Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη ρε παίδες είμαστε κ εμείς που δεν αλλάζουμε κάθε χρόνο κινητό και θα ήθελα να έχει 5G.. οπότε με βλέπω για mi 10 lite..

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοίτα και εγώ τα κινητά τα κρατάω σχεδόν 2,5 - 3 χρόνια... οπότε θα πάρω 5g όταν αλλάξω πάλι και η τεχνολογία θα είναι ώριμη και θα έχει κάποιο νόημα. Αυτή την στιγμή πιστεύω είναι θέμα μάρκετινγκ. Αλλά εννοείται ότι αν για εσένα προσωπικά μετράει το 5g φυσικά να κοιτάξεις κάποιο άλλο μοντέλο. Εγώ θα σου πρότεινα το mi 10t lite σχεδόν ίδιο με το X3 αλλά 5g.

 

Στάλθηκε από το POCO X3 και το Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και εγώ τα κινητά τα κρατάω σχεδόν 2,5 - 3 χρόνια... οπότε θα πάρω 5g όταν αλλάξω πάλι και η τεχνολογία θα είναι ώριμη και θα έχει κάποιο νόημα. Αυτή την στιγμή πιστεύω είναι θέμα μάρκετινγκ. Αλλά εννοείται ότι αν για εσένα προσωπικά μετράει το 5g φυσικά να κοιτάξεις κάποιο άλλο μοντέλο. Εγώ θα σου πρότεινα το mi 10t lite σχεδόν ίδιο με το X3 αλλά 5g.

 

Στάλθηκε από το POCO X3 και το Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε να είσαι καλά..

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη απαντήσει για refund μιας και έκανα κι εγώ ακύρωση της πρώτης μου παραγγελίας και το ξαναπαρηγγειλα, υπολογίστε περίπου 4 εργάσιμες συνολικά για να δείτε τα λεφτά σας στην κάρτα μη γράφουμε συνέχεια τα ίδια.

Τα ηχεία παίζουν εξίσου καλά πάνω και κάτω για όποιον ρώτησε. Ποιότητα κλήσεων άριστη και πολύ καλή λήψη και το wifi και το σήμα κινητής πολύ καλό.

Όσο για το βάρος είναι απόλυτα αποδεκτό και αναμενόμενο με το μέγεθος της μπαταρίας του μη τρελαίνεστε, τα κινητά πριν 5 χρόνια είχαν τη μισή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη απαντήσει για refund μιας και έκανα κι εγώ ακύρωση της πρώτης μου παραγγελίας και το ξαναπαρηγγειλα, υπολογίστε περίπου 4 εργάσιμες συνολικά για να δείτε τα λεφτά σας στην κάρτα μη γράφουμε συνέχεια τα ίδια.

Τα ηχεία παίζουν εξίσου καλά πάνω και κάτω για όποιον ρώτησε. Ποιότητα κλήσεων άριστη και πολύ καλή λήψη και το wifi και το σήμα κινητής πολύ καλό.

Όσο για το βάρος είναι απόλυτα αποδεκτό και αναμενόμενο με το μέγεθος της μπαταρίας του μη τρελαίνεστε, τα κινητά πριν 5 χρόνια είχαν τη μισή μπαταρία.

 

Ωραίος, μπράβο. Ό,τι ακριβώς ήθελα να ακούσω. Το χτυπάω κι εγώ μέσα στον Οκτώβριο.

 

 

Από ads μέσα στο μενού ρυθμίσεων, πώς τα πάει;

Ξέρω ότι υπάρχουν τρόποι να απενεργοποιηθούν σε μεγάλο βαθμό, αλλά απλά ρωτάω, τι έχει by default.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, μπράβο. Ό,τι ακριβώς ήθελα να ακούσω. Το χτυπάω κι εγώ μέσα στον Οκτώβριο.

 

 

Από ads μέσα στο μενού ρυθμίσεων, πώς τα πάει;

Ξέρω ότι υπάρχουν τρόποι να απενεργοποιηθούν σε μεγάλο βαθμό, αλλά απλά ρωτάω, τι έχει by default.

Ads έχει πολλά όσο κ να κόψεις από τις ρυθμίσεις

Όχι τόσο πολλά όσο άλλες συσκευές ,αλλά πάλι πολλά..

Υγ τα ηχεία στερεο μεν αλλά όχι καλά ιδιαίτερα

Στο 70% ακούγονται ικανοποιητικά

Από κει κ πάνω παραμορφώνουν κ κουράζουν imop

Yγ2 θα διαφωνήσω .ε τον φίλο πιο πάνω

το βασικό sale point για μένα σε σχέση με άλλες καλές κ vfm συσκευές είναι η μπαταρία και ο τρόπος που εξοικονομείται ενέργεια

Έτσι ώστε να βγαίνει χωρίς να ψάχνω για μπριζες κ να κουβαλάω καλώδια

Αυτά που ειχαν μισή μπαταρία ήταν και είναι άχρηστα για εντατική χρήση..

