Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας και καλως σας βρηκα πρωτη φορα πηρα Xiaomi τηλεφωνο στα χερια μου ξεκινοντας με το Poco X3 NFC το οποιο μου αρεσε και ειπα ας το δοκιμασω. Ολα καλα και αγια ομως εχω καποιες αποριες:

1) Πως γινεται η εκκαθαριση των προσφατων εφαρμογων ;

2) Πως βαζω το συρταρι εφαρμογων οπως ειχαμε στα samsung ;

7) Δεν μου εμφανιζονται οι ενημερωσεις συστηματος τι πρεπει να κανω ; Για να σας προλαβω σας λεω πως λεει οτι ειναι ενημερωμενο στις 1η Αυγουστου 2020 η ενημερωση ασφαλειας Android. Τι παιξει ;

Οπως βλεπετε ειμαι νεος στον χωρο της Xiaomi μετα απο πολλα χρονια Samsung iPhone.

8) Πως μπορω να βαλω τα βελακια κλασσικα δηλ το πισω να ειναι πρωτο το κεντρο οπως ειναι και τα προσφατα τελευταια

 

Αυτά που ξέρω, θα σου απαντήσω.

1)στην αρχική οθόνη, πατάς το πληκτρο το τετράγωνο κάτω και σου εμφανίζει τις πρόσφατες εφαρμογές.

2)Υπάρχει ήδη το συρτάρι .Στην αρχική οθόνη, σέρνεις το δάχτυλο από κάτω προς τα επάνω και ανοίγει το συρτάρι εφαρμογών.

7) Υπομονή. Θα έρθουν οι ενημερώσεις. Συνήθως πάνε ανά χώρα, ή έκδοση λειτουργικού. (global-EU).

8)Πας "ρυθμίσεις", "πρόσθετες ρυθμίσεις", "προβολή πλήρους οθόνης", και κάτω θα δεις "Αντικατοπτρισμός κουμπιών".

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα ένα 128αρι με 218€

Από που; Ενδιαφέρεται φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Αλί

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Poco X3 NFC 6gb/128gb Shadow Gray(Global Version) 234 ευρώ + 3 ευρώ μεταφορικά.

 

https://iluxstores.gr/smartphones/46-xiaomi-poco-x3-nfc-6gb-128gb-shadow-gray-global-version.html

 

 

Ξέρει κανείς κάτι για αυτά τα καταστήματα?

 

https://iluxstores.gr/module/npstores/store

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που ξέρω, θα σου απαντήσω.

1)στην αρχική οθόνη, πατάς το πληκτρο το τετράγωνο κάτω και σου εμφανίζει τις πρόσφατες εφαρμογές.

2)Υπάρχει ήδη το συρτάρι .Στην αρχική οθόνη, σέρνεις το δάχτυλο από κάτω προς τα επάνω και ανοίγει το συρτάρι εφαρμογών.

7) Υπομονή. Θα έρθουν οι ενημερώσεις. Συνήθως πάνε ανά χώρα, ή έκδοση λειτουργικού. (global-EU).

8)Πας "ρυθμίσεις", "πρόσθετες ρυθμίσεις", "προβολή πλήρους οθόνης", και κάτω θα δεις "Αντικατοπτρισμός κουμπιών".

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από που; Ενδιαφέρεται φίλος.

Καλημερα σε ευχαριστω πολυ. Κατι αλλο που προσεξα ειναι πως στην οθονη κλειδωματος δεν μου ερχονται ειδοποιησεις καθολου απο εφαρμογες μηπως θελει καποια ενεργοποιηση των ειδοποιησεων απο τις εφαργμογες ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ευχαριστω πολυ. Κατι αλλο που προσεξα ειναι πως στην οθονη κλειδωματος δεν μου ερχονται ειδοποιησεις καθολου απο εφαρμογες μηπως θελει καποια ενεργοποιηση των ειδοποιησεων απο τις εφαργμογες ;
Στις ρυθμίσεις, δες στην οθόνη κλειδώματος, αν είναι ενεργοποιημενο το "ενεργοποίηση οθόνης κλειδώματος για ειδοποιήσεις."

 

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σεν συγκρίνονται

Σαν αυτοκινητα με μια 7ετια διαφορά

υπερ του ποκο..

