Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μου κανει εντυπωση που μερικοι του λετε του ανθρωπου να παρει το gti μεταχειρισμενο , ενω εσεις οι ιδιοι πηρατε καινουρια τα αμαξακια σας.... :lol::lol::lol:

Προσωπικα δεν θα επαιρνα ΠΟΤΕ μεταχειρισμενο γρηγορο αυτοκινητο , οταν δε διασταυρωμενα εχει αλλαξει και προγραμμα , καταλαβαινεις οτι τα 200ατια του πευτανε λιγα του τυπου για τους ελληνικους δρομους, αραγε πως πηγαινε ?

Δαγκωτο καινουριο λοιπον η δικη μου συμβουλη , αν και ειδα οτι την αποφαση την πηρες , ελπιζω να σταθεις τυχερος και το αυτοκινητο να μην εχει φαει τα ψωμια του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ και έχω να ανακοινώσω ότι αφού το εψαξα το αυτοκίνητο πολύ καλά (service που έχει κάνει, ζημιές που ίσως είχε ή έχει καθώς και φανποπιοία), το έκλεισα σήμερα και θα το παραλάβω σε 2 ημέρες. Νομίζω ότι ίσως είναι ευκαιρία αφου είναι τόσο καλό και με πλήρη εξοπλισμό - χωρίς οροφή - και για 23,000 ευρώ.

Μόλις το παραλάβω θα γράψω και τις πρώτες μου απόψεις.

με το καλο λοιπον.

το νεο γκολφ παντως ερχεται με νεο 2λιτρο τσι μοτερ με 211 αλογα και 35 κιλα ροπη.

Link to comment
Share on other sites

με το καλο λοιπον.

το νεο γκολφ παντως ερχεται με νεο 2λιτρο τσι μοτερ με 211 αλογα και 35 κιλα ροπη.

 

Θα ερθει μετα την Ανοιξη και θα ειναι 1000+ ευρω ακριβοτερο απο το τωρινο.

Η τιμη δεν ειναι τοσο ζητημα οσο η εμφανιση που προσωπικα δεν 'λεει' GTI .

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανει εντυπωση που μερικοι του λετε του ανθρωπου να παρει το gti μεταχειρισμενο , ενω εσεις οι ιδιοι πηρατε καινουρια τα αμαξακια σας.... :lol::lol::lol:

Προσωπικα δεν θα επαιρνα ΠΟΤΕ μεταχειρισμενο γρηγορο αυτοκινητο , οταν δε διασταυρωμενα εχει αλλαξει και προγραμμα , καταλαβαινεις οτι τα 200ατια του πευτανε λιγα του τυπου για τους ελληνικους δρομους, αραγε πως πηγαινε ?

Δαγκωτο καινουριο λοιπον η δικη μου συμβουλη , αν και ειδα οτι την αποφαση την πηρες , ελπιζω να σταθεις τυχερος και το αυτοκινητο να μην εχει φαει τα ψωμια του.

 

Αν ειχα τα 10000 παραπανω που χρειαζοταν + φυσικα τα περισσοτερα εξοδα κινησης (ασφαλεια/καυσιμα/τελη κλπ) σιγουρα αυτο θα επαιρνα.

Ολοι σχεδον οι κατοχοι tsi το αγοραζουμε εν γνωση μας οτι θα εχουμε ενα 'μικρο' gti (με οτι συνεπαγεται) το οποιο κανει πολυ καλα τη δουλεια του και με το παραπανω αλλα δεν ειναι φυσικα gti γιατι δεν πληρωσαμε gti.

Τα μεταχειρισμενα ειναι δυσκολη υποθεση αλλα με σωστο ψαξιμο/ελεγχο και κυριως αν παιρνουμε απο καποιο γνωστο τα 10000 που γλυτωνεις (για το συγκεκριμενο gti) δεν ειναι καθολου αμελητεα ποσοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια φθηνους υαλοκαθαριστηρες που θα βρουμε; Απ'οτι ξερω οι bosch ειναι ΟΚ αλλα ταυτοχρονα και πανακριβοι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια φθηνους υαλοκαθαριστηρες που θα βρουμε; Απ'οτι ξερω οι bosch ειναι ΟΚ αλλα ταυτοχρονα και πανακριβοι.

