Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με cosmote εχω 5g σχεδον παντου οπου εχω παει Αθηνα , με vodafone ακομα δεν εχω δει .. ποσο μαλλον με wind

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα VoLTE (Voice over LTE) και VoWiFi (Voice Over WiFi) πως τα ενεργοποιείς για vodafone στο κινητο μας;; :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτόματα γίνεται εφόσον το υποστηρίζει ο πάροχος σου ( και που το υποστηρίζει κανονικά). Μίλα τους στο chat για την ενεργοποίηση τους.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα VoLTE (Voice over LTE) και VoWiFi (Voice Over WiFi) πως τα ενεργοποιείς για vodafone στο κινητο μας;; :rolleyes:

 

αν βρεις ακρη ριξε μια ενημερωση

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Για VoWiFi δοκιμάστε στον dialer:

*#*#869434#*#**

 

Για VoLTE

*#*#86583#*#*

 

Δεν το έχω δοκιμάσει σε mi10t αλλά δεν βλέπω το λόγο να μην δουλέψει. Απλά απενεργοποιείται το carrier check

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα μία λίστα με τις συσκευές που θα πάρουν mi 12.5. Τα mi 10 t /pro δεν τα έχει μέσα. Ξέρουμε κάτι;
Θα πάρει κανονικά και πολύ σύντομα. Όπως και το a11

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα Redmi K30S, αυτό είναι. Απλώς η λίστα που βλέπουμε εμεις προς το παρόν είναι με τις κινέζικες ονομασίες.
Link to comment
Share on other sites

therion1985 επειδή κινούμαι και εγώ στις ίδιες περιοχές με εσένα και έχω wind με ολοκαίνουρια κάρτα sim λοιπόν μην περιμένεις να δεις 5G στις περιοχές μας.

δεν χρειάζεται να ενεργοποιήσεις τίποτα μόνο για το volte πρέπει να πάρεις τηλέφωνο να στο ανοίξουν.

στις μόνες περιοχές που η WIND προς το παρόν πιάνει 5G τουλάχιστον που έχω δει εγώ είναι Χολαργός Παπάγου κ σε κάποια σημεία στο κέντρο. υπομονή μέχρι να γεμίσει κεραίες και η wind.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

therion1985 επειδή κινούμαι και εγώ στις ίδιες περιοχές με εσένα και έχω wind με ολοκαίνουρια κάρτα sim λοιπόν μην περιμένεις να δεις 5G στις περιοχές μας.

δεν χρειάζεται να ενεργοποιήσεις τίποτα μόνο για το volte πρέπει να πάρεις τηλέφωνο να στο ανοίξουν.

στις μόνες περιοχές που η WIND προς το παρόν πιάνει 5G τουλάχιστον που έχω δει εγώ είναι Χολαργός Παπάγου κ σε κάποια σημεία στο κέντρο. υπομονή μέχρι να γεμίσει κεραίες και η wind.

 

το volte τι ειναι ακριβώς?Ειναι αυτο που οταν εχεις 4g να μην γινεται 3g πανω στην κλήση?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι έχει ακόμα καλύτερη ποιότητα κλήσεων και πιο άμεση κλήση. Λογικά θα ενεργοποιηθεί αυτόματα ( σε μένα έτσι έγινε απ'την δεύτερη μέρα χρήσης του κινητού).

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Voice over Lte...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι έχει ακόμα καλύτερη ποιότητα κλήσεων και πιο άμεση κλήση. Λογικά θα ενεργοποιηθεί αυτόματα ( σε μένα έτσι έγινε απ'την δεύτερη μέρα χρήσης του κινητού).

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Voice over Lte...

 

ε τοτε ενεργοποιημενο ειναι.

Αλλο θεμα.ξερετε καποια καλη θηκη για το κινητο που να προστατευει την καμερα?Η δικη του η εργοστασιακή ,παρόλο που μου αρέσει πολυ,μου φενεται πολυ ρυχή περιμετρικά των καμερών,και φοβαμαι να το ακουμπήσω σε τραπεζάκι.

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

ε τοτε ενεργοποιημενο ειναι.

Αλλο θεμα.ξερετε καποια καλη θηκη για το κινητο που να προστατευει την καμερα?Η δικη του η εργοστασιακή ,παρόλο που μου αρέσει πολυ,μου φενεται πολυ ρυχή περιμετρικά των καμερών,και φοβαμαι να το ακουμπήσω σε τραπεζάκι.

 

Και η Spigen hybrid καταπληκτική, θα την τιμήσω κι εγώ κάποια στιγμή.

 

Αλλά για προστασία κάμερας, θήκη καλύτερη δεν υπάρχει: Nillkin Camshield Back Cover Σιλικόνης Μαύρο (Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro)

Έχει καλή εφαρμογή και με το full screen τζαμάκι προστασίας.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τελικά αυτες τις 2. https://www.gadgetistas.gr/gia-to-kinito/thikes/xiaomi/mi-series/xiaomi-mi-10t-10t-pro/tech-protect-flexair-xiaomi-mi-10t-mi-10t-pro-crystal-0795787715734/

 

https://www.gadgetistas.gr/gia-to-kinito/thikes/xiaomi/mi-series/xiaomi-mi-10t-10t-pro/spigen-liquid-crystal-back-cover-xiaomi-mi-10t-mi-10t-pro-acs02162-clone/

 

Η πρωτη καλυπτει και τις καμερες,αλλα δεν ενδεικνυται με φλας στον υπερευρυγώνιο φακό.Φωτιζεται με το φλας το πλαινο της τρυπας της θηκης και βγαινει μια θολουρα.Με τον κανονικο φακό μαζι με φλας ειναι οκ.

