Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω ότι θα είναι η global, αλλά για να είσαι σίγουρος καντους ένα τηλέφωνο την Τρίτη.

Γενικά είναι πολύ οργανωμένοι και εξυπηρετικοί.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες όποιος το έχει στην κατοχή του ας πεί άν λειτουργεί WiFiCALL και τί γίνεται με το θέμα Gcam:confused:
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και καλή λευτεριά!!!

Βλέπω πως υπάρχει ένα ζητηματακι με το 9s που έχει αυτή την βδομάδα το e-shop σε προσφορά. Έχω ξαναγράψει ότι πλέον έχει ξεκαθαρίσει το θέμα με την b20 & τις rom.

Το τηλέφωνο αυτό είναι το μοντέλο της νέας σειράς Note 9 που για την ώρα προορίζει η ΧΙΑΟΜΙ για τις χώρες που χρειάζονται την Β20 μεταξύ των οποίων είναι και η Ελλάδα.

Το παίρνουμε άφοβα λοιπόν και μόνο αυτήν την έκδοση γιατί το 4/64 σε λίγο καιρό θα σέρνεται - για Miui μιλάμε !!!

Το ζήτημα για μένα αλλο είναι. Είναι ακόμα πιο στενομακρο απο το 8 Pro !!! Αναλογία πλευρών 20 προς 9 !!!!

Ακόμη είναι ο φτωχός συγγενής της νέας σειράς και ίσως για αυτό το λόγο ξεκίνησε απο τόσο χαμηλά την εμπορική του πορεία.

Πολύ πιο πετυχημένο και ολοκληρωμένο τηλέφωνο το Redmi Note 8 Pro !!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και καλή λευτεριά!!!

Βλέπω πως υπάρχει ένα ζητηματακι με το 9s που έχει αυτή την βδομάδα το e-shop σε προσφορά. Έχω ξαναγράψει ότι πλέον έχει ξεκαθαρίσει το θέμα με την b20 & τις rom.

Το τηλέφωνο αυτό είναι το μοντέλο της νέας σειράς Note 9 που για την ώρα προορίζει η ΧΙΑΟΜΙ για τις χώρες που χρειάζονται την Β20 μεταξύ των οποίων είναι και η Ελλάδα.

Το παίρνουμε άφοβα λοιπόν και μόνο αυτήν την έκδοση γιατί το 4/64 σε λίγο καιρό θα σέρνεται - για Miui μιλάμε !!!

Το ζήτημα για μένα αλλο είναι. Είναι ακόμα πιο στενομακρο απο το 8 Pro !!! Αναλογία πλευρών 20 προς 9 !!!!

Ακόμη είναι ο φτωχός συγγενής της νέας σειράς και ίσως για αυτό το λόγο ξεκίνησε απο τόσο χαμηλά την εμπορική του πορεία.

Πολύ πιο πετυχημένο και ολοκληρωμένο τηλέφωνο το Redmi Note 8 Pro !!!!

Τουλάχιστον το Note 8 Pro που έχω είναι 6/64. Δεν νομίζω να σέρνεται! ;)

Πάντως σαν διάδοχο του 8 pro, το 9s είναι κατώτερο. Αν εξαιρέσουμε την οθόνη και τη μπαταρία που είναι μεγαλύτερες!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το 6/128 αξίζει για λιγότερα από 200 ευρώ και ίσως παρακάτω.

Δεν το βρίσκω καθόλου vfm αγορά αυτή τη στιγμή.

Θα συμφωνήσω ότι το note 8 Pro ακόμη και τώρα είναι πιο συμφέρουσα αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος Rn8 pro, επιβεβαιώνω ότι το κινητό πετάει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε evris και σε 'χα για Γατόνι...Αλλο το 4/64 του 9s κι αλλο το 6/64 του 8 Pro !!!!

Χαχα παίζει να είσαι και ο μοναδικός... ;)

Ξέρω ότι τα 6 είναι καλύτερα από τα 4. Δεν ήξερα ότι το miui θέλει επιπλέον GB για να λειτουργήσει νεράκι!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άν σκεφτείς οτι εγώ με τον 660 snapdragon του note 7 με 4 GB ram δεν ανεβάζω ποτέ πάνω απο 60% την RAM οπότε με τον 720G θα είναι ακόμα πιο άνετο. Κάνετε λάθος με το MIUI..μιά χαρά το σηκώνει και η 4άρα RAM(προς το παρόν) άνετα και χωρίς κολλήματα.
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Άν σκεφτείς οτι εγώ με τον 660 snapdragon του note 7 με 4 GB ram δεν ανεβάζω ποτέ πάνω απο 60% την RAM οπότε με τον 720G θα είναι ακόμα πιο άνετο. Κάνετε λάθος με το MIUI..μιά χαρά το σηκώνει και η 4άρα RAM(προς το παρόν) άνετα και χωρίς κολλήματα.

