Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγη των οσο αναφερεις?

 

Δεν νομίζω ότι χωράει αμφισβήτηση. Όσο εύκολο είναι να γράψεις εδώ τί σου είπε ο κάθε αντιπρόσωπος, τόσο ή περισσότερο εύκολο (αλλά σίγουρα πιο έγκυρο) είναι να βρείς μόνος σου αυτό που ψάχνεις. Στην τελική πάρε μια μεζούρα και μέτρα.

 

http://www.carfolio.com/specifications/models/?man=6483&Volkswagen-specifications

 

και

 

ΕΤΚΑ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ακομα και οι πετρες το ξερουν οτι τα φρενα των tsi και gt ειναι διαφορετικα. δεν μπορω να καταλαβω ποιος ανιδεος σου ειπε κατι τετοιο...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΙΔΕΟΣ????

 

ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ) ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ???

 

ΣΤΟ ΑΣΦΑΛΗΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΣΕ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Η ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΣΦΑΛΗΣΩ ΕΓΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΚΙΑ ΜΟυ?????

 

PLEASE ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!:)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΙΔΕΟΣ????

 

ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ) ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ???

 

ΣΤΟ ΑΣΦΑΛΗΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΣΕ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Η ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΣΦΑΛΗΣΩ ΕΓΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΚΙΑ ΜΟυ?????

 

PLEASE ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!:)

 

 

Αναλογα με τα προγραμματα χρηματοδοτησεις που εχει καθε εταιρεια.

Π.χ στο δικη μου περιπτωση μου προσφεραν χρηματοδοτηση απο Eurobank και Alpha με δικη τους ασφάλεια....και 3η επιλογη Marfin με ασφαλεια της επιλογης μου;)

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα με τα προγραμματα χρηματοδοτησεις που εχει καθε εταιρεια.

Π.χ στο δικη μου περιπτωση μου προσφεραν χρηματοδοτηση απο Eurobank και Alpha με δικη τους ασφάλεια....και 3η επιλογη Marfin με ασφαλεια της επιλογης μου;)

 

A ΩΡΑΙΑ,ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΩΛΗΤΗ ΤΗΣ VW ,ΑΥΡΙΟ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ Κ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ Κ ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ ΔΕΝ ΤΟ ΡΩΤΗΣΑ

 

ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩΣ ΘΑ ΣΕ ΑΚΟΥΓΑ......

 

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΜΕ ΚΟΠΑΝΗΣΟΥΝ ΑΝ ΚΑΝΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΗΣ VW.....

 

EYXARHSTO:)

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia. eimai katoxos enos golf gt 1.4 me 170 ps. Dn lew to amaksaki exei na dwsei polla, alla exw kollisei twra teleftaia kai thelw liga alogakia kai ligi ropi parapanw, liga gazia parapanw dld me liga logia. Epeidi exw akousei diafora oti dn sikonei polla einai idi fortomeno anisixw kai to skeftomai gia na vgw ektos egihshs, min travaw kai ta mallia mou argotera.. skeftomai na ksekinisw apo eksatmisi k filtro, programma akoma to skeftomai..

Exete na proteinete kati paidia plz? An kaneis einai katoxos gt k to exei peiraksei as mou dwsei kamia simvouli. Ipopsin to amaksi to sintirw monos mou kai dn thelw na anevei kai i katanalosi sta ipsi...

Opoios mporei na voithisei as to kanei. Oti idees exete rikste tis guyz..

Euxaristw ek twn proterwn!

Link to comment
Share on other sites

A ΩΡΑΙΑ,ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΩΛΗΤΗ ΤΗΣ VW ,ΑΥΡΙΟ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ Κ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ Κ ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΟ ΔΕΝ ΤΟ ΡΩΤΗΣΑ

 

ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩΣ ΘΑ ΣΕ ΑΚΟΥΓΑ......

