Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας και από μένα. Νέος κάτοχος του Note 9s.

Ειμαι ακόμα με την 11.0.2. global stable, δεν μου βγάζει κάτι παραπάνω στις ενημερώσεις.

Ψάχνω για θήκη και θέλω να ρωτήσω:

Οι θήκες ταιριάζουν και στο Note 9s αλλά και στο Pro Max; Ξέρει κανείς αν έχουν ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις;

 

Δοκίμασε να αλλάξεις χώρα για το update..αλλιώς περίμενε και θα σου έρθει αυτο είναι το μόνο σίγουρο..Τώρα για τις διαστάσεις το επίσημο site Mi.com τα δίνει και τα δύο ακριβώς ίδια mm.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαίνω την προέλευση..?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης μόλις διαπίστωσα πως κάθε φορά που θα κάνω clear τις ανοιχτές εφαρμογές, το κινητό αυτομάτως κάνει disconnect το galaxy watch απο το bluetooth και ταυτόχρονα μου κομπλάρει το wifi και χάνω την λειτουργία wifi calling. Με απλό on/off απο τα toggle switch του wifi αυτό ξανασυνδέεται, για το ρολόι όμως πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή Galaxy Wear και να το κάνω από εκεί connect. Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει για το πώς μπορώ να εξαιρέσω εφαρμογές απο το να κλείνουν όποτε κάνει clear cache η συσκευή..?

 

Γιατι τις κάνεις clear τις εφαρμογές;

Εκεί που τις κάνεις clear αν πατήσεις επάνω στην εφαρμογη θα σου βγάλει 3 επιλογές ,αν διαλέξεις το λουκέτο δεν θα κλείσει η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τις κάνεις clear τις εφαρμογές;

Εκεί που τις κάνεις clear αν πατήσεις επάνω στην εφαρμογη θα σου βγάλει 3 επιλογές ,αν διαλέξεις το λουκέτο δεν θα κλείσει η εφαρμογή.

 

Έβαλα λουκέτο στην εφαρμογή galaxy wear και αμέσως δοκίμασα να την κάνω clear μαζι με 5-6 άλλες που είχα ανοιχτές...τις έσβησε όλες παρά το λουκέτο κάνοντας disconnect και πάλι το ρολόι από το bluetooth...Το ίδιο κάνει και στου πατέρα μου με μόνη διαφορά ότι εκείνος έχει το miband 3. Έχω αρχίσει πραγματικά να το μετανιώνω που το αγόρασα το κινητό ειλικρινά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα λουκέτο στην εφαρμογή galaxy wear και αμέσως δοκίμασα να την κάνω clear μαζι με 5-6 άλλες που είχα ανοιχτές...τις έσβησε όλες παρά το λουκέτο κάνοντας disconnect και πάλι το ρολόι από το bluetooth...Το ίδιο κάνει και στου πατέρα μου με μόνη διαφορά ότι εκείνος έχει το miband 3. Έχω αρχίσει πραγματικά να το μετανιώνω που το αγόρασα το κινητό ειλικρινά...

 

μετά απο 3 λεπτά και αφού μου έβγαλε και ειδοποίηση στη notification bar οτι το ρολόι είναι disconnected έκανε reconnect απο μόνο του...δεν ξέρω τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Πού το βρήκες 250;

 

Για την ακρίβεια 256.κατιψιλα€ από banggood το 6/64 με το κουπόνι BGN9P64

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://gr.gizchina.com/2020/05/24/redmi-note-9s-now-available-9s-deal-2-2-2/

185€ το 6/64 203€ το 6/128 απο το banggood

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2020/05/24/redmi-note-9s-now-available-9s-deal-2-2-2/

185€ το 6/64 203€ το 6/128 απο το banggood

Αυτό είναι το S στο skroutz ποιο φτηνά το εχουνε

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το S στο skroutz ποιο φτηνά το εχουνε

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Ναι η κουβεντα ηταν για το pro, sorry λαθος μου

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις χώρα για το update..αλλιώς περίμενε και θα σου έρθει αυτο είναι το μόνο σίγουρο..Τώρα για τις διαστάσεις το επίσημο site Mi.com τα δίνει και τα δύο ακριβώς ίδια mm.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Θα ήθελα τη βοήθεια/άποψή σας και για ένα ακόμα θεματάκι:

Ενώ κατά τη χρήση του κινητού η διαχείριση μπαταρίας είναι καταπληκτική, μάλλον υπάρχει κάποιο θέμα στο standby.

Πέφτει 1% ανά 2 ώρες standby περίπου. Άσε που το ποσοστό κατανάλωσης μπαταρίας από το Android System είναι σταθερά γύρω στο 21%.

Είναι φυσιολογικό αυτό; Δε νομίζω.... Προς το παρόν διάβασα ότι ίσως φταίει το Digital Wellbeing και το απενεργοποίησα να δούμε πως θα πάει... Παρατήρησε κανείς κάτι τέτοιο στο 9s;;;

Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτά WiFi & Bluetooth ισχύει το βλέπω στου γιού μου το 9s ενώ στην χρήση είναι πραγματικά βράχος. Βέβαια δεν το έχει πολύ καιρό, το αντίθετο μερικές μέρες μονάχα. Θα το παρακολουθήσω κι εγώ με την σειρά μου...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με ανοιχτά WiFi & Bluetooth ισχύει το βλέπω στου γιού μου το 9s ενώ στην χρήση είναι πραγματικά βράχος. Βέβαια δεν το έχει πολύ καιρό, το αντίθετο μερικές μέρες μονάχα. Θα το παρακολουθήσω κι εγώ με την σειρά μου...