 

Οι φθηνοί δεν αξίζουν τα λεφτά τους.

Link to comment
Share on other sites

Οι φθηνοί δεν αξίζουν τα λεφτά τους.

 

Δεν το εθεσα σωστα, καλους και φθηνους. Δηλαδη πχ bosch που εχω διαβασει καλα λογια, αλλα φυσικα οχι απο την αντιπροσωπεια !

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εθεσα σωστα, καλους και φθηνους. Δηλαδη πχ bosch που εχω διαβασει καλα λογια, αλλα φυσικα οχι απο την αντιπροσωπεια !

καποιος φιλος πηρε απο το πρακτικερ τους αερο με 22Ε

Link to comment
Share on other sites

EuroNCAP: Πεντάστερο και το νέο VW Golf

 

http://www.cityauto.gr/gallery.cityauto.gr?id=3277&t=0&r=1

 

Όσοι ενδιαφέρονται να αποκτήσουν το επερχόμενο τον Ιανουάριο νέο Golf από σήμερα έχουν ένα λόγο παραπάνω. Το γερμανικό μοντέλο κέρδισε την ανώτατη διάκριση των πέντε αστέρων για την προστασία των επιβατών μετά από δοκιμές πρόσκρουσης που πραγματοποίησε ο οργανισμός EuroNCAP. Εξίσου καλά τα πήγε το νέο Golf και στην προστασία για τα παιδιά αφού απέσπασε τέσσερα -στα πέντε- αστέρια.

 

Βέβαια όλα αυτά ήταν αναμενόμενα εφόσον και η προηγούμενη γενιά Golf, είχε αποσπάσει την ίδια διάκριση. Η διαφορά όμως είναι πως οι Γερμανοί ευαισθητοποιήθηκαν περισσότερο όσο αφορά την προστασία των πεζών καθώς το νέο τους μοντέλο απέσπασε τρία στα τέσσερα αστέρια. Τέλος, αξίζει να σημειωθεί πως το Golf είναι το πέμπτο μοντέλο στη σειρά που απέσπασε πεντάστερη διάκριαη μετά από τα Touareg, Tiguan, Touran και Passat, πράγμα που δείχνει πως η γερμανική εταιρεία είναι σίγουρα μια από τις κορυφαίες στον τομέα της ασφάλειας.

 

city auto

Link to comment
Share on other sites

Έχεις pm.

Το VAG-COM δεν κάνει ότι η οθόνη plus. Κάνει ότι το διαγνωστικό της αντιπροσωπείας (VAS) και έχει και κάποια επιπλέον features.

Φωτιά στο αμάξι δεν μπορείς να βάλεις, αλλά καλό είναι κάποιες εξειδικευμένες εργασίες να τις γνωρίζεις για να τις κάνεις.

 

Καλησπερα μπορει αν ξερει να μου στείλει καποιος πληροφοριες σχετικα με το vag com και απο που μπορω να βρω καλωδιο? Έχω το golf tsi 122

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορει αν ξερει να μου στείλει καποιος πληροφοριες σχετικα με το vag com και απο που μπορω να βρω καλωδιο? Έχω το golf tsi 122

 

 

Πληροφορίες : http://www.dts-kastaniotis.gr/vag_gr.php

 

Για αγορά, μπορείς να βάλεις το όνομά σου σε αυτή τη λίστα.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=23855&hl=

 

Κώστας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορει αν ξερει να μου στείλει καποιος πληροφοριες σχετικα με το vag com και απο που μπορω να βρω καλωδιο? Έχω το golf tsi 122

 

