Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να μην φαίνεται η γραμμή κατάστασης κατά το scrollarισμα πχ στον chrome??

 

Δηλαδή να είναι εντελώς full screen...

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κατεβασα απο το λινκ που εδωσε ενα παλικαρι εδω μεσα την12,18,0 στο τηλεφωνο 2,8 giga που την περναω για να την κανω εγκατασταση
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην φαίνεται η γραμμή κατάστασης κατά το scrollarισμα πχ στον chrome??

 

Δηλαδή να είναι εντελώς full screen...

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο σε ορισμένους browsers που υποστηρίζουν την συγκεκριμένη δυνατότητα για παράδειγμα Via browser. Στον chrome & Samsung (πλην συσκευών Samsung απ'όπου λογικά έρχεσαι) δεν γίνεται.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε ορισμένους browsers που υποστηρίζουν την συγκεκριμένη δυνατότητα για παράδειγμα Via browser. Στον chrome & Samsung (πλην συσκευών Samsung απ'όπου λογικά έρχεσαι) δεν γίνεται.
Σε ευχαριστώ! Ναι από S9+ ήρθα σε Mi 10 8/128 προχθές.

Φοβόμουν για burn in αλλά τελικά είδα ότι τα εικονίδια μετακινούνται ανά ένα λεπτό μερικά pixels για τον λόγο αυτό.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα

Μιας και αγόρασα εδώ και μια βδομάδα το Mi 10T να πω την εμπειρία μου.

Προέρχομαι από Redmi Note 7 και οι διαφορές είναι μεγάλες.

Πρώτον στο κομμάτι της οθόνης που με ενδιέφερε πολύ μιας και ασχολούμαι με φωτογραφία έχω να πω ότι η εικόνα πολύ "καθαρή" με ωραία ρεαλιστικά χρώματα. Όσον αφορά τα Hz δεν μπόρεσα να καταλάβω διάφορα άλλα όταν θα παίξω κάποιο παιχνίδι θα το βάλω στα 90Hz.

Μπαταρία:Πολύ ευχαριστημένος. Από τις 10 το πρωί μέχρις τις 15:00 της επόμενης μέρας ήταν στο 25%.

Με ανοιχτά δεδομένα, Wifi και Call of duty, browsing, Instagram κτλ...

Επεξεργαστής: Δεν έχω καταλάβει να έχει κολλήσει πουθενά.

Κάμερα:Εδώ να πω την αλήθεια αυτό το κομμάτι μου ειναι ψιλοαδιαφορο, μιας και έχω DSLR. Αλλά το σύγκρινα με ενός φίλου που έχει το S10 και ζοριστηκε λίγο που έδωσε ένα χιλιάρικο για το ίδιο αποτέλεσμα.

Επομένως εμένα το θέμα κάμερας με υπερκαλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κατεβασα απο το λινκ που εδωσε ενα παλικαρι εδω μεσα την12,18,0 στο τηλεφωνο 2,8 giga που την περναω για να την κανω εγκατασταση

 

οπως βλεπω το λινκ που σου εστειλε,δεν ειναι η 12,0,18.Η 12,0,18 για το Mi10t και προ ειναι εδώ https://news.xiaomi-miui.gr/miui-11-and-12-eea-latest-stable-roms/ αυτη που γράφει apollo 12/01/21. Eγώ αυτη εχω,ειναι η επίσημη που μου ρθε απο το Update.

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα

Μιας και αγόρασα εδώ και μια βδομάδα το Mi 10T να πω την εμπειρία μου.

Προέρχομαι από Redmi Note 7 και οι διαφορές είναι μεγάλες.

Πρώτον στο κομμάτι της οθόνης που με ενδιέφερε πολύ μιας και ασχολούμαι με φωτογραφία έχω να πω ότι η εικόνα πολύ "καθαρή" με ωραία ρεαλιστικά χρώματα. Όσον αφορά τα Hz δεν μπόρεσα να καταλάβω διάφορα άλλα όταν θα παίξω κάποιο παιχνίδι θα το βάλω στα 90Hz.

Μπαταρία:Πολύ ευχαριστημένος. Από τις 10 το πρωί μέχρις τις 15:00 της επόμενης μέρας ήταν στο 25%.

Με ανοιχτά δεδομένα, Wifi και Call of duty, browsing, Instagram κτλ...

Επεξεργαστής: Δεν έχω καταλάβει να έχει κολλήσει πουθενά.

