Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα δυστυχως μ εσπασε η οθονη του nord ,το πηγα κωτσοβολο κ μ ζητησαν 218ευρω !! για αλλαγη οθονης .το site της oneplus ζηταει γυρω στα 100ευρω ξερετε την διαδικασια για το σερβις ,τιμες κτλ απο τετοια εμπειρια?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι φίλε... υπολόγισε ένα 24% ΦΠΑ και κάνα δεκάρικο ίσως λίγο παραπάνω για μεταφορικά

https://www.oneplus.com/gr/support/repair-pricing

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έχει κανονικά στο προσθήκη δικτύου όπως και πριν δηλαδή.

 

Και το messenger έγινε αυτή η αηδία στην 11αρα με το αναδυόμενο παράθυρο και οχι με τα chat heads που είχε και η 10αρα.

Μπορείς να το αλλάξεις απο εδω7c34736925175ad308663d1d6bc079d7.jpg

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

που βρίσκεται αυτή η επιλογή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως δεν ξέρω,δε μ αρέσει ο σχεδιασμός.

Το κάθε ένα σε δικό του κουτάκι κλπ, πιο πολύ χώρο πιάνει τώρα παρά πριν.

Τα widgets όταν ανοίγει η συσκευή ειναι σε λάθος διαστάσεις και πρέπει να περάσουν μερικά δευτερόλεπτα για να φτιάξουν.

Το χτύπημα στην οθόνη για εμφάνιση πληροφοριών καθυστερεί σημαντικά πλέον, και μερικές φορές δεν πιάνει κιόλας. (Οχι το διπλο ταπ για να εμφανίσει την οθονη κλειδώματος)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αλλάξεις απο εδω7c34736925175ad308663d1d6bc079d7.jpg

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

άκυρο, το βρήκα αυτό που λες, αλλά δυστυχώς δεν θέλω αυτό.

Θέλω όπως ήταν το messenger στην 10αρα, όχι αυτό το χάλι με τις φυσαλλίδες που είναι τώρα.

Αυτό που λες το ειχα ήδη ενεργοποιημένο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι αν το απενεργοποιήσεις θα γινει οπως πριν στο android 10, αλλα τλκ δεν ισχύει έχεις δικιο.

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.να αλλάξω λίγο το θέμα των ημερών για το Android 11 και ζητήσω την βοήθεια οποίο ξέρει να μου πει για κανένα τζαμακι καλή ποιότητας; Να σημειώσω εδώ ότι από την αρχή το κινητό φοράει την δικιά του, η οποία σε 6 μήνες που έχω το κινητό μου έσπασε 2 φορές με μικρόατύχηματα, όχι πέσιμο. Πολύς κακής ποιότητας το γνήσιο,αν και εφαρμόζουν τέλεια σπάζουν εύκολα και δεν είμαι κανένας που δεν προσέχω! Σε άλλα κινητά αν θα αλλάξω 1 στα τρία χρόνια. Καμία σχέση με το τζαμακι του 5t.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.να αλλάξω λίγο το θέμα των ημερών για το Android 11 και ζητήσω την βοήθεια οποίο ξέρει να μου πει για κανένα τζαμακι καλή ποιότητας; Να σημειώσω εδώ ότι από την αρχή το κινητό φοράει την δικιά του, η οποία σε 6 μήνες που έχω το κινητό μου έσπασε 2 φορές με μικρόατύχηματα, όχι πέσιμο. Πολύς κακής ποιότητας το γνήσιο,αν και εφαρμόζουν τέλεια σπάζουν εύκολα και δεν είμαι κανένας που δεν προσέχω! Σε άλλα κινητά αν θα αλλάξω 1 στα τρία χρόνια. Καμία σχέση με το τζαμακι του 5t.

 

Πάνω σε αυτό, παίζει να έχεις και τη sandstone case; θέλω να ξέρω πως κάθεται το τζαμάκι. Δεν έχω βάλει ακόμα είμαι με τη ζελατίνα απο τον αύγουστο! Μια χαρά κρατάει, πριν μερικές μέρες παρατήρησα το πρώτο σημαδάκι σκέψου.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτό, παίζει να έχεις και τη sandstone case; θέλω να ξέρω πως κάθεται το τζαμάκι. Δεν έχω βάλει ακόμα είμαι με τη ζελατίνα απο τον αύγουστο! Μια χαρά κρατάει, πριν μερικές μέρες παρατήρησα το πρώτο σημαδάκι σκέψου.

