Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 6/128 global από που συμφέρει για αγορα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιο φθηνά το έχει το banggood 220€ μαζί με τα μεταφορικά αλλά θα αργήσει. 250€ το έχουν στο skroutz άμεσα διαθέσιμο κάποια καταστήματα , 260€-270€στο eshop.gr ανάλογα το χρώμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Κατοχος απο προχτες του 6/128 9s. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Για να δουλεψει η αναγνωριση κλησεων πρεπει να εχω τον προτιμωμενο τυπο δικτυου στο 3g. Αν το εχω στο LTE ολες οι κλησεις φαινονται ως αγνωστα. Αλλαξα τις SIM χωρις αποτελεσμα.Εχει κανεις υποψιν κατι επι τουτου??Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό πάντως το πρόβλημα, καθώς ο τύπος του δικτύου δεν έχει να κάνει με την αναγνώριση κλήσεων από όσο ξέρω.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Κατοχος απο προχτες του 6/128 9s. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Για να δουλεψει η αναγνωριση κλησεων πρεπει να εχω τον προτιμωμενο τυπο δικτυου στο 3g. Αν το εχω στο LTE ολες οι κλησεις φαινονται ως αγνωστα. Αλλαξα τις SIM χωρις αποτελεσμα.Εχει κανεις υποψιν κατι επι τουτου??Ευχαριστω
Έχεις ενεργοποιήσει volte , WiFi calling;; Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ στο Α3 και τα έκλεισα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Κατοχος απο προχτες του 6/128 9s. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Για να δουλεψει η αναγνωριση κλησεων πρεπει να εχω τον προτιμωμενο τυπο δικτυου στο 3g. Αν το εχω στο LTE ολες οι κλησεις φαινονται ως αγνωστα. Αλλαξα τις SIM χωρις αποτελεσμα.Εχει κανεις υποψιν κατι επι τουτου??Ευχαριστω

Μήπως είναι θέμα παρόχου;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό πάντως το πρόβλημα, καθώς ο τύπος του δικτύου δεν έχει να κάνει με την αναγνώριση κλήσεων από όσο ξέρω.

 

Πραγματικα παραξενο. Ειναι το τεταρτο κιν απο αυτη την εταιρεια και δεν ειχα ποτε προβλημα. Στη μια καρτα εχω βαλει 3g και παιζει η αναγνωριση και στην αλλη με 4g δεν παιζει. Αντε βγαλε ακρη

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις ενεργοποιήσει volte , WiFi calling;; Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ στο Α3 και τα έκλεισα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι ολα σβηστα ειναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως είναι θέμα παρόχου;

 

Παροχος ειναι ιδιος εδω και χρονια. Στο προηγουμενο τηλ mi max 2 δεν ειχα κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Κάτι με το δίκτυο πρέπει να παίζει.

Θεωρώ απίθανο να ευθύνεται η συσκευή.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι με το δίκτυο πρέπει να παίζει.

Θεωρώ απίθανο να ευθύνεται η συσκευή.

 

Οποια sim εχω στο 3g η αναγνωριση παιζει κανονικα. Εχω κανει ολους τους πιθανους συνδυασμους. Ισως χανω καπου κατι σε καποια ρυθμιση. Μεχρι προχτες με το mi max 2 στην ιδια περιοχη με τις ιδιες sim δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έκανα μια ερώτηση στην εξυπηρέτηση πελατών του δικτύου μου.

Ποτέ δεν ξέρεις...

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

175€ περίπου βγαίνει από AliExpress, Πολωνία αποστολή χωρίς τελωνείο, άσε την info να κάνει ότι θέλει. Εννοείται ότι δεν αξίζει τόσα λεφτά, μέχρι βαριά 200€ καλά είναι.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να μου στείλεις πληροφορίες σε p.m.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

#Aliexpress € 213,87 30%OFF | In Stock Global Version Xiaomi Redmi Note 9S 6GB 128GB Snapdragon 720G 48MP AI Quad Camera Note 9 S Smartphone 5020mAh QC 3.0

https://a.aliexpress.com/_dUB9ZDZ

 

Αυτό το μαγαζί είναι, ζητάς ένα promo coupon από αυτούς και πέφτει η τιμή. Αποστολή από Πολωνία με 10€ , αξίζει η έκδοση 6/128 μικρή η διαφορά από το μικρό.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που παρουσιάστηκε το Note 9 Pro δεν θεωρώ το 9S συμφέρουσα επιλογή. Με λίγα ευρώ παραπάνω παίρνεις Nfc (προσωπικά το θεωρώ must have), 64αρα κάμερα, 30W ταχεία φόρτιση και 6Gb βασική μνήμη ακόμα και στο 64αρι μοντέλο.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα από το πλαίσιο στα 200 ευρώ με τιμολόγιο. Θέλω μεγάλη οθόνη για youtube και netflix.

Η οθόνη του σε σχέση με τα προηγούμενα note (7, 5, 8 pro) πως είναι σε φωτεινότητα χρώματα και μαύρο?

