Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα στρίψεις το κουμπί απλά αλλάζεις τη συχνότητα, δεν πάει στον επόμενο σταθμό. Scan κάνει μόνο αν το πατήσεις μέσα

 

Το είχα δοκιμάσει και να το πατήσω μέσα, αλλά νομίζω ότι και πάλι πάει στον επόμενο σταθμό που έχει προεπιλεγμένο και όχι στον επόμενο στις συχνότητες...

Αλλά και πάλι ακόμα κι αv πατώντας το δεξί κουμπί κάνει scan προφανώς θα το κάνει προς μία μόνο κατεύθυνση έτσι δεν είναι;;;

Ρε παιδιά μου κάνει εντύπωση στις 300 σελίδες αυτού του Forum κανείς άλλος να μην έχει αυτό το πρόβλημα... Εσείς πώς ψάχνετε σταθμούς???

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή χρονιά σε όλους με ασφαλείς μετακινήσεις

 

μια έρωτηση: έχει βρει κανείς το Workshop manual για TSi/GT και αν ναι, του έχει φανεί χρήσιμο?

Βρήκα κάτι DVD στο eBay αλλά δεν ξέρω αν αξίζουν

 

ευχαριστώ

Τι είναι αυτο ρε παιδιά?xenon έχω εγώ και είναι φοβερά.Απλά τα πουλάω γιατί θέλω να βάλω angel eyes...

[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Έχω παραγγέλλει το Touran το TSI 1.4 με τα 140 άλογα και έχω ζητήσει και να έχει και υποδοχή USB

Το αμάξι έχει έρθει αλλά δεν έχει ακόμα πινακίδες.

Όταν πήγα να δοκιμάσω το USB με ένα stick USB 4GB που έχω όταν το έβαλα πάνω στο αμάξι άναψε το λαμπάκι από το USB αλλά στην οθόνη δεν μπόρεσα να δώ τα MP3 που είχα βάλει μέσα

Μπορεί κανένας να με βοηθήσει και να μου πει πώς θα δώ το USB

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει και να το πατήσω μέσα, αλλά νομίζω ότι και πάλι πάει στον επόμενο σταθμό που έχει προεπιλεγμένο και όχι στον επόμενο στις συχνότητες...

Αλλά και πάλι ακόμα κι αv πατώντας το δεξί κουμπί κάνει scan προφανώς θα το κάνει προς μία μόνο κατεύθυνση έτσι δεν είναι;;;

Ρε παιδιά μου κάνει εντύπωση στις 300 σελίδες αυτού του Forum κανείς άλλος να μην έχει αυτό το πρόβλημα... Εσείς πώς ψάχνετε σταθμούς???

 

Οχι, κάνει scan. "Παίζει" τον επόμενο σταθμό (ανεβάζοντας τη συχνότητα) για περίπου 10'' και μετά παέι στο επόμενο κλπ. Αν σου αρέσει ο σταθμός, το ξαναπατάς μέσα και σταματάει. Αν φτάσει στο τέλος της μπάντας, αρχίζει από την αρχή.

Αν προσέξεις, όταν πατάς το κουμπί, δεν δείχνει πλέον τις μνήμες που έχεις αποθηκεύσει αλλά τον προηγούμενο και επόμενο σταθμό που έχει βρει. Αυτή η διαδικασία περιγράφεται και στο βιβλίο

Link to comment
Share on other sites

Οχι, κάνει scan. "Παίζει" τον επόμενο σταθμό (ανεβάζοντας τη συχνότητα) για περίπου 10'' και μετά παέι στο επόμενο κλπ. Αν σου αρέσει ο σταθμός, το ξαναπατάς μέσα και σταματάει. Αν φτάσει στο τέλος της μπάντας, αρχίζει από την αρχή.

