Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε μισή διαφήμιση στο poco x3 που έκανα δώρο στη σύζυγο.

 

Ούτε εγώ έχω δει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Οι συμφορουμίτες πού ακριβώς τις βλέπουν;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου είχε παραπονεθεί στη αρχή ότι της έβγαζε εφαρμογές από το πουθενά που δεν είχε εγκαταστήσει αυτή και μερικές φορές πέταγε και ειδοποιήσεις να τις δοκιμάσει. Κάπου βρήκα μια θαμμένη επιλογή στις ρυθμίσεις είτε του launcher είτε του κινητού, δε θυμάμαι, την έκλεισα και από τότε δεν εμφανίστηκε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Οι συμφορουμίτες πού ακριβώς τις βλέπουν;

 

Στη σουίτα security που έχει cleaner, boost speed, anti-virus ότι κι αν κάνω από τα 3 από την πρώτη μέρα πετάει διαφήμιση μόλις τελειώσει

Link to comment
Share on other sites

Στη σουίτα security που έχει cleaner, boost speed, anti-virus ότι κι αν κάνω από τα 3 από την πρώτη μέρα πετάει διαφήμιση μόλις τελειώσει
Σε όποια εφαρμογή σας βγάλει διαφήμιση, πηγαίνετε στις ρυθμίσεις της και κλείστε τη "λήψη προτάσεων".

Μετά στις ρυθμίσεις της συσκευής,

Ψάξτε για "εξουσιοδότηση και ανάκληση"

Εκεί κλείστε το msa.

Μετά στις ρυθμίσεις πάλι της συσκευής, πηγαίνετε στο "απόρρητο" μετά διαφημίσεις και κλείνετε το παρακάτω.

Εγώ προσωπικά μετά από αυτά, δεν έχω ξαναδεί διαφημίσεις. 63fc42e4bece14f6f6b25f87be11e71e.jpg932e8321f03e8eaec7aab8ad70b70757.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε όποια εφαρμογή σας βγάλει διαφήμιση, πηγαίνετε στις ρυθμίσεις της και κλείστε τη "λήψη προτάσεων".

Μετά στις ρυθμίσεις της συσκευής,

Ψάξτε για "εξουσιοδότηση και ανάκληση"

Εκεί κλείστε το msa.

Μετά στις ρυθμίσεις πάλι της συσκευής, πηγαίνετε στο "απόρρητο" μετά διαφημίσεις και κλείνετε το παρακάτω.

Εγώ προσωπικά μετά από αυτά, δεν έχω ξαναδεί διαφημίσεις. 63fc42e4bece14f6f6b25f87be11e71e.jpg932e8321f03e8eaec7aab8ad70b70757.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Remove ads disabling MSA app

MSA stands for “MIUI System Ads,” and it should come as no surprise that killing this app will solve many of your issues.

 

Open the Settings app.

Go to Additional Settings.

Select Authorization & revocation.

Find msa and toggle it off.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη σουίτα security που έχει cleaner, boost speed, anti-virus ότι κι αν κάνω από τα 3 από την πρώτη μέρα πετάει διαφήμιση μόλις τελειώσει

Καταργεις τη λήψη προτάσεων και τέλος οι διαφημίσεις.

Μόνο εκεί είχε, πουθενά αλλού.

Και τώρα δεν έχει.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καταργεις τη λήψη προτάσεων και τέλος οι διαφημίσεις.

Μόνο εκεί είχε, πουθενά αλλού.

Και τώρα δεν έχει.

ευχαριστώ φίλε....

Τα MB που καταναλώνεις πως φαίνονται στην κουρτίνα? Εσας τα βγάζει?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει διαφορά πάνω από 10% imop

Έχω κάνει τα πειράματα σε όλες τις εκδοχές εκτός gaming που δεν ασχολούμαι καθόλου

Φοβερή λειτουργία το Ultra saver ειδικά σε πολύωρα ταξιδια

Τοχα παλιά σε κάποιο Samsung s5 κ με είχε βολεψει πολύ κ τότε

 

Τελικά το dark δε βοηθάει κάπου? Απ ότι είπε και ένας φίλος πιο πάνω δεν έχει νόημα στις LCD οθόνες.... ?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε....

Τα MB που καταναλώνεις πως φαίνονται στην κουρτίνα? Εσας τα βγάζει?

 

 

Το βρήκα ως εξής

Αν βάλει κάποιος το "Νέο κέντρο ελέγχου" τότε τα εικονίδια ειναι μεγάλα και η μπάρα με τα MB που έχεις καταναλώσει χάνονται.

Οπότε βγάζεις το ΝΕΟ κέντρο ελέγχου γίνεται όπως στα παλιά χιαομι και ως δια μαγείας βλέπεις και την κατανάλωση σε MB (ανάλογα με το τι εχεις δηλώσει)

 

υπάρχει και σχετικό video....

Ελπίζω σε νέα έκδοση να το κάνουν σωστά και να έχουν και την κατανάλωση Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες στο τέλος της οθόνης προσαρμογής χρώματος, στη θερμοκρασία χρώματος, να το πας χειροκίνητα στο ψυχρό;

Επίσης, κάποιο θέμα, ή live wallpaper?