Μονο πλας του 8 το γνωστο

Δεν ειναι τουβλο σε βαρος ,ειναι οκ

Κατα τ αλλα η μερα με την νύχτα..ποκο Ουμπερ άλλες

 

αδερφε διαφωνω καθετα. μερα με την νυχτα ειναι τουλαχιστον ατυχης. Σου λεω το 8 pro παει σφαιρα και στο scrolling στην οθονη ταχυτατο....το poco μου κολλαει μερικες φορες στις ιστοσελιδες αλλα ιδιαιτερα στο scrolling.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αλλαγή από mi 9 lite?

Δεν με ενδιαφέρει η ποιότητα κατασκευής και αν έχω amoled η όχι

 

Κάμερες αν έχει καλύτερες

Για την μπαταρία ξέρω ότι είναι τέρας

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αλλαγή από mi 9 lite?

Δεν με ενδιαφέρει η ποιότητα κατασκευής και αν έχω amoled η όχι

 

Κάμερες αν έχει καλύτερες

Για την μπαταρία ξέρω ότι είναι τέρας

 

Δε νομίζω να αξίζει.Μονο μπαταρία θα έχεις καλύτερη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμια προσφορά σημερα για 128gb δεν παιζει; απο ελλαδα ψάχνω...

 

Τίποτα για poco...

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να αξίζει.Μονο μπαταρία θα έχεις καλύτερη.

 

 

 

 

 

Και στέρεο ηχεια,που εχει το Poco,εναντι του Μι9 Light.....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

αδερφε διαφωνω καθετα. μερα με την νυχτα ειναι τουλαχιστον ατυχης. Σου λεω το 8 pro παει σφαιρα και στο scrolling στην οθονη ταχυτατο....το poco μου κολλαει μερικες φορες στις ιστοσελιδες αλλα ιδιαιτερα στο scrolling.

Καλά δεν θα μονομαχισουμε για το ποκο

Πάντως το 8 προ τοχει η γυναίκα μου και η αίσθηση μόλις το βλέπω η το δουλέψω καμμία φορά είναι ακριβώς όπως στο είπα για μένα

Πολύ παλιότερο σε αίσθηση....

Ταχύτητα κ μπαταρία έχει καλή

Αλλά η οβεραλ αίσθηση έχει μεγάλη διαφορά imop

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

218?? Που παίζει αυτή η τιμή????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω ενα θεμα οποτε πηγαινω να ανοιξω το ινσαγραμ και να δημιουργησω ενα ποστ με πεταει εξω και κρακαρει την εφαρμογη γνωριζει καποιος ή εχει αντιμετοπισει καποιος αλλος αυτο το προβλημα ; Κατα τα αλλα ειναι βολιδα το κινητο για τα λεφτα του που το πηρα δεν εχει να ζηλευει τιποτα απο τα κορυφαια των 1000 ευρω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

πωλειται poco x3 σχεδόν καινούργιο.

 

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1682083-%CF%80%CF%89%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%B9-poco-x3-blue-664/

Edited by geostamp
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω ενα θεμα οποτε πηγαινω να ανοιξω το ινσαγραμ και να δημιουργησω ενα ποστ με πεταει εξω και κρακαρει την εφαρμογη γνωριζει καποιος ή εχει αντιμετοπισει καποιος αλλος αυτο το προβλημα ; Κατα τα αλλα ειναι βολιδα το κινητο για τα λεφτα του που το πηρα δεν εχει να ζηλευει τιποτα απο τα κορυφαια των 1000 ευρω.
Είναι πλέον γνωστό ότι android και Instagram δεν τα πάνε πολύ καλά...το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι διαγράφει τον δεδομένων της εφαρμογής και όλου του cache...μετά δοκιμάζεις και βλέπεις. Κάνε και έναν καθαρισμό με το app της Xiaomi. (Συγνώμη αλλά δεν ξέρω το όνομα στα ελληνικά.

 

Εμένα πάντως το κινητό έβγαλε ένα bag πολύ ενοχλητικό...στον διαχειριστή χρωμάτων έχω βάλει "intense" αλλά το κινητό περνάει μόνο του στο standard στα καλά καθούμενα...και το άσπρο γίνεται λιγάκι κίτρινο... φαντάζομαι με το επόμενο update να φτιαξει γιατί δεν έχω όρεξη για επαναφορά εργοστασιακών.

 

Inviato dal mio M2007J20CG utilizzando Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το κινητό έβγαλε ένα bag πολύ ενοχλητικό...στον διαχειριστή χρωμάτων έχω βάλει "intense" αλλά το κινητό περνάει μόνο του στο standard στα καλά καθούμενα...και το άσπρο γίνεται λιγάκι κίτρινο...

