Jump to content

Φοιτητική ζωή: Σε ποια πόλη; Γενική συζήτηση


teitzis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια είναι η καλήτερη σχολή πληροφορικής AEI που να συνδιάζει φοιτητική ζωή και ποιότητα σπουδών;;

Δεν μπορει να στο εγγυηθει κανεις αυτο. Καλη παρεα να εχεις και παντου θα περασεις καλα. :D Για ποια σχολη ειναι καλυτερη δεν μπορω να πω :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 408
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά εχω τη δυνατότητα να πάρω μεταγραφή απο τη Σπάρτη και να πάω στη Λάρισα. Θεωρήτε ότι ειναι καλή ιδέα ? Εινα καλυτερα εκεί ?

Koita h allh8eia einai oti gia thn Sparth den 3erw (den exw kapoion eky), alla proswpika pisteyw pws an pas Larisa 8a peraseis POLY kalytera...Einai mia akros foithtikh polh (Dystyxws mou diafeygei to noumero twn foithtwn eky alla einai para para poly!!) kai sxedwn osoi pane eky san foithtes pernane apsoga.Den spoudazw eky alla exw para pollous filous eky mias kai spoudazw Bolo...Ektos apo to oti einai konta sth 8essalonikh (2-2:30 wres) kai sto Bolo (molis 30 lepta me to ama3i-me treno/leoforio ~1wra) den apexei tragika apo a8hna!!

Sth sxolh pou 8es sth Larisa exw 2 gnwstous (Boliotes) kai mou exoun pei oti den einai asxhma...Travane kati zoria alla ayta pantou yparxoun!! :(

Oso gia tis metagrafes koita edw.Einai h egkuklios metegrafwn kai anaferei opws kai o t300 oti: "δικαίωμα υποβολής αίτησης για μετεγγραφή έχουν μόνο όσοι βρίσκονται στο τρίτο εξάμηνο σπουδών τους και εφόσον έχουν πετύχει στο Τμήμα προέλευσης σε όλα τα υποχρεωτικά και με επιλογή υποχρεωτικά μαθήματα των δύο πρώτων εξαμήνων του ενδεικτικού προγράμματος σπουδών ή σε ίσο τουλάχιστον αριθμό μαθημάτων του ατομικού προγράμματος σπουδών του υποψήφιου για μετεγγραφή φοιτητή ή σπουδαστή."

 

 

Oso gia mena...

Egw spoudazw sto Tmhma Maxanologwn Mhxanikwn tou P.Thessalias sto Bolo...Mpenw sto 3o etos apo ta 5 (kante ta 6!!!:X) kai exw psilo 3enerwsei pou den ebala kapoia sxolh pio konta stous H/Y...Mexri pou mpeika eixe tomea H/Y alla logo mh apartias ton katarghsane....Apo ma8hmata einai arketa maniki...Elpizw fetos pou dialegoume tomea na einai kapws kalhtera ta pragmata kai na 3ekolhsoume apo ta apyra Ma8hmatika pou kanoume.... :mad: :worry:

 

Oso gia th Foithtikh mou Zwh sto Bolo...Ti na pw...Oi Boliotes Dikaiomatika exoun apokthsei ton oro "Kounavia" :lol: meta ti 1 to brady einai arketa nekra h poly (xeimona, panta, kai oxi sta club)...Exei omws polla pragmata na kaneis....Bouno-Thalassa se +-30 lepta apo to kentro!Metraei poly na exeis kalh parea...An den exeis...Dyskola ta pragmata...Ayto pou apethte einai kalh dia8esh kai na mhn er8eis sto Bolo me apesiodo3es skepseis (px:"ti 8a kanw sto Bolo","einai mikros o Bolos","den exei tpt o Bolos"...).Osoi exoun er8ei etsi den pernane kala.Apla ka8ontai spiti me DVD kai 2-3 filous h pane kai arazoun se mia apo tis polles cafeteries kai an einai "tyxeroi" (exoun bisma :X) 8a paroun metagrafh...Oloi oi alloi pername arketa kala...

