Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Έχω εξής πρόβλημα με το 9s μου. Όταν το έχω στην τσέπη και με καλέσουν, μόλις το βγάλω μου εμφανίζει αυτο το μήνυμα οτι καλύπτεται η περιοχή στα ακουστικά ή κάτι τέτοιο. Και γράφει να πατήσω το πάνω πλήκτρο της έντασης για να φύγει αυτή η οθόνη . Το κάνω λοιπόν αυτό για να μπορέσω να απαντήσω στην κλήση αλλά μετά είναι κλειδωμένη η οθόνη και δεν ξεκλειδώνει από το πλάι για να μπορέσω να τερματίσω την κλήση. Αυτή η ειδοποίηση ότι καλύπτεται η περιοχή στα ακουστικά τι είναι; Μπορώ κάπως να το απενεργοποιήσω;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω εξής πρόβλημα με το 9s μου. Όταν το έχω στην τσέπη και με καλέσουν, μόλις το βγάλω μου εμφανίζει αυτο το μήνυμα οτι καλύπτεται η περιοχή στα ακουστικά ή κάτι τέτοιο. Και γράφει να πατήσω το πάνω πλήκτρο της έντασης για να φύγει αυτή η οθόνη . Το κάνω λοιπόν αυτό για να μπορέσω να απαντήσω στην κλήση αλλά μετά είναι κλειδωμένη η οθόνη και δεν ξεκλειδώνει από το πλάι για να μπορέσω να τερματίσω την κλήση. Αυτή η ειδοποίηση ότι καλύπτεται η περιοχή στα ακουστικά τι είναι; Μπορώ κάπως να το απενεργοποιήσω;

 

Ευχαριστώ

 

Για δοκίμασε να πάς Ρυθμίσεις-->Κωδικοί & ασφάλεια-->οθόνη κλειδώματος και βγάλε την λειτουργία τσέπης..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Μου το βγάζει και εμένα το 6 Pro, αλλά φεύγει μόνο του

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει το update fix του launcher με όνομα 4.17.1.1491. Μπορεί να γίνει εξαγωγή του αρχείου με τη βοήθεια του προγράμματος apk extractor από το play store.

Χίλια ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιον μπει στον κόπο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα,

Σκέφτομαι να πάρω το redmi note 9, (όταν βγει στην αγορά) άλλα έχω μια επιφύλαξη σε σχέση με τον

MediaTek Helio G85 (12nm) Mali-G52 MC2

 

Αξίζει ή να προτιμήσω Snapdragon ?

Link to comment
Share on other sites

Snapdragon χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Προχτες περασα απο plasio και τα ειδα πλαι πλαι note 8 pro και note 9s.η οθονη του 8 πιο φωτεινη και πιο λαμπερη με καλυτερο λευκο.αξιζει μονο για τον snap να παρω το 9s?η μπαταρια του 8 ειναι αξιοπρεπεστατη.Η καμερα του 9s ειναι καλυτερη;ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος που αξίζει, είναι φρέσκο οπότε θα έχει σίγουρα περισσότερη υποστήριξη, και λόγο Snapdragon θα υπάρχουν πληθώρα custom Ron και gcam.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Προχτες περασα απο plasio και τα ειδα πλαι πλαι note 8 pro και note 9s.η οθονη του 8 πιο φωτεινη και πιο λαμπερη με καλυτερο λευκο.αξιζει μονο για τον snap να παρω το 9s?η μπαταρια του 8 ειναι αξιοπρεπεστατη.Η καμερα του 9s ειναι καλυτερη;ευχαριστω εκ των προτερων

 

H μπαταρία του note 8 Pro μπορεί να είναι αξιοπρεπέστατη αλλά του 9S είναι ακόμα καλύτερη. Και για τις κάμερες σε γνωστό κανάλι στο Youtube ελληνικό δίπλα δίπλα τα δύο αυτά μοντέλα το note 9S φαίνεται να τα πηγαίνει καλύτερα

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

@Nkatech διάβασα το μήνυμα σου και πήγα να τσεκάρω το δικό μου για να δω αν κάνει αναγνώριση κλήσης.

Το δικό μου με cosmote μέσα κάνει κανονικά. Έχω κάνει όμως update στην έκδοση V11.0.6.0.QJWMIXM.