Αν προσέξεις, όταν πατάς το κουμπί, δεν δείχνει πλέον τις μνήμες που έχεις αποθηκεύσει αλλά τον προηγούμενο και επόμενο σταθμό που έχει βρει. Αυτή η διαδικασία περιγράφεται και στο βιβλίο

 

Άρη, όταν αναφέρομαι σε προαποθηκευμένους σταθμούς, δεν αναφέρομαι στις 6+6 μνήμες, αλλά σε όλους τους σταθμούς που πιάνουν καλά οι οποίοι είναι όλοι προεπιλεγμένοι και τους οποίους τους αλλάζεις είτε έτσι όπως λές (τώρα μου θύμησες ακριβώς τη λειτουργία του δεξιού κομπιού...) είτε μέσω των 2 βελών (δεξιά και αριστερά), ΟΜΩΣ (ίσως μόνο στο δικό μου RCD) οι σταθμοί αυτοί δεν είναι αποθηκευμένοι με τη σειρά αλλά τυχαία...

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους κι από εμένα!

1ον: επιτέλους έβαλα το Xcarlink USB/MP3 και είναι φοβερό! Όχι όμως από το ιντερνετ αλλά από κατάστημα που βρήκα μετά από πολύ κόπο! Εισάγεται πλέον και στην Ελλάδα από μία εταιρία και μέσω αυτής στάλθηκε στο κατάστημα που μου υπέδειξε.

2ον: μετά από 10200km διαπιστώνω ότι με ψιλοκουράζει η μεγάλη διαδρομή του συμπλέκτη (σε σχέση με άλλα αυτοκίνητα) και ότι μου έφαγε μία γραμούλα λάδι αλλά δεν ανησυχώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Έχω παραγγέλλει το Touran το TSI 1.4 με τα 140 άλογα και έχω ζητήσει και να έχει και υποδοχή USB

Το αμάξι έχει έρθει αλλά δεν έχει ακόμα πινακίδες.

Όταν πήγα να δοκιμάσω το USB με ένα stick USB 4GB που έχω όταν το έβαλα πάνω στο αμάξι άναψε το λαμπάκι από το USB αλλά στην οθόνη δεν μπόρεσα να δώ τα MP3 που είχα βάλει μέσα

Μπορεί κανένας να με βοηθήσει και να μου πει πώς θα δώ το USB

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δοκίμασε να τα περάσεις στο στικ σου σε έξι φακέλους, δηλ. CD01, CD02,...,CD06. Ακριβώς όπως σου το γράφω και μέσα σε κάθε φάκελο τοποθέτησε τα τραγούδια σου. Πες μου τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Άρη, όταν αναφέρομαι σε προαποθηκευμένους σταθμούς, δεν αναφέρομαι στις 6+6 μνήμες, αλλά σε όλους τους σταθμούς που πιάνουν καλά οι οποίοι είναι όλοι προεπιλεγμένοι και τους οποίους τους αλλάζεις είτε έτσι όπως λές (τώρα μου θύμησες ακριβώς τη λειτουργία του δεξιού κομπιού...) είτε μέσω των 2 βελών (δεξιά και αριστερά), ΟΜΩΣ (ίσως μόνο στο δικό μου RCD) οι σταθμοί αυτοί δεν είναι αποθηκευμένοι με τη σειρά αλλά τυχαία...

 

Αυτό δεν το είχα προσέξει και ίσως να έχεις δίκιο. θα το ξανακοιτάξω και θα σου πω. Πάντως μου κάνει εντύπωση αυτό που λες γιατί πως μπορεί να τους έχει προ-επιλέξει. Ας πούμε ότι μέσα σε μια συγκεκριμένη περιοχή...οκ αλλά σε ένα ταξίδι? Θα πρέπει να έχει ένα δεύτερο δέκτη που να ψάχνει συνέχεια.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το είχα προσέξει και ίσως να έχεις δίκιο. θα το ξανακοιτάξω και θα σου πω. Πάντως μου κάνει εντύπωση αυτό που λες γιατί πως μπορεί να τους έχει προ-επιλέξει. Ας πούμε ότι μέσα σε μια συγκεκριμένη περιοχή...οκ αλλά σε ένα ταξίδι? Θα πρέπει να έχει ένα δεύτερο δέκτη που να ψάχνει συνέχεια.:confused:

 

Κι εγώ δεν έχω ιδέα πως δουλεύει αυτό το σύστημα ακριβώς. Πάντως στο ταξίδι έχει και την επιλογή (νομίζω όταν πατάς το κουμπί ES) που ψάχνει τους 6 δυνατότερους σταθμούς της περιοχής και τους αποθηκεύει στο FM2. Πάντως για να γυρίσω στο θέμα, δε θα μ' ένοιαζε να είναι όλοι οι σταθμοί προαποθηκευμένοι, αρκεί να είναι με τη σειρά. Δε μπορώ πάντως να πίστεψω ότι λείπει μία τόσο απλή λειτουργία όπως αυτή του scan...Μάλλον κάπου είναι κρυμμένη:ninja:

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους κι από εμένα!

1ον: επιτέλους έβαλα το Xcarlink USB/MP3 και είναι φοβερό! Όχι όμως από το ιντερνετ αλλά από κατάστημα που βρήκα μετά από πολύ κόπο! Εισάγεται πλέον και στην Ελλάδα από μία εταιρία και μέσω αυτής στάλθηκε στο κατάστημα που μου υπέδειξε.

2ον: μετά από 10200km διαπιστώνω ότι με ψιλοκουράζει η μεγάλη διαδρομή του συμπλέκτη (σε σχέση με άλλα αυτοκίνητα) και ότι μου έφαγε μία γραμούλα λάδι αλλά δεν ανησυχώ.

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ,

που ειναι το μαγαζι που πουλαει το xcarlink????

για τα λαδια μην ανυσηχεις καθολου!!!!! μια χαρα εισαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ johnjik για την απάντηση, αλλά τώρα έχω ακόμα μια ερώτηση

Δηλαδή μπορώ να δημιουργήσω μόνο 6 φακέλους στο USB stick ή μπορώ να βάλω και πάλι μέσα σε 1 φάκελο άλλους 6 φακέλους?

 

ΥΓ: Προτείνετε σε 1 κινητήρα TSI 1400 cc 140 άλογα να βάζω βενζίνη 100 η κανονική?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ johnjik για την απάντηση, αλλά τώρα έχω ακόμα μια ερώτηση

Δηλαδή μπορώ να δημιουργήσω μόνο 6 φακέλους στο USB stick ή μπορώ να βάλω και πάλι μέσα σε 1 φάκελο άλλους 6 φακέλους?

 

ΥΓ: Προτείνετε σε 1 κινητήρα TSI 1400 cc 140 άλογα να βάζω βενζίνη 100 η κανονική?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Προσωπικά βάζω κανονική, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ,

που ειναι το μαγαζι που πουλαει το xcarlink????

για τα λαδια μην ανυσηχεις καθολου!!!!! μια χαρα εισαι!!!!

 

Εγώ το έβαλα στο Βόλο γιατί στη Λάρισα δεν είχε αντιπρόσωπο. Μπες στη σελίδα http://www.directed.gr και εκεί έχει όλους τους αντιπροσώπους ανά τη Ελλάδα. Επιλέγεις αυτόν που σε βολεύει. Κάνε του ένα τηλ. όμως πρώτα γιατί μπορεί να μην το παρέλαβε από τον εισαγωγέα. Εγώ είπα στον εισαγωγέα να το στείλει αμέσως μόλις το παραλάβει και έτσι έγινε (η πρώτη παρτίδα από το εξωτερικό). Τώρα, πιστεύω, θα έχει σταλεί στους περισσότερους. Καλή εξερεύνηση! :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ johnjik για την απάντηση, αλλά τώρα έχω ακόμα μια ερώτηση

Δηλαδή μπορώ να δημιουργήσω μόνο 6 φακέλους στο USB stick ή μπορώ να βάλω και πάλι μέσα σε 1 φάκελο άλλους 6 φακέλους?

