Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δοκίμασε και το BatteryBot την έχω χρόνια ελαφρυα εφαρμογή ποτέ δεν μου δημιούργησε το παραμικρό πρόβλημα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε και το BatteryBot την έχω χρόνια ελαφρυα εφαρμογή ποτέ δεν μου δημιούργησε το παραμικρό πρόβλημα.

 

Οκ ευχαριστω.Μόλις το εγκατέστησα και βλεπουμε.Και εγω έχω το gσam σε διαφορα τηλεφωνα περίπου 3 χρόνια.Μονο σε αυτο το τηλεφωνο δέιχνει οτι να ναι

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ξερετε κάποια εφαρμογή που να μετράει σωστα την μπαταρία και το screen on time?Εκτος απο gsam,το οποιο εχω δοκιμασει 2 φορες να μετρήσω και μου βγαζει οτι να ναι.Λεει πριν κοιμηθω 2,5 ωρες οθόνη,και οταν ξυπνησω λέει 13 ώρες,με το κινητο σε πτήση .Με του κινητου η μετρηση ειναι αθλια,μετραει τις τελευταιες 20 ωρες η 21.το χω 3ις εβδομάδες το κινητο και πόσο screen on εχω, δεν εχω ιδέα.Με το μάτι το υπολογίζω

 

Η αλήθεια ειναι οτι και εγω εχω παρατηρήσει τουλάχιστον με αυτο το κινητο οτι εφαρμογες βγαζουν προβλήματα που δεν φαίνονται γιατι εχει χιλιες παραμέτρους η καθε μια στις ρυθμίσεις με το προηγούμενο μαχ3 δεν ειχα παρατηρήσει κατι εδω εχω βρει διάφορα θέματα δεν ξερω αν φταίει το λογιμισμικο η το κινητο θα δειξει ισως πρεπει να κανουμε μια στικη λιστα με το εχει εμφανίσει με τη διορθώθηκε και τι οχι με μαμα εφαρμογές και με στορε εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Σας Ευχαριστώ ολους, το βρηκα! Ευτυχώς δεν ειχα πεταξει τπτ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανα καλο τζαμακι που να μην επιρρεαζει το touch? Καποιο μονο του κ καποιο σετακι κ για την καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα όταν σε καλούνε να φαίνεται σε όλο το κινητο η εικόνα της επαφής?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την δονηση την καταλαβαινετε οτι ειναι στην τσεπη του παντελονιού? Εμενα μου φαινεται σχετικα αδυναμη...

 

Εχω το Μi 10 αλλα φανταζομαι παρόμοιο μοτερακι εχουν

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα όταν σε καλούνε να φαίνεται σε όλο το κινητο η εικόνα της επαφής?

Να κατεβάσεις το true phone dialer. Μακράν ο καλύτερος dialer θα βρεις εκεί τα πάντα στις ρυθμίσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετη χρηση της συσκευης εχω καταληξει στα 90hz να εχω την οθονη, στα 144 οταν βλεπω κατι πχ facebook , instagram δεν με βολευε το 144 δεν μου καθεται καλα στο ματι στο scrolling το εβαλα στα 90 και ειναι μια χαρα , εχει ακομα καλυτερη αποδοση και η μπαταρια η οποια μπαταρια εχω αλλαξει τοσες συσκευες .. αυτο το πραγμα δεν το εχω ξαναδει πραγματικα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Απίθανο λέμε. Όσον αφορά το insta στην αρχή μου το εμφάνισε όταν το πρωτοπήρα τον Νοέμβριο. Τώρα δεν μου κάνει σπασίματα σε αντίθεση με το 1+ που μου κάνει μερικές φορές έντονα θα έλεγα το οποίο δουλεύω στα 90hz( δεν υποστηρίζει παραπάνω).

Εγώ μόνιμα 144hz την έχω την οθόνη και είναι απόλαυση! Μάλιστα προχθές ήρθε το φιλαράκι μου που του είχα δώσει το s20 plus μου, να με βοηθήσει μπας και βγάλω άκρη με το volte στο 1+ 7 Pro μου και όταν του έδειξα το Mi 10 T όπως το έχω στημένο και με kiwi browser 6,7 σελίδες ανοιχτές δίχως διαφημίσεις κλπ όταν είδε τί γίνεται στο scroll έμεινε άφωνος. Όταν σκεφτώ να το δώσω μου είπε να τον ενημερώσω.

Να το δώσω τρία τριάμισι κατοστάρικα και τί να πάρω?? Με τις τιμές εκεί που τις έχουν φτάσει οι καραγκιόζηδες...στα 1000ευρα +++

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Απίθανο λέμε. Όσον αφορά το insta στην αρχή μου το εμφάνισε όταν το πρωτοπήρα τον Νοέμβριο. Τώρα δεν μου κάνει σπασίματα σε αντίθεση με το 1+ που μου κάνει μερικές φορές έντονα θα έλεγα το οποίο δουλεύω στα 90hz( δεν υποστηρίζει παραπάνω).