Δε ξέρω μήπως ήταν bug που επιλύθηκε

 

Κι εγω με αυτην το πηρα. πριν λιγες μερες εκανα στην V11.0.7.0.QJWMIXM. Τιποτα . Το προβλημα παραμενει

Link to comment
Share on other sites

Προχτες περασα απο plasio και τα ειδα πλαι πλαι note 8 pro και note 9s.η οθονη του 8 πιο φωτεινη και πιο λαμπερη με καλυτερο λευκο.αξιζει μονο για τον snap να παρω το 9s?η μπαταρια του 8 ειναι αξιοπρεπεστατη.Η καμερα του 9s ειναι καλυτερη;ευχαριστω εκ των προτερων

Αν σκέφτεσαι να το πειράξεις root recovery κτλ ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ.

Δεν έχεις διαβάσει για τα bricks? Δεν το υποστηρίζει πλέον καμμιά ομάδα. Αν τώρα δεν κάνεις τίποτε καλό τηλέφωνο είναι αλλά ο. mediatek είναι μείον...

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Προχτες περασα απο plasio και τα ειδα πλαι πλαι note 8 pro και note 9s.η οθονη του 8 πιο φωτεινη και πιο λαμπερη με καλυτερο λευκο.αξιζει μονο για τον snap να παρω το 9s?η μπαταρια του 8 ειναι αξιοπρεπεστατη.Η καμερα του 9s ειναι καλυτερη;ευχαριστω εκ των προτερων
Είχα και τα δύο πριν λίγες ημέρες στα χέρια μου το ένα δικό μου το άλλο φίλου και έκανα κάποιες συγκρίσεις.Οθονη το note 8 pro είναι πιο ζωντανά τα χρώματα και είναι λίγο φωτεινότερη,έχει καλύτερη οθόνη.Του 9s είναι λίγο σαν πιο ξεπλυμένα τα χρώματα.Ηχος το 9s για ελάχιστη διαφορά τα πάει λίγο καλύτερα,είναι λίγο πιο δυνατός.Στις επιδόσεις πάνω κάτω είναι ίδια,ότι και να πάρεις δεν θα δεις διάφορες,το να ανοίγει μια εφαρμογή κάτι ms λίγο πιο γρήγορα το ένα η το άλλο δεν έχει νόημα να το συζητάμε.Μπαταρία δεν δοκίμασα αλλά σίγουρα το 9s θα τα πηγαίνει καλύτερα,520mah είναι η διαφορά αλλά λόγω μεγαλύτερης οθόνης του 9s δεν ξέρω το πόσο καλυτερα.Κάμερες στις ημερισιες το 8pro έχει καλύτερη λεπτομέρια στις νυχτερινές κερδίζει το 9s αλλά το 8pro έχει πιο φυσικά χρώματα.Πάνω κάτω θα μείνεις ευχαριστημένος και με τις δυο συσκευές για αυτήν την κατηγορία.Το 8pro έχει nfc το 9s δεν έχει.Τα πλεονεκτήματα του 9s είναι ότι θα έχει πιο πολύ υποστήριξη στις custom rom λόγω sd σε σχέση με το 8pro που ήδη δεν έχει ,οπότε αν θέλεις να περάσεις custom rom πας σε 9s,επίσης πιο νέο μοντέλο αρα και λίγο παραπάνω υποστήριξη και από την xiaomi.Πλεονεκτήματα του 8pro,πιο ισχυρό τηλέφωνο,πιο ιδανικό για παιχνίδια με σύστημα ψύξης κλπ και έχει nfc.Επίσης πιο φαρδιά οθόνη που κατά την γνώμη μου είναι καλύτερη για παρακολούθηση video κλπ.Επίσης στο 9s παίρνει ταυτόχρονα 2sim+1sd.Ότι και να πάρεις δεν είναι λάθος επιλογή,ανάλογα με τις ανάγκες σου θα διαλέξεις. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.εχω παραγγειλει το note 8 pro,αλλα εχω περιθωριο για αλλαγη με note 9s.γυρω στα 175 το πρωτο και κανενα 10ρικο παραπανω το δευτερο.128 gb φυσικα.κατι ακομα πολυ σημαντικο για μενα:gcam για βραδινα βιντεο και φωτογραφιες θα βρω κατι αξιολογο για το 8;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.εχω παραγγειλει το note 8 pro,αλλα εχω περιθωριο για αλλαγη με note 9s.γυρω στα 175 το πρωτο και κανενα 10ρικο παραπανω το δευτερο.128 gb φυσικα.κατι ακομα πολυ σημαντικο για μενα:gcam για βραδινα βιντεο και φωτογραφιες θα βρω κατι αξιολογο για το 8;ευχαριστω

gcam από ότι ξέρω μόνο σε snapdragon

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

gcam από ότι ξέρω μόνο σε snapdragon

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Έχει και για το 8pro gcam,αλλά στο 9s κουμπώνει καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα τι φταιει; Το κανει αρκετες φορες οταν ανοιγει.

