ο πάροχος που ζήτησε τη γραμμή μου για τη φορητότητας ( cosmote ) ζήτησε να διακοπεί και η τηλεόραση ( ! ). Μάταια προσπαθούσα να της εξηγήσω επί 10 λεπτά ότι ο πάροχος δέκτης αποκλείεται να ξέρει ότι έχω τηλεόραση αλλά και να το ήξερε δεν υπήρχε περίπτωση να το ζητούσε. Μετά από 5 λεπτά που με είχε στην αναμονή ανακάλυψε ότι τελικά δεν ζήτησε η cosmote κατάργηση της τηλεόρασης αλλά έγινε επειδή το πακέτο ήταν συνδυαστικό σταθερό/internet και TV. Της είπα ότι ο συνάδελφός της μου είχε πει πως δεν θα γινόταν καμία διακοπή. Εκεί εκνευρίστηκα ακόμα περισσότερο και την ενημέρωσα πως θα προβώ σε καταγγελία και θα πάρω και τις 7 γραμμές που έχω στη nova. Λίγο αργότερα αφού συνέχιζε να με ειρωνεύεται, της επεσήμανα πως η εταιρεία θα έπρεπε να συμπεριφέρεται καλύτερα στους πελάτης της και ειδικά σε αυτούς που δίνουν κάθε μήνα 340€. Εκεί μου είπε ότι μιλάνε ευγενικά στους πελάτες. Εκείνη την ώρα της είπα θα σε καταγγείλω για εξύβριση και προσβολή και της ζήτησα το ονοματεπώνυμό της. Προφανώς δεν θα την καταγγείλω γιατί αναγνωρίζω ότι εργάζεται για 3 κι 60 αλλά καταγγελίες στη nova αν δεν μου αποδοθούν τα τρία πάγια θα πέσουν σίγουρα 

Απανωτά εγκεφαλικά!
Είναι επιλογή της αν θα πάει να παίρνει τα 3,60. Δεν τα παίρνει για να ειρωνεύεται.
Μα δεν έχουμε την ελάχιστη αξιοπρέπεια σαν λαός να σεβόμαστε το χώρο που εργαζόμαστε;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, hercoulis said:

Απανωτά εγκεφαλικά!
Είναι επιλογή της αν θα πάει να παίρνει τα 3,60. Δεν τα παίρνει για να ειρωνεύεται.
Μα δεν έχουμε την ελάχιστη αξιοπρέπεια σαν λαός να σεβόμαστε το χώρο που εργαζόμαστε;

Σκέψου μετά περπάτησα 5 χιλιόμετρα για να ηρεμήσω. Δεν πρέπει να έχω συγχιστει τόσο πολύ ξανά στη ζωή μου. Τόσους παρόχους έχω χρησιμοποιήσει. Cosmote, Vodafone, TIM, WINDTRE, Turkcell, TürkTelekom, CYTA CY, Sfr France και Vodafone AL. Έχω καλέσει στα τμήματα εξυπηρέτησης όλων εκτός από της Αλβανικής voda. Αυτή τη συμπεριφορά δεν την είχε κανένας εκπρόσωπος από καμία εταιρεία. 

 

19 minutes ago, Nikolas14 said:

Κάτι τέτοιες κοπέλες βλέπω ειδικα στο 13800… 

Εγώ με αυτή τη συμπεριφορά θα τα πήγαινα όλα στη Cosmote και καταγγελία στην ΕΕΤΤ και δεν θα πλήρωνα ούτε 0,01€.  
Η ενοποίηση προκάλεσε πολλά προβλήματα.

Δεν είναι άσχημα, προχωράμε. Αν κατεβεις προς το κέντρο, περιμένουμε μετρήσεις.

