Jump to content

Redmi Note 9S


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετάβαση από Mi Max 1 σε 9s... Δεν εντυπωσιάστηκα... Λίγο πιο έντονη η οθόνη, λίγο πιο γεμάτος ήχος, το παλιό ώριμο, το νέο ακόμα νιούφρικο... Την διαφορά σε μέγεθος πρέπει να την συνηθίσω. Η αλήθεια είναι ότι το γκοφρετο-νέο δεν μου αρέσει. Θεωρώ βλακώδη την στενόμακρη μόδα, μοίρα κακιά, έτσι είναι πια...

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι όλες οι κουβέντες για τις λεπτομέρειες, είναι απλά για να ασχολούμαστε... Όταν μιλάμε για συγκεκριμένο εύρος τιμών, οι αλλαγές δεν είναι δραματικές, ίσως στις κάμερες που ακόμα δεν έχω συγκρίνει. Και μιλάω για 4 χρόνια διαφορά. Υποθέτω ότι όλες οι κουβέντες για 720-730 κλπ είναι ανάλογες μπούρδες.

Ακόμα θεωρώ ως καλύτερη οθόνη αυτή του redmi note 3 pro. Οι διαφορές είναι στην τεχνολογία, και στις αναβαθμίσεις. Το "δεν γίνεται αλλιώς"....

Όπως καταλαβαίνετε, για κανονική χρήση απλά παίρνεις νέο τηλέφωνο. Τίποτε άλλο. Κάποιος θέλει να πάει σε amoled, όντως καλύτερη, εμένα δεν με τρελαίνει μόνο αυτή... Δεν θα πάω σε samsung μόνο για την οθόνη... Θέλω εργαλείο, καθημερινό, όσο αντέξει. Το πήρα. Μου αρέσει το miui που είναι ολοκληρωμένο.

Το 9s φαίνεται μια χαρά. Απροβλημάτιστο. Καλό σήμα, καλό wifi, καλός ήχος, και στις κλήσεις και στην μουσική. Αν συνεχίσει έτσι θα πάμε μια χαρά για τουλάχιστον 2-3 χρόνια...

 

Μιας και ανέφερες την οθόνη και επειδή είχα το redmi note 3 pro και στον ήλιο δεν φαινόταν, πώς πάει το 9s στο θέμα αυτό; Έχω διαβάσει ότι δεν φαίνεται κάτω από ήλιο, και ότι παρουσιάζει αρκετή παραμόρφωση γύρω από την τρύπα της κάμερας και τα bezels.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρέλαβα σήμερα από eshop. Όμορφο και γρήγορο φαίνεται με πρώτη ματιά αλλά ίσως μου φάνηκε στα μάτια μου πιο φθηνή κατασκευή σε σχέση με το note 7 που έχω. Μπορεί να είμαι και υπερβολικός.

Η οθόνη δεν φαίνεται άσχημη, είχα φοβηθεί με όσα διάβαζα.

WiFi calling και volte δείχνουν να παίζουν κανονικά.

Αυτά με μια πρώτη ματιά μιας και ίσα μετέφερα δύο πράγματα. Μόλις το ζορίσω λίγο θα ποστάρω εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρέλαβα σήμερα από eshop. Όμορφο και γρήγορο φαίνεται με πρώτη ματιά αλλά ίσως μου φάνηκε στα μάτια μου πιο φθηνή κατασκευή σε σχέση με το note 7 που έχω. Μπορεί να είμαι και υπερβολικός.

Η οθόνη δεν φαίνεται άσχημη, είχα φοβηθεί με όσα διάβαζα.

WiFi calling και volte δείχνουν να παίζουν κανονικά.

Αυτά με μια πρώτη ματιά μιας και ίσα μετέφερα δύο πράγματα. Μόλις το ζορίσω λίγο θα ποστάρω εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το 9s πήρες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη Χρόνια πολλά σε όλους

μια ερώτηση,από τη σειρά Redmi Note 9 ποιο μοντέλο έχει NFC και θα έρθει στην Ελλάδα?

από ότι είδα το Redmi Note 9s δεν έχει NFC εκτός αν κάνω λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη Χρόνια πολλά σε όλους

 

μια ερώτηση,από τη σειρά Redmi Note 9 ποιο μοντέλο έχει NFC και θα έρθει στην Ελλάδα?

 

από ότι είδα το Redmi Note 9s δεν έχει NFC εκτός αν κάνω λάθος...

Για το redmi note 9s που το έχω πλέον, δεν έχει σίγουρα! Για τα άλλα δεν γνωρίζω

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το redmi note 9s που το έχω πλέον, δεν έχει σίγουρα! Για τα άλλα δεν γνωρίζω

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ,θα περιμένουμε λίγο για να βγάλει κάποιο μοντέλο με NFC.