https://www.dropbox.com/s/uoqguerdkd26ne6/98039369_692724091491278_6238631806384472064_n.jpg?dl=0

Δεν υπαρχει προστατευτικο τζαμακι μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα τι φταιει; Το κανει αρκετες φορες οταν ανοιγει.

https://www.dropbox.com/s/uoqguerdkd26ne6/98039369_692724091491278_6238631806384472064_n.jpg?dl=0

Δεν υπαρχει προστατευτικο τζαμακι μπροστα.

Γιώργο δεν είναι τίποτα , αν θέλεις να μην στο βγάζει απενεργοποίησε την λειτουργία τσέπη .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα τι φταιει; Το κανει αρκετες φορες οταν ανοιγει.

https://www.dropbox.com/s/uoqguerdkd26ne6/98039369_692724091491278_6238631806384472064_n.jpg?dl=0

Δεν υπαρχει προστατευτικο τζαμακι μπροστα.

Εμένα το έκανε στο Note 8 Pro με τζαμάκι μπροστά. Κάνα 2-3 φορές μόνο την προηγούμενη εβδομάδα. Φαίνεται κάτι καλύπτουμε με τα χέρια μας. Δεν είναι θέμα του 9s μόνο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.εχω παραγγειλει το note 8 pro,αλλα εχω περιθωριο για αλλαγη με note 9s.γυρω στα 175 το πρωτο και κανενα 10ρικο παραπανω το δευτερο.128 gb φυσικα.κατι ακομα πολυ σημαντικο για μενα:gcam για βραδινα βιντεο και φωτογραφιες θα βρω κατι αξιολογο για το 8;ευχαριστω

 

Φίλε μου, αν επιτρέπεται, που υπάρχουν αυτές οι τιμές ?

Βλέπω για το Redmi Note 8 Pro καλύτερη τιμή από Κίνα τα 186 + 8 το EU Priority Line πάμε στα 194€

Τσιμπημένο αρκετά, γιατί είναι και το γκρι που είναι πιο φτηνό.

191€ ακριβώς τελική τιμή πήρα το ακριβότερο πράσινο τα Χριστούγεννα!!!!

Αν θέλεις την γνώμη μου με κλειστά τα μάτια το 8 Pro και το αφήνεις όπως είναι ούτε root ούτε gcam.

Διαφορετικά περίμενε το 9 Pro, αστο το 9s, θα το μετανιώσεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση του θα πήγαινα στο 9pro κατευθείαν. Άξιος αντικαταστάτης του 8pro το οποίο θα πάρει και Android 11.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση του θα πήγαινα στο 9pro κατευθείαν. Άξιος αντικαταστάτης του 8pro το οποίο θα πάρει και Android 11.

Τι έγινε το μετάνιωσες για το 8 Pro ?

Δεν πιστεύω να σε παρασύρει ο Χίος!!!

Αλήθεια το έχεις ακόμη το 950 ?

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δεν είναι τίποτα , αν θέλεις να μην στο βγάζει απενεργοποίησε την λειτουργία τσέπη .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ. Είσαι ωραίος.

Edited by gkal
Link to comment
Share on other sites

Snapdragon χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αξίζει να περιμένω το redmi note 9 pro ή να πάρω το redmi note 8Τ που είναι και πολύ οικονομικότερο ;

Με ενδιαφέρει το NFC που το 9s δεν έχει, και για το οποίο δεν βλέπω και πολύ καλά σχόλια, οπότε δεν το σκέφτομαι καν...

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε το μετάνιωσες για το 8 Pro ?

Δεν πιστεύω να σε παρασύρει ο Χίος!!!

Αλήθεια το έχεις ακόμη το 950 ?

Όχι. Ούτε αυτό έχω ούτε το Nokia 8. Δεν μου αρέσει να μαζεύω κινητά και καλώδια στο σπίτι. Έχω μόνο ένα παλιό Nokia X6 (Symbian) με τον φορτιστή του για ώρα ανάγκης.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...