Μακάρι να μπορούσα να τα πάω όλα σε άλλη εταιρεία, αλλά έχω επιδοτήσεις. Για το ένα κινητό που έχω επιδότηση και δεν έχω ανοίξει τη συσκευασία του κινητού υποθέτω δεν μπορώ να το επιστρέψω και να αφαιρεθεί η επιδότηση έτσι δεν είναι; Παρεπιπτόντως μου είχαν πει ότι θα μου τα κάνουν δώρο και ότι δεν θα υπάρχει επιδότηση αλλά τελικά υπήρχε επιδότηση και ενημερώθηκα για αυτό αφού είχα ανοίξει το ένα κινητό.

 

21 minutes ago, p_k said:

Η πρώτη μέτρηση εντός οικίας με το καινούργιο κινητό, Poco X5 Pro 5G 

Screenshot_2023-12-16-17-57-32-075_org.zwanoo.android.speedtest-edit.jpg

Μεγια το καινούργιο κινητό! Να το χαρείς όσο μπορείς. Εγώ πήρα στη Vodafone σήμερα και σε 3 καταστήματα δεν είχαν το iPhone 14. Ξέρει κανένας αν μπορώ να εξαργυρώσω επιδότηση από τη VF σε public?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, mixtri said:

H Nova στην Αθήνα έχει θέματα. Αν εξαιρέσεις ανατολικά και νότια προάστια που παίζει να είναι η καλύτερη, κέντρο, δυτικά, βόρεια έχει πολλά θέματα. Σε αυτό το σημείο να πω ότι έχει για ακόμη μια φορά τις καλύτερες θέσεις κεραιών. Απλά όταν γεμίζει το δίκτυο (στην Αθήνα ανέκαθεν είχε ΠΟΛΛΟΥΣ συνδρομητέ) εκεί δεν …

Και νότια προάστια χάλια είναι σε σχέση μς την κοσμοτέ. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, panos.k2 said:

Εγώ μου φαινεται θα φυγω άμεσα. Ίσως ξεκινήσω σήμερα την διαδικασία φορητότητας στο Cosmote Neo, και δεν ξανασχολούμαι με αλλαγές προγραμμάτων, τα εχω σιχαθεί. 

Δεν έχει να κάνει με τα προβλήματα της Κυριακής. Απλά κινούμαι Αθήνα-Γιάννενα και θέλω κάποια εταιρια που να με καλύπτει καλα σε αυτές τις δυο πόλεις και τη διαδρομή. Η Nova δυστυχώς δεν το κάνει. Προβλήματα μέσα στην Αθήνα. Στο κέντρο της Αθήνας 4G που δεν στέλνει μέιλ με συνημμένα. Στη διαδρομή Αθήνα-Ιωαννινα που Επισης χρειαζομαι δεδομένα, είτε για δουλειά είτε για ράδιο, δεν με ικανοποιεί καθώς οι ταχύτητες είναι παρά πολυ μικρες. Στο live radio είναι καλή. 
Ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα που θέλω για τη δουλειά, το φορτωνει πολυ αργά στα περισσότερα σημεία. 
Στα Γιάννενα είναι υποδειγματική, αλλά τι να το κάνω αν εκεί που χρειάζομαι δεδομένα, κυριως στην Αθήνα, πολλές φορες με κρεμάει; 

Μιας και η Cosmote έχει βελτιωθεί πολυ στα Γιάννενα, τα προβλήματα έχουν μειωθεί αισθητα και σε κάποιες περιοχές τελείως, εγώ «την κάνω» για Neo. Ας πληρωνω 33€, τουλάχιστον θα δουλεύουν όλα ρολόι. 

