Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τπτ.ολα ίδια.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το περίμενα ;) Έτσι κάνει η Xiaomi και μετά το αλλάζει με την αναβάθμιση ( ονομασία) του MIUI ... συνεπώς με το καλό όταν πάρουμε το 12.5 οι σημαντικές αλλαγές τόσο εμφανισιακά όσο και εσωτερικά με λιγότερη ραμ κ.α.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καμμιά καλή εφαρμογή sms που να υποστηρίζει 160 χαρακτήρες; Στο άλλο κινητό είχα το chomp sms αλλά ενώ ήταν μια χαρά, σε αυτό που το έβαλα δεν έρχονται τα μνμ.

 

Εγώ έχω κατεβάσει το textra. Θεωρώ ότι είναι από τα κορυφαία και έχει και τη ρύθμιση για τους 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω την κατεβασα και την περασα χερατη. Ολα καλα.

 

https://adimorahblog.com/miui-12-based-android-11-update-for-the-mi-10t-pro/

 

Πως την πέρασες;

Link to comment
Share on other sites

Πως την πέρασες;

 

Διαλεξε οποια μεθοδο θελεις.

 

Local Update method:

Transfer the download .zip file to your phone, and ensure you place the file in the “downloaded_rom” folder in the internal storage of your device. If no such folder exists, create one in your internal storage base directory.

Within your phone, navigate to Settings > About Phone > System Update, and then press the three-dot icon in the top-right corner, and select “Choose Update Package”.

If the “Choose Update Package” option is missing, tap on the MIUI logo 10 times to activate the option.

Choose the downloaded .zip file.

Wait for the update to install.

 

Recovery method:

Rename the downloaded .zip file to update.zip and transfer it to the base directory of your phone’s internal storage.

Reboot your phone into recovery mode by powering it off and then pressing both the Power and the Volume Up buttons together.

Scroll to the “Install update.zip” option using the volume keys, and select the option using the power button.

Wait for the update to install.

Choose the “Reboot” option if your phone does not reboot by itself after installation is completed.

Link to comment
Share on other sites

Διαλεξε οποια μεθοδο θελεις.

 

Local Update method:

Transfer the download .zip file to your phone, and ensure you place the file in the “downloaded_rom” folder in the internal storage of your device. If no such folder exists, create one in your internal storage base directory.

Within your phone, navigate to Settings > About Phone > System Update, and then press the three-dot icon in the top-right corner, and select “Choose Update Package”.

If the “Choose Update Package” option is missing, tap on the MIUI logo 10 times to activate the option.

Choose the downloaded .zip file.

Wait for the update to install.

 

Recovery method:

Rename the downloaded .zip file to update.zip and transfer it to the base directory of your phone’s internal storage.

Reboot your phone into recovery mode by powering it off and then pressing both the Power and the Volume Up buttons together.

Scroll to the “Install update.zip” option using the volume keys, and select the option using the power button.

Wait for the update to install.

Choose the “Reboot” option if your phone does not reboot by itself after installation is completed.

Ωραίος, ευχαριστώ!

Πρώτη εντύπωση... Βελτίωση στην μπαταρία

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Πόσο καλύτερη δηλαδή μπορεί να γίνει η μπαταρία;;)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το update και μέχρι τώρα μ φαίνεται πολύ πιο γρήγορο το κινητό. Μάλλον πρέπει να έκοψαν ή να έκαναν πιο γρήγορα κάποια εφέ. Για την μπαταρία θα σας πω από αύριο.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το update και μέχρι τώρα μ φαίνεται πολύ πιο γρήγορο το κινητό. Μάλλον πρέπει να έκοψαν ή να έκαναν πιο γρήγορα κάποια εφέ. Για την μπαταρία θα σας πω από αύριο.
Με το καλό. Πάντως σε εμένα δεν ήρθε τίποτα. Το M10T έχεις ελληνική αντιπροσωπεία;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό. Πάντως σε εμένα δεν ήρθε τίποτα. Το M10T έχεις ελληνική αντιπροσωπεία;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η συσκευή είναι αγορασμένη από το banggood και πέρασα μόνος μου την ΕΕΑ. Το update δεν μου το έβγαλε αλλα το πέρασα και αυτό μόνος μου. Για την ώρα όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά την πέρασα κ εγώ χειροκίνητα... πρώτη εντύπωση ναι το κινητό είναι πιο γρήγορο ένα κλικ λογικά μειώθηκε ο χρόνος εναλλαγής παραθύρων και το κινητό πετάει ακόμα περισσότερο..αλλαξαν και λίγο ο τρόπος των ειδοποιήσεων τουλάχιστον όσο αφορά τ viber πιο παιχνιδιαρικες..

