Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα απολύτως πρόβλημα ευχρηστίας ή διαμαρτυρίες για βάρος κλπ.

Μου κάνει εντύπωση, γιατί διαβάζω σχόλια ότι είναι πολύ βαρύ στο χέρι, της το ρώτησα επανειλημμένα.

Και εγώ που το δοκίμασα μια χαρά το βλέπω. Θεωρώ υπερβολικά τα σχόλια για το βάρος του.

244γραμσρια μαζί με την θήκη κ το κάλυμμα της μαμάς

Τούβλο από τα λίγα...

Πολύ κουραστικό παρότι είναι άριστο τηλ

Περιμένω να βγει κάτι άλλο αντίστοιχο σε σπεκς κ τιμή,για να το δώσω

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ανοιχτα?Αν παραγγειλω δηλαδη θα μου ερθει??Μπορεις να μου στειλεις με pm απο που αγορασες να κανω κι εγω παραγγελια σε παρακαλω??
Όλα δουλεύουν με αποστολή με κουριερ.

Εγώ πήρα το 64αρι επειδή δεν κάνω βαριά χρήση και μου αρκεί.

Επειδή δεν μπορώ να σου στείλω μήνυμα για κάποιο λόγο, λέει πως δεν δέχεσαι μηνύματα...

Από bestprice το πήρα, από το 2ο κατάστημα.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by conan1
Link to comment
Share on other sites

Όλα δουλεύουν με αποστολή με κουριερ.

Εγώ πήρα το 64αρι επειδή δεν κάνω βαριά χρήση και μου αρκεί.

Επειδή δεν μπορώ να σου στείλω μήνυμα για κάποιο λόγο, λέει πως δεν δέχεσαι μηνύματα...

Από bestprice το πήρα, από το 2ο κατάστημα.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ ;)

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

244γραμσρια μαζί με την θήκη κ το κάλυμμα της μαμάς

Σε παρακαλώ.... 242 γραμμάρια και με κάρτα μνήμης μέσα.... :lol:

Προσωπικά εμένα που είμαι σχεδόν 1.90 με χέρια κουπιά, μου κάθεται μια χαρά. Για γυναίκα, ισως ενοχλεί.... (Η όχι, επειδή τους αρέσουν τα μεγάλα... τηλέφωνα λόγω οθόνης). :p

Link to comment
Share on other sites

Βασικα απο RN8 pro θα παει σε Χ3, οποτε δεν θα επηρεαστει τοσο πολυ σε θεμα μεγέθους/βαρους πιστευω....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά και τα δύο τηλέφωνα.

Θεωρώ ότι δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποιος Mi MAX 2 για να μας πει συγκρίσεις μεταξύ των δύο; Ας εξαιρέσουμε την εγγραφή κλήσεων, το πάχος, την φωτογραφία, και την ελάχιστη διαφορά βάρους. Δυστυχώς το Mi MAX μου εμφάνισε το λεγόμενο Ghost touch. Δεν διορθώνεται με τίποτα και πάω για αλλαγή τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποιος Mi MAX 2 για να μας πει συγκρίσεις μεταξύ των δύο; Ας εξαιρέσουμε την εγγραφή κλήσεων, το πάχος, την φωτογραφία, και την ελάχιστη διαφορά βάρους. Δυστυχώς το Mi MAX μου εμφάνισε το λεγόμενο Ghost touch. Δεν διορθώνεται με τίποτα και πάω για αλλαγή τηλεφώνου.

 

Το είχα πριν 2 χρόνια κ κάτι.. καμία σχέση σε απόδοση κ ταχύτητα εννοείται.. τώρα σαν μέγεθος πανομοιότυπα με πολύ μικρά bezels αυτό σε σχέση με το Μαξ.. πάρτο είναι πολύ καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τους προσωπικούς ήχους κλήσης και φωτογραφίες έχει επιλυθεί με το MUI 12;Ευχαριστώ πολύ! Edited by savara
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τους προσωπικούς ήχους κλήσης και φωτογραφίες έχει επιλυθεί με το MUI 12;Ευχαριστώ πολύ!

