Jump to content

[Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα


spookype20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα κι εγώ τη διαδικασία με το προγραμματάκι. Cosmote φυσική SIM σε stock Android. Δουλεύει κανονικά και VoLTE και VolWiFi.

Link to comment
Share on other sites

 
Με wind/Nova το έχει δουλέψει κανεις;;;
 
 
 
 
Εγώ και δουλεύει κανονικά.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μας δουλεύουν σωστά μέχρι στιγμής τα VoLTE και VoWIFI, υπάρχει λόγος να βάζουμε κάθε νέα έκδοση του Pixel IMS app (πχ εγώ τα ενεργοποίησα επιτυχώς με την 1.2.0 και τώρα βγήκε η 1.2.2);

Link to comment
Share on other sites

λογικά δεν χάνεις κάτι να το ξαναπεράσεις...βελτιώσεις και διορθώσεις κάνει ο developer.

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παντος δεν μου έχει δουλέψει ακόμα...Κάνω όλα τα βήματα,βάζω τον κωδικό για την ζευση την κάνω,πατάω start,μου βγ;ζει ότι η εφαρμογή τρέχει,αλλά δεν μου ανοίγει ο διακόπτης του VOLTE...Θα πάρω αύριο στην Nova γιατί δεν θυμάμαι αν είναι ενεργοποιημένο...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παντος δεν μου έχει δουλέψει ακόμα...Κάνω όλα τα βήματα,βάζω τον κωδικό για την ζευση την κάνω,πατάω start,μου βγ;ζει ότι η εφαρμογή τρέχει,αλλά δεν μου ανοίγει ο διακόπτης του VOLTE...Θα πάρω αύριο στην Nova γιατί δεν θυμάμαι αν είναι ενεργοποιημένο...
Κάτι κάνεις λάθος! Ο διακόπτης εμφανίζεται και ας μην είναι ενεργοποιημένο το volte


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vasilisN900 said:

Κάτι κάνεις λάθος! Ο διακόπτης εμφανίζεται και ας μην είναι ενεργοποιημένο το volte


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Κάνω όλες τις κινήσεις κανονικά,μου δείχνει ότι shizuku is running,βγάζει και το παράθυρο που λέει ότι θα γυρίσει στην εφαρμογή σε 3δευτερολεπτα αλλά πουθενά δεν ανοίγει ο διακόπτης...

Κάνω και επανεκκινήσεις και Τζιφός...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ευκαιρία να μοιραστώ την εμπειρία μου και 'γω: Χρησιμοποιώ φυσική SIM της Vodafone με την οποία έχω πρόγραμμα απλό Vodafone Mobile Broadband (παλιό στικάκι που το έχω στο κινητό, μήπως και δεν πιάνει η Cosmote σε κάποιο σημείο που βρίσκομαι) και μόλις αγόρασα το κινητό, καταχώρισα και eSIM της Cosmote η οποία είναι η βασική μου SIM για κλήσεις, μηνύματα και ίντερνετ. Πριν λίγες ημέρες έπεσα και 'γω πάνω τυχαία πάνω στο mod με το Pixel IMS, ενεργοποίησα τόσο το VoLTE όσο και το VoWiFi και λειτουργούν και τα 2 με επιτυχία. Ευτυχώς, γιατί ήταν πραγματικά τραγικό να δουλεύουν σε Motorola One Action 3 ετών και αξίας €190 όταν το είχα αγοράσει και όχι στο κινητό αυτό. Όσο για το 5G, παρότι επικοινώνησα με την Cosmote, δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, vasilisN900 said:

Κάτι κάνεις λάθος! Ο διακόπτης εμφανίζεται και ας μην είναι ενεργοποιημένο το volte


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Μπορείς να μου γραψεις που εμφανίζεται ο διακόπτης;;;

Εγώ πηγαίνω στις ρυθμίσεις με το *#*#4636#*#* και εκεί δεν τον έχει ενεργοποιημένο...Και δεν ξέρω πόσες φορές πρέπει να το κάνω κ;ι επανεκκίνηση μετά το πέρασμα του Shizuku...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jimlost said:

Μπορείς να μου γραψεις που εμφανίζεται ο διακόπτης;;;

Εγώ πηγαίνω στις ρυθμίσεις με το *#*#4636#*#* και εκεί δεν τον έχει ενεργοποιημένο...Και δεν ξέρω πόσες φορές πρέπει να το κάνω κ;ι επανεκκίνηση μετά το πέρασμα του Shizuku...

Ρυθμίσεις -> Δίκτυο και Διαδίκτυο -> Κάρτες SIM -> Επιλέγεις την κάρτα σου -> Κάτω από το Προειδοπ. και όριο δεδομένων έχει τον διακόπτη VoLTE. Επανεκκίνηση κάνουμε 2 φορές μετά την ενεργοποίηση στο Pixel IMS.