Καλησπέρα ναι την έχω, έχω όλες τις γνήσιες θήκες, δεν έχει θέμα εφαρμόζεται τέλεια. Το θέμα είναι η ποιότητα από το τζαμακι είναι τραγική!!! Σπάει πανευκολα. Όταν βγάλεις την ζελατίνα και βάλεις τζαμακι αν θες πες μου ποιο πήρες, αν δεν βάλεις το γνήσιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

σκέφτομαι να αγοράσω το Nord και ήθελα να ρωτήσω αν είναι κανείς από Θεσσαλονίκη να μου πει αν πιάνει LTE-A και 5G (χωρίς να είναι ακόμα στις λίστες των παρόχων με τα κινητά 5G) και τι ταχύτητες πάνω-κάτω.

Link to comment
Share on other sites

στην wind δε μπορείς να έχεις 5G δε στο ανοίγουν

 

Γενικά η Wind δεν ξέρω αν έχει ενεργοποιήσει το 5G ακόμα στην Θεσσαλονίκη. Cosmote έχω και από φίλο ξέρω ότι έχει ξεκινήσει εν μέρη.

https://www.speedtest.net/ookla-5g-map

Εδώ δείχνει το δίκτυο της Wind ως pre-release ακόμα στην Θεσσαλονίκη. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι ενημερωμένο

Edited by pchi
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η Wind δεν ξέρω αν έχει ενεργοποιήσει το 5G ακόμα στην Θεσσαλονίκη. Cosmote έχω και από φίλο ξέρω ότι έχει ξεκινήσει εν μέρη.

https://www.speedtest.net/ookla-5g-map

Εδώ δείχνει το δίκτυο της Wind ως pre-release ακόμα στην Θεσσαλονίκη. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι ενημερωμένο

 

δεν υποστηρίζει τη συσκευή σου

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

δεν υποστηρίζει τη συσκευή σου

 

Υποθέτω ότι στους επόμενους μήνες θα την προσθέσουν στις πιστοποιημένες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

σκέφτομαι να αγοράσω το Nord και ήθελα να ρωτήσω αν είναι κανείς από Θεσσαλονίκη να μου πει αν πιάνει LTE-A και 5G (χωρίς να είναι ακόμα στις λίστες των παρόχων με τα κινητά 5G) και τι ταχύτητες πάνω-κάτω.

 

Cosmote σίγουρα όχι, Voda που έχω ως δεύτερη 1-2 μέρες δεν ειδα 5G, βέβαια δε μου ήρθε και καμία ειδοποίηση.

Υπόψιν, για να παίξει το 5G θα πρέπει να εχεις ΜΟΝΟ 1 σιμ και αυτή στη θέση 1 αλλίως ΔΕΝ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Cosmote σίγουρα όχι, Voda που έχω ως δεύτερη 1-2 μέρες δεν ειδα 5G, βέβαια δε μου ήρθε και καμία ειδοποίηση.

Υπόψιν, για να παίξει το 5G θα πρέπει να εχεις ΜΟΝΟ 1 σιμ και αυτή στη θέση 1 αλλίως ΔΕΝ.

 

Cosmote δεν πιάνει ούτε το LTE+ που έχει το Nord; Γενικά αν έχεις την καλοσύνη μπορείς να ανεβάσεις κάποιο screenshot από μερικά Speedtests;

Link to comment
Share on other sites

Cosmote δεν πιάνει ούτε το LTE+ που έχει το Nord; Γενικά αν έχεις την καλοσύνη μπορείς να ανεβάσεις κάποιο screenshot από μερικά Speedtests;

 

4G+ βλέπω στην δική μου συσκευή πάντως. Μέχρι εκεί. Test δεν έχω κάνει αλλα λογικά θα σου βάλω τις επόμενες μέρες, να πάω σε μέρος που ξέρω το σήμα και βλέπω σκέψου τις κεραίες.