Τι θέμα υπήρχε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τους προσωπικούς ήχους κλήσης και φωτογραφίες έχει επιλυθεί με το MUI 12;Ευχαριστώ πολύ!

 

Για ποιο θέμα λες?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο θέμα λες?

Πως δεν μπορείς να βάλεις σε κάποιο πρόσωπο φωτογραφία και μοναδικό ήχο κλήσης όταν αυτό δεν είναι στον κατάλογό σου μέσα στη sim, αλλά βρίσκεται στις επαφές σου στο google. Αν και ήδη έκανα την παραγγελία έχω διαβάσει κάποια παράπονα σχετικά με αυτό.

Edited by savara
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ.... 242 γραμμάρια και με κάρτα μνήμης μέσα.... :lol:

Προσωπικά εμένα που είμαι σχεδόν 1.90 με χέρια κουπιά, μου κάθεται μια χαρά. Για γυναίκα, ισως ενοχλεί.... (Η όχι, επειδή τους αρέσουν τα μεγάλα... τηλέφωνα λόγω οθόνης). :p

 

Ιδιο μποι κ χερια μαλλον έχουμε

Αλλα

Δεν μιλαω για προβλημα στο μεγεθος,

καθοσον για μενα ιδανικο σε δθαστασεις ηταν το max3

Μιλαω καθαρα για βάρος

Ειναι τουβλο η τηλεφωναρα

Επισης με ενοχλει πολυ σε αισθηση κ ΚΑΙ το παχος της συσκευής

Πριν το σκοτωσω για να παρω το X3 ,ειχα το RN9 pro που ηταν στα ορια του ανεκτου και αυτο

Αλλα οχι τοσο πολυ

Να μην το κουραζω

Αν κάποιος έχει κολημα με αυτα οπως εγώ,απλα ΔΕΝ συνηθιζεται αυτη η ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΉ συσκευή

Ενα μεγαλο κρίμα

Imop η ηληθιοτητα εχει γινει με μπαταρία

Μπορουσε ναναι πιο μικρη πχ 4800 το τηλέφωνό ναναι πάλι γαμάτο και 20,25γρ πιο ελαφρύ,χωρις ναχει θεμα να βγαλει ανετα την μερα

...να δουμε τι θα βγει καλο μεχρι το πολυ 200γρ

Μεχρι τωρα μονο το 8Τ βλεπω αλλα ειναι ακόμα ακριβό

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχε κάποιος Mi MAX 2 για να μας πει συγκρίσεις μεταξύ των δύο; Ας εξαιρέσουμε την εγγραφή κλήσεων, το πάχος, την φωτογραφία, και την ελάχιστη διαφορά βάρους. Δυστυχώς το Mi MAX μου εμφάνισε το λεγόμενο Ghost touch. Δεν διορθώνεται με τίποτα και πάω για αλλαγή τηλεφώνου.

 

Τι να συγκρίνεις

Σε ΌΛΑ σκακες ανωτερο το χ3 ,εκτος τον ηχο,που ειναι πιο σωστος του max2

Η οθόνη ομως και η ευχρηστία λογω φαρδους των MAX δεν υποκαθιστατε απο την στενή σχετικα οθονη ολων αυτων των 6.67 συσκευών

Επισης το βαρος του ΜΑx2 ειναι ανεκτο κ καπως συνηθίζεται,του Χ3 ομως οχι

Οοως ξαναγραψα οποιοςνκολαει με αυτα ΔΕΝ συνηθίζεται οσο καιρο κ να τοχεις

Ειναι πολυ βαρύ 244γραμαρια

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Πως δεν μπορείς να βάλεις σε κάποιο πρόσωπο φωτογραφία και μοναδικό ήχο κλήσης όταν αυτό δεν είναι στον κατάλογό σου μέσα στη sim, αλλά βρίσκεται στις επαφές σου στο google. Αν και ήδη έκανα την παραγγελία έχω διαβάσει κάποια παράπονα σχετικά με αυτό.