Mias kai einai "Mikrh" poly dyktiwnese poly eykola kai tote pernas super!!! ;) Ena ama3i gia na mh bare8eis einai must, mias kai otan ftiaxnei o kairos h nyxterinh zwh feygei apo to kentro kai paei pros ta e3w (Alykes,Agria klp)

 

Na mh 3exasw na anaferw oti exei poly wraies kopeles ;) (Boliothses,Arxitektonhses kai Paidagogika) kai PARA polla "ftiagmena" ama3ia :wacko:.Polla apo ayta 8a ta breite se diafora teyxh tou "MaxPower"...

Link to comment
Share on other sites

loipon metagrafh gia kana xrono akoma dyskolo ews poly duskolo, eidika meta ta persuna an 8ymaste praktikws adynato gia kana xrono toulaxiston....Twra h sparth exei elaxistous foithtes kai oi sxoles einai kainourgies, me oti ayto shmainei. to kalo einai pws oi spartiatises einai wraies gynaikes ka ikales psyxes ;-) ... Oso gia to treno gia kana xrono akoma mexri to argos ftanei, mias kai ftiaxnoun tis grammes apo argos kai katw, alla to treno 3exase to mias kai h pelloponhssos einai 50 xronia poio pisw sta trena...( einai to monadiko meros ston kosmo me fardyteres grammes opote den ginetai anaba8mish...)

Kai mia dior8wsh, h sparth einai arketa poio konta sthn a8hna apo thn larissa.

make god laugh...
Link to comment
Share on other sites

Ούτως η άλλως δεν δικαιούμαι μεταγραφή γιατι δεν είμαι 2ο έτος :p χθες μου το είπαν απο το ΤΕΙ Λάρισας... άρα Σπάρτη. Εντάξει μωρέ καλά θα είναι και εκεί. :p Σημασία έχει ότι περάσα :p
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πραγματικα γελοιο να βλεπεις παιδια με ολα τα καλα στην πολη τους ΚΑΙ με γονεις μοντερνους,με κατανοηση κλπ να θελουν να απαρνηθουν τις ανεσεις τους για μια...γκαρσονιερουλα καπου αλλου,οπου θα εχουν το μυαλο τους οχι μονο στη σχολη ή στις παρεες,αλλα & σε αλλες καθημερινες φροντιδες(πχ.θα μου φτασουν τα λεφτα,τι θα φαω σημερα,ποτε θα βαλω πλυντηριο :p κλπ).Τα λεω αυτα,οντας "καμμενος" απο παραμονη μονος μου στο εξωτερικο...και μη μου πειτε πως θα σε βοηθησουν οι "φιλοι",γιατι...ας το αφησουμε καλυτερα... :X :rolleyes:

 

Εγω απο την αλλη θεωρω λογο να συνεχισεις να μενεις με τους δικους σου ΜΟΝΟ τον οικονομικο. Αν μπορεις να φυγεις, φευγεις. Και ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω την καινουρια μοδα, 30 και 35 χρονων γαιδουρια να μενουν ακομα με την μαμα και τον μπαμπα. Οταν εισαι 18, ο κυριος λογος που σκεφτεσαι για να φυγεις ειναι φυσικα η ελευθερια. Μετα απο τοσα χρονια ομως, θα ελεγα οτι ακομη σημαντικοτερη ειναι η ωριμοτητα που αποκτας. Εγω παντως εφυγα απο το σπιτι μου στα 18 δεν το μετανιωσα στιγμη, κι ας εβαζα μπουγαδα (πλυντηριο δεν υπηρχε στην αρχη), κι ας εφτασα να ειμαι αφραγκος απειρες φορες, κι ας ειχα μια τρυπα για σπιτι για καποια περιοδο.

Link to comment
Share on other sites

Μπαγιερν,ξερω ατομα αθηναιους που σπουδαζουν επαρχια σε κοντινες πολεις & καθε σαββατοκυριακο κουβαλουν τη μαμα τους για να τους πλυνει,καθαρισει,μαγειρεψει κλπ...ωριμοτητα λεγεται αυτο?Δηλαδη αυτοι ειναι "ελευθεροι"?Ως προς τι?Στα δικαιωματα μονο ή και στις υποχρεωσεις? :rolleyes:

Εντάξει αυτοί ειναι μαμάκηδες.. Δεν μιλάμε για τέτοιους.