Πέφτει σε Edge καθόλου στην διαδρομή;; Το συσκευή έχεις;;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chrischal1908 said:

Πέφτει σε Edge καθόλου στην διαδρομή;; Το συσκευή έχεις;;

Λοιπόν, επειδή ενα μέρος της διαδρομής που κάνει ο Πάνος την έκανα και εγώ όσο πήγαινα Κεφαλονιά. Καταρχάς στο Ιωάννινα-Αστακός Αιτωλοακαρνανίας η Nova στην Ιονια οδό είναι μέτρια. Επειδή πήγα όμως και Αθήνα μέσω Ιωαννίνων και Πάτρας λόγω της κακοκαιρίας στη Θεσσαλία τον Σεπτέμβριο θα πω πως στην Αθηνών-Πατρων Ν.Ε.Ο. έχει θέματα. Πολλά σημεία με LTE, αποδέκτες ταχύτητες κυρίως αλλά έχει και σημεία που πέφτει σε Edge. Με συσκευη Apple όπου δεν σου δίνει δυνατότητα να κλειδώσεις σε LTE Only και έχει επιλογή 5G On, 5G Auto, 4G σε κάποια σημεια η κατάσταση είναι απελπιστική. Στην Ιονια οδό στο κομμάτι Αγρίνιο-Πάτρα θυμάμαι κυρίως 4G ειχα και γυρνούσα σε Cosmote γιατί έπιανε καλύτερα. Το ίδιο και από Αγρίνιο-Ιωάννινα που εχω κάνει πολλές φορές την διαδρομή και με τις τρεις εταιρίες. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nikolas14 said:

Λοιπόν, επειδή ενα μέρος της διαδρομής που κάνει ο Πάνος την έκανα και εγώ όσο πήγαινα Κεφαλονιά. Καταρχάς στο Ιωάννινα-Αστακός Αιτωλοακαρνανίας η Nova στην Ιονια οδό είναι μέτρια. Επειδή πήγα όμως και Αθήνα μέσω Ιωαννίνων και Πάτρας λόγω της κακοκαιρίας στη Θεσσαλία τον Σεπτέμβριο θα πω πως στην Αθηνών-Πατρων Ν.Ε.Ο. έχει θέματα. Πολλά σημεία με LTE, αποδέκτες ταχύτητες κυρίως αλλά έχει και σημεία που πέφτει σε Edge. Με συσκευη Apple όπου δεν σου δίνει δυνατότητα να κλειδώσεις σε LTE Only και έχει επιλογή 5G On, 5G Auto, 4G σε κάποια σημεια η κατάσταση είναι απελπιστική. Στην Ιονια οδό στο κομμάτι Αγρίνιο-Πάτρα θυμάμαι κυρίως 4G ειχα και γυρνούσα σε Cosmote γιατί έπιανε καλύτερα. Το ίδιο και από Αγρίνιο-Ιωάννινα που εχω κάνει πολλές φορές την διαδρομή και με τις τρεις εταιρίες. 

Νέες εγκαταστάσεις κεραιών έχεις παρατηρήσει;;

Link to comment
Share on other sites

Στην διαδρομή Αθήνα-Ιωαννινα χρειάστηκε να ανεβάσω αρχεια, μεγάλα, για τη δουλειά. Πήρε υπερβολικα πολλή ώρα γιατί η ταχύτητα στο λαπτοπ ήταν στην καλύτερη 6mbps. 
Είχα περάσει και το Ριο που πιάνει 200αρια άρα καταλαβαίνετε. 
Πατρα-Φιλιππιαδα πάλευε να στείλει τα αρχεία. Περνώντας από Φιλιππιάδα-Αρτα που πιάνει 300αρια τα ανέβασε. 

Μέσα στην Αθήνα εχω Επισης το ίδιο θέμα, πολλές φορές το δίκτυο είναι ασταθές και δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, panos.k2 said:

Στην διαδρομή Αθήνα-Ιωαννινα χρειάστηκε να ανεβάσω αρχεια, μεγάλα, για τη δουλειά. Πήρε υπερβολικα πολλή ώρα γιατί η ταχύτητα στο λαπτοπ ήταν στην καλύτερη 6mbps. 
Είχα περάσει και το Ριο που πιάνει 200αρια άρα καταλαβαίνετε. 
Πατρα-Φιλιππιαδα πάλευε να στείλει τα αρχεία. Περνώντας από Φιλιππιάδα-Αρτα που πιάνει 300αρια τα ανέβασε. 