 

ΥΓ: Προτείνετε σε 1 κινητήρα TSI 1400 cc 140 άλογα να βάζω βενζίνη 100 η κανονική?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Όχι, όπως ακριβώς σου είπα. Θα διαθέσεις ένα στικ που θα έχεις κάνει 6 φακέλους με ονομασία CD01, CD02, ...., CD06. Μέσα σε κάθε φάκελο βάλε τα τραγούδια αυτούσια (βάλε λίγα στην αρχή να το δοκιμάσεις. Εμένα διαβάζει μέχρι 99 σε κάθε φάκελο). Αυτό είναι όλο. Έτσι μόνο μπορεί να τα δει το RCD. Εγώ τα είχα ονομάσει στην αρχή CD1, CD2... και διάβαζε ό,τι να 'ναι. Μετά κοίταξα το εγχειρίδιο και είδα ότι τα CD01, CD02, ...., CD06. Για κάνε το έτσι και πες μου τα νέα σου.

 

Στα πρώτα 5000km έβαζα μόνο 100άρα αλλά μετά άλλαξα ριζικά. 1/6 την 100άρα (6 φορές 95, 1 φορά την 100άρα. Δεν ξέρω κάτι, έτσι μου 'ρθε) και σε ταξίδι μόνο 100άρα. Όσο μπορούμε βέβαια να ξέρουμε ότι 100άρα είναι όντως 100άρα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο μπορούμε βέβαια να ξέρουμε ότι 100άρα είναι όντως 100άρα.

...Έεεεετσι....

 

Παιδιά όσον αφορά με το θέμα, που ρωτάω στην προηγούμενη σελίδα, του πως δηλαδή κάνει scan τους σταθμούς με τη σειρά που είναι στις συχνότητες το RCD300, έχει μήπως τελικά κανείς καμία ιδέα, γιατί το ζήτημα μου φαίνεται πολύ ενοχλητικό...

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Το αυτόματο κιβώτιο DSG στη θέση D ανεβάζει ταχύτητες στις 1500-1800 στροφές και κατεβάζει όταν πέσουν κάτω απο 1000. Νομίζεται ότι μπορεί να στρωθεί ο κινητήρας σωστά με αυτό τον τρόπο.

Εγώ νομίζω πως θα είναι καλύτερο να χρησιμοποιώ το κιβώτιο ως χειροκίνητο και να λειτουργώ τον κινητήρα στις 1500-2500 στροφές. Παρακαλώ απαντήστε όσοι έχετε εμπειρία απο DSG.

Link to comment
Share on other sites

Το αυτόματο κιβώτιο DSG στη θέση D ανεβάζει ταχύτητες στις 1500-1800 στροφές και κατεβάζει όταν πέσουν κάτω απο 1000. Νομίζεται ότι μπορεί να στρωθεί ο κινητήρας σωστά με αυτό τον τρόπο.

Εγώ νομίζω πως θα είναι καλύτερο να χρησιμοποιώ το κιβώτιο ως χειροκίνητο και να λειτουργώ τον κινητήρα στις 1500-2500 στροφές. Παρακαλώ απαντήστε όσοι έχετε εμπειρία απο DSG.

 

Αν το πατήσεις λίγο πιο δυνατά ανεβάζει περισσότερο στροφές και χαλαρώνοντας το γκάζι αμέσως ανεβάζει ταχύτητα... Οπότε μπορεί και με την επιλογή στο D να έχει αρκετή ποικιλία η λειτουργία του κινητήρα. Εγώ πάντως στο D το έστρωσα το δικό μου. Αλλά ούτως ή άλλως δεν υπήρχε και περίπτωση να κάτσω να οδηγώ με το σειριακό...δε με βολεύει καθόλου...