Και μένα ερχόταν μια φορά το τρίμηνο η μάνα μου να καθαρίσει, να μου κάνει κανα σπιτικό φαγητό αλλα ως εκεί. Όχι οτι δεν καθάριζα αλλά ξέρετε τώρα οι μανάδες πάντα έβρισκαν ψεγάδια. («Γουρούνια ζούνε εδώ μέσα ή άνθρωποι», και τα σχετικά.) :lol:

 

Για μένα το καλύτερο (εφόσον φυσικά το επιτρέπει η οικονομική κατάσταση της οικογένειας) είναι να πας σε άλλη πόλη να σπουδάσεις, και ανά τακτά χρονικά διαστήματα να πετάγεσαι και στο πατρικό να μη ξεχνάς τα ήθη και τα έθιμα που λέμε. Πας και το Πάσχα, τα Χριστούγεννα και κανα μήνα το καλοκαίρι και στρώνεις επιδερμίδα. :D

Link to comment
Share on other sites

Suckssss. Όσο πάει και πέφτει το επίπεδο

(με 10άρια μπήκαν φέτος οι νέοι :mad: )

 

Πόσοοοοοοο? :shock: :mad: Μάλλον καλά κάνουνε και από φέτος οι εκατέρωθεν του 10 θα μένουν απ'έξω.. :wacko:

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη θεωρω λογο να συνεχισεις να μενεις με τους δικους σου ΜΟΝΟ τον οικονομικο. Αν μπορεις να φυγεις, φευγεις. Και ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω την καινουρια μοδα, 30 και 35 χρονων γαιδουρια να μενουν ακομα με την μαμα και τον μπαμπα. Οταν εισαι 18, ο κυριος λογος που σκεφτεσαι για να φυγεις ειναι φυσικα η ελευθερια. Μετα απο τοσα χρονια ομως, θα ελεγα οτι ακομη σημαντικοτερη ειναι η ωριμοτητα που αποκτας. Εγω παντως εφυγα απο το σπιτι μου στα 18 δεν το μετανιωσα στιγμη, κι ας εβαζα μπουγαδα (πλυντηριο δεν υπηρχε στην αρχη), κι ας εφτασα να ειμαι αφραγκος απειρες φορες, κι ας ειχα μια τρυπα για σπιτι για καποια περιοδο.
Κανεις δεν ειπε το αντιθετο.Οποιος εφυγε να ζησει μονος του & ωριμασε,καλως εκανε.Ομως,υπαρχουν παρα πολλα κακομαθημενα παιδακια που βλεπουν την "ελευθερια" σαν μια ευκαιρια για ατελειωτη διασκεδαση,κραιπαλες κλπ & βεβαια σ'αυτα ξεχνουν τους γονεις τους,αλλα βεβαια,οταν ερχεται η ωρα για το...μηνιατικο ή απλες υποχρεωσεις οπως καθαρισμα,μαγειρεμα κλπ αιφνης τους ξαναθυμουνται! :mad: Και μη μου πειτε οτι αυτοι ειναι η μειοψηφια,γιατι αμφιβαλλω πολυ... ;)

 

Ναι στην ανεξαρτητοποιηση & στην ελευθερια λοιπον,αλλα τηρωντας οχι μονο τα δικαιωματα αλλα & τις υποχρεωσεις.Οχι στη διασκεδαση να ειμαστε...τριανταρηδες & στο να φροντισουμε τον εαυτο μας να γινομαστε...μπουληδες :p

Link to comment
Share on other sites

Πόσοοοοοοο? :shock: :mad: Μάλλον καλά κάνουνε και από φέτος οι εκατέρωθεν του 10 θα μένουν απ'έξω.. :wacko:

Enjoy:

 

195 Θέσεις -- Πρώτος: 13890 13.86 -- Τελευταίος: 10435 11.19

 

:(

Link to comment
Share on other sites

εγω μπηκα στο πολιτισμηκης τεχνολογιας και επικοινωνιας μυτηληνης.. πανεπιστημιο αιγαιου.. χθες γυρησα απο εκει.. εκλεισα σπιτι και γυρισα ηρακλειο.. θα ξαναανεβω σε1-2βδομαδες για εγγραφες και για να ντίσω το σπιτι..

 

που μπορω να δω σε τι θέση περασα στην σχολη μου???

Link to comment
Share on other sites

εγω μπηκα στο πολιτισμηκης τεχνολογιας και επικοινωνιας μυτηληνης.. πανεπιστημιο αιγαιου.. χθες γυρησα απο εκει.. εκλεισα σπιτι και γυρισα ηρακλειο.. θα ξαναανεβω σε1-2βδομαδες για εγγραφες και για να ντίσω το σπιτι..

