Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ή γυναίκα μου το redmi note 9s 128 και της κάνει συνέχεια ( 5με 10 φορές την μέρα) το εξής: χάνει το σήμα και βγάζει μήνυμα καλώς ήρθατε στην Vodafone. Δοκίμασα και τις δύο θέσεις για την κάρτα και σήμερα έβγαλα καινούργια κάρτα αλλά της το έκανε αμέσως. Θα παρακολουθήσω και την άλλη κάρτα που είναι wind και ενεργοποιηθηκε σήμερα αν της το κάνει και εκεί. Υπάρχει κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα? Καμία βοήθεια? Ευχαριστώ πολύ

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν από λίγο το μεσημεράκι το 9s για τον πιτσιρικά μου. Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές. Πλούσια οθοναρα με ζωντανά χρώματα οι κάμερες απρόσμενα θα έλεγα πάρα μα πάρα πολύ καλές! Του πέρασα και το τελευταίο update 11.0.8. Ο επεξεργαστής αέρινος δεν νομίζεις ότι πρόκειται για midrange κατηγορία και το τηλέφωνο μου φάνηκε αρκετά γρήγορο και σμουθ στις εναλλαγές του μενού. Πολύ πιο χορταστικό απ'της γυναίκας μου το note 7 και της μικρής μου το N5. Δακτυλικό πρώτη φορά δοκιμάζω στο πλάι φαίνεται οκ. Δυο παιχνίδια που είδα τον μικρό να παίζει τελείως χορταστικά στην οθόνη του κινητού γρήγορα και ωραία εμπειρία. Δίπλα δίπλα με το 1+ 7 Pro παρόμοιου μεγέθους οθόνη .... θεωρώ στα 200 ευρώ εξαιρετική επιλογή την σειρά note 9, 9s.

Αυτά προς το παρόν...

 

Καλησπέρα φίλε μου, μπορείς να μου πεις πως πέρασες το update? Εμένα δεν μου το βγάζει σαν επιλογή. Έχει το 11.0.2.0 και μου λέει πως δεν υπάρχει άλλο διαθέσιμο

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει ή γυναίκα μου το redmi note 9s 128 και της κάνει συνέχεια ( 5με 10 φορές την μέρα) το εξής: χάνει το σήμα και βγάζει μήνυμα καλώς ήρθατε στην Vodafone. Δοκίμασα και τις δύο θέσεις για την κάρτα και σήμερα έβγαλα καινούργια κάρτα αλλά της το έκανε αμέσως. Θα παρακολουθήσω και την άλλη κάρτα που είναι wind και ενεργοποιηθηκε σήμερα αν της το κάνει και εκεί. Υπάρχει κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα? Καμία βοήθεια? Ευχαριστώ πολύ

 

Σε εμένα δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα, με wind, και την κάρτα στην ακριανή θέση, αλλά έχει την έκδοση miui 11.0.2.0 (την οποία δεν ξέρω πως να αλλάξω:)) Μήπως δεν κάνει καλή επαφή η κάρτα μέσα στο τηλέφωνο, ή μήπως είναι βρόμικες/φαγωμένες οι επαφές της?

Edited by melmik
Link to comment
Share on other sites

Έχει ή γυναίκα μου το redmi note 9s 128 και της κάνει συνέχεια ( 5με 10 φορές την μέρα) το εξής: χάνει το σήμα και βγάζει μήνυμα καλώς ήρθατε στην Vodafone. Δοκίμασα και τις δύο θέσεις για την κάρτα και σήμερα έβγαλα καινούργια κάρτα αλλά της το έκανε αμέσως. Θα παρακολουθήσω και την άλλη κάρτα που είναι wind και ενεργοποιηθηκε σήμερα αν της το κάνει και εκεί. Υπάρχει κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα? Καμία βοήθεια? Ευχαριστώ πολύ

 

Έχει διαπιστωθεί οτι η Vodafone και μόνο δεν έχει καλή υποστήριξη για αυτήν την συσκευή.Το ξέρουν και λογικά προσπαθούν να το λύσουν. Στα cosmote και wind δεν υπάρχει θέμα..Η προσωρινή λύση που προτείνουν στην Vodafone είναι ή να βάλετε στον Προτιμώμενο τύπο δικτύου το 3G ή να αφαιρέσετε το VoLTE στο 4G.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το παραπάνω ποστ, εμένα έχει 3 επιλογές για τύπο δικτύου.

LTE

3G

2G only

τι σημαίνει αυτό? Γιατί δεν βλέπω το 4G?

το βλέπεις μια χαρά LTE=4G

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ή γυναίκα μου το redmi note 9s 128 και της κάνει συνέχεια ( 5με 10 φορές την μέρα) το εξής: χάνει το σήμα και βγάζει μήνυμα καλώς ήρθατε στην Vodafone. Δοκίμασα και τις δύο θέσεις για την κάρτα και σήμερα έβγαλα καινούργια κάρτα αλλά της το έκανε αμέσως. Θα παρακολουθήσω και την άλλη κάρτα που είναι wind και ενεργοποιηθηκε σήμερα αν της το κάνει και εκεί. Υπάρχει κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα? Καμία βοήθεια? Ευχαριστώ πολύ

 

Νομίζω πως κάπου το 'χε πάρει το μάτι μου ότι οντως συμβαίνει σε δίκτυο της Vodafone, για πες μας πως πάει με την wind.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κάνει και με την ρύθμιση στο 3g και χάνει ταυτόχρονα το σήμα και στις δύο κάρτες... Δυστυχώς πρέπει να είναι θέμα της συσκευής

