Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι έγινε το μετάνιωσες για το 8 Pro ?

 

Δεν πιστεύω να σε παρασύρει ο Χίος!!!

 

Αλήθεια το έχεις ακόμη το 950 ?

Δεν παρασυρω κανέναν, αν κάποιος δεν ασχολείται με ξεκλείδωμα, gcam κλπ το note 8 pro είναι μια χαρά, αν θες ξεκλείδωμα, gcam, Android 11 σίγουρα, πας στο καινούργιο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε νέα αναβάθμιση για όσους ενδιαφέρονται

c80f0a02689ec25ccbe2cba586387260.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,μερικές ερωτήσεις για όποιον φίλο γνωρίζει.

Ποιο από τα μοντέλα Redmi Note 9 θα έχει led notifications και NFC?

το Redmi note 8 αν δεν κάνω λάθος έχει led notification αλλά όχι led notification που έχει το Mi 9 Lite(color led notification).

και δεν έχει NFC,αξίζει να περιμένει κανείς για κάποιο μοντέλο Redmi 9 ή να πάει για Redmi Note 8 Pro/ Mi 9 Lite...?

Edited by dpa2007
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,μερικές ερωτήσεις για όποιον φίλο γνωρίζει.

Ποιο από τα μοντέλα Redmi Note 9 θα έχει led notifications και NFC?

το Redmi note 8 αν δεν κάνω λάθος έχει led notification αλλά όχι color led notification όπως το Mi 9 Lite.

και δεν έχει NFC,αξίζει να περιμένει κανείς για κάποιο μοντέλο Redmi 9 ή να πάει για Redmi Note 8 Pro/ Mi 9 Lite...?

Το led του Note 8 pro μονόχρωμο είναι. Αλλά nfc έχει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το led του Note 8 pro μονόχρωμο είναι. Αλλά nfc έχει.

 

ευχαριστώ,άρα αξίζει,

επίσης παρατήρησα ότι το redmi note 8 pro αναφέρεται ως 4G+ κινητό ενώ τα Redmi 8 ως 4G

Ισχύει ότι έχει διαφορά στις μπάντες και αυτό επηρρεάζει τις κλήσεις ή δεν έχει ιδιαίτερη σημασία?

επίσης θα ισχύσει κάτι ανάλογο στην σειρά Redmi Note 9 θα υποστηρίζει κάποιο κινητό 4G+?

επίσης το led notification ως χαρακτηριστικό (color ή όχι) το υποστηρίζουν άλλες εταιρείες και αν ναι ποιες?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ,άρα αξίζει,

επίσης παρατήρησα ότι το redmi note 8 pro αναφέρεται ως 4G+ κινητό ενώ τα Redmi 8 ως 4G

Ισχύει ότι έχει διαφορά στις μπάντες και αυτό επηρρεάζει τις κλήσεις ή δεν έχει ιδιαίτερη σημασία?

επίσης θα ισχύσει κάτι ανάλογο στην σειρά Redmi Note 9 θα υποστηρίζει κάποιο κινητό 4G+?

επίσης το led notification ως χαρακτηριστικό (color ή όχι) το υποστηρίζουν άλλες εταιρείες και αν ναι ποιες?

Όχι. Το Note 8 Pro δεν έχει 4G+. Αλλά δεν θα το καταλάβεις έντονα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε νέα αναβάθμιση για όσους ενδιαφέρονται

c80f0a02689ec25ccbe2cba586387260.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μολις την εβαλα και μ ελυσε το προβλημα με την αναγνωριση κλησεων.....επιτελους

Link to comment
Share on other sites

Μολις την εβαλα και μ ελυσε το προβλημα με την αναγνωριση κλησεων.....επιτελους

 

Καλησπέρα. Θα ήθελα κάποια στιγμή να μας ενημερώσεις αν επηρεάστηκε θετικά/αρνητικά η μπαταρία μετά την αναβάθμιση. Για μένα είναι Νο1 παράγοντας η μπαταρία και δεν κάνω αναβάθμιση πρωτού βεβαιωθω ότι όλα συνεχίζουν όπως πριν όσον αφορά την κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Και πάρα πολύ καλά κάνεις Νίκο μιας και η μπαταρία είναι ο λόγος που το πήραμε. Κι εγώ δεν έκανα ούτε την προηγούμενη ούτε αυτή, δεν έχω άλλωστε κάποιο σοβαρό θέμα όπως ο φίλος με την αναγνώριση...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το 9s στα 128GB/6GB.