 

που μπορω να δω σε τι θέση περασα στην σχολη μου???

 

Sygxarhthria!!! :up:

Kalh foithtikh zwh sthn omorfh mythlhnh.....

 

Prin apo 2 xrwnia otan perasa egw ypirxe ena 3psifio noumero pou epernes plhktologouses to ari8mo mhtroou sou kai sou elege pou kai me poia seira mpeikes...

H grammatia sou 8a 3erei otan paralauei tous eisax8entes alla gia poio grhgora des:

 

*sto site tou Ypepth den sou lene???(http://www.ypepth.gr/efarmoges/epityxontes.php)

 

*Rwta se kapoio K.E.Π. Aytoi 8a 3eroun na sou poune...(http://www.kep.gov.gr/)

Link to comment
Share on other sites

Sygxarhthria!!! :up:

Kalh foithtikh zwh sthn omorfh mythlhnh.....

 

Prin apo 2 xrwnia otan perasa egw ypirxe ena 3psifio noumero pou epernes plhktologouses to ari8mo mhtroou sou kai sou elege pou kai me poia seira mpeikes...

H grammatia sou 8a 3erei otan paralauei tous eisax8entes alla gia poio grhgora des:

 

*sto site tou Ypepth den sou lene???(http://www.ypepth.gr/efarmoges/epityxontes.php)

 

*Rwta se kapoio K.E.Π. Aytoi 8a 3eroun na sou poune...(http://www.kep.gov.gr/)

 

το δοκιμασα αυτο το λινκ του ypeth , βρηκα τα στοιχεία μου αλλα δεν μου λεέι πουθενα τι θέση περασα.. :wacko: μαλλον θα περιμένω να παω απο την σχολή.. :(

Link to comment
Share on other sites

Enjoy:

 

195 Θέσεις -- Πρώτος: 13890 13.86 -- Τελευταίος: 10435 11.19

 

:(

εεε? που τα εμαθες?? εγω ακομα δεν εχω βρει τη θεση εχω περασει :wacko:

κανεις που σπουδάζει μυτηληνη??

Link to comment
Share on other sites

εεε? που τα εμαθες?? εγω ακομα δεν εχω βρει τη θεση εχω περασει :wacko:

Ayto pou grafei o gkr41 einai ayto pou grafane kai stis egeimerides....lene gia ka8e sxolh tis dia8eshmes 8eseis, ta moroia tou teleytaiou (bash sxolhs) kai ta moroia tou 1ou...

Link to comment
Share on other sites

Στο χαρτί που έχουν τοιχοκολήσει στο σχολείο με τα ονόματα και τη σχολή που έχεις περάσει .από το οποίο θα παρεις και φωτ/φο γράφει και την σειρά εισόδου σου
http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το Δελτιο Επιτυχιας μου απο το λυκειο και περασα στη σχολη μου με σειρα επιτυχιας 5 σε συνολο 56 ατομων που ειναι το τμημα ( Διοικησης Τεχνολογιας - Παν. Μακεδονιας - Ναουσα ) . Τι λετε ξερει κανεις αν υπαρχει περιπτωση να παρω υποτροφια ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το Δελτιο Επιτυχιας μου απο το λυκειο και περασα στη σχολη μου με σειρα επιτυχιας 5 σε συνολο 56 ατομων που ειναι το τμημα ( Διοικησης Τεχνολογιας - Παν. Μακεδονιας - Ναουσα ) . Τι λετε ξερει κανεις αν υπαρχει περιπτωση να παρω υποτροφια ?

Sta AEI pernei mono o prwtos.ypo8etw oti kai sta TEI to idio einai...Se merikes perhptwseis mporei na parei kai o 2os, alla ayto exei na kanei me th sxwlh.

H perhptwsh na pareis ypotrofia san 5os einai tragika mikri ews anhparkth...Den 8elw na se phkranw alla ayth einai h allh8eia....

 

Egw otan eixa parei thn ypotrofia o 2os eixe 9 moroia ligotera apo mena kai exase ta fragka.... :lol:

 

Synxarhthria pantws...opws kai na exei...