 

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΜΕ ΚΟΠΑΝΗΣΟΥΝ ΑΝ ΚΑΝΩ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΗΣ VW.....

 

EYXARHSTO:)

 

Εγώ πάντως τους είπα ότι ήθελα να κάνω δικιά μου ασφάλιση και δεν υπήρχε πρόβλημα. Αρκούσε να τους στείλω με fax μια βεβαίωση από τον ασφαλιστή μου ώστε να μπορούν να μου παραδώσουν το αμάξι και να έχω μαζί μου και το ασφάλιστρο κατά την παραλαβή.

ilias
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι χωράει αμφισβήτηση. Όσο εύκολο είναι να γράψεις εδώ τί σου είπε ο κάθε αντιπρόσωπος, τόσο ή περισσότερο εύκολο (αλλά σίγουρα πιο έγκυρο) είναι να βρείς μόνος σου αυτό που ψάχνεις. Στην τελική πάρε μια μεζούρα και μέτρα.

 

http://www.carfolio.com/specifications/models/?man=6483&Volkswagen-specifications

 

και

 

ΕΤΚΑ

 

σιγουρα ειναι καλοπροαιρετη η απαντηση σου?

ευχαριστω παντος for the attention

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Και ποσα επιπλεον αλογα θες???Το golfακι εχει ειδη αρκετα αλογα δεν νομιζω να τα σηκωσει.Εγω σου προτεινω να μην το πειραξεις καθολου τα αμαξι,δε θα κερδισεις και πολλα(ισα ισα θα βγεις χαμενος σκεψου την καταναλωση,θα ανεβει ελαχιστα...αλλα θα ανεβει)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να πω και εγω την εξυπναδα μου και να παινεψω λιγο το golf μου, το δικο μου τα ειχε τα φωτακια...:happy:

 

VWGT μιλάς γι' αυτό το extra το "coming home κτλ." ή για κάποιο άλλο?

Κι εγώ έχω αυτό το extra. Έχω φώτα στους καθρέπτες, ανάβουν και οι προβολείς όταν κλειδώνω-ξεκλειδώνω, αλλά στα πόδια... μαύρη μαυρίλα....... Ελάχιστα που ψιλάφισα δεν είδα να έχει φώτα κάτω στα πόδια. Σε ποιό ακριβώς σημείο βρίσκονται? Μήπως έχει ρύθμιση από την οθόνη Plus και είναι καταλάθος σε κανα off? Θα πάρω τον Παζαρόπουλο να ρωτήσω τι τρέχει. Αλλά πριν καλό θα ήταν να μου δώσεις τα φώτα σου.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτείνεται κανένα σχετικό κατάστημα για αγορά και τοποθέτηση ηχείων στο Golfάκι μου. Κατά προτίμηση βόρεια προάστια.

Κάπου είδα διαβάσει για τον Καλογ.... ότι είναι λίγο ακριβός. Οι τιμές που είδα στο site του μου φανηκαν καλές.

 

Θέλω να αλλάξω τα εμπρός ηχεία και να προσθέσω και πίσω (στις εργοστασιακες θέσεις). Κάποια πρόταση για μάρκα/μοντέλο? Budget γύρω στα 300€ (σύνολο: ηχεία + δαχτυλίδια/adaptors+τοποθέτηση)

 

ευχαριστώ εκ τον προτερων

Link to comment
Share on other sites

VWGT μιλάς γι' αυτό το extra το "coming home κτλ." ή για κάποιο άλλο?

Κι εγώ έχω αυτό το extra. Έχω φώτα στους καθρέπτες, ανάβουν και οι προβολείς όταν κλειδώνω-ξεκλειδώνω, αλλά στα πόδια... μαύρη μαυρίλα....... Ελάχιστα που ψιλάφισα δεν είδα να έχει φώτα κάτω στα πόδια. Σε ποιό ακριβώς σημείο βρίσκονται? Μήπως έχει ρύθμιση από την οθόνη Plus και είναι καταλάθος σε κανα off? Θα πάρω τον Παζαρόπουλο να ρωτήσω τι τρέχει. Αλλά πριν καλό θα ήταν να μου δώσεις τα φώτα σου.