το note 5 είχε με διαφορά την καλύτερη ips που έχει περάσει απο τα χέρια μου

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που παρουσιάστηκε το Note 9 Pro δεν θεωρώ το 9S συμφέρουσα επιλογή. Με λίγα ευρώ παραπάνω παίρνεις Nfc (προσωπικά το θεωρώ must have), 64αρα κάμερα, 30W ταχεία φόρτιση και 6Gb βασική μνήμη ακόμα και στο 64αρι μοντέλο.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

πότε θα κυκλοφορήσει τελικά όμως, πόσο θα κοστίζει και από που θα καταφέρουμε να το πάρουμε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το note 5 είχε με διαφορά την καλύτερη ips που έχει περάσει απο τα χέρια μου

 

 

γιαυτό και έχω κολλήσει στο 5 (μαζί με τα υπόλοιπα χαρ/κά) και δεν μπορώ να βρω νέο κινητό...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Από όπου προμηθευοταν κάποιος έως τώρα το 9S. Εξωτερικό, skroutz και τώρα από Infoquest. Λογικά σε 2 εβδομάδες θα το βρίσκουμε από Κίνα και skroutz και από Ιούνιο θα έρθει και επίσημα. 245 το 64αρι και 275 το 128. Αυτές είναι και οι επίσημες τιμές. Είναι καιρός να αλλάξω το Note 4 μου και κοιτάω το 9 Pro και το MI Note 10 Lite με amoled οθόνη.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

@Nkatech διάβασα το μήνυμα σου και πήγα να τσεκάρω το δικό μου για να δω αν κάνει αναγνώριση κλήσης.

Το δικό μου με cosmote μέσα κάνει κανονικά. Έχω κάνει όμως update στην έκδοση V11.0.6.0.QJWMIXM.

Δε ξέρω μήπως ήταν bug που επιλύθηκε

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για τη σύζυγό κινητό.

 

Έχει το Μi Α3 και δεν την παλεύει με.το απαράδεκτο αποτυπωμα του Α3.....

 

Πώς είναι το αποτύπωμα αυτου του 9ς;

 

Να πάω σε 4 ή 6 γιγα;

 

Θέλει κάμερα, αξιοπιστία, σήμα και μπαταρία, επαγγελματική χρήση κτλ

Όχι παιχνίδια

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κανένα παράπονο από το αποτύπωμα του Α3 , πολύ σπάνια να μην πιάσει με την πρώτη με android 10 είμαι, η αλήθεια είναι ότι κάθε δάκτυλο το πέρασε 2 φορές δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Στα του 9s αν είσαι ο ίδιος που ρώτησε στο Telegram προχώρα άφοβα εγώ θα πήγαινα στο μεγάλο για να αντέξει και περισσότερο, όχι ότι τα 4γιγα είναι λίγα αλλά το miui είναι πιο βαρύ από το καθαρό android.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα παράπονο από το αποτύπωμα του Α3 , πολύ σπάνια να μην πιάσει με την πρώτη με android 10 είμαι, η αλήθεια είναι ότι κάθε δάκτυλο το πέρασε 2 φορές δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Στα του 9s αν είσαι ο ίδιος που ρώτησε στο Telegram προχώρα άφοβα εγώ θα πήγαινα στο μεγάλο για να αντέξει και περισσότερο, όχι ότι τα 4γιγα είναι λίγα αλλά το miui είναι πιο βαρύ από το καθαρό android.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι με την 9 στο Α3

Αργεί πολύ το αποτύπωμα

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα την βοήθεια σας! Xiaomi redmi note 8 pro. ή 9s???

Τώρα έχω το Redmi note 6 pro.......

Σας ευχαριστώ θερμά!

Link to comment
Share on other sites

Από μένα 9s, snapdragon, gcam, και έρχεται με Α10 και θα πάρει και 11.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και αυτό έχει πλέον τον dialer της google;

 

Έχω συνηθίσει της xiaomi.

Ναι και ψάχνω και γω τρόπο να τον ξηλώσω ήδη...
Link to comment
Share on other sites

αν καποιος εχει το 9s και μπορει να κανει μια δοκιμη αν ανοιγει το ραδιοφωνο χωρις ακουστικα πανω?

το ξερω οτι χρειαζεται για κεραια(συντονισμος μετα)...αλλα σε ενα redmi 5 δουλευει κανονικα (ανοιγει δλδ αρχικα χωρις ακουστικα-προφανως εχει κεραια)

με αυτο τον τροπο μπορει καποιος να στελνει τον ηχο σε bt ακουστικα...με την stock εφαρμογη του ραδιοφωνου...

εχω δοκιμασει σε note 10 pro και δεν δουλευει...

απλα το ψαχνει ενας φιλος εδω και καιρο...

 

Ευχαριστω

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος εχει το 9s και μπορει να κανει μια δοκιμη αν ανοιγει το ραδιοφωνο χωρις ακουστικα πανω?

το ξερω οτι χρειαζεται για κεραια(συντονισμος μετα)...αλλα σε ενα redmi 5 δουλευει κανονικα (ανοιγει δλδ αρχικα χωρις ακουστικα-προφανως εχει κεραια)

με αυτο τον τροπο μπορει καποιος να στελνει τον ηχο σε bt ακουστικα...με την stock εφαρμογη του ραδιοφωνου...

εχω δοκιμασει σε note 10 pro και δεν δουλευει...

απλα το ψαχνει ενας φιλος εδω και καιρο...

 

Ευχαριστω

Αυτό ου λες μήπως γίνεται κατά κάποιο τρόπο μέσω Internet???

(Θυμάμαι ότι στο redmi note 2-ναι αρχαία χρόνια τότε- έπαιξε 3-4 φορές το ραδιόφωνο, χωρίς να έχω ακουστικά καρφωμένα. Παρατήρησα όμως ότι τραβούσε δεδομένα εκείνη τη στιγμή. Δυστυχως δε θυμάμαι κάτι παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...