Πληροφορίες : http://www.dts-kastaniotis.gr/vag_gr.php

 

Για αγορά, μπορείς να βάλεις το όνομά σου σε αυτή τη λίστα.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=23855&hl=

 

Κώστας

 

http://www.ross-tech.com/vag-com/index.html

 

http://en.wikipedia.org/wiki/VAG-COM

 

 

Αν δεν μπορείς να περιμένεις να ολοκληρωθεί το group buy, ζήτησέ μου τα στοιχεία του πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με τον αναπτηρα. Επειδη δεν καπνιζω, και ουτε καπνιζει κανεις στο αυτοκινητο δεν τον εχω χρησιμοποιησει ποτε. Ειπα σημερα να παιξω λιγο :p και διαπιστωσα οτι για να ζεσταθει θελει να τον κρατας πατημενο μεσα. Στο manual λεει καθαρα οτι το πατας και οταν ειναι ετοιμος πεταγεται - οπως συμβαινει και στα υπολοιπα αυτοκινητα που εχω δει. Υπαρχει θεμα, ή ετσι λειτουργει, ασχετα τι λεει το manual;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με τον αναπτηρα. Επειδη δεν καπνιζω, και ουτε καπνιζει κανεις στο αυτοκινητο δεν τον εχω χρησιμοποιησει ποτε. Ειπα σημερα να παιξω λιγο :p και διαπιστωσα οτι για να ζεσταθει θελει να τον κρατας πατημενο μεσα. Στο manual λεει καθαρα οτι το πατας και οταν ειναι ετοιμος πεταγεται - οπως συμβαινει και στα υπολοιπα αυτοκινητα που εχω δει. Υπαρχει θεμα, ή ετσι λειτουργει, ασχετα τι λεει το manual;

 

Ετσι ήταν και ο δικός μου. Με ένα σπύρτο ή ένα μη μεταλικό σουβλί, θα κλήσεις λίγο τα λαμάκια που βρίσκονται μέσα στην οπή και θα είναι ΟΚ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ήταν και ο δικός μου. Με ένα σπύρτο ή ένα μη μεταλικό σουβλί, θα κλήσεις λίγο τα λαμάκια που βρίσκονται μέσα στην οπή και θα είναι ΟΚ.

 

Όχι μεταλλικό. Μπορεί να βραχυκυκλώσει και...τσάφφφφ...Καλύτερα ούτε και με σπίρτο. Μπορεί να σπάσει. Πλαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μετά από προσεκτικό διάβασμα και των 539 σελίδων αυτού του thread έχω κατ'αρχήν μια απορία :!: Τελικά είμαι η μοναδική γυναίκα εδώ μέσα ?

 

Τέλος πάντων δε ξέρω αν είμαι αλλά σίγουρα θα χρειαστώ τη γνώμη του ανδρικού πλυθησμού. Σε δύο εβδομάδες παραλαμβάνω το καινούργιο μου golfaki 1.4 TSI 122 PS GT SPORT. Όπως καταλαβαίνετε είμαι ενθουσιασμένη !!!

Όμως τις τελευταίες μέρες κάποιοι ''φίλοι'' μου έχουν αρχίσει να κάνουν κάποια σχόλια του τύπου ότι βιάστηκα γιατί σε λίγο βγαίνει το καινούργιο και αυτοί δε θ'αγοράζαν με τίποτα κάτι που ουσιαστικά αποσύρεται. Ότι το turbo γενικά έχει παράξενη συμπεριφορά και εύκολα μπορεί να σου ξεφύγει και να καρφωθεί σε κανένα δέντρο. Ότι δεν είναι αυτό αμάξι για γυναίκες γιατί αυτές δεν ξέρουν να τα οδηγούν. Επίσης άκουσα και αρκετά αρνητικά σχόλια για το χρώμα που διάλεξα (λευκό). Τι να πω ?

Συνεχίζω να το θέλω το αμάξι αλλά και όλα αυτά τα σχόλια έχουν αρχίσει και με προβληματίζουν λιγάκι.