 

Εγώ το έθεσα και δεν βρήκα ακόμη την λύση.

Αν κάποιος το έχει καταφέρει ευχαρίστως να ακούσω με ποιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έθεσα και δεν βρήκα ακόμη την λύση.

Αν κάποιος το έχει καταφέρει ευχαρίστως να ακούσω με ποιο τρόπο.

Έχω το mi9 lite αλλά όταν ανοίγεις την κάθε επαφή και πατάς πάνω στην φώτο δεν μπορείς να βάλεις την δική σου; Καί όταν πατάς 3 τελείες δεν έχει επιλογή ήχου(σε κάθε επαφή);

Εναλλακτικά δοκιμάστε το true phone...είναι πολύ πολύ ανώτερο από το στοκ και πιστεύω ότι εκεί θα κάνετε δουλειά.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έθεσα και δεν βρήκα ακόμη την λύση.

 

Αν κάποιος το έχει καταφέρει ευχαρίστως να ακούσω με ποιο τρόπο.

Μόλις το δοκίμασα. Ανοίγεις την επαφή, πατάς 3 τέλειες πάνω δεξιά και επιλέγεις "ήχος κλήσης".

Από εκεί διαλέγεις όποιον θέλεις.

Και οι επαφές μου είναι από το Gmail.

Εκτός αν εννοείτε κάτι άλλο...

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου δίνει την επιλογή ήχου κλήσης στις επαφές google, απλά δεν εφαρμόζεται, στην πράξη δεν αλλάζει ο ατομικός ήχος παρ' όλο που σου δείχνει ότι τον άλλαξες!

Μόνο στις SIM επαφές εφαρμόζεται και πραγματικά, αλλά εκεί δεν μπορείς να βάλεις την φωτο της συγκεκριμένης επαφής.

@conan1 μετά που άλλαξες τον ήχο σε κάποια επαφή τσεκάρισες αν ισχύει? Έβαλες τη συγκεκριμένη google επαφή να σε πάρει για να το εξακριβώσεις?

@geotzia το true phone ευχαρίστως να το δοκιμάσω, πρώτα όμως να μου ξεκαθαρίσεις αν κι εσύ το εξακρίβωσες μετά απο αλλαγή σε κάποια google επαφή.

Ευχαριστώ.

Και κάτι ακόμη και για τους δυο σας. Όταν πατάτε το πλήκτρο κλήσης και πατήσετε εκεί μέσα κάτω δεξιά το επαφές δεν σας δείχνει όπως και σε εμένα επαφές και από SIM και από google? (εκτός και αν δεν έχετε επαφές στην SIM)

Ούτε καν υπάρχει εδώ ρύθμιση ποιός λογαριασμός επαφών θέλω να εμφανίζεται.(στην άλλη την ανεξάρτητη εφαρμογή "επαφές" ναι, υπάρχει).

Edited by sat_rrstm
Link to comment
Share on other sites

@conan1 μετά που άλλαξες τον ήχο σε κάποια επαφή τσεκάρισες αν ισχύει? Έβαλες τη συγκεκριμένη google επαφή να σε πάρει για να το εξακριβώσεις?

@g

 

Δεν δοκίμασα. Με την πρώτη ευκαιρία θα το δω.

 

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αν και μια μικρή υστέρηση που παρατήρησα είναι ότι το Redmi Note 9 έχει 2 SIM + SD card, ενώ το Poco Χ3 έχει 1 SIM + 1 hybrid.

 

Καλησπέρα, επειδή λογικά θα παρω αυτό το κινητό και με ενδιαφερει να παιρνει κανονικα καρτα μνημης. το Hybrid τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ή βάζεις 2 SIM ή μία + κάρτα μνήμης.

Η δεύτερη θήκη είναι υβριδική, υποδέχεται ένα απο τα 2 (SIM ή κάρτα μνήμης)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα με το floating window στο YouTube??