Διάβασα για :

το θέμα με την αναγνώριση κλήσεων που ίσως λύνεται με αναβάθμιση και

το θέμα με τις αποσυνδέσεις του wifi.

 

Γνώμες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο αναφέρθηκε θέμα με Vodafone κάρτες και υπάρχουν αναφορές ότι επιλύθηκε. Για το δεύτερο εγώ με αυτή ακριβώς την έκδοση σε global δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο αναφέρθηκε θέμα με Vodafone κάρτες και υπάρχουν αναφορές ότι επιλύθηκε. Για το δεύτερο εγώ με αυτή ακριβώς την έκδοση σε global δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο και εγώ, κάτοχος 1 μήνα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι το 9s για αντικατάσταση του Α1 που έχω και έχει αρχίσει και τα παίζει. Δε με νοιάζει το NFC, για δευτερεύον κινητό το θέλω και τα λεφτά του τα θεωρώ καλά. Το θέμα μου είναι άλλο: θα υποστηρίζει WiFi Calling με Vodafone ή/και Cosmote; Γιατί το Α1 παίζει μόνο με το πρόγραμμα της Voda που είναι έκτρωμα και αν δεν έχει έστω ένα ελάχιστο σήμα κινητής ρίχνει την κλήση, και στο σπίτι μου το σήμα είναι επιεικώς μηδενικό - το χρειάζομαι για επαγγελματικές κλήσεις το κινητό.

 

Έχει κανείς άποψη;

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Με την κοσμοτε παίζει μια χαρά και με το τελευταίο update 11.0.8 έχει αναφερθεί εδώ από συμφορουμίτη ότι έχει επιλυθεί και το πρόβλημα με την Vodafone

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για native support πάντα ναι; Όχι μέσω του app;
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Για το κοσμοτε που το έχω σου λέω δοκιμασμένα ναι.

Για την Vodafone καλύτερα να απαντήσει ο φίλος που μας έγραψε ότι έχει το 9s και επιλύθηκε με το τελευταίο λογισμικό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο Skroutz εμφανίστηκαν μαγαζιά που προσφέρουν το Note 9 και το Note 9 Pro.

Όταν αρχίσει η άμεση διαθεσιμότητα και υπάρχουν περισσότερα μαγαζιά θα πέσουν σιγά σιγά οι τιμές.

Edited by stilskin
http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Σε ποια τιμή το RN9 Pro, θα θεωρείτε(-αι) πραγματικό vfm; Θέλω κινητό για ΑΜΕΣΗ αγορά, και είμαι μεταξύ αυτού και του RN9S.

Το Pro στα 250-260 θα αξίζει σαν αγορά πραγματικού VFM, ή αναμένεται να πέσει ακόμη περισσότερο, -αρκετά- μελλοντικά, επομένως εάν στα 250 δεν αξίζει, να προχωρήσω στην αγορά του RN9S μιας που έχω ξεμείνει απο συσκευή, και θέλω κάτι μέσα στον επόμενο max. 1 μήνα; Σε περίπου 1 μήνα σε τι τιμές να το περιμένουμε το Pro;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

250 είναι η τιμή που έχει ανακοινώσει η Xiaomi για το 64αρι μοντέλο. Σε ένα μήνα και εφόσον υπάρχουν πολλοί πωλητές η τιμή του θα έχει πέσει από 10 έως 20 ευρώ πιστεύω. Αν θες Nfc και πιο γρήγορη φόρτιση πιστεύω αξίζει. Αν πας για το 64αρι έχει και 2 GB παραπάνω μνήμη από το 9S. Και εγώ το κοιτάζω για το επόμενο κινητό μου αλλά δεν θα το αγοράσω day one. Ακόμα αντέχει το Mido.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