Η δευτερη πολυ ποιοτικη,λιγο παραπανω υπερυψωμενη στις καμερες,απο αυτη που υπάρχει στην συσκευασια,αλλά πάλι σου δινει ενα αγχος μην στηριχτει σε πετραδάκι το τζάμι της κάμερας

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για εφαρμογή ςμς τι λετε ?? Η signal είναι οκ ?? Εχω την τεξτρα τωρα ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τελικά αυτες τις 2. https://www.gadgetistas.gr/gia-to-kinito/thikes/xiaomi/mi-series/xiaomi-mi-10t-10t-pro/tech-protect-flexair-xiaomi-mi-10t-mi-10t-pro-crystal-0795787715734/

 

https://www.gadgetistas.gr/gia-to-kinito/thikes/xiaomi/mi-series/xiaomi-mi-10t-10t-pro/spigen-liquid-crystal-back-cover-xiaomi-mi-10t-mi-10t-pro-acs02162-clone/

 

Η πρωτη καλυπτει και τις καμερες,αλλα δεν ενδεικνυται με φλας στον υπερευρυγώνιο φακό.Φωτιζεται με το φλας το πλαινο της τρυπας της θηκης και βγαινει μια θολουρα.Με τον κανονικο φακό μαζι με φλας ειναι οκ.

Η δευτερη πολυ ποιοτικη,λιγο παραπανω υπερυψωμενη στις καμερες,απο αυτη που υπάρχει στην συσκευασια,αλλά πάλι σου δινει ενα αγχος μην στηριχτει σε πετραδάκι το τζάμι της κάμερας

 

Μπορείς να βάλεις τζαμακι tempered glass και στις κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις τζαμακι tempered glass και στις κάμερες.

ειδα ενα τετοιο τζαμακι ,αλλα δε τα επιστευομαι.Πιστευω οτι θα κανει την εστιαση ακόμα χειροτερη

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Για VoWiFi δοκιμάστε στον dialer:

*#*#869434#*#**

 

Για VoLTE

*#*#86583#*#*

 

Δεν το έχω δοκιμάσει σε mi10t αλλά δεν βλέπω το λόγο να μην δουλέψει. Απλά απενεργοποιείται το carrier check

 

Λειτουργουν και οι 2 κωδικοι

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.

Μέλος και εγώ από σήμερα της ομάδας.

Είμαι στην φάση του στησίματος και θα επανέλθω με εντυπώσεις.

Μερικές πρώτες παρατηρήσεις

1.υπαρχει αρκετή θερμότητα , αλλά είμαστε στην φάση του στηαατος

2.το τζαμακι (διαφάνεια)που υπάρχει μπροστά θαμπώνει και αφήνει δαχτυλίες εύκολα

3.αρκετα βαρύ, ελπίζω να το συνηθίσω...ερχόμενος από P10.

Τα λέμε και στην συνέχεια2cff283f918b4daa2fcae9158971ad77.jpgc7063fbd5c48d13da2fb0c352929b633.jpg0ce0b9269d21e35e59fd11ebf4139ccf.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανει εντύπωση οτι σαιτ της xiaomi στο απλο Τ10 λεει οτι εχει δυο χρωματα το μαυρο και το lunar silver αλλα οταν το ανοιξα ητανε το aurora blue ενω αυτο βγαίνει μονο σε pro πως γινεται αυτο δεν εχω καταλάβει.......... λες να υπάρχουνε και imitasion.......;; αλλα δεν νομιζω γιατι το πειρα απο καταστημα ιντερνετικο ελλαδα.:rolleyes:

 

Επίσης ο δείκτης sar ειναι στα 5.74 με το ανώτατο οριο τα 5.78 κοινός ψηστιέρα............

Edited by dukepapas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το pro και θέλω να μάθω αν αξίζει αυτή την στιγμή έχω το mate 9
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσω την 12.5 από την Ελληνική ομάδα με Root και τα σχετικά θα μπορώ να κάνω πληρωμές με google pay και γενικά θα παίζουν οι εφαρμογές τραπεζών λόγω root;

 

 

Εμενα μου κανει εντύπωση οτι σαιτ της xiaomi στο απλο Τ10 λεει οτι εχει δυο χρωματα το μαυρο και το lunar silver αλλα οταν το ανοιξα ητανε το aurora blue ενω αυτο βγαίνει μονο σε pro πως γινεται αυτο δεν εχω καταλάβει.......... λες να υπάρχουνε και imitasion.......;; αλλα δεν νομιζω γιατι το πειρα απο καταστημα ιντερνετικο ελλαδα.:rolleyes:

 

Επίσης ο δείκτης sar ειναι στα 5.74 με το ανώτατο οριο τα 5.78 κοινός ψηστιέρα............

 

https://www.kimovil.com/el/xiaomi-mi-10t-pro/sar

 

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το pro και θέλω να μάθω αν αξίζει αυτή την στιγμή έχω το mate 9

 

Προφανώς και αξίζει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...