Οποιαδήποτε γνώμη σας είναι ευπρόσδεκτη.

Συγνώμη αν σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μετά από προσεκτικό διάβασμα και των 539 σελίδων αυτού του thread έχω κατ'αρχήν μια απορία :!: Τελικά είμαι η μοναδική γυναίκα εδώ μέσα ?

 

Τέλος πάντων δε ξέρω αν είμαι αλλά σίγουρα θα χρειαστώ τη γνώμη του ανδρικού πλυθησμού. Σε δύο εβδομάδες παραλαμβάνω το καινούργιο μου golfaki 1.4 TSI 122 PS GT SPORT. Όπως καταλαβαίνετε είμαι ενθουσιασμένη !!!

Όμως τις τελευταίες μέρες κάποιοι ''φίλοι'' μου έχουν αρχίσει να κάνουν κάποια σχόλια του τύπου ότι βιάστηκα γιατί σε λίγο βγαίνει το καινούργιο και αυτοί δε θ'αγοράζαν με τίποτα κάτι που ουσιαστικά αποσύρεται. Ότι το turbo γενικά έχει παράξενη συμπεριφορά και εύκολα μπορεί να σου ξεφύγει και να καρφωθεί σε κανένα δέντρο. Ότι δεν είναι αυτό αμάξι για γυναίκες γιατί αυτές δεν ξέρουν να τα οδηγούν. Επίσης άκουσα και αρκετά αρνητικά σχόλια για το χρώμα που διάλεξα (λευκό). Τι να πω ?

Συνεχίζω να το θέλω το αμάξι αλλά και όλα αυτά τα σχόλια έχουν αρχίσει και με προβληματίζουν λιγάκι.

Οποιαδήποτε γνώμη σας είναι ευπρόσδεκτη.

Συγνώμη αν σας κούρασα.

 

 

 

Μην ακούς.... τίποτα σε ζηλεύουν. :shock::shock:

 

Καλώς όρισες στην παρέα και καλοτάξιδο.

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στο φόρουμ. :)

 

Το άσπρο χρωματάκι είναι σουπερ. Δένει άψογα με την μάυρη μάσκα. Είναι κουκλί το αμαξάκι.

 

Άντε, καλορίζικο. Καλοταξίδευτο.

 

Περιμένουμε φωτο. :)

 

ΥΓ. Αλήθεια διάβασες 539 σελίδες; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούς.... τίποτα σε ζηλεύουν. :shock::shock:

 

Καλώς όρισες στην παρέα και καλοτάξιδο.

 

 

 

.

 

Ευχαριστώ πολύ Νίκο. Είμαστε και γείτονες ! ! !

 

Καλωσόρισες στο φόρουμ. :)

 

Το άσπρο χρωματάκι είναι σουπερ. Δένει άψογα με την μάυρη μάσκα. Είναι κουκλί το αμαξάκι.

 

Άντε, καλορίζικο. Καλοταξίδευτο.

 

Περιμένουμε φωτο. :)

 

ΥΓ. Αλήθεια διάβασες 539 σελίδες; :lol:

 

Ναι φίλε μου. Διάβασα 539 σελίδες :) Καθώς η απόκτηση ενός golf ήταν τ'όνειρο μου από μικρή, μόλις βρήκα αυτό το thread ενθουσιάστηκα. Έχω τραβήξει κάτι ξενύχτια μπροστά στην οθόνη . . .