Εγώ μόνιμα 144hz την έχω την οθόνη και είναι απόλαυση! Μάλιστα προχθές ήρθε το φιλαράκι μου που του είχα δώσει το s20 plus μου, να με βοηθήσει μπας και βγάλω άκρη με το volte στο 1+ 7 Pro μου και όταν του έδειξα το Mi 10 T όπως το έχω στημένο και με kiwi browser 6,7 σελίδες ανοιχτές δίχως διαφημίσεις κλπ όταν είδε τί γίνεται στο scroll έμεινε άφωνος. Όταν σκεφτώ να το δώσω μου είπε να τον ενημερώσω.

Να το δώσω τρία τριάμισι κατοστάρικα και τί να πάρω?? Με τις τιμές εκεί που τις έχουν φτάσει οι καραγκιόζηδες...στα 1000ευρα +++

 

Δεν αξίζει να το δώσεις, σε αυτά τα λεφτα δεν θα βρεις κατι καλυτερο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται για κουβέντα το ανέφερα... ούτε για το s20 Fe 5g δεν αξίζει πρέπει να βάλω άλλα διακόσια ευρώ για να πάρω την amoled και σε μικρότερη 6.5'' ( δεν καίγομαι καθόλου ούτε την AOD χρησιμοποιούσα στα s8+ s9+ note 8 & s20 plus).

Μόνο η ασύρματη φόρτιση μου λείπει απ'τα σαμμυ και η λειτουργία πλήρης οθόνη του Samsung browser την οποία έχει αντικαταστήσει επάξια ο υπέροχος Via browser. Άσε που θέλει και ειδικά ανταπτοράκια για να συνδέσεις τα παλιότερα δικά τους ενσύρματα ακουστικά AKG- Samsung. Τα @κατωσανε για να πληρώνουμε έξτρα διάφορα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια σημαντική υποσημείωση...

Το κινητό το δουλεύω full gestures στα 144 και πραγματικά δεν μου εμφανίζει πουθενά το παραμικρό σκάλωμα. Σε αντίθεση με τα απλά redmi note 9 Pro (6/64) & 9s τα οποία επίσης υπάρχουν στο σπίτι όπου η εμπειρία χρήσης πέφτει κατακόρυφα κάτι που διορθώνεται σε μεγάλο βαθμό χρησιμοποιώντας πλήκτρα βάσης. Πολύ καλή δουλειά η Xiaomi στο 10Τ ας ελπίσουμε να μην μας τα @κατωσει με κάνα update

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

σε κατάσταση εξοικονόμησης μπαταρίας στα ποσά hz δουλευει η οθονη?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

σε κατάσταση εξοικονόμησης μπαταρίας στα ποσά hz δουλευει η οθονη?
Αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχω 18% μπαταρία και έχω βάλει εξοικονόμηση μπαταρίας και βάζω ότι hz θέλω δεν έχει περιορισμό.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, ενώ με wind είχα volte και εμφανιζόταν πάνω αριστερά από το σήμα με cosmote δεν έχω (ενώ έχω ενεργοποίηση και το volte και το WiFi calling στο μενού ) ξέρει κανείς γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα στην αρχη της ενεργοποιήσεις το εμφάνιζε........ τωρα οχι σε βοδιαφον αν μπεις στις ρυθμίσεις ειναι ανοιχτο μια φορα που το πέτυχα ισως επειδή χρειαστήκε το ανοιξε απλα δεν το εμφανίζει...........τι να πεις μηχανήματα του διαβολου.........
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, ενώ με wind είχα volte και εμφανιζόταν πάνω αριστερά από το σήμα με cosmote δεν έχω (ενώ έχω ενεργοποίηση και το volte και το WiFi calling στο μενού ) ξέρει κανείς γιατί;
Πάρε την εξυπηρέτηση πελατών να στο ενεργοποιήσουν.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Πάρε την εξυπηρέτηση πελατών να στο ενεργοποιήσουν.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έστειλα μήνυμα τελικά στο 1333 και ενεργοποίησε και WiFi call και volte

Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε μου πως βγάζουμε τις διαφημίσεις από εφαρμογες

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην εβδομάδα πάμε για Android 11.

Εδώ και 2 ημέρες είναι έτοιμες οι εκδόσεις και γίνονται δοκιμές.

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην εβδομάδα πάμε για Android 11.

Εδώ και 2 ημέρες είναι έτοιμες οι εκδόσεις και γίνονται δοκιμές.

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Θα το στήσετε από την αρχή ή θα την φορέσετε από πάνω κατευθείαν;

 

Το σωστό είναι να το κάνουμε με φουλ ρησετ λόγω major update αλλά το διαβολάκι μέσα μου βαριέται...

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Θα το στήσετε από την αρχή ή θα την φορέσετε από πάνω κατευθείαν;

 

Το σωστό είναι να το κάνουμε με φουλ ρησετ λόγω major update αλλά το διαβολάκι μέσα μου βαριέται...

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα δούμε.... αναλόγως αν προκύψουν θέματα και τι...

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ , βλέποντας και κάνοντας... ευχαριστούμε για την ενημέρωση,εν αναμονή λοιπόν του android 11. Να υποθέσω ότι φέρνει μαζί και το MIUI 12.5 έτσι?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...