Link to comment
Share on other sites

Όπως δείχνει κι εδώ, κανένα από τα τρία δεν έχει nfc.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10147&idPhone2=10120&idPhone3=10126

Αν πάρει κανείς κάποιο από τα άλλα δύο (9 Pro και 9pro Max) ας μας πει για πιο σίγουρα.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

γνωρίζουμε πότε θα έρθει Ελλάδα επίσημα;

έχω το redmi note 7 και σκέφτομαι να πάω στο 9

τι λέτε αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

γνωρίζουμε πότε θα έρθει Ελλάδα επίσημα;

έχω το redmi note 7 και σκέφτομαι να πάω στο 9

τι λέτε αξίζει;

Κοίτα, όταν έκανα την αλλαγή από το note 4 στο note 7 πραγματικά εντυπωσιάστηκα από τις αλλαγές. Εδώ δεν θα πω το ίδιο. Βέβαια η έκδοση 6/128 στα 259 που έφερε το eshop δείχνει εξαιρετική και το μόνο μείον η απουσία του NFC. Εξωτερικά δεν με εντυπωσίασε, το 7 με το γυαλί στη πλάτη ήταν κουκλί. Σαν χαρακτηριστικά η μπαταρία και ο επεξεργαστής είναι τα συν και το usb type c. Η οθόνη δεν έχει βελτιωθεί οπτικά πλην της διάστασης. Στην κάμερα από ότι είδα φαίνεται καλό, δεν το έχω δοκιμάσει όσο θα ήθελα όμως λόγω καραντίνας.

Σύνοψη αν δεν έχει θέμα το 7 εγώ θα έλεγα περίμενε ή να πέσει η τιμή ή να πας στο επόμενο της σειράς.

Tο δακτυλικό αποτύπωμα στο πλάι μου προκαλεί ερωτήματα για την αντοχή του και δεδομένα καθυστερεί στην λειτουργία του.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βολεύει τελικά σε πολλούς το δακτυλικό στο πλάι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι είναι συνήθεια, έχεις απόλυτο δίκιο. Αλλά είναι αργή η απόκριση του, ορισμένες φορές υπερβολικά.

Πήρε και μια αναβάθμιση που επιλύει θέματα με την οθόνη λέει και security patch Απριλίου

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε εμείς πότε θα πάρουμε το security patch Απριλίου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό, απλά το μόνο που με προβληματίζει είναι το ότι η οθόνη δεν είναι amoled. Είχα το oneplus 3 που είχε amoled και φοβάμαι μην μου "κακοφανεί".Θα ήθελα την γνώμη σας μιας που κάποιοι έχετε το τηλέφωνο και πιθανόν να το έχετε συγκρίνει και από κοντά με κάποιο που έχει amoled οθόνη.Σαν εναλλακτική επιλογή σκέφτομαι το mi 9t αλλά για να είμαι ειλικρινής σαν εμφάνιση,μπαταρία κλπ το note 9s μου κάνει πιο πολύ το κλικ.
Link to comment
Share on other sites

Amoled δεν είναι. Παρά τα αρνητικά σχόλια που διάβαζα, την θεωρώ μια ικανοποιητική οθόνη και σίγουρα χορταστική σε διάσταση.

Θυσιάζεις την amoled αλλά απολαμβάνεις την αντοχή της μπαταρίας που είναι βράχος.

Ένα μέσο χρήστη τον καλύπτει απόλυτα γνώμη μου.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Amoled δεν είναι. Παρά τα αρνητικά σχόλια που διάβαζα, την θεωρώ μια ικανοποιητική οθόνη και σίγουρα χορταστική σε διάσταση.

Θυσιάζεις την amoled αλλά απολαμβάνεις την αντοχή της μπαταρίας που είναι βράχος.

Ένα μέσο χρήστη τον καλύπτει απόλυτα γνώμη μου.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε μου. Θα το σκεφτώ λίγο και σήμερα και θα κάνω κίνηση αύριο για αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε επίσης και το γεγονός ότι οι amoled οθόνες είναι πολύ πιο ευπαθείς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Endurance rating 127h επική μπαταρία με βάση τα τεστ του gsmarena. 101h έχει το mia3 και η μπαταρία του είναι ατελείωτη φαντάζομαι αυτό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στον techblog γράφτηκε πριν λίγο ότι η επίσημη τιμή του Ελλάδα θα είναι 279 ευρώ για την έκδοση 4/64. Μας δουλεύει η infoquest......
Link to comment
Share on other sites

175€ περίπου βγαίνει από AliExpress, Πολωνία αποστολή χωρίς τελωνείο, άσε την info να κάνει ότι θέλει. Εννοείται ότι δεν αξίζει τόσα λεφτά, μέχρι βαριά 200€ καλά είναι.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το 6/128 global από που συμφέρει για αγορα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

259 το πήρα από το eshop.gr με δύο χρόνια εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...