 

 

Δοκίμασες στο τέλος της οθόνης προσαρμογής χρώματος, στη θερμοκρασία χρώματος, να το πας χειροκίνητα στο ψυχρό;

Επίσης, κάποιο θέμα, ή live wallpaper?

Edited by conan1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σημερινή τιμή Φιξ 172,57 από bangood στα ίδια ακριβώς χρήματα το xiaomi redmi 9 pro τι προτείνετε ;;
Link to comment
Share on other sites

Είναι πλέον γνωστό ότι android και Instagram δεν τα πάνε πολύ καλά...το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι διαγράφει τον δεδομένων της εφαρμογής και όλου του cache...μετά δοκιμάζεις και βλέπεις. Κάνε και έναν καθαρισμό με το app της Xiaomi. (Συγνώμη αλλά δεν ξέρω το όνομα στα ελληνικά.

 

Εμένα πάντως το κινητό έβγαλε ένα bag πολύ ενοχλητικό...στον διαχειριστή χρωμάτων έχω βάλει "intense" αλλά το κινητό περνάει μόνο του στο standard στα καλά καθούμενα...και το άσπρο γίνεται λιγάκι κίτρινο... φαντάζομαι με το επόμενο update να φτιαξει γιατί δεν έχω όρεξη για επαναφορά εργοστασιακών.

 

Inviato dal mio M2007J20CG utilizzando Tapatalk

Καλησπερα σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου φιλε μου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Flash sale από bangood, 176,05€ απο Ευρωπαική αποθήκη (Spain), +11,46 ταχυδρομικά (7-9 ημέρες).

Δυστυχώς δεν έπαιξε σε black friday τιμές απο Ελλάδα καθόλου.

LINK

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγω....

Μετά από 3 έτη αλλαξα κινητό... avatar για μας δεν έχει? Εβαλα ένα άλλο poco και ζήτησα να μας το προσθέσουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως βλέπετε πόσο MB εχουν καταναλωθεί στις ειδοποιήσεις. Στην πρώτη έκδοση που είχε μέσα μου το έβγαλε μία φορά στις ειδοποιήσεις και μετά χάθηκε

Βάζω την 12...4 τώρα

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγώ - αφού το βασάνισα λίγο.

Από banggood στα 180 ευρώ και έρχεται από Ευρωπαϊκή αποθήκη (Τσεχία).

Για να δούμε, τι θα δούμε.

Πέρα από τα πολύ θετικά που έχει η συσκευή και την κάνουν vfm, έχει και κάποια αρνητικά.

Πολύ bloatware και διαφημίσεις μέσα στις εφαρμογές, ακόμη και μέσα στα settings.

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγώ - αφού το βασάνισα λίγο.

Από banggood στα 180 ευρώ και έρχεται από Ευρωπαϊκή αποθήκη (Τσεχία).

Για να δούμε, τι θα δούμε.

Πέρα από τα πολύ θετικά που έχει η συσκευή και την κάνουν vfm, έχει και κάποια αρνητικά.

Πολύ bloatware και διαφημίσεις μέσα στις εφαρμογές, ακόμη και μέσα στα settings.

 

Πουθενά δεν έχει αν τα απενεργοποιήσεις.

Σε όλες τις εφαρμογές ακόμα και στα settings έχει ρυθμίσεις στις οποίες κάπου προς το τέλος τους έχουν κάποια προτεινόμενα , απενεργοποιεις τα προτεινόμενα και δεν βλέπεις διαφημίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά δεν έχει αν τα απενεργοποιήσεις.

Σε όλες τις εφαρμογές ακόμα και στα settings έχει ρυθμίσεις στις οποίες κάπου προς το τέλος τους έχουν κάποια προτεινόμενα , απενεργοποιεις τα προτεινόμενα και δεν βλέπεις διαφημίσεις.

Πολύ καλό αυτό! Όταν έρθει η ώρα και χρειαστούμε βοήθεια @panosss, θα έχουμε κάποιον να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αυτό! Όταν έρθει η ώρα και χρειαστούμε βοήθεια @panosss, θα έχουμε κάποιον να βοηθήσει.

Το adguard καλύπτει το 95% των διαφημίσεων

Κι.εγω αρχικά φοβήθηκα με τις πολλές διαφημίσεις,αλλά μόλις κατέβασα το app δεν ξαναείδα θέμα .με διαφημίσεις

Link to comment
Share on other sites

Ούτε μισή διαφήμιση στο poco x3 που έκανα δώρο στη σύζυγο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...