Κάμερα:Εδώ να πω την αλήθεια αυτό το κομμάτι μου ειναι ψιλοαδιαφορο, μιας και έχω DSLR. Αλλά το σύγκρινα με ενός φίλου που έχει το S10 και ζοριστηκε λίγο που έδωσε ένα χιλιάρικο για το ίδιο αποτέλεσμα.

Επομένως εμένα το θέμα κάμερας με υπερκαλύπτει.

 

Μια χαρά κινητάρα είναι, απόλαυσε το. Και στο Pro mode τα πάει περίφημα εφόσον έχεις DSLR , φέρνεις την εικόνα στα μέτρα σου με τα δικά σου settings.

Βάλτο 144hz για μερικές μέρες συνεχόμενα, μόλις γυρίσεις στα 60 θα το καταλάβεις αμέσως!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ερώτηση, αξίζει στα 495 το pro στο πλαίσιο η να περιμένω το 11 που βγαίνει σε λιγες μέρες?

 

Φίλε μου καλημέρα. Σε αυτά ακριβώς τα χρήματα το πήρα και εγώ πριν ακριβώς δύο μήνες από προσφορά στην black friday. Σε αυτά τα χρήματα το κινητό αξίζει 100% σε παραπάνω όχι. Εγώ έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα στα πάντα εκτός από την always on display που δεν έχει φυσικά το κινητό μας. Μόνο αυτό μου έχει λείψει το οποίο το είχα επί δεκαετία. Ότι άλλο θέλεις ρώτησέ με.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κινητάρα είναι, απόλαυσε το. Και στο Pro mode τα πάει περίφημα εφόσον έχεις DSLR , φέρνεις την εικόνα στα μέτρα σου με τα δικά σου settings.

Βάλτο 144hz για μερικές μέρες συνεχόμενα, μόλις γυρίσεις στα 60 θα το καταλάβεις αμέσως!

Εντάξει πάλι σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να φτάσει τις επιδόσεις μιας dslr ή mirrorless. Έχουν άλλο dynamic range και άλλα κρύσταλλα.

Αλλά για περιπτώσεις που δεν έχεις κάμερα νομίζω ότι είναι πολύ καλή και τίμια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται , όμως οι ρυθμίσεις και το μενού είναι πολύ εύχρηστα. Εξάλλου η καλύτερη κάμερα είναι αυτή που έχεις πάντοτε μαζί σου ;)

Και το μέγεθος του αισθητήρα 1/1.73' είναι μια χαρά. Πριν μια δεκαετία τέτοιο μέγεθος έβαζαν σε premium compact cameras ( π.χ. Olympus xz, xz2 ).

Γενικότερα κι εγώ μαθημενος σε DSLR ( d500, d300 ,d 7000 & d750, d700 από FF ) μαζί με τις μικρές Rx 100 & Olympus xz2 δεν με απασχολεί, αν όχι καθόλου , ιδιαίτερα ,θα έλεγα οι κάμερες απ'τα κινητά.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσει κανείς την 12.0.19 που βγήκε σήμερα, να μας πει αν είναι οκ....

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσει κανείς την 12.0.19 που βγήκε σήμερα, να μας πει αν είναι οκ....

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προς το παρόν όλα καλά. Κανένα θέμα. Σου ήρθε;

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν όλα καλά. Κανένα θέμα. Σου ήρθε;

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Όχι δεν έχει έρθει ακόμα,αλλά την κατέβασα μόνος μου και είμαι έτοιμος να την περάσω.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει έρθει ακόμα,αλλά την κατέβασα μόνος μου και είμαι έτοιμος να την περάσω.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν την έχει πάρει σχεδόν κανείς.... αυτό είναι το περίεργο

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περασμένη το πρωί, δεν έχω παρατηρήσει κάτι προς το χειρότερο (ούτε προς το καλύτερο).

Θα δείξει τις επόμενες μέρες.

XQ7M2t7.jpg

eaLhfNL.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περασμένη το πρωί, δεν έχω παρατηρήσει κάτι προς το χειρότερο (ούτε προς το καλύτερο).

Θα δείξει τις επόμενες μέρες.