 

μαλλον πρεπει να ηταν μερος του πακετου: αισθητηρες βροχης-φωτος-αντιθαμβοτικος καθρεπτης-ηλεκτρικα αναδιπλουμενοι καθρεπτες...

plus δεν εχω για να σου πω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!! ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ FORUM ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ GOLF TSI (140) ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.ΗΘΕΛΑ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ Κ ΤΩΡΑ ΘΕΩΡΗΣΑ ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΤΟ FORUM. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ CAR ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!! ΕΧΩ 16500 ΧΛΜ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ. ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΣΕ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ SPORTLINE ΕΚΔΟΣΗ ΜΕ ΗΛΙΟΡΟΦΗ, ΥΠΟΒΡΑΧΙΟΝΙΟ Κ ΤΑ 4 ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΗΧΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά και καλές γιορτές να έχετε!

Ερωτησούλα:

Αν διαπιστώσετε ότι έχει κάψει λάδι ή χρειάζεται συμπλήρωμα στο ψυγείο, το πάτε στο service ή συμπληρώνετε μόνοι σας λάδι/αντιψυκτικό?

Ρωτάω από περιέργεια.. προς το παρόν 4000χλμ απροβλημάτιστα ευτυχως :)

ilias
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω καποια βασικα πραγματακια...

Εξατμιση απο χταποδι εως τελικο,προγραμμα,φιλτρο και ενα μεγαλυτερο intercooler για καλυτερη ψυξη των turbo-cobressor!

 

Στη συνεχεια εκκεντρα,σφυριλατα πιστονια,πλανισμα στην κεφαλη,βαλβιδες απο GTI,καταργηση του κομπρεσορρα και τοποθετηση μιας turbo-Garrett T35 και τα σχετικα...

 

Πλακα κανω για τα τελευταια!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Vodafone McLaren-Mercedes MP4/24

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ηδη προγραμμα απο τον παζαροπουλο για 205 hp και 2 χρονια εγγγυηση, οπως επσης καιαπο τον τριποτσερη (trip tip) και αναμενεται και απο την BSR με προγραμματισμο απο την OBD :D
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια πλακα κανετε 205 αλογα στα 1400 κ.ε???Δεν λεω οτι δεν γινεται αλλα ποσο θα αντεξει το αυτοκινητο.Με το που λιξει η εγγυηση σιγουρα θα αρχισουν τα προβληματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλες γιορτες να εχετε παιδια και απο την ομορφη μας Κυπρο. :)

 

Δειτε πιο κατω ακομα δυο awards για την τεχνολογια TSI απο τους Ιαπωνες. Σημαντικο το βρισκω, εσεις τι λετε???

 

 

 

http://www.autospectator.com/cars/volkswagen/0035683-volkswagen-tsi-receives-two-awards-japan

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι σε όλους σας καλά Χριστούγενα & καλές γιορτές και όσοι από από εσάς ταξιδέψετε, να έχετε καλό δρόμο.

 

Με υγεία

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι σε όλους σας καλά Χριστούγενα & καλές γιορτές και όσοι από από εσάς ταξιδέψετε, να έχετε καλό δρόμο.

 

Με υγεία

 

Κώστας

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ,

 

ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΜΟΥ ΜΠΕΙ ΚΑΛΑ!!!!ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 10 ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΕΤΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ TSI 140 5D ΜΑΥΡΟ!!!!:confused:

 

ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΑΙ ΒΑΣΙΛΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ FORUM. ΕΧΩ ΤΟ TSI ΜΕ 140ΡS ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΤΟ ΝΕΟΜΒΡΙΟ. ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕ ΟΜΩΣ. ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΠΡΟΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ. ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΝ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ. ΚΑΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...