Link to comment
Share on other sites

Sta AEI pernei mono o prwtos.ypo8etw oti kai sta TEI to idio einai...Se merikes perhptwseis mporei na parei kai o 2os, alla ayto exei na kanei me th sxwlh.

H perhptwsh na pareis ypotrofia san 5os einai tragika mikri ews anhparkth...Den 8elw na se phkranw alla ayth einai h allh8eia....

 

Egw otan eixa parei thn ypotrofia o 2os eixe 9 moroia ligotera apo mena kai exase ta fragka.... :lol:

 

Synxarhthria pantws...opws kai na exei...

Για ποιο ΑΕΙ μιλάς?

 

Συμφοιτητής στην Οργάνωση και Διοίκηση της ΑΣΟΕΕ, πήρε υποτροφία σαν 4ος.

Και γενικώς, κάθε χρόνο, οι 5 καλύτεροι της προηγούμενης ακαδημαϊκής χρονίας, παίρνουν κάποιο ποσό...

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

γιατί είναι κακό και θεωρείσαι μπούλης αν έρχεται η μάνα σου για καθάρισμα,φαγητά ή οτιδήποτε άλλο?εγώ έχω φύγει απο 17,5 χρονών απο το σπίτι μου.είμαι 25.και είμαι στο δεύτερο μεταπτυχιακό αυτή τη στιγμή και ομολογώ οτι χωρίς τη μάνα μου θα ζούσα παρέα με ποντίκια ή θα είχα ψοφήσει της πείνας.ακόμα και ολλανδία όταν ήμουν πριν 2 χρόνια ερχόταν κάθε 3 βδομάδες για να με φτιάξει.χωρίς υπερβολή.απλά δεν ήμουν ικανός να κάνω οτιδήποτε άλλο απο μεθύσια,χαρτιά,clubakia,γκόμενες,κοντρίτσες,και λοιπές μ@λ@κίες.με΄είχαν κακομάθει απο μικρό,αφού δεν χρειαζόταν να κάνω απολύτως τίποτα.τα έβρισκα όλα έτοιμα.εγώ φταίω?και σας πληροφορώ ότι έχω τις καλύτερες σχέσεις με τους γονείς μου αφού οτι και να κάνω θα με καλύψουν και θα το ανεχτούν χωρίς δεύτερη σκέψη.

απλά μη λέμε πράγματα που δεν ισχύουν και βγάζουμε σκάρτο ότι δε μπορούμε να έχουμε για διαφόρους λόγους και μιλάμε για δήθεν ανεξαρτησία και ωριμότητα τη στιγμή που το παραδάκι θα το στάξει ο μπαμπάς και χωρίς αυτό δε θα μπορούσαμε να το κουνήσουμε ρούπι.

Link to comment
Share on other sites

με΄είχαν κακομάθει απο μικρό,αφού δεν χρειαζόταν να κάνω απολύτως τίποτα.τα έβρισκα όλα έτοιμα.εγώ φταίω?και σας πληροφορώ ότι έχω τις καλύτερες σχέσεις με τους γονείς μου αφού οτι και να κάνω θα με καλύψουν και θα το ανεχτούν χωρίς δεύτερη σκέψη.

απλά μη λέμε πράγματα που δεν ισχύουν και βγάζουμε σκάρτο ότι δε μπορούμε να έχουμε για διαφόρους λόγους και μιλάμε για δήθεν ανεξαρτησία και ωριμότητα τη στιγμή που το παραδάκι θα το στάξει ο μπαμπάς και χωρίς αυτό δε θα μπορούσαμε να το κουνήσουμε ρούπι.

 

Κοίταξε, δεν είναι παράλογες οι απόψεις σου, μόνο που είναι καλό να έχει ένας άνθρωπος μία σχετική αυτονομία, την οποία αποκτά είτε λόγω τρόπου μεγαλώματος και ανατροφής, είτε λόγω προσωπικής προσπάθειας και ενίοτε πείσματος...