Το πόκο βγάζει την μέρα ή τουλάχιστον ένα μεγάλο μέρος της όσο κ να το ζορισεις.

Για αυτό κ το τούβλακι γίνεται αποδεκτό παρά το βάρος κ πάχος της συσκευής...

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Καλά, για τις διαφημίσεις δεν έχω θέμα, θα δω τι μπορεί να κόβει το Adguard, κι αν χρειαστεί, θα του ρίξω ένα root και θα feezάρω με το titanium backup όποια εφαρμογή δεν κάθεται φρόνιμα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, να κάνω μια ερώτηση, από UK τι παίζει πλέον με παραγγελίες, περνάνε τελωνείο ή έρχονται κανονικά όπως παλιά που ήταν εντός ΕΕ? Μήπως γνωρίζει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλά, για τις διαφημίσεις δεν έχω θέμα, θα δω τι μπορεί να κόβει το Adguard, κι αν χρειαστεί, θα του ρίξω ένα root και θα feezάρω με το titanium backup όποια εφαρμογή δεν κάθεται φρόνιμα.

 

Με adguard βλέπεις πολύ λιγότερες

Εγώ αναφέρθηκαν στην κατάσταση της συσκευής από μόνη της με τις ρυθμίσεις από μενού μονο

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Με adguard βλέπεις πολύ λιγότερες

Εγώ αναφέρθηκαν στην κατάσταση της συσκευής από μόνη της με τις ρυθμίσεις από μενού μονο

Πας ρυθμίσεις/σύνδεση και κοινοποίηση/Προσωπικό DNS και βάζεις στο Προσωπικό όνομα dns: dns.adguard.com

Εγώ με αυτόν τον τρόπο δεν βλέπω καθόλου διαφημίσεις...:)

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις/σύνδεση και κοινοποίηση/Προσωπικό DNS και βάζεις στο Προσωπικό όνομα dns: dns.adguard.com

Εγώ με αυτόν τον τρόπο δεν βλέπω καθόλου διαφημίσεις...:)

 

Αν και είναι γνωστή εταιρεία, είναι ασφαλές αυτό με το dns;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μόνο με την εφαρμογη κ χωρίς κάτι άλλο κόβει το 80% από διαφημίσεις στα σαιτ

Σε κάποια σάιτ τις εξαφάνισε και εντελώς

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μόνο με την εφαρμογη κ χωρίς κάτι άλλο κόβει το 80% από διαφημίσεις στα σαιτ

Σε κάποια σάιτ τις εξαφάνισε και εντελώς

 

Εννοείται ότι και το Android από μόνο του βγάζει διαφημίσεις, λόγω Google προφανώς.

Το θέμα είναι στις ρυθμίσεις.

 

Πάντως να ρωτήσω τους γνώστες περί Xiaomi, γενικά είναι εύκολη διαδικασία να κάνεις root;

Η εγγύηση χάνεται;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν πιάσεις όλα τα μενού της ασφάλειας και απενεργοποιήσεις τις προτάσεις, τελειώνουν οι διαφημίσεις.

Αν βάλεις και κάποιο third party app Όπως πχ το blokada, λύνεις και το πρόβλημα με όλες τις υπόλοιπες.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Αν πιάσεις όλα τα μενού της ασφάλειας και απενεργοποιήσεις τις προτάσεις, τελειώνουν οι διαφημίσεις.

Αν βάλεις και κάποιο third party app Όπως πχ το blokada, λύνεις και το πρόβλημα με όλες τις υπόλοιπες.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι εννοείς τα μενού της ασφάλειας? Υπάρχουν πολλά?

Εγώ νόμιζα κάθε εφαρμογή ξεχωριστά στις ρυθμίσεις έχει κάτι τέτοιο....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά γνωρίζει κάποιος πως γίνεται όταν είναι συνδεδεμένο στο hands free να ακούγονται οι ειδοποιήσεις στο ηχείο του τηλεφώνου και όχι στο ακουστικό;

 

Στάλθηκε από το POCO X3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by toxic77gr

Όλοι μας ζούμε στους υπονόμους όμως μερικοί κοιτάζουν τ'άστρα.....!

Mod edit: Αφαιρέθηκε φωτογραφία λόγω παραβίασης των όρων χρήσης.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν πιάσεις όλα τα μενού της ασφάλειας και απενεργοποιήσεις τις προτάσεις, τελειώνουν οι διαφημίσεις.

Αν βάλεις και κάποιο third party app Όπως πχ το blokada, λύνεις και το πρόβλημα με όλες τις υπόλοιπες.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

όχι ,δεν ξέρω αν ισχύει στοf1 αλλά στο χ3 με όλες τις απενεργοποιήσεις πάλι έβγαζε πολλές διαφημίσεις

Μόνο μετά το adguard χάθηκαν

Υγ το blocada που γράφεις έχει κάτι καλύτερο από το Adguard?

Στις κριτικές διαβάζω ότι κάνει μεγάλο battery's drain

Ισχύει?