Μέσα στην Αθήνα εχω Επισης το ίδιο θέμα, πολλές φορές το δίκτυο είναι ασταθές και δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου

Αυτό είναι το πρόβλημα με τη ΝΟΒΑ. Ότι είναι είτε ΠΑΡΑ πολύ καλή, είτε πολύ μέτρια. Κακή δε θα την έλεγα πλέον, εκτός εξαιρέσεων. Αυτός είναι και ο λόγος που έφυγαν οι γονείς μου και τα έχουμε πάει όλα ΚΟΣΜΟΤΕ. Δε θα έπρεπε να είναι έτσι. Στο εξωτερικό λίγο πολύ όλες καλά δίκτυα έχουν, στην Ελλάδα τα πράγματα είναι διαφορετικά. Παθογένειες χρόνων, δυστυχώς.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, panos.k2 said:

Στην διαδρομή Αθήνα-Ιωαννινα χρειάστηκε να ανεβάσω αρχεια, μεγάλα, για τη δουλειά. Πήρε υπερβολικα πολλή ώρα γιατί η ταχύτητα στο λαπτοπ ήταν στην καλύτερη 6mbps. 
Είχα περάσει και το Ριο που πιάνει 200αρια άρα καταλαβαίνετε. 
Πατρα-Φιλιππιαδα πάλευε να στείλει τα αρχεία. Περνώντας από Φιλιππιάδα-Αρτα που πιάνει 300αρια τα ανέβασε. 

Μέσα στην Αθήνα εχω Επισης το ίδιο θέμα, πολλές φορές το δίκτυο είναι ασταθές και δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου

Ακριβώς, από τη Φιλιππιάδα μεχρι το Αγρίνιο αλλα και Αγρίνιο-Πάτρα οι ταχύτητες είναι πολύ μέτριες. Εκτός από το ΣΕΑ Ευηνοχωριου έξω από το Μεσολλογι που ήταν οκ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, p_k said:

Public Πυλαίας

 

Screenshot_2023-12-20-17-52-43-255_org.zwanoo.android.speedtest-edit.jpg

Mediterranean Cosmos ή στον Άγιο Παύλο στο πρωην Media Markt?

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναβαθμίσει την κεραία στο μονοπηγαδο >300 και τριγύρω κάτι άλλες από Πετράλωνα και πάνω μέχρι να κατέβεις Σουρωτή. Έχει κάποια κενά λόγω ιδιόμορφου ανάγλυφου και είναι λογικό, αλλά κάλυψαν τρύπες.
Στην περιοχή εκείνη Cosmote πολύ ανώτερη, συνεχίζει...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Mediterranean Cosmos ή στον Άγιο Παύλο στο πρωην Media Markt?

Στο δεύτερο 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, p_k said:

Στο δεύτερο 

Εκεί έχει καλο σήμα από ολους, εγώ μετρήσεις κανω συνήθως στο u wash που πλένω το αυτοκίνητο με τα μηχανήματα. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, rebel1 said:

Έχουν αναβαθμίσει την κεραία στο μονοπηγαδο >300 και τριγύρω κάτι άλλες από Πετράλωνα και πάνω μέχρι να κατέβεις Σουρωτή. Έχει κάποια κενά λόγω ιδιόμορφου ανάγλυφου και είναι λογικό, αλλά κάλυψαν τρύπες.
Στην περιοχή εκείνη Cosmote πολύ ανώτερη, συνεχίζει...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολύ σύντομα θα ανεβάσω μετρήσεις από τη συγκεκριμένη κεραία, η οποία πιάνει σε κάποια σημεία στο σπίτι μου και είναι πάρα πολύ δυνατή. 

Πράγματι το ανάγλυφο στη συγκεκριμένη περιοχή είναι ιδιαίτερο, έχει μεγάλες αυξομειώσεις υψομέτρου και πολλά ρέματα. 