250 είναι η τιμή που έχει ανακοινώσει η Xiaomi για το 64αρι μοντέλο. Σε ένα μήνα και εφόσον υπάρχουν πολλοί πωλητές η τιμή του θα έχει πέσει από 10 έως 20 ευρώ πιστεύω. Αν θες Nfc και πιο γρήγορη φόρτιση πιστεύω αξίζει. Αν πας για το 64αρι έχει και 2 GB παραπάνω μνήμη από το 9S. Και εγώ το κοιτάζω για το επόμενο κινητό μου αλλά δεν θα το αγοράσω day one. Ακόμα αντέχει το Mido.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Και εγω χαλβαδιάζω το pro εχω το nikel.Ειμαστε στα ίδια και εγω κάνω την δουλειά μου μια χαρά άσε να πέσει η τιμή, να εχουν βγει twrp κτλ και θα το χτυπήσω.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε νέα αναβάθμιση για όσους ενδιαφέρονται

c80f0a02689ec25ccbe2cba586387260.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα, που μπορώ να το κατευάσω αυτό το update?

Και πως γίνεται η εγκατάσταση?

Είμαι λίγο αρχάριος ...

Edited by melmik
Link to comment
Share on other sites

250 είναι η τιμή που έχει ανακοινώσει η Xiaomi για το 64αρι μοντέλο. Σε ένα μήνα και εφόσον υπάρχουν πολλοί πωλητές η τιμή του θα έχει πέσει από 10 έως 20 ευρώ πιστεύω. Αν θες Nfc και πιο γρήγορη φόρτιση πιστεύω αξίζει. Αν πας για το 64αρι έχει και 2 GB παραπάνω μνήμη από το 9S. Και εγώ το κοιτάζω για το επόμενο κινητό μου αλλά δεν θα το αγοράσω day one. Ακόμα αντέχει το Mido.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Η δυνατότητα NFC όχι ότι δε με ενδιαφέρει αλλά είναι κάτι δευτερεύον για εμένα, σίγουρα είναι στα plus, και το κάνει ακόμα πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο.

Κυρίως με ενδιαφέρει η γρήγορη φόρτιση δίνω σημασία σε αυτό παρόλη τη τεράστια του μπαταρία, και η ανώτερη κάμερα μιας που θέλω ένα κινητό με μια αρκετά αξιοπρεπή κάμερα ιδίως στις νυκτερινές. Γενικά είναι μία συσκευή που τείνει στο ολοκληρωμένο τηλέφωνο.

 

Το μόνο που με ξινίζει είναι ότι αναφέρεται ότι κάτω απο τον ήλιο δεν φαίνεται τίποτα ή φαίνονται ελάχιστα πράγματα ως προς τη φωτεινότητα.

Το ίδιο είχα στο RN4, που είχα αγανακτήσει κάτω απο τον ήλιο, κυνηγούσα την σκιά για να δω την οθόνη.

Αν σε 1 μήνα (το πολύ) είναι έστω και 250, το έχω πάρει σίγουρα, budget για παραπάνω τιμή δεν υπάρχει, για αυτό και ρώτησα.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχω και εγω το 9s και το μονο ας πουμε προβλημα που εχω βρει ειναι η χαμηλη ενταση ηχου και μικροφωνου σε ανοιχτη συνομιλια οπως skype, messenger , viber.. Σε σχεση με το Xiaomi Note 5 pro που ειχα πριν , μπορω να πω οτι ειναι και 40% κατω ο ηχος.. Το εχει κανενας αλλος αυτο το θεμα η επεσα σε περιπτωση ??

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν από λίγο το μεσημεράκι το 9s για τον πιτσιρικά μου. Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές. Πλούσια οθοναρα με ζωντανά χρώματα οι κάμερες απρόσμενα θα έλεγα πάρα μα πάρα πολύ καλές! Του πέρασα και το τελευταίο update 11.0.8. Ο επεξεργαστής αέρινος δεν νομίζεις ότι πρόκειται για midrange κατηγορία και το τηλέφωνο μου φάνηκε αρκετά γρήγορο και σμουθ στις εναλλαγές του μενού. Πολύ πιο χορταστικό απ'της γυναίκας μου το note 7 και της μικρής μου το N5. Δακτυλικό πρώτη φορά δοκιμάζω στο πλάι φαίνεται οκ. Δυο παιχνίδια που είδα τον μικρό να παίζει τελείως χορταστικά στην οθόνη του κινητού γρήγορα και ωραία εμπειρία. Δίπλα δίπλα με το 1+ 7 Pro παρόμοιου μεγέθους οθόνη .... θεωρώ στα 200 ευρώ εξαιρετική επιλογή την σειρά note 9, 9s.

Αυτά προς το παρόν...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...