Εγώ είδα ότι σε 6 ώρες ύπνο, με Wifi, Bluetooth κλειστά! πτώση 3% :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τόσο(3%) σε 4 ώρες με τα άλλα που προανέφερα ανοιχτά... Με κλειστά όχι ουσιαστικά χάνει πολύ λίγο αν και θεωρώ ότι δεν είναι και άσχημο το ποσοστό σου αν δεν έχεις καλό σήμα τηλεφωνίας.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρηγγηλα το 9s αλλα προβληματίζομαι μηπως να αλλαξω τηνξ παραγγελια σε 8 pro. Με ενδιαφερει το NFC. Τι ισχυει τελικα για το 9s εχει NFC η όχι??
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει όμως η συσκευή πραγματικά πετάει. Ο 720 αέρινος καμία σχέση με το note 7 της συζύγου. Εδώ τα πλήρη χαρακτηριστικά...

https://www.google.gr/amp/s/m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9s-ampp-10147.php

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

κριμα και μ αρεσε πολύ το πετυχα και 176€ από alphagadgets αλλα θα στειλω mail να το ακυρωσω. Επειδή με βολευει να το χρησιμοποιώ για πληρωμες αντι για την καρτα και γι αυτό αλλαζω το παλιο που εχει μεν NFC αλλα δεν εχει δακτυλικο αποτύπωμα και δεν υποστηριζει τέτοιες συναλλαγες από τη eurobank. Λετε να παω σε 8 pro αν και παλιο η να περιμενω?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτείνω redmi note 9 ή 9 Pro εφόσον προτιμάς το ίδιο μέγεθος οθόνης στις 6,67" ... εδώ είσαι:

https://www.google.gr/amp/s/m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9_pro-ampp-10217.php

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το pro ξεφευγει πολυ σε τιμή. Και το 9 4/128 είναι λίγο πιο ακριβό αλλα δεν έχει ΝFC oυτε αυτο νομίζω. Το 8pro έχει ελάχιστα πιο μικρή οθόνη αλλα υπερεχει σε μνημη καμερα και έχει nfc στην ίδια τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Το pro ξεφευγει πολυ σε τιμή. Και το 9 4/128 είναι λίγο πιο ακριβό αλλα δεν έχει ΝFC oυτε αυτο νομίζω. Το 8pro έχει ελάχιστα πιο μικρή οθόνη αλλα υπερεχει σε μνημη καμερα και έχει nfc στην ίδια τιμή.
Η το note 8 pro θα πάρεις η το 9 pro.Οτι και να πάρεις θα μείνεις ευχαριστημένος.Το 9 s όλες οι εκδόσεις 4η6 δεν έχουν nfc. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Το pro ξεφευγει πολυ σε τιμή. Και το 9 4/128 είναι λίγο πιο ακριβό αλλα δεν έχει ΝFC oυτε αυτο νομίζω. Το 8pro έχει ελάχιστα πιο μικρή οθόνη αλλα υπερεχει σε μνημη καμερα και έχει nfc στην ίδια τιμή.

Έχει και το απλό 9 nfc.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9-10192.php

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Banggood 229 dollars το pro 6/64!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτό είναι πιο κάτω και από την προσφορά της προ-παραγγελίας...αλλά δεν βάλει μυαλό η xiaomi...

 

sorry 239 ήταν το 6/128

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τιμή είναι για αγορά πάντως.

Έτσι και αλλιώς παίρνει micro SD, οπότε τα 64gb δε τα θεωρώ πρόβλημα.

Προσωπικά το τίμησα :D

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τώρα και να θέλω δεν μπορώ να κάνω τίποτα, πάει εκείνη η προσφορά με το 6/128 στα 240$
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ, πάρτο τώρα. Σιγά.

Πιστεύω η τιμή που θα κάτσει θα είναι στα 200€ μέσα στο επόμενο τρίμηνο. Πιο κάτω δε πιστεύω να πάει τόσο γρήγορα.

Μη ξεχνάμε ότι είναι νέα συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει και το απλό 9 nfc.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9-10192.php

 

δε νομιζω ότι αξιζει το 9 σε σχεση με το 9s είναι και ακριβοτερο και υποδιεστερο. Τελικα λεω να κρατησω το 9s μιας και δεν το προλαβα και εγινε η αποστολή (το παρηγγηλα το πρωι και εφυγε κιολας και νομιζα ότι θα ειχε κανα δυο βδομάδες αναμονη). Οποτε δε βαριεσαι θα βολευτω χωρις NFC. Το θεμα είναι ότι περα από την μπαταρια και τη μεγαλυτερη οθονη υστερει πολύ σε σχεση με το 8 pro που είναι στην ιδια τιμη. Αλλωστε σε σχεση με το LG G3 που εχω χρονια τωρα και δε λεει να χαλασει θα μου φανει πολύ ανωτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ασύρματη φόρτιση έχει το 9 προ?

Φμ ράδιο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9_pro-10217.php

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...