Jump to content

[Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα


spookype20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και off-topic, μια που έβαλε ο petrog το παραπάνω, κάνει μεγάλη βλακεία η Google με τη σειρά a.

Ενώ είχε ένα εξαιρετικό κινητό σε νορμάλ τιμές για ανθρώπους που δεν τρελαίνονται για specs αλλά θέλουν να έχουν ένα σοβαρό κινητό και τώρα το ανεβάζει στα ύψη (κάνοντάς ακριβό για όσους το αγόραζαν) και παράλληλα κανιβαλίζει τη σειρά non-Pro.
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι έχουν στο μυαλό τους.

Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2024 at 6:18 ΜΜ, alex21 said:

παιδιά το ότι τό υποστηρίζει δεν θα πει πως παίζει χωρίς προβλήματα. και η x90 τηλεόραση της Σόνυ υποστηρίζει HDMI 2.1 αλλά στην πράξη έχει θολούρα σε σχέση με επόμενα μοντέλα...

το 5G δουλεύει σε εμένα αλλά δε δουλεύουν οι κλήσεις volte όταν είμαι σέ 5G. άρα υπολειτουργεί. προφανώς είναι θέμα cosmote, όχι Google αλλά οποιου καί νά είναι τό θέμα, στην πράξη δεν παίζει όπως πρέπει.

Και που το άφησες προκοπή δεν βλέπω, απελπισμένος από κλήσεις με cosmote.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω με cosmote και 5g και όλα ρολόι στο p7p και το volte λειτουργεί μια χαρά!

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται ρύθμιση το volte σε cosmote? Ακούγεται κάτι για wificaling? 

Χρειάζεται ρύθμιση το volte σε cosmote? Ακούγεται κάτι για wificaling? Λογικά αφού η Google αναγνωρίζετε στην Ελλάδα πλέον θα πρέπει σύντομα να έχουμε wificaling 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bardull said:

Χρειάζεται ρύθμιση το volte σε cosmote? Ακούγεται κάτι για wificaling? 

Χρειάζεται ρύθμιση το volte σε cosmote? Ακούγεται κάτι για wificaling? Λογικά αφού η Google αναγνωρίζετε στην Ελλάδα πλέον θα πρέπει σύντομα να έχουμε wificaling 

οχι τιποτα δεν χρειάζεται! απλα το ενεργοποιείς!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kainotomia said:

vodafone σε 8 pro. δειχνει συνδεδεμενο σε LTE. πρεπει να κανω κατι για 5g?

Να βάλεις την sim σε συσκευή που έχει 5g ( εγω την έβαλα σε iphone) και να την ενεργοποιήσεις και ύστερα την ξαναβάζεις στο pixel

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έρθει και wificaling, αφού αναγνωριστηκε η Google στην Ελλάδα πρέπει οι παροχοι να ενεργοποιήσουμε το wificall 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, kainotomia said:

vodafone σε 8 pro. δειχνει συνδεδεμενο σε LTE. πρεπει να κανω κατι για 5g?

Έκανες όλες τις ενημερώσεις της συσκευής; Γιατί το 5G ξεκίνησε να παίζει μαμά μετά το patch Δεκεμβρίου.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε Nova χρειάζεται να κάνω το κόλπο με την sim για να ενεργοποιηθεί το 5G; Στο site της Nova δεν είδα να αναφέρει ότι θέλει sms για την ενεργοποίηση του.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, axel12p said:

Σε Nova χρειάζεται να κάνω το κόλπο με την sim για να ενεργοποιηθεί το 5G; Στο site της Nova δεν είδα να αναφέρει ότι θέλει sms για την ενεργοποίηση του.

Όχι. Δε το βάζεις αλλού. Απλά πας ή σε κατάστημα ή τους παίρνεις τηλέφωνο και στο ενεργοποιούν 

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα μήνυμα, το ενεργοποίησαν την ίδια μέρα και πλέον έχω 5G στο Pixel 7! Επιτέλους, γιατί τόσα χρόνια είχα το 4a 5G και μόνο 5G δεν έβλεπα...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο η Nova.. Σε Vodafone είπαμε υπάρχει και VoWiFi by default;

Πάντως, σε Pixel 7 και Cosmote ακόμα λαμβάνω το ίδιο μήνυμα περί συσκευής που δεν υποστηρίζει ενεργοποίηση 5G.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, lykourgos said:

Μπράβο η Nova.. Σε Vodafone είπαμε υπάρχει και VoWiFi by default;

Πάντως, σε Pixel 7 και Cosmote ακόμα λαμβάνω το ίδιο μήνυμα περί συσκευής που δεν υποστηρίζει ενεργοποίηση 5G.