XQ7M2t7.jpg

eaLhfNL.jpg

 

2.8 giga. Τι περιείχε;

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι λέει update security patch Δεκεμβρίου, ενώ αυτό το είχαμε από την προηγούμενη αναβάθμιση. Θα την κάνω αργότερα εγώ,μόλις σχολασω από την δουλειά.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..κάτοχος και γω εδώ και μια βδομάδα του κινητού προερχόμενος από oneplus 6 ...σε γενικές γραμμές το κινητό είναι ρουκέτα...αντιμετωπίζω ένα θέμα όμως...δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά και ζητώ συγνώμη αν όντως...όταν κάνω βιντεοκλήση η οποιαδήποτε κλήση με ανοιχτή ακρόαση υπάρχει θέμα ...ο συνομιλητής δεν με ακούει η ακούει θόρυβο η κάνει διακοπές...το μικρόφωνο δουλεύει κανονικά σε κλήση κανονική...αν γνωρίζει κάποιος τρόπο να διορθωθεί θα το εκτιμούσα
samsung s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι λέει update security patch Δεκεμβρίου, ενώ αυτό το είχαμε από την προηγούμενη αναβάθμιση. Θα την κάνω αργότερα εγώ,μόλις σχολασω από την δουλειά.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για αυτό ρωτάω. 2.8 γιγα το security του Δεκέμβρη; που το είχε η 12.0.18;

Edited by kall
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ρωτάω. 2.8 γιγα το security του Δεκέμβρη; που το είχε η 12.0.18;

Από την 0.16 πήγα στην 0.19, δεν μου ήρθε καθόλου η 0.18.

Link to comment
Share on other sites

Από την 0.16 πήγα στην 0.19, δεν μου ήρθε καθόλου η 0.18.

 

Από την 0.16 στην 0.18 ήταν 300 mb περίπου το security patch του Δεκέμβρη. Δεν είχε κάτι άλλο αν θυμάμαι

Link to comment
Share on other sites

Από την 0.16 στην 0.18 ήταν 300 mb περίπου το security patch του Δεκέμβρη. Δεν είχε κάτι άλλο αν θυμάμαι

 

Αν δεις παρακάτω από το Link Mi 10T / 10T Prο/Apollo12 - EEA 01/02/2021 V12.0.19.0.QJDEUXM 2,8GB

 

οπως βλεπω το λινκ που σου εστειλε,δεν ειναι η 12,0,18.Η 12,0,18 για το Mi10t και προ ειναι εδώ https://news.xiaomi-miui.gr/miui-11-and-12-eea-latest-stable-roms/ αυτη που γράφει apollo 12/01/21. Eγώ αυτη εχω,ειναι η επίσημη που μου ρθε απο το Update.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας να κάνει mirroring σε τηλεόραση γενικώς και ειδικώς σε SAMSUNG με το MI 10T? Προσπαθώ να κάνω σε δύο διαφορετικά μοντέλα SAMSUNG (ένα του 2020 και ένα πιο παλιό) και δεν συνδέετε με τίποτα (σαν ήχο όμως συνδέετε στο μοντ. Του 2020)!! Πήρα στην αντιπροσωπεία, μου είπαν να κάνω κάποια πράγματα αλλά τίποτα. Του έκανα και επαναφορά μπας και έφταιγε κάτι αλλά πάλι τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας να κάνει mirroring σε τηλεόραση γενικώς και ειδικώς σε SAMSUNG με το MI 10T? Προσπαθώ να κάνω σε δύο διαφορετικά μοντέλα SAMSUNG (ένα του 2020 και ένα πιο παλιό) και δεν συνδέετε με τίποτα (σαν ήχο όμως συνδέετε στο μοντ. Του 2020)!! Πήρα στην αντιπροσωπεία, μου είπαν να κάνω κάποια πράγματα αλλά τίποτα. Του έκανα και επαναφορά μπας και έφταιγε κάτι αλλά πάλι τα ίδια.

 

Δοκίμασα με της κοπέλας μου το Mi 10T, και με το δικό μου ( Mi 9 ). Με το δικό μου συνδέθηκε κανονικά, με το Mi 10T , όχι, samsung η τηλεόραση, μοντέλο 2015. Έκανα αρκετές προσπάθειες, είναι tv + mobile στο ίδιο δίκτυο και όλα τα συναφή.

Θα δοκιμάσω μήπως με αλλαγή ονόματος τηλεφώνου δουλέψει (έχω αλλάξει όνομα εγώ, ενώ η κοπέλα μου όχι - αν και πιστεύω δεν έχει την παραμικρή σημασία)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε γράψει πως έκανε μια ρύθμιση από το μενού προγραμματιστων πιστοποίηση ασύρματης οθόνης και δούλεψε. Για κάνε και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...