Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορούμε να πάμε σε σέρβις με φυσική παρουσία; Ή το στέλνουμε;
Εγώ το πήρα από Public, οπότε το πήγα σε αυτούς. Και θα βρουν αυτοί άκρη με την αντιπροσωπεία. Αυτό είναι το καλό όταν ΔΕΝ αγοράζεις από σκρουτζομάγαζα. ;)

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

απο το eshop του γερμανού το πήρα

μάλλον με courrier... πρέπει να τραβήξω τα data

τα γράφω στην εσωτερική μνήμη των 128

του κάνω πρόβα να τα τραβήξει πάλι... και λεει δεν υπάρχει φάκελος backup!!!! ενώ τον έχω φτιάξει

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Public, οπότε το πήγα σε αυτούς. Και θα βρουν αυτοί άκρη με την αντιπροσωπεία. Αυτό είναι το καλό όταν ΔΕΝ αγοράζεις από σκρουτζομάγαζα. ;)

 

κάποια εξέλιξη επι του θέματος;

σου έχω γράψει και παραπάνω, δεν είναι πρόβλημα της συσκευής αλλά κακής "επικοινωνίας" μεταξύ 1+ και των παρόχων εδω πέρα.

άλλες συσκευές τους παίζουν κανονικά εδω.

Φίλος με voda ειχε 5G στο p40 pro και στο 8Τ δεν εχει!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, όσο αναφορά το θέμα του 5G από ότι έχω καταλάβει είναι καθαρά θέμα One plus. Είχα μιλήσει μαζί τους για αυτό το θέμα την 1/6 και μου είπαν ότι κάποια μεγάλη... Μέρα θα το δώσουν στην προηγούμενη σελίδα είναι κιόλας η απάντηση τους
Link to comment
Share on other sites

κάποια εξέλιξη επι του θέματος;

σου έχω γράψει και παραπάνω, δεν είναι πρόβλημα της συσκευής αλλά κακής "επικοινωνίας" μεταξύ 1+ και των παρόχων εδω πέρα.

άλλες συσκευές τους παίζουν κανονικά εδω.

Φίλος με voda ειχε 5G στο p40 pro και στο 8Τ δεν εχει!

Ακόμα είναι νωρίς βρε... Πρέπει και αυτοί με τη σειρά τους να το στείλουν στον προμηθευτή τους.

 

Καλησπέρα σε όλους, όσο αναφορά το θέμα του 5G από ότι έχω καταλάβει είναι καθαρά θέμα One plus. Είχα μιλήσει μαζί τους για αυτό το θέμα την 1/6 και μου είπαν ότι κάποια μεγάλη... Μέρα θα το δώσουν στην προηγούμενη σελίδα είναι κιόλας η απάντηση τους
Σίγουρα είναι θέμα OnePlus. Η δοκιμή που έκανα είναι την ίδια χρονική στιγμή, στην ίδια περιοχή κάρτες και των τριών παρόχων με το oneplus δεν πήγαιναν πάνω από 4G+ και σε μιά Xiaomi mi 10t pro όλες έπιαναν κανονικά 5G. Αν μου έχουν πουλήσει κάτι που δεν το έχει στο προϊόν, με σκοπό ΝΑ το φτιάξουν μελλοντικά... πραγματικά... και συγγνώμη για την έκφραση... να το βάλουν στον πάτο τους. Για την OnePlus πάντα μιλάω. Το Public δεν φταίει σε κάτι.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν το διόρθωσαν το θέμα με το φορμάτ που γίνεται στο nord στα καλά καθούμενα; Σήμερα ενώ το είχε στο χέρι, έκανε φορμάτ μόνο του. Νόμιζα ότι είχε διορθωθεί το πρόβλημα αυτό. Απαράδεκτη η oneplus, στο θέμα αυτό. Τα έχασε όλα ο κάτοχος της συσκευής.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν το διόρθωσαν το θέμα με το φορμάτ που γίνεται στο nord στα καλά καθούμενα; Σήμερα ενώ το είχε στο χέρι, έκανε φορμάτ μόνο του. Νόμιζα ότι είχε διορθωθεί το πρόβλημα αυτό. Απαράδεκτη η oneplus