Δεν έχω βάλει κανένα θέμα κανένα wallpaper. Έκανα αυτό που είπες αλλά κ πάλι αλλάζει μόνο του κάθε τόσο...λες και περνάει από το θερμο στο ψυχρό αυτόματα και μετά αν αφήσω το κινητό να μπει σε κλείδωμα οθόνης όταν το ξανάνοιξε είναι πάλι στο ψυχρό...

 

Inviato dal mio M2007J20CG utilizzando Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Κάποια δοκιμασμένη gcam?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω μια που λέγεται GCam_7.2.010_Urnyx05-v2.3 η οποία λειτουργεί άριστα. Δεν θυμάμαι από που την πήρα αλλά αν την βρεις δοκίμασέ την.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω παραγγείλει το θηρίο από DHGATE. Αυτή τη στιγμή είμαι κάτοχος του LeEco Le Max 2 το οποίο πάρα τα τέσσερα χρόνια βαριάς χρήσης είναι εξαιρετικό!! Για gcam μπείτε εδώ και κατεβάστε:

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-suggested/

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω παραγγείλει το θηρίο από DHGATE. Αυτή τη στιγμή είμαι κάτοχος του LeEco Le Max 2 το οποίο πάρα τα τέσσερα χρόνια βαριάς χρήσης είναι εξαιρετικό!! Για gcam μπείτε εδώ και κατεβάστε:

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-suggested/

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλοδουλευτο αδελφε μου! Στην ιδια μοιρα της αναμονης ειμαι κι εγω!

(απορια ασχετη) Το DHGATE , εχει μεθοδο ασφαλους αποστολης?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά. Έχει ως μόνη μέθοδο την Europe Priority Line. Πιστεύω ότι αν είναι το ίδιο όπως Bangood κτλ το αποφεύγω

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα στα 175 από bangood μεσου αποθήκη Τσεχίας ειμουν ανάμεσα σε αυτό και το Xiaomi redmi 9 pro ,θα αντικαταστήσει το εξαιρετικό redmi note 5
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα στα 175 από bangood μεσου αποθήκη Τσεχίας ειμουν ανάμεσα σε αυτό και το Xiaomi redmi 9 pro ,θα αντικαταστήσει το εξαιρετικό redmi note 5

Καλορίζικο

Είχα και τα δύο

Σκάλες ανώτερο το πόκο σε λειτουργεια.ολα μακράν καλύτερα οθόνη χρώματα ηχος

Αρκετά πιο ωραία συσκευή και πιο ελαφριά το RN9 pro βέβαια

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ BANGGOOD ΤΣΕΧΙΑ μου το βγαζει 209 , υπαρχει κανενα κουπονι? πως το πηρατε 175???????

Χωρίς κουπόνι, το είχε βάλει προσφορά μετά το black Friday, πήρα και εγώ από Ισπανική αποθήκη όμως (σύνολο 188 ευρώ αφού είχε 11 ευρώ ταχυδρομικά).

Το κινητό πλέον παίζει πολύ σε αυτή τη τιμή, με λίγη υπομονή θα το βρείτε τόσο (απο Ευρώπη) και φθηνότερα (από Κίνα). Λίγο υπομονή και κουπόνια που πάντα υπάρχουν!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε το πήρα 175 να λέτε ότι ήταν το 64GB να μη μπερδεύεται ο κόσμος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρόλαβα 170€ την έκδοση 128GB και μετά 182€ ίδια έκδοση από DHGATE (Black Friday και Cyber Monday αντίστοιχα, τιμές με μεταφορικά)

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρόλαβα 170€ την έκδοση 128GB και μετά 182€ ίδια έκδοση από DHGATE (Black Friday και Cyber Monday αντίστοιχα, τιμές με μεταφορικά)

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι σίγουρη η Αγορά μέσω dhgate, από άποψης τελωνείου; Το priority line που γράφει αποστολή σε κάποια προϊόντα ανταποκρίνεται σε αυτό που έχει και το Banggood;

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είναι ακριβώς η ίδια μέθοδος γιατί αλλιώς την πάτησα. Έχω ρίξει δύο παραγγελίες..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά την βοήθεια σας.. Πρώτη μέρα με το poco σήμερα κ αισθάνομαι λες και δεν έχω ξαναπιάσει κινητό στα χέρια μου.. Οι εφαρμογές που κατεβάζω από το store ενώ κατεβαίνουν που πάνε;;;; Δεν τις βλέπω πουθενά.. Εν τω μεταξύ πήγα να κατεβάσω messenger κ viber κ ενώ φαινόταν να τα έχω ήδη δεν τα βλέπω πουθενά..

Τι κάνω λάθος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά την βοήθεια σας.. Πρώτη μέρα με το poco σήμερα κ αισθάνομαι λες και δεν έχω ξαναπιάσει κινητό στα χέρια μου.. Οι εφαρμογές που κατεβάζω από το store ενώ κατεβαίνουν που πάνε;;;; Δεν τις βλέπω πουθενά.. Εν τω μεταξύ πήγα να κατεβάσω messenger κ viber κ ενώ φαινόταν να τα έχω ήδη δεν τα βλέπω πουθενά..

Τι κάνω λάθος;

Κάτι κατάλαβα.. έχω κάνει συγχρονισμος των εφαρμογών με το Gmail κ έχουν μεταφέρει στο poco.. Το θέμα είναι ότι ότι δεν ξέρω που τις έχει στείλει.. Δεν τις βλέπω πουθενά.. Τα εικονίδιο τους εννοώ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...