Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ήρθε η ενημέρωση του 11!!

 

(Oxygen OS 11.1.1.1.ACO1BA ) μικρή είναι 101ΜB

 

Για να δούμε ... ελπίζω να διορθώσει τα "παιδικά" προβλήματα ..

Ειδικά αυτό με τα χασιματα του WiFi είχε αρχίσει να γίνεται κουραστικό...

 

Ολα ΟΚ.

Τέλος το προβλημα με το WiFi.

Ως αναφορά την διάρκεια της μπαταρίας. Προσωπικά δεν ειδα καμια διαφορά μετά την αναβαθμιση από 10 σε 11.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την τελευταία έκδοση της 11 παρατηρώ αρκετή πτώση της μπαταρίας σε σχέση με τη 10.Το έχετε και άλλοι ή μόνο εγώ;

 

Τα άκυρα drain συνεχίζουν να υπάρχουν πάντως, το βλέπω κ εγώ που τρελή χρήση δεν κάνω σκέψου.

Αλλά πλέον,όπως έκανα και στα παλιότερα κινητά που είχα, καθημερινό restart το πρωί, η όταν δω μεγαλύτερη κατανάλωση απο αυτή που ξέρω οτι θα κάνει η συσκευή.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα το κινητό δεν μεν αφήνει να μπω στο Gmail. Με πετάει συνεχώς. Αυτό συμβαίνει και σε άλλες εφαρμογές όπως και σε μερικές σελίδες στο Facebook... Μάλλον πάω για factory reset... Το έχει πάθει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα το κινητό δεν μεν αφήνει να μπω στο Gmail. Με πετάει συνεχώς. Αυτό συμβαίνει και σε άλλες εφαρμογές όπως και σε μερικές σελίδες στο Facebook... Μάλλον πάω για factory reset... Το έχει πάθει κανείς άλλος;
Γενικό πρόβλημα το έχουν όλες οι συσκευές Android, αναβάθμισε το Android web view και θα στρώσει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας παιδιά δοκιμάσει το usb tethering ; Με την νέα έκδοση ; Εάν ναι λειτουργεί κανονικά ;

 

Το δοκίμασα μόλις, λειτουργεί κανονικά.

ΥΠΟΨΙΝ έχω περάσει τη νεα αναβάθμιση 11.1.1.2 που έχει βγει στον oxygen updater

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα μόλις, λειτουργεί κανονικά.

ΥΠΟΨΙΝ έχω περάσει τη νεα αναβάθμιση 11.1.1.2 που έχει βγει στον oxygen updater

 

σε ευχαριστώ είμαι με την 11.1.1.1 ακόμα θα περιμένω να δω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, έκανα από χθες την αναβάθμιση σε 11.1.1.2 με μια πρώτη ματιά μου φαίνεται ότι η μπαταρία είναι ελαφρώς πιο πεσμένη και τα σπάνια μικροκολληματα που είχα παρατήσει όταν έβαλα την 11 σα να έχουν φύγει.

Επίσης θέλω να ρωτήσω (ξανά) τι γίνεται με το 5g; Περιττο να (ξανά) πω ότι η cosmote δίνει την one plus και OnePlus την cosmote

Link to comment
Share on other sites

Καμία νεότερη εξέλιξη με το 5G. Η κοσμοτέ δεν υποστηρίζει την συσκευή και η 1+ δεν εχει περιλάβει στο αρχείο της την κοσμοτέ για να μπορεί να βλέπει η συσκευή 5G δίκτυα.

https://forums.oneplus.com/threads/enable-5g-for-android-11-on-oneplus-8-series-and-oneplus-7-5g.1345340/

εδω αν θες με δική σου ευθύνη μπορείς να δοκιμάσεις να το "φτιάξεις", υπόψιν οτι σε κάθε ενημέρωση λογισμικού θα πρέπει να κάνεις την ίδια δουλειά πάλι.

Προσωπικά δεν ασχολούμαι καν, οκ πλήρωσα ενα 5G τηλέφωνο, αλλά δεν μου έχει χρειαστεί πουθενά η παραπάνω ταχύτητα μέχρι στιγμής, άσε που δεν βλέπω τον λόγο να πιέζω το τηλέφωνο να βρει δίκτυο κλπ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καμία νεότερη εξέλιξη με το 5G. Η κοσμοτέ δεν υποστηρίζει την συσκευή και η 1+ δεν εχει περιλάβει στο αρχείο της την κοσμοτέ για να μπορεί να βλέπει η συσκευή 5G δίκτυα.

https://forums.oneplus.com/threads/enable-5g-for-android-11-on-oneplus-8-series-and-oneplus-7-5g.1345340/

εδω αν θες με δική σου ευθύνη μπορείς να δοκιμάσεις να το "φτιάξεις", υπόψιν οτι σε κάθε ενημέρωση λογισμικού θα πρέπει να κάνεις την ίδια δουλειά πάλι.