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

GizChina Greece: Xiaomi Mi 10T/Pro: διαθέσιμη η αναβάθμιση σε Android 11!.

https://gr.gizchina.com/2021/02/08/xiaomi-mi-10t-pro-diathesimi-i-anavathmisi-se-android-11/

MI 10T / EU 13.0,9

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από Πλαίσιο, ακόμη όχι! Δεν με απασχολεί και ιδιαίτερα αφού το εργαλείο φυσάει σε όλα του! Υπομονή μερικές ημέρες λογικά ίσως και λιγότερο ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέω και εγώ. Αναμονή..

 

δεν εχει ερθει ακομα, υπομονη. οποιος βιαζεται μπορει χειροκινητα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που παρατήρησα τώρα λόγω άδειας που δε φορτιζω το κινητό κάθε βράδυ, είναι πως μετά το πρώτο 24ωρο χρήσης δε μετράει σωστά τα στατιστικά της μπαταρίας..

 

Sot έχω σίγουρα πάνω από 8 ώρες και το κινητό είναι ανοικτό συνεχόμενα εκτός πρίζας εδώ και 32 ώρες περίπου.

 

Τι καταπληκτική μπαταρία..

 

Θα το αφήσω λίγο ακόμα και μετά θα το βάλω να πιει λίγο.

Νομίζω πως θα φτάσει τις 10 ώρες Sot άνετα.

Με δεδομένα Bluetooth wifi εφαρμογές παιχνίδια email κλήσεις 144hz..

Μοναδικό.

 

deaad9bf5bc3ea1666fe1a7624b272c6.jpge1767475ecf15c5c41d7d62acd70224f.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by YpNoS
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κανένα η ενημέρωση που να έχει αγοράσει την συσκευή από Ελλάδα;
Σε εμένα...!

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι φοβερό κινητό είπαμε μόνο όσοι το έχουν δουλέψει καθημερινά το γνωρίζουν. Είχα το s 20 plus πριν αυτό .... για γέλια και για κλάματα η κατάσταση άσε που κοστολογούν στον Θεό πια εκεί στην Samsung.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που παρατήρησα τώρα λόγω άδειας που δε φορτιζω το κινητό κάθε βράδυ, είναι πως μετά το πρώτο 24ωρο χρήσης δε μετράει σωστά τα στατιστικά της μπαταρίας..

 

Sot έχω σίγουρα πάνω από 8 ώρες και το κινητό είναι ανοικτό συνεχόμενα εκτός πρίζας εδώ και 32 ώρες περίπου.

 

Τι καταπληκτική μπαταρία..

 

Θα το αφήσω λίγο ακόμα και μετά θα το βάλω να πιει λίγο.

Νομίζω πως θα φτάσει τις 10 ώρες Sot άνετα.

Με δεδομένα Bluetooth wifi εφαρμογές παιχνίδια email κλήσεις 144hz..

Μοναδικό.

 

 

 

 

deaad9bf5bc3ea1666fe1a7624b272c6.jpge1767475ecf15c5c41d7d62acd70224f.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

Πλεον η ενσωματωμενη εφαρμογή μετρησης μπαταριας μετραει κανονικά απο την τελευταια φόρτιση?ηή ανα 24ωρο που ηταν πριν?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ανά 24ωρο σε μένα όπως αναφέρω παραπάνω. Δεν κρατεί το συνολικό Sot.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας δουλεύουν οι χειρονομίες πλοήγησης με nova launcher μετά το τελευταίο update?

Εμένα όχι, πριν λίγο την πέρασα χειροκίνητα. Δεν έκανα φυσικά επαναφορά κτλ..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας δουλεύουν οι χειρονομίες πλοήγησης με nova launcher μετά το τελευταίο update?

 

Εμένα όχι, πριν λίγο την πέρασα χειροκίνητα. Δεν έκανα φυσικά επαναφορά κτλ..

Όχι και ούτε θα δουλέψει. Περιορισμός στο android 11. Αν το ψάξεις και τα pixel έχουν τα ίδια θέματα

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...