Ναι μεν "το παραδάκι θα το στάξει ο μπαμπάς" αλλά μην τα περιμένουμε και όλα έτοιμα! ;)

 

Πάντα φιλικά,

myphone-fan

Link to comment
Share on other sites

και είναι και το άλλο που αναφέρθηκε παραπάνω.για ποιά δικαιώματα και υποχρεώσεις μιλάτε?τι σχέσεις είναι αυτές που έχετε αναπτύξει?σε φυλακή ή σε κανένα ίδρυμα βρίσκεστε?ανάμεσα σε γονείς και τέκνα δεν υπάρχουν ούτε δικαιώματα ούτε υποχρεώσεις.όλα είναι σχέση εμπιστοσύνης και αλληλοκάλυψης.πάω να ασκήσω το λειτούργημα της υποχρεωτικής πλύσης των πιάτων και των ρούχων.και μετά απο αυτό θα ασκήσω το δικαίωμα της βραδυνής εξόδου.και ύστερα απο όλα αυτά είμαι υπεύθυνο και ώριμο άτομο για να προσφέρω στη κοινωνία.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο ΑΕΙ μιλάς?

 

Συμφοιτητής στην Οργάνωση και Διοίκηση της ΑΣΟΕΕ, πήρε υποτροφία σαν 4ος.

Και γενικώς, κάθε χρόνο, οι 5 καλύτεροι της προηγούμενης ακαδημαϊκής χρονίας, παίρνουν κάποιο ποσό...

 

opws eipa kai parapanw to poioi 8a paroun ypotrofeia exei na kanei me th sxolh kai profanws me ta atoma pou mpenoun sth sxolh...esy mhlas gia asoee pou ta atoma se ka8e etos einai isws kai perhsotera ap'oti einai se ola ta eth ths dikhs mou sxwlhs (Mhx.Mhx. Panep. 8essalias) sthn opoia sto etos mou eimaste grammenei +-50 atoma.opote analogika an to pas pernei 1as ka8e 50 pou mpenoun se ka8e sxolh(lew twra egw...)

 

Ara, symfwna panta me th 8ewria mou, o zlaths pou einai 5os stous 56, ligo xlwmo na parei ypotrofia...

Link to comment
Share on other sites

γιατί είναι κακό και θεωρείσαι μπούλης αν έρχεται η μάνα σου για καθάρισμα,φαγητά ή οτιδήποτε άλλο?εγώ έχω φύγει απο 17,5 χρονών απο το σπίτι μου.είμαι 25.και είμαι στο δεύτερο μεταπτυχιακό αυτή τη στιγμή και ομολογώ οτι χωρίς τη μάνα μου θα ζούσα παρέα με ποντίκια ή θα είχα ψοφήσει της πείνας.ακόμα και ολλανδία όταν ήμουν πριν 2 χρόνια ερχόταν κάθε 3 βδομάδες για να με φτιάξει.χωρίς υπερβολή.απλά δεν ήμουν ικανός να κάνω οτιδήποτε άλλο απο μεθύσια,χαρτιά,clubakia,γκόμενες,κοντρίτσες,και λοιπές μ@λ@κίες.με΄είχαν κακομάθει απο μικρό,αφού δεν χρειαζόταν να κάνω απολύτως τίποτα.τα έβρισκα όλα έτοιμα.εγώ φταίω?και σας πληροφορώ ότι έχω τις καλύτερες σχέσεις με τους γονείς μου αφού οτι και να κάνω θα με καλύψουν και θα το ανεχτούν χωρίς δεύτερη σκέψη.

απλά μη λέμε πράγματα που δεν ισχύουν και βγάζουμε σκάρτο ότι δε μπορούμε να έχουμε για διαφόρους λόγους και μιλάμε για δήθεν ανεξαρτησία και ωριμότητα τη στιγμή που το παραδάκι θα το στάξει ο μπαμπάς και χωρίς αυτό δε θα μπορούσαμε να το κουνήσουμε ρούπι.

Δλδ εσένα ακόμα η μάνα σου σου πλένει και σου καθαρίζει το σπίτι;