Edited by Jimisballjohn
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου γραψεις που εμφανίζεται ο διακόπτης;;;
Εγώ πηγαίνω στις ρυθμίσεις με το *#*#4636#*#* και εκεί δεν τον έχει ενεργοποιημένο...Και δεν ξέρω πόσες φορές πρέπει να το κάνω κ;ι επανεκκίνηση μετά το πέρασμα του Shizuku...
Αφού ανοίξεις το shizuku πρεπει να κάνεις install άλλη μια εφαρμογή. Μήπως αυτό σου διαφεύγει?

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vasilisN900 said:

Αφού ανοίξεις το shizuku πρεπει να κάνεις install άλλη μια εφαρμογή. Μήπως αυτό σου διαφεύγει?

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Ποια άλλη εφαρμογή πρέπει να κάνω instal??

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

To pixelims το πέρασες;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, chios said:

To pixelims το πέρασες;;

Όχι...Δεν διάβασα πουθενά για άλλη εφαρμογή εκτός του Shizuku...

Ποια εφαρμογή είναι αυτή;;;

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Ποια άλλη εφαρμογή πρέπει να κάνω instal??
Πάτα αυτο που σου εχω κυκλώσει! Θες να σου στείλω όλο το λινκ ή το έχειςd27d440d848085bdf87663e6b48e05b9.jpg

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vasilisN900 said:

Πάτα αυτο που σου εχω κυκλώσει! Θες να σου στείλω όλο το λινκ ή το έχειςd27d440d848085bdf87663e6b48e05b9.jpg

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Ευχαριστώ,μέσω wifi προσπαθώ να το βάλω...

Δεν έχω το link...Αν θες στείλε το...

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,μέσω wifi προσπαθώ να το βάλω...
Δεν έχω το link...Αν θες στείλε το...
Ευχαριστώ 
https://github.com/kyujin-cho/pixel-volte-patch/blob/main/README.en.md

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vasilisN900 said:

Ευχαριστώ...τώρα κατάλαβα τι έκανα λάθος...Όταν έβγαζε το Shizuku is running,δεν έβαλα ποτέ την άλλη εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ να το δοκιμάσω σε 4a (5g) μου εμφανίστηκε η επιλογή Volte Kai VoWifi αλλά τίποτα. Έχω κάνει και 5-6 restarts αλλά τίποτα. Κάνεις με pixel 4-5 το δοκίμασε ?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, veteran_90 said:

Είπα και εγώ να το δοκιμάσω σε 4a (5g) μου εμφανίστηκε η επιλογή Volte Kai VoWifi αλλά τίποτα. Έχω κάνει και 5-6 restarts αλλά τίποτα. Κάνεις με pixel 4-5 το δοκίμασε ?

Είναι για συσκευές με επεξεργαστή Tensor αυτή η μέθοδος. Δεν δουλεύει σε παλαιότερες συσκευές.

@jimlost θέλει πάντα προσοχή στο διάβασμα οδηγιών

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sotnem said:

Είναι για συσκευές με επεξεργαστή Tensor αυτή η μέθοδος. Δεν δουλεύει σε παλαιότερες συσκευές.

@jimlost θέλει πάντα προσοχή στο διάβασμα οδηγιών

Ένα δίκιο το έχεις...Όταν κάθησα και διάβασα όλο το ποστ για το Shizuku, πραγματικά δεν μπορούσα να πιστέψω πως μου διέφυγε...Το κακό είναι ότι έμεινα στο πρώτο μέρος,τέλος πάντων,όλα καλά...Δουλειά 5 λεπτών την έκανα ώρα...

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ το έκανα βιαστικά,πήγαινα για δουλειά...

Αν τον Μάρτιο τα δώσει σε cosmote η μισή δουλειά τα έχει γίνει...

Ωστόσο μια μεγαλύτερη κατανάλωση στην μπαταρία υπάρχει είναι η αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, jimlost said:

Ένα δίκιο το έχεις...Όταν κάθησα και διάβασα όλο το ποστ για το Shizuku, πραγματικά δεν μπορούσα να πιστέψω πως μου διέφυγε...Το κακό είναι ότι έμεινα στο πρώτο μέρος,τέλος πάντων,όλα καλά...Δουλειά 5 λεπτών την έκανα ώρα...

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ το έκανα βιαστικά,πήγαινα για δουλειά...

Αν τον Μάρτιο τα δώσει σε cosmote η μισή δουλειά τα έχει γίνει...

Ωστόσο μια μεγαλύτερη κατανάλωση στην μπαταρία υπάρχει είναι η αλήθεια...

Για την μπαταρία δεν ξέρω. Κι εγώ την ίδια αίσθηση είχα την πρώτη ημέρα. Αλλά στην επόμενη φόρτιση ήταν ΟΚ. Θα το δω και τις επόμενες μέρες.

Πάντως νομίζω ότι γενικά όλο αυτό το θέμα έχει να κάνει με την εμπειρία του καθενός, πού βρίσκεται κτλ. Εγώ δεν είχα χαμένες κλήσεις και άλλα θέματα και ειλικρινά δεν έχω δει καμία διαφορά στην ποιότητα κλήσης. Αλλά σε άλλους με κακό σήμα π.χ. είναι σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...