Σ' ευχαριστώ για τις ευχές.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει, οταν το παρεις παντους μια βολτα να δουν τι εστι τουρμπο :lol:

 

Θα ακους κατι, ΑΑΑΑΑΑΑΑ, ΟΟΟΟΟΟΟ, :p

 

http://img169.imageshack.us/img169/4175/boostftwuh5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει, οταν το παρεις παντους μια βολτα να δουν τι εστι τουρμπο :lol:

 

Θα ακους κατι, ΑΑΑΑΑΑΑΑ, ΟΟΟΟΟΟΟ, :p

 

Ναι, ναι. Αυτό μ' αρέσει πολύ σαν ιδέα :lol:

Link to comment
Share on other sites

οτι βγαινει καινουριο βγαινει οποτε το περνεις τωρα μονο αμα εχει καλη τιμη αλλιως γιατι να το παρεις τωρα και σε σε λιγο καιρο να κυκλοφορει το καινουριο και εσυ να εχεις το παλιο !!

 

 

κακα τα ψεματα ετσι ειναι

 

 

χωρις να ξερω ποτε θα βγει το καινουριο αλλα αμα ειναι να βγει μεσα στο επομενο 6μηνο εγω θα περήμενα

 

 

εγω παντα προσωπικη γνωμη

 

 

 

 

ολα τα αλλα ειναι τρίχες που σου ειπαν

Link to comment
Share on other sites

οτι βγαινει καινουριο βγαινει οποτε το περνεις τωρα μονο αμα εχει καλη τιμη αλλιως γιατι να το παρεις τωρα και σε σε λιγο καιρο να κυκλοφορει το καινουριο και εσυ να εχεις το παλιο !!

 

 

κακα τα ψεματα ετσι ειναι

 

 

χωρις να ξερω ποτε θα βγει το καινουριο αλλα αμα ειναι να βγει μεσα στο επομενο 6μηνο εγω θα περήμενα

 

 

εγω παντα προσωπικη γνωμη

 

 

 

 

 

ολα τα αλλα ειναι τρίχες που σου ειπαν

 

Φίλε μου η αλήθεια είναι ότι ήδη περίμενα ένα χρόνο αφού από πέρυσι έλεγα να αλλάξω αμάξι αλλά λόγω οικονομικών δεν μπορούσα. Τώρα όσον αφορά το καινούργιο απ' ότι μου είπαν στον Παζαρόπουλο, τα πρώτα αναμένονται Ελλάδα κατά Ιούνιο 2009. Δε ξέρω αλλά από φωτογραφίες του καινούργιου που έχω δεί στο Internet και σε περιοδικά αυτοκινήτου δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα κιόλας.

Το δικό μου :love: με έξτρα υποβραχιόνιο, παράταση εγγύησης, φόρους κ.λ.π. τιμάται στα 21.600 και δώρο το δερμάτινο σαλόνι και τον συναγερμό.

Ο μόνος λόγος που προβληματίστηκα με την έκδοση V σε σχέση με τη καινούργια είναι η αξία μεταπώλησης.

Πάντως σ'ευχαριστώ για τη γνώμη σου την οποία φυσικά και σέβομαι.

Link to comment
Share on other sites

Τον Δεκέμβρη λένε οτι θα σκάσει μύτη το καινούριο στην ελληνική αγορά.

 

Φαντάζομαι έβαλες και μεταλλικό χρώμα αλλά και ESP. Δεν στα χρέωσαν αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Τον Δεκέμβρη λένε οτι θα σκάσει μύτη το καινούριο στην ελληνική αγορά.

 

Φαντάζομαι έβαλες και μεταλλικό χρώμα αλλά και ESP. Δεν στα χρέωσαν αυτά;

 

Όπως σας είπα το αμάξι θα είναι λευκό, οπότε δεν είναι μεταλλικό το χρώμα, άρα μηδέν χρέωση. Όσον αφορά το ESP δυστυχώς δεν έβαλα γιατί θα έπρεπε να περιμένω τουλάχιστον μέχρι τέλος Νοέμβρη και ήδη το αμάξι σε δύο εβδομάδες που θα το πάρω συμπληρώνει ένα μήνα από την παραγγελία του.

Λέτε χωρίς το ESP εκείνο που μου είπε ο ''φίλος'' για το δέντρο να αρχίσω τελικά να το φοβάμαι ? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...