Εκτος αν θες να δεις γενικότερα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

4G+ βλέπω στην δική μου συσκευή πάντως. Μέχρι εκεί. Test δεν έχω κάνει αλλα λογικά θα σου βάλω τις επόμενες μέρες, να πάω σε μέρος που ξέρω το σήμα και βλέπω σκέψου τις κεραίες.

Εκτος αν θες να δεις γενικότερα.

 

Για να δούμε πότε θα εμφανιστεί και το 5G πάνω.. Τώρα για τα speedtest αν μπορείς να κάνεις και κοντά και μακριά απο κεραία να δούμε διαφορές θα το εκτιμούσα πραγματικά! Αν είσαι σε μεγάλη πόλη βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο θα έχει τεράστια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Με την 11άρα έχω δει κάποια bug, πχ όταν πατάω 2 φορές το power btn για να μου ανοίξει την κάμερα καθυστερεί αρκετά ή δεν την ανοίγει και καθόλου, όταν βάζω χάρτες για πλοήγηση και τελειώσει η πλοήγηση στο notification bar δεν φεύγει η πλοήγηση, πρέπει να κλείσω το κινητό ή να κάνω διακοπή εφαρμογής.

Για τζαμάκι έχετε να προτείνετε κάποιο καλό/ποιοτικό;

Link to comment
Share on other sites

bugs έχω παρατηρήσει και άλλα.

Αποσυνδέσεις στο άκυρο απο το Watch GT που έχω, το ίδιο και απο τα ακουστικά.

Κρασάρει το poweramp όταν ακούω μουσική και φεύγει απο τη μπάρα ειδοποιήσεων ενω συνεχίζει να παίζει κανονικά.

Τυχαία battery drains ανευ λόγου, πίστευα είχαν διορθωθεί με τις ενημερώσεις της 10αρας αλλά να που επέστρεψαν.

Χτες στο άκυρο όλα λειτουργούσαν σε slow motion, ακόμα και η κύλιση της μπαρας, με restart εφτιαξε.

Έφυγα απο τα bugs της χιαομι στο Android One για να μου τα δίνει ξανά η 1+ δυστυχώς.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

bugs έχω παρατηρήσει και άλλα.

Αποσυνδέσεις στο άκυρο απο το Watch GT που έχω, το ίδιο και απο τα ακουστικά.

Κρασάρει το poweramp όταν ακούω μουσική και φεύγει απο τη μπάρα ειδοποιήσεων ενω συνεχίζει να παίζει κανονικά.

Τυχαία battery drains ανευ λόγου, πίστευα είχαν διορθωθεί με τις ενημερώσεις της 10αρας αλλά να που επέστρεψαν.

Χτες στο άκυρο όλα λειτουργούσαν σε slow motion, ακόμα και η κύλιση της μπαρας, με restart εφτιαξε.

Έφυγα απο τα bugs της χιαομι στο Android One για να μου τα δίνει ξανά η 1+ δυστυχώς.

Έλα που τελικά στο Α3 με Α11 δεν υπάρχουν bug, τρένο πάει το τηλέφωνο πως γυρίζουν τα πράγματα, λίγο στο security Μαρτίου να υπάρχει μια μικρή πτώση στην μπαταρία κατά τα άλλα άψογο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η ενημέρωση του 11!!

 

(Oxygen OS 11.1.1.1.ACO1BA ) μικρή είναι 101ΜB

 

Για να δούμε ... ελπίζω να διορθώσει τα "παιδικά" προβλήματα ..

Ειδικά αυτό με τα χασιματα του WiFi είχε αρχίσει να γίνεται κουραστικό...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η ενημέρωση του 11!!

 

(Oxygen OS 11.1.1.1.ACO1BA ) μικρή είναι 101ΜB

 

Για να δούμε ... ελπίζω να διορθώσει τα "παιδικά" προβλήματα ..

Ειδικά αυτό με τα χασιματα του WiFi είχε αρχίσει να γίνεται κουραστικό...

 

Αυτή πήραν (και εγώ μαζί) όσοι δεν έβαλαν την 11αρα που βγήκε αρχικά και μετά την απέσυραν.

Είναι εδώ και μέρες τούτη.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την τελευταία έκδοση της 11 παρατηρώ αρκετή πτώση της μπαταρίας σε σχέση με τη 10.Το έχετε και άλλοι ή μόνο εγώ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...