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κάνει και με την ρύθμιση στο 3g και χάνει ταυτόχρονα το σήμα και στις δύο κάρτες... Δυστυχώς πρέπει να είναι θέμα της συσκευής

 

Δοκίμασε να το δουλέψεις μόνο με την Wind χωρίς την Vodafone και πές μας..Απο την στιγμή που έχεις την Vodafone ταυτόχρονα όπως είπες μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα σε όλη την διαχείριση δικτύων..Για βάλε μόνο wind..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κάνει και με την ρύθμιση στο 3g και χάνει ταυτόχρονα το σήμα και στις δύο κάρτες... Δυστυχώς πρέπει να είναι θέμα της συσκευής

 

Καλησπέρα. Επειδή έχω κάποια εμπειρία σε τεχνικά θέματα , οι ενδείξεις δείχνουν πρόβλημα της συσκευής και όχι της κάρτας sim. Θεωρώ ότι πρέπει άμεσα να απευθυνθείς στο κατάστημα για να χαρακτηριστεί DOA. Δεν φταίει η κάρτα της Vodafone. Έχω και εγώ Vodafone στην 2η θέση της sim και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Για να αποκλεισεις όμως κάθε ενδεχόμενο τοποθέτησε την στην θέση 2(αν δεν την έχεις ήδη εκεί) και ταυτόχρονα απενεργοποίησε από τις ρυθμίσεις την υπηρεσία VoLTE. Αν συνεχιστεί το πρόβλημα έχεις πέσει ξεκάθαρα σε ελαττωματικό προϊόν.

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα αυτά. Δυστυχώς είμαι σήμερα στην 10 μέρα... Βέβαια το κάνει από την δεύτερη μέρα αλλά μια με δύο φορές. Με το να εκδώσω καινούργιες sim και να ενεργοποιηθεί μετά από 3 μέρες ( η wind) βάλε και επαναφορά ρυθμίσεων δοκιμές διάφορες και ταυτόχρονα δουλειά έφτασα στην 10 μέρα. Τώρα πλέον το κάνει σχεδόν σε κάθε κλήση η κάθε 10 λεπτά... Θα με καλύψει το doa?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

To DOA είναι για 7 μέρες. Μήπως όμως αν το χειριστείς έξυπνα το περάσεις, δεν χάνεις τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ του 9s (6/128) εδώ και 2 μέρες. Γενικά μια χαρά μου φαίνεται απλά αντιμετωπίζω δύο προβληματάκια.

1. Δεν μπορώ να εγκαταστήσω το youtube vanced. Μου βγάζει verification error. Εννοείται ότι έχω ακολουθήσει τις οδηγίες εγκατάστασης, το έχω ξανακάνει άλλωστε. Any ideas για να λύσω το πρόβλημα?

2. Δεν μπορώ να ρυθμίσω το δακτυλικό αποτύπωμα. Λέει να περιμένω τη δόνηση για να σηκώσω το δάκτυλο και δεν δονείται ποτέ.

 

Γενικά, κάθε βοήθεια δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Αγορά του pro από που????

Τις προάλλες είχε 230€ σε κάποιο κινεζομαγαζο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξέρει μήπως κάποιος γιατί το 2 βδομάδων 64gb του πατέρα μου πήρε εχθές την 11.0.8 ενώ το δικό μου 128gb ακόμη τίποτα..?
Link to comment
Share on other sites

Αγορά του pro από που????

Τις προάλλες είχε 230€ σε κάποιο κινεζομαγαζο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφού δεν πρόλαβες την τιμή προπώλησης του banggood, περίμενε... είναι ασύμφορη η τιμή του τώρα!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν πρόλαβες την τιμή προπώλησης του banggood, περίμενε... είναι ασύμφορη η τιμή του τώρα!!

Έτσι και αλλιώς το ψάχνω σε καλή τιμή. Αν; Και τα 250 που ζητάει είναι οκ

Περιμένω μήπως πέσει λίγο ακόμη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πού το βρήκες 250;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ξέρει μήπως κάποιος γιατί το 2 βδομάδων 64gb του πατέρα μου πήρε εχθές την 11.0.8 ενώ το δικό μου 128gb ακόμη τίποτα..?
Global έχεις ή από infoquest? Στα global ήρθε η αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πού το βρήκες 250;

Για την ακρίβεια 256.κατιψιλα€ από banggood το 6/64 με το κουπόνι BGN9P64

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Global έχεις ή από infoquest? Στα global ήρθε η αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως καταλαβαίνω την προέλευση..?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης μόλις διαπίστωσα πως κάθε φορά που θα κάνω clear τις ανοιχτές εφαρμογές, το κινητό αυτομάτως κάνει disconnect το galaxy watch απο το bluetooth και ταυτόχρονα μου κομπλάρει το wifi και χάνω την λειτουργία wifi calling. Με απλό on/off απο τα toggle switch του wifi αυτό ξανασυνδέεται, για το ρολόι όμως πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή Galaxy Wear και να το κάνω από εκεί connect. Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει για το πώς μπορώ να εξαιρέσω εφαρμογές απο το να κλείνουν όποτε κάνει clear cache η συσκευή..?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα. Νέος κάτοχος του Note 9s.

Ειμαι ακόμα με την 11.0.2. global stable, δεν μου βγάζει κάτι παραπάνω στις ενημερώσεις.

Ψάχνω για θήκη και θέλω να ρωτήσω:

Οι θήκες ταιριάζουν και στο Note 9s αλλά και στο Pro Max; Ξέρει κανείς αν έχουν ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...