Ακριβώς. Το βλέπω στο 7αρι της κόρης μου.

Φτάσαμε να λέμε ότι δεν αρκούν 4gb ram;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όποτε για να καταλάβω... Δεν αξίζει η μετάβαση από redmi note 7 σε redmi note 9s? Γιατί με απλή ματιά ειδα usb type c, οθόνη 6.7, μπαταρία 5000, snap 720... Για αυτό και το παρήγγειλα.

Όποτε μάλλον καλύτερα να το ακυρώσω και να περιμένω νεότερη έκδοση σωστά;

 

Στάλθηκε από το Redmi note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποτε για να καταλάβω... Δεν αξίζει η μετάβαση από redmi note 7 σε redmi note 9s? Γιατί με απλή ματιά ειδα usb type c, οθόνη 6.7, μπαταρία 5000, snap 720... Για αυτό και το παρήγγειλα.

Όποτε μάλλον καλύτερα να το ακυρώσω και να περιμένω νεότερη έκδοση σωστά;

 

Στάλθηκε από το Redmi note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από το Note 7 αξίζει. Από το Note 8 pro δεν αξίζει η μετάβαση στο 9s.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια ειναι πολυ μεγαλο το κινητο?? απο το χιαομι μι α1 που εχω θα μου φανει τεραστιο??

 

Κοίταξε να δείς..άν μπορείς να καταλάβεις τις διαφορές-->

Μi A1 75.8 mm 155.4 mm 7.3 mm και βάρος 165 g και

Redmi note 9s 76.7mm 165.7 mm 8.8 mm και βάρος 209 g οπότε όταν το πιάσεις στα χέρια σου μόνο απο το βάρος θα πείς: αμάν τί 'ειν' τούτο!:p..όμως όλα συνήθεια είναι θα έχεις πραγματική αναβάθμιση.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δείς..άν μπορείς να καταλάβεις τις διαφορές-->

Μi A1 75.8 mm 155.4 mm 7.3 mm και βάρος 165 g και

Redmi note 9s 76.7mm 165.7 mm 8.8 mm και βάρος 209 g οπότε όταν το πιάσεις στα χέρια σου μόνο απο το βάρος θα πείς: αμάν τί 'ειν' τούτο!:p..όμως όλα συνήθεια είναι θα έχεις πραγματική αναβάθμιση.

 

καταλαβα.. παντοφλα :p

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά

Εγώ απο την άλλη δεν πιστεύω πως είναι τόσο μεγάλη η διαφορά τους παρά μόνο ίσως στο βάρος (+50γρ.)

Για μένα τουλάχιστον που κατά 95% θα πάρω το 9άρι αντί του Α1, τα 10 mm παραπάνω στο ύψος δεν κάνουν μεγάλη διαφορά

Μην ξεχνάτε πως τα bezels στο 9άρι είναι σχεδόν μηδεμινά, ενώ το Α1 έχει παλιά σχεδίαση με αρκετά bezels και χωρίς notch :cool:

Ολα είναι συνήθεια

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά

Εγώ απο την άλλη δεν πιστεύω πως είναι τόσο μεγάλη η διαφορά τους παρά μόνο ίσως στο βάρος (+50γρ.)

Για μένα τουλάχιστον που κατά 95% θα πάρω το 9άρι αντί του Α1, τα 10 mm παραπάνω στο ύψος δεν κάνουν μεγάλη διαφορά

Μην ξεχνάτε πως τα bezels στο 9άρι είναι σχεδόν μηδεμινά, ενώ το Α1 έχει παλιά σχεδίαση με αρκετά bezels και χωρίς notch :cool:

Ολα είναι συνήθεια

 

σαν να εχεις δικιο μου φαινεται φιλε μου..

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω κι εγώ που από 5,3" πήγα σε 6,53"!!!

Σε μια βδομάδα το έχω συνηθίσει κιόλας! ;)

 

ΥΓ. Από 165g σε 200g....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μετάβαση από Mi Max 1 σε 9s... Δεν εντυπωσιάστηκα... Λίγο πιο έντονη η οθόνη, λίγο πιο γεμάτος ήχος, το παλιό ώριμο, το νέο ακόμα νιούφρικο... Την διαφορά σε μέγεθος πρέπει να την συνηθίσω. Η αλήθεια είναι ότι το γκοφρετο-νέο δεν μου αρέσει. Θεωρώ βλακώδη την στενόμακρη μόδα, μοίρα κακιά, έτσι είναι πια...