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά γνωρίζει κάποιος πως γίνεται όταν είναι συνδεδεμένο στο hands free να ακούγονται οι ειδοποιήσεις στο ηχείο του τηλεφώνου και όχι στο ακουστικό;

 

Στάλθηκε από το POCO X3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ως αδαής στα Xiaomi, κι εγώ θα ήθελα την απάντηση σ' αυτό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, οι διαφημίσεις κρύβονται σε πολλά σημεία του μενού. πρέπει να απενεργοποιήσεις όλες τις επιλογές 'προτάσεις'.

Για το blokada, όχι δεν έχω κανένα drain, κι εγώ από δω μέσα το έμαθα. Πριν είχα το adguard αλλά πλέον η free έκδοση του, αν υπάρχει ακόμα, δε μου φάνηκε τόσο λειτουργική. Οπότε προς το παρόν το blokada με ικανοποιεί πολύ.

Για το drain, αυτό λεγόταν για την εφαρμογή του adguard κυρίως, φαντάζομαι μπορεί να ισχύει και για το blokada σε κάποια κινητά - στο F1 δεν ισχύει σίγουρα, αλλά ήταν εικονικό καθώς επί της ουσίας ανάγκαζε όλες τις εφαρμογές να περνούν μέσα από αυτή οπότε και 'ξεγέλαγε' την μπαταρία και φαινόταν πως τρώει πολλή μπαταρία ενώ στην ουσία μέσα στο ποσοστό του υπήρχαν και όλες οι εφαρμογές που έλεγχε.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το Google smart lock ,υποτίθεται κρατάει το κινητό ξεκλειδωτο όταν κινείται μαζί σου αλλά δε λειτουργεί, πάλι μου ζητάει αποτύπωμα η κωδικό. Το έχει ενεργοποιήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν με αφήνει να περάσω το antutu benchmark , ενώ το έχω κατεβάσει σε apk. Μου γράφει ""Google Store does not permit to install this". Καμία ιδέα? (Έχω ενεργοποιήσει την επιλογή επιτρέπονται από άλλες πηγές).
Link to comment
Share on other sites

Παραλαβή χθες από banggood. Σύνολο 22 μέρες από την αποστολή.

Καλό κινητό, ένα κλικ καλύτερο σε όλα από RN9 που υπάρχει ήδη στο σπίτι. Αλλά:

 

1) Αρκετά χοντρό. Ιδιαίτερα σε σύγκριση με RN9 , που δεν θεωρείται και κανένα λεπτό κινητό. Αλλά φαίνεται τουλάχιστον η μπαταρία να ανταποκρίνεται στις προδιαγραφές και να κρατάει πολύ. Φορτίζει και σφαίρα.

Παράδειγμα φόρτισης: το έβαλα το πρωί πριν φύγω και από το 60% σε 100% σε 33'.

 

2) Υπάρχει πολύ έντονο πρόβλημα με το scrolling που αναφέρθηκε και στο r/xiaomi. Δεν είναι καθόλου smooth. Δεν ξέρω αν θα φτιαχτεί ή αν είναι κάτι που είχε και το f1.

 

Το κινητό είναι αρκετά γρήγορα, με πάρα πολύ καλή stock camera. Γενικά τα αξίζει τα χρήματα του, αλλά σίγουρα όλες οι εκδόσεις να είναι κατω από 200€ τελική τιμή ιδανικά.

 

Έκανα αίτημα για unlock bootloader, περιμενω 168 ώρες, μήπως κάνουμε κανένα root

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Παραλαβή χθες από banggood. Σύνολο 22 μέρες από την αποστολή.

Καλό κινητό, ένα κλικ καλύτερο σε όλα από RN9 που υπάρχει ήδη στο σπίτι. Αλλά:

 

1) Αρκετά χοντρό. Ιδιαίτερα σε σύγκριση με RN9 , που δεν θεωρείται και κανένα λεπτό κινητό. Αλλά φαίνεται τουλάχιστον η μπαταρία να ανταποκρίνεται στις προδιαγραφές και να κρατάει πολύ. Φορτίζει και σφαίρα.

Παράδειγμα φόρτισης: το έβαλα το πρωί πριν φύγω και από το 60% σε 100% σε 33'.

 

2) Υπάρχει πολύ έντονο πρόβλημα με το scrolling που αναφέρθηκε και στο r/xiaomi. Δεν είναι καθόλου smooth. Δεν ξέρω αν θα φτιαχτεί ή αν είναι κάτι που είχε και το f1.

 

Το κινητό είναι αρκετά γρήγορα, με πάρα πολύ καλή stock camera. Γενικά τα αξίζει τα χρήματα του, αλλά σίγουρα όλες οι εκδόσεις να είναι κατω από 200€ τελική τιμή ιδανικά.

 

Έκανα αίτημα για unlock bootloader, περιμενω 168 ώρες, μήπως κάνουμε κανένα root

 

Καλορίζικο! Έκανες το update που έχει; Μου φαίνεται περίεργο αυτό με το scrolling, εγώ προερχόμενος από το note 7 έχω πάθει πλάκα με το scrolling.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...