Πριν το απντειτ τοκανε κανονικά

Τώρα δουλεύει σ άλλες εφαρμογές αλλά όχι στο YouTube..

Καμμιά ιδέα εμπειρία πρόταση????

Link to comment
Share on other sites

Ιδιο μποι κ χερια μαλλον έχουμε

Αλλα

Δεν μιλαω για προβλημα στο μεγεθος,

καθοσον για μενα ιδανικο σε δθαστασεις ηταν το max3

Μιλαω καθαρα για βάρος

Ειναι τουβλο η τηλεφωναρα

Επισης με ενοχλει πολυ σε αισθηση κ ΚΑΙ το παχος της συσκευής

Πριν το σκοτωσω για να παρω το X3 ,ειχα το RN9 pro που ηταν στα ορια του ανεκτου και αυτο

Αλλα οχι τοσο πολυ

Να μην το κουραζω

Αν κάποιος έχει κολημα με αυτα οπως εγώ,απλα ΔΕΝ συνηθιζεται αυτη η ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΉ συσκευή

Ενα μεγαλο κρίμα

Imop η ηληθιοτητα εχει γινει με μπαταρία

Μπορουσε ναναι πιο μικρη πχ 4800 το τηλέφωνό ναναι πάλι γαμάτο και 20,25γρ πιο ελαφρύ,χωρις ναχει θεμα να βγαλει ανετα την μερα

...να δουμε τι θα βγει καλο μεχρι το πολυ 200γρ

Μεχρι τωρα μονο το 8Τ βλεπω αλλα ειναι ακόμα ακριβό

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι να συγκρίνεις

Σε ΌΛΑ σκακες ανωτερο το χ3 ,εκτος τον ηχο,που ειναι πιο σωστος του max2

Η οθόνη ομως και η ευχρηστία λογω φαρδους των MAX δεν υποκαθιστατε απο την στενή σχετικα οθονη ολων αυτων των 6.67 συσκευών

Επισης το βαρος του ΜΑx2 ειναι ανεκτο κ καπως συνηθίζεται,του Χ3 ομως οχι

Οοως ξαναγραψα οποιοςνκολαει με αυτα ΔΕΝ συνηθίζεται οσο καιρο κ να τοχεις

Ειναι πολυ βαρύ 244γραμαρια

Μήπως εννοείς το ινδικό μοντέλο χωρίς NFC; Γιατί και αυτό με μεγαλύτερη μπαταρία είναι 225 γραμμάρια. Το ευρωπαϊκό με NFC είναι 215. Τουλάχιστον αυτά γράφουν οι προδιαγραφές.

Link to comment
Share on other sites

@conan1 μετά που άλλαξες τον ήχο σε κάποια επαφή τσεκάρισες αν ισχύει? Έβαλες τη συγκεκριμένη google επαφή να σε πάρει για να το εξακριβώσεις?

.

Οντως δείχνει πως επιλέγεις ήχο για την επαφή, αλλά στην κλήση χτυπάει με τον προκαθορισμένο ήχο.

Μήπως θέλει τους ήχους σε κάποιο φάκελο συγκεκριμένο;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το ινδικό μοντέλο χωρίς NFC; Γιατί και αυτό με μεγαλύτερη μπαταρία είναι 225 γραμμάρια. Το ευρωπαϊκό με NFC είναι 215. Τουλάχιστον αυτά γράφουν οι προδιαγραφές.
ευρωπαϊκό από.την χιαομι αγορασμενο. Χ3 ΝFC

μαζί με την θήκη κ το προτεκτορ ,μαμά,

ζυγίζει 244 γρ

Να κάνει κ λίγο λάθος η ζυγαριά..πες 240gr

Τα 215 είναι θεωρητικά αν δεν φοράς θήκη κ προτεκτορ

Το χέρι σου σηκώνει το 240γρ +

Που είναι ΤΟΥΒΛ0..

μεγάλη απογοήτευση.....

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...