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μία ερώτηση που δε μπορώ να απαντήσω ψάχνοντας:

 

Έχω παραγγείλει Golf tsi 140, με DSG κιβώτιο (δεν ξέρω αν έχει σχέση) και το πιο πληρες πολυλειτουργικό τιμόνι (με χειριστίρια ακόμα και ταχυτήτων, και φυσικα trip computer PLUS).

 

Από βλακεία μου δεν έβαλα cruise control και τώρα το θέλω!

Στην παραγγελία τώρα δε μπαίνει, γιατί το αυτοκίνητο πήρε ημερομηνία παραγωγής μου λένε.

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι δε γίνεται να το βάλω μετά.. Ισχύει? Το έχει κάνει κανείς με αυτό το συνδιασμό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μία ερώτηση που δε μπορώ να απαντήσω ψάχνοντας:

 

Έχω παραγγείλει Golf tsi 140, με DSG κιβώτιο (δεν ξέρω αν έχει σχέση) και το πιο πληρες πολυλειτουργικό τιμόνι (με χειριστίρια ακόμα και ταχυτήτων, και φυσικα trip computer PLUS).

 

Από βλακεία μου δεν έβαλα cruise control και τώρα το θέλω!

Στην παραγγελία τώρα δε μπαίνει, γιατί το αυτοκίνητο πήρε ημερομηνία παραγωγής μου λένε.

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι δε γίνεται να το βάλω μετά.. Ισχύει? Το έχει κάνει κανείς με αυτό το συνδιασμό?

 

Η απάντηση σου στη σελίδα 270 καταχώρηση #5391.

Όσο για τα υπόλοιπα που ανέφερες, έχω το Touran TSi 140 με DSG κιβώτιο (σε μένα το cruise control είναι στανταρ) και πολυλειτουργικό τιμόνι με τα αυτάκια και είναι πολύ καλός συνδυασμός. Καλή επιλογή έκανες, υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά σελίδα 270 δεν υπάρχει...

Βρήκα το ποστ 5391 στη σελίδα 135 (το μισο του 270!) και απλά ο COSTAS_ αναφέρει ότι τα κατάφερε..

 

Έχει κι αυτός το φουλ πολυλειτουργικό τιμόνι? Είδα τις φωτογραφίες του αλλά δεν καταλαβαίνω..

 

(Το golf έρχεται σε 10 εβδομάδες! can't wait..)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε.Σκεφτομαι να παραγγειλω απο Καρεντα ενα γκολφ 1.4 ΤSI 140ps Gt sport.Τα εξτρα που σκεφτομαι να του βαλω ειναι το πολυλειτουργικο τιμονι,ESP,4 επιπλεον ηχεια και τεμπελη , μαζι με το μεταλλικο χρωμα ...ολα αυτα 23483 ευρω.Θα βαλω και επεκταση εγγυησης +2 χρονια με 340 ευρω αλλα αυτο 8α μου το κανει δωρο.Σκεφτεσται τι αλλο 8α μπορουσα να βαλω;Απο ραδιοcd-mp3 8α εγκαταστησουν το RCD300.Ειναι κατι που πρεπει να προσεξω;Θα το παρω σε μπλε γραφιτη.Με τι ταπετσαρια μπορω να το συνδυασω;Η υποδοχη τηλεφωνου τι σημαινει;BLUETOOTH;

 

Αν εχει κατι να μου προτεινει καποιος γενικα για την παραγγελια ευχαριστως να τον ακουσω.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μία ερώτηση που δε μπορώ να απαντήσω ψάχνοντας:

 

Έχω παραγγείλει Golf tsi 140, με DSG κιβώτιο (δεν ξέρω αν έχει σχέση) και το πιο πληρες πολυλειτουργικό τιμόνι (με χειριστίρια ακόμα και ταχυτήτων, και φυσικα trip computer PLUS).

 

Από βλακεία μου δεν έβαλα cruise control και τώρα το θέλω!