Προσωπικά δεν ασχολούμαι καν, οκ πλήρωσα ενα 5G τηλέφωνο, αλλά δεν μου έχει χρειαστεί πουθενά η παραπάνω ταχύτητα μέχρι στιγμής, άσε που δεν βλέπω τον λόγο να πιέζω το τηλέφωνο να βρει δίκτυο κλπ.[/quote

 

Συμφωνώ απόλυτα με την προσωπική σου άποψη και εγω δεν βιάζομαι, κάποια στιγμή θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια. βλεπω οι περισσοτεροι απο οτι καταλαβαινω γραφετε για το Ν10, αλλα το N100 το εχει κανεις; ειναι ευχαριστημενος; αποψεις; θελω να αντικαταστησω ενα Huawei P20 lite, που λογω χρηματων ειναι υποψηφιο αλλα δεν με εχει πεισει σε απολυτα χαρακτηριστικα..
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ένα μήνα και θεωρώ ότι κολλάει αρκετά

Περιμένω το update για να στρώσει.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θεματάκια με lag κατα την πλοήγηση στο μενού κλπ; Φαίνεται λες και πάει με 15 καρέ η οθόνη. Αν το κλειδώσω και το ανοίξω πάλι φτιάχνει άμεσα.

Συνήθως το έχω παρατηρήσει όταν "ξυπνάει" η οθόνη οταν με καλούν.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θεματάκια με lag κατα την πλοήγηση στο μενού κλπ; Φαίνεται λες και πάει με 15 καρέ η οθόνη. Αν το κλειδώσω και το ανοίξω πάλι φτιάχνει άμεσα.

Συνήθως το έχω παρατηρήσει όταν "ξυπνάει" η οθόνη οταν με καλούν.

Καλησπέρα φίλε μου και εγώ παρατήρησα κάτι ανάλογο τίς προηγούμενες μέρες, τις τελευταίες 2 φαίνεται να έχει στρώσει χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο (ξανά δυο φορές επανεκκίνηση) επίσης εμένα το έκανε σε συγκεκριμένες σελίδες μπαίνοντας από τον chrome

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kαι είναι ενεργοποιημένο σε κάθε κινεζοζιαομιά!

Ευχαριστώ!

 

Τα παράπονα αρχικά στην 1+ γιατί χρησιμοποιεί σαν "αρχείο" για το ποια δίκτυα ξέρει και μπορεί να συνδεθεί σε 5G, και κατα δεύτερον στην υποστήριξη των εταιριών εδώ, κυρίως της κοσμοτέ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και η μεγαλύτερη ευθύνη είναι της 1+. Άλλοι κατασκευαστές το αφήνουν ενεργό σε ολους τους παρόχους και γίνεται μια χαρά η δουλειά. Η κάθε Cosmote δεν θα κυνηγάει την κάθε εταιρεία να αλλάξει το script σε κάθε μοντέλο, ειδικά για τύπου Nord που έχουν ελάχιστες πωλησεις.

 

σε δική μου επικοινωνία πάντως, όπως και ενος άλλου μέλους απο εδω αν δεν κάνω λάθος, πήραμε την ίδια απάντηση και απο τους 2. Ουσιαστικά ο ένας πετάει το μπαλάκι στον άλλο για την υποστήριξη.

Σιγά μην κάτσει η 1+ να κυνηγάει την cosmote και το ανάποδο επίσης.

Αντίθετα αν δεις για συσκευές που κάνουν πωλήσεις(Sams,Apple) μια χαρά έχει υποστήριξη.

Τώρα είδα οτι στην σελίδα της η κοτέ έχει και το 9αρι που σημαίνει οτι "λογικά" θα πιάνει 5G Out of the box που λέμε.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι αν μπεις στο αντίστοιχο νήμα έχει αναφερθεί ότι το 5g ενεργοποιείται αυτόματα κατευθείαν out of the box.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εσάς το τηλέφωνο τρώει χοντρά κολλήματα ; εμάς Τό Ν 10 είναι κολλημένο μία στις δύο μέρες
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα από την Wind για ενεργοποίηση της υπηρεσίας VoLTE. Έλα όμως που δεν λειτουργεί στο Nord μας.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...