Είναι από τα μέρη που αξίζει να επισκεφτεί κανείς, τόσο για την υπέροχη θέα σε τεράστιο μέρος του νομού Θεσσαλονίκης και απέναντι στον Ολυμπο, όσο και για την ποικιλία εδεσμάτων στις διάφορες ταβέρνες της περιοχής. 

 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες αναβαθμίσεις πάντως έγιναν. Στη περιοχή του Λιμανιού ειδικα όλη η 26ης Οκτωβρίου ειδα Ν78 που δεν είχε. 
Προχθές ήμουν Σταυρουπολη,Συκιές 5G δεν ειδα αλλά κλείδωσα σε 4G. Μέτριες ταχύτητες, σε κάποια σημεία ειδα Edge. 
Παρκο Ρόδων Σταυρουπολη πάντως η Nova είναι μια αποτυχία. Σήμα ανύπαρκτο…

Απο εκεί και πέρα χθες ήμουν σε μαγαζί επι της Λ.Νικης στη παραλιακή και πάλι μέσα ειχα μόνο Edge…τα δεδομένα δεν λειτουργούσαν, οριακά 5G ειχα βέβαια. 
Θέλει δουλειά ακόμα η Nova…είναι απαράδεκτη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Παρασκευή σήμερα.

Μια ανάσα από τα Χριστούγεννα. Ο χρόνος κυλάει πολύ γρήγορα κι εμείς πλέουμε μαζί του.

Εύχομαι σε όλες και όλους καλές γιορτές, με υγεία, ευτυχία και ηρεμία.

Όλα τα άλλα ακολουθούν.

Μια μέρα, φτάνεις στο σημείο να αναθεωρείς πολλά και διάφορα.

Χρωστούσα μια μέτρηση από την 2883, στο Μονοπήγαδο Θεσσαλονίκης.

Εκεί στα ψηλά.

Η μέτρηση έγινε εντός οικίας μου.

 

Screenshot_2023-12-22-20-40-20-458_org.zwanoo.android.speedtest-edit.jpg

Screenshot_2023-12-22-20-38-37-335_cz.mroczis.netmonster.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5G Nova στην Κέρκυρα, περιοχή πλατείας Σαρόκο. Η συσκευή είναι το Xiaomi Redmi Note 11S 5G5bf6d43db749967e47d360422652cc57.jpgedfa7530046f001d144f791cc79ef621.jpg

Για σύγκριση, το κινητό μου Poco X3 Pro βγάζει αυτά. Και στα δύο ο server είναι ο Nova Greece12ca28286a1f6b7aa335fc15d8296970.jpgefa4fde83b1c99d153af2f9f1b45453c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμφανής η διαφορά μεταξύ των δύο κινητών, θα έλεγα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς... Πότε θα το αποφασίσω είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Στην οικογένεια είχαμε δύο Poco x3, εκ των οποίων το ένα άρχισε να παρουσιάζει προβλήματα ,αυτό δηλαδή που χρησιμοποιούσε η κόρη μου και το αντικατέστησε με το εγγόνι του, το Poco x5 pro.

Mετά από έναν μήνα, πήρα και εγώ το ίδιο τηλέφωνο και μπορώ να πω ότι είμαστε και οι δύο απόλυτα ευχαριστημένοι από ποιότητα κατασκευής, ταχύτητα, οθόνη, επεξεργαστή, από όλο το πακέτο.

Επομένως θα έλεγα ότι είναι μία καλή πρόταση μία και είσαι εξοικειωμένος με τα Poco.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Σήμερα θα πάρω τη νέα μου συσκευή, το iPhone 14. Για τις πρώτες μέρες δεν θα έχω τη sim της VF, αλλά μόνο τη βασική μου της nova γιατί με καλούν στο κινητό για τη μετατροπή σε esim. Μόλις η nova θα γίνει esim θα βάλω ως φυσική την κάρτα της VF. Αν τις κάνω και τις 2 esim θα μπορώ να τις χρησιμοποιώ ταυτόχρονα όπως αν η μία είναι φυσική και η άλλη esim?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...