Στην παραγγελία τώρα δε μπαίνει, γιατί το αυτοκίνητο πήρε ημερομηνία παραγωγής μου λένε.

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι δε γίνεται να το βάλω μετά.. Ισχύει? Το έχει κάνει κανείς με αυτό το συνδιασμό?

 

Γίνεται να το βάλεις. Εγώ το είχα βάλει με την παραγγελία αλλά ρώτησα τον αντιπρόσωπο αν μπορούσα να το βάλω αργότερα και μου είπε "ναι αλλά θα είναι περίπου διπλάσιο το κόστος απ' ότι του εργαστασίου". Ρώτα το κι εσύ στον αντιπρόσωπό σου. Πάντως, για μένα που κάνω πολλά χιλιόμετρα σε εθνικό δίκτυο είναι ιδιαίτερα χρήσιμο και ξεκούραστο! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε.Σκεφτομαι να παραγγειλω απο Καρεντα ενα γκολφ 1.4 ΤSI 140ps Gt sport.Τα εξτρα που σκεφτομαι να του βαλω ειναι το πολυλειτουργικο τιμονι,ESP,4 επιπλεον ηχεια και τεμπελη , μαζι με το μεταλλικο χρωμα ...ολα αυτα 23483 ευρω.Θα βαλω και επεκταση εγγυησης +2 χρονια με 340 ευρω αλλα αυτο 8α μου το κανει δωρο.Σκεφτεσται τι αλλο 8α μπορουσα να βαλω;Απο ραδιοcd-mp3 8α εγκαταστησουν το RCD300.Ειναι κατι που πρεπει να προσεξω;Θα το παρω σε μπλε γραφιτη.Με τι ταπετσαρια μπορω να το συνδυασω;Η υποδοχη τηλεφωνου τι σημαινει;BLUETOOTH;

 

Αν εχει κατι να μου προτεινει καποιος γενικα για την παραγγελια ευχαριστως να τον ακουσω.Ευχαριστω!

 

Φίλε μου, γνώμη δική μου, το πολυλειτουργικό τιμόνι είναι ανώφελο εφόσον δεν έχει παραγγείλει κανείς το DSG. Το αυτοκίνητό μας έχει από τις καλύτερες εργονομίες στην κατηγορία του (αν όχι την καλύτερη) όσον αφορά τον χειρισμό των διακοπτών της κονσόλας οπότε μετά από κάποιο μικρό χρονικό διάστημα συμβίωσης με το "τουτού" σου τα κουμπάκια του τιμονιού περνάνε στο περιθώριο. Για μένα, καλύτερο θα ήταν να βάλεις (αν ακόμη προσφέρεται) το πακέτο άνεσης το πιο φθηνό (νομίζω με coming home, αισθητήρα βροχής, αντιθαμβωτικό καθρέπτη). Κάνε κι άλλα παζάρια. Ο δικός μου μου έβαλε Συναγερμό και parktronic δώρο και μείωση 400 ευρώ. Καλή σκέψη και ό,τι θες, εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να το βάλεις. Εγώ το είχα βάλει με την παραγγελία αλλά ρώτησα τον αντιπρόσωπο αν μπορούσα να το βάλω αργότερα και μου είπε "ναι αλλά θα είναι περίπου διπλάσιο το κόστος απ' ότι του εργαστασίου". Ρώτα το κι εσύ στον αντιπρόσωπό σου. Πάντως, για μένα που κάνω πολλά χιλιόμετρα σε εθνικό δίκτυο είναι ιδιαίτερα χρήσιμο και ξεκούραστο! :happy:

 

Γινεται και απο εδω.

Το ανταλλακτικο (μπρατσακι) κανει 70 ευρω και η τοποθετηση (στην AUTONET) 40 ευρω, συνολο 110 ευρω (οταν στην παραγγελια κοστιζει αν δεν κανω λαθος 185 ευρω) και φυσικα με εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...