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι όλες οι κουβέντες για τις λεπτομέρειες, είναι απλά για να ασχολούμαστε... Όταν μιλάμε για συγκεκριμένο εύρος τιμών, οι αλλαγές δεν είναι δραματικές, ίσως στις κάμερες που ακόμα δεν έχω συγκρίνει. Και μιλάω για 4 χρόνια διαφορά. Υποθέτω ότι όλες οι κουβέντες για 720-730 κλπ είναι ανάλογες μπούρδες.

Ακόμα θεωρώ ως καλύτερη οθόνη αυτή του redmi note 3 pro. Οι διαφορές είναι στην τεχνολογία, και στις αναβαθμίσεις. Το "δεν γίνεται αλλιώς"....

Όπως καταλαβαίνετε, για κανονική χρήση απλά παίρνεις νέο τηλέφωνο. Τίποτε άλλο. Κάποιος θέλει να πάει σε amoled, όντως καλύτερη, εμένα δεν με τρελαίνει μόνο αυτή... Δεν θα πάω σε samsung μόνο για την οθόνη... Θέλω εργαλείο, καθημερινό, όσο αντέξει. Το πήρα. Μου αρέσει το miui που είναι ολοκληρωμένο.

Το 9s φαίνεται μια χαρά. Απροβλημάτιστο. Καλό σήμα, καλό wifi, καλός ήχος, και στις κλήσεις και στην μουσική. Αν συνεχίσει έτσι θα πάμε μια χαρά για τουλάχιστον 2-3 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε, να το χαρείς.

Πολύ ωραία συσκευή.

Γρήγορα θα συνηθίσεις και πιστεύω ότι θα σου αρέσει η αναλογία οθόνης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετάβαση από Mi Max 1 σε 9s... Δεν εντυπωσιάστηκα... Λίγο πιο έντονη η οθόνη, λίγο πιο γεμάτος ήχος, το παλιό ώριμο, το νέο ακόμα νιούφρικο... Την διαφορά σε μέγεθος πρέπει να την συνηθίσω. Η αλήθεια είναι ότι το γκοφρετο-νέο δεν μου αρέσει. Θεωρώ βλακώδη την στενόμακρη μόδα, μοίρα κακιά, έτσι είναι πια...

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι όλες οι κουβέντες για τις λεπτομέρειες, είναι απλά για να ασχολούμαστε... Όταν μιλάμε για συγκεκριμένο εύρος τιμών, οι αλλαγές δεν είναι δραματικές, ίσως στις κάμερες που ακόμα δεν έχω συγκρίνει. Και μιλάω για 4 χρόνια διαφορά. Υποθέτω ότι όλες οι κουβέντες για 720-730 κλπ είναι ανάλογες μπούρδες.

Ακόμα θεωρώ ως καλύτερη οθόνη αυτή του redmi note 3 pro. Οι διαφορές είναι στην τεχνολογία, και στις αναβαθμίσεις. Το "δεν γίνεται αλλιώς"....

Όπως καταλαβαίνετε, για κανονική χρήση απλά παίρνεις νέο τηλέφωνο. Τίποτε άλλο. Κάποιος θέλει να πάει σε amoled, όντως καλύτερη, εμένα δεν με τρελαίνει μόνο αυτή... Δεν θα πάω σε samsung μόνο για την οθόνη... Θέλω εργαλείο, καθημερινό, όσο αντέξει. Το πήρα. Μου αρέσει το miui που είναι ολοκληρωμένο.

Το 9s φαίνεται μια χαρά. Απροβλημάτιστο. Καλό σήμα, καλό wifi, καλός ήχος, και στις κλήσεις και στην μουσική. Αν συνεχίσει έτσι θα πάμε μια χαρά για τουλάχιστον 2-3 χρόνια...

 

Ρε φίλε σαν κάτοχος μπορείς να μας πείς εάν παίζει VoWiFi calling;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Καλό κινητό φαίνεται. Αξίζουν τα 6GB ή θα είναι αρκετά τα 4;
Αν δεν είσαι τύπος που αλλάζει κάθε χρόνο κινητό, προτίμησε όπως κι εγώ την έκδοση 6/128 για να είσαι καλυμμένος για 2-3 χρόνια χωρίς κολλήματα

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...