Link to comment
Share on other sites

γιατί είναι κακό και θεωρείσαι μπούλης αν έρχεται η μάνα σου για καθάρισμα,φαγητά ή οτιδήποτε άλλο?εγώ έχω φύγει απο 17,5 χρονών απο το σπίτι μου.είμαι 25.και είμαι στο δεύτερο μεταπτυχιακό αυτή τη στιγμή και ομολογώ οτι χωρίς τη μάνα μου θα ζούσα παρέα με ποντίκια ή θα είχα ψοφήσει της πείνας.ακόμα και ολλανδία όταν ήμουν πριν 2 χρόνια ερχόταν κάθε 3 βδομάδες για να με φτιάξει.χωρίς υπερβολή.απλά δεν ήμουν ικανός να κάνω οτιδήποτε άλλο απο μεθύσια,χαρτιά,clubakia,γκόμενες,κοντρίτσες,και λοιπές μ@λ@κίες.με΄είχαν κακομάθει απο μικρό,αφού δεν χρειαζόταν να κάνω απολύτως τίποτα.τα έβρισκα όλα έτοιμα.εγώ φταίω?και σας πληροφορώ ότι έχω τις καλύτερες σχέσεις με τους γονείς μου αφού οτι και να κάνω θα με καλύψουν και θα το ανεχτούν χωρίς δεύτερη σκέψη.

απλά μη λέμε πράγματα που δεν ισχύουν και βγάζουμε σκάρτο ότι δε μπορούμε να έχουμε για διαφόρους λόγους και μιλάμε για δήθεν ανεξαρτησία και ωριμότητα τη στιγμή που το παραδάκι θα το στάξει ο μπαμπάς και χωρίς αυτό δε θα μπορούσαμε να το κουνήσουμε ρούπι.

 

Μπραβο, μπραβο. Οταν πας φανταρος φωναξε τη μαμα για να σου κανει φακελο και να κανει μαγειρεια. Οταν πας για δουλεια βαλτην να κανονισει το μισθο σου. Και οταν παντρευτεις, βαλτην στο υπνοδωματιο να σου δινει ρυθμο.

 

Ακου βγαζουμε σκαρτο οτι δεν μπορουμε να εχουμε. Ακου στην ολλανδια καθε 3 βδομαδες για καθαρισμα. Εγω στη θεση της, θα καθαριζα εσενα. Στεγνα κιολας.

Link to comment
Share on other sites

γιατί είναι κακό και θεωρείσαι μπούλης αν έρχεται η μάνα σου για καθάρισμα,φαγητά ή οτιδήποτε άλλο?εγώ έχω φύγει απο 17,5 χρονών απο το σπίτι μου.είμαι 25.και είμαι στο δεύτερο μεταπτυχιακό αυτή τη στιγμή και ομολογώ οτι χωρίς τη μάνα μου θα ζούσα παρέα με ποντίκια ή θα είχα ψοφήσει της πείνας.ακόμα και ολλανδία όταν ήμουν πριν 2 χρόνια ερχόταν κάθε 3 βδομάδες για να με φτιάξει.χωρίς υπερβολή.απλά δεν ήμουν ικανός να κάνω οτιδήποτε άλλο απο μεθύσια,χαρτιά,clubakia,γκόμενες,κοντρίτσες,και λοιπές μ@λ@κίες.με΄είχαν κακομάθει απο μικρό,αφού δεν χρειαζόταν να κάνω απολύτως τίποτα.τα έβρισκα όλα έτοιμα.εγώ φταίω?και σας πληροφορώ ότι έχω τις καλύτερες σχέσεις με τους γονείς μου αφού οτι και να κάνω θα με καλύψουν και θα το ανεχτούν χωρίς δεύτερη σκέψη.

απλά μη λέμε πράγματα που δεν ισχύουν και βγάζουμε σκάρτο ότι δε μπορούμε να έχουμε για διαφόρους λόγους και μιλάμε για δήθεν ανεξαρτησία και ωριμότητα τη στιγμή που το παραδάκι θα το στάξει ο μπαμπάς και χωρίς αυτό δε θα μπορούσαμε να το κουνήσουμε ρούπι.

 

Κάποια στιγμή φίλε μου θα κουραστούν να σε νταντέυουν :whistle: Υποθέτω ότι είσαι μοναχοπαίδι... έτσι ? Sorry φίλε μου αλλα χρειάζεται να μεγαλώσεις. Και αν δεν είναι δικό σου λάθος, τουλάχιστον οι γονείς σου πρέπει να καταλάβουν ότι μεγάλωσες ;)

 

Ναι μεν όταν θα παω φοιτητής οι γονεις μου "θα μου στάζουν το παραδάκι" αλλα δε θα παίρνουν το πλοίο κάθε τρις και λίγο για να μου καθαρίζουν το σπίτι μου, ούτε θα ασχολούνται το τι θα τρώω κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...