Μα πρακτικά καμία δεν έχει το pixel ως υποστηριζομενη συσκευη. Απλά η nova ενεργοποιεί το 5g με ένα κλικ από τον υπολογιστή (στα καταστήματα), η vodafone το έχει από προεπιλογή ενεργοποιημενο το 5g, ενώ η cosmote θέλει επιβεβαιωτικο sms στη συσκευή. Γι αυτό το βλέπεις αυτό στην cosmote. 

Για παράδειγμα στη nova αν στείλεις μήνυμα για να σου ενεργοποιήσει το wificalling που χρειάζεται sms από τον χρήστη, θα δεις ότι θα σου πει ότι δεν υποστηρίζεται. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο στη nova, cosmote έχω και για wificall που στέλνω μου λέει δεν υποστηριζεται

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, bardull said:

Όχι μόνο στη nova, cosmote έχω και για wificall που στέλνω μου λέει δεν υποστηριζεται

Αυτό εννοείται. Η cosmote ενεργοποιεί τα πάντα με sms. Οι άλλες δύο το 5g δε θέλει μήνυμα. 

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ένα άλλο forum ότι η nova περιμένει το επόμενο update για να ενεργοποίηση το wificall

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το pixel 8 pro από μεγάλο ελληνικό κατάστημα με 2 χρόνια εγγύηση. Μπήκε επίσημα στο χάρτη της Ελλάδας από ότι φαίνεται 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, veteran_90 said:

Ήρθε το pixel 8 pro από μεγάλο ελληνικό κατάστημα με 2 χρόνια εγγύηση. Μπήκε επίσημα στο χάρτη της Ελλάδας από ότι φαίνεται 

Ναι το έφερε το plaisiο αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι θα έχει υποστήριξη το κινητό εδώ στην Ελλάδα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Ναι το έφερε το plaisiο αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι θα έχει υποστήριξη το κινητό εδώ στην Ελλάδα!

σήμερα το έπιασα στα χέρια μου στο κατάστημα- καθώς χρόνια τώρα δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου pixel..Οθόνη είναι απίστευτη...τώρα τα υπόλοιπα τα ξέρουμε....

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2024 at 3:37 ΜΜ, guy_fawkes said:

Ναι το έφερε το plaisiο αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι θα έχει υποστήριξη το κινητό εδώ στην Ελλάδα!

Εντωμεταξύ μέτρηση θερμοκρασίας και Gemini δεν παίζουν στην Ευρώπη αλλά το έχουν στην σελίδα τους στο Πλαίσιο......

Μικρά βηματάκια όμως, σιγά σιγά επισημοποιείται το πράγμα. Άντε να δούμε, να λάβουμε το τελευταίο πράγμα που μας λείπει επιτέλους, WiFi calling! Το μόνο πράγμα που μου λείπει για να το κάνω βασικό κινητό και όχι δεύτερο! (και στο σπίτι και στην δουλειά έχω μία με καμία μπάρα σήματος και είναι είναι τεράστιο πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, atari520st said:

Εντωμεταξύ μέτρηση θερμοκρασίας και Gemini δεν παίζουν στην Ευρώπη αλλά το έχουν στην σελίδα τους στο Πλαίσιο......

Μικρά βηματάκια όμως, σιγά σιγά επισημοποιείται το πράγμα. Άντε να δούμε, να λάβουμε το τελευταίο πράγμα που μας λείπει επιτέλους, WiFi calling! Το μόνο πράγμα που μου λείπει για να το κάνω βασικό κινητό και όχι δεύτερο! (και στο σπίτι και στην δουλειά έχω μία με καμία μπάρα σήματος και είναι είναι τεράστιο πρόβλημα)

Το θερμόμετρο δουλεύει κανονικά. Το Gemini ευτυχώς που δεν παίζει προς το παρόν γιατί με τα όσα διαβάζω είναι τραγωδία και δεν λειτουργούν απλά πράγματα που έκανε ο Google Assistant. Θα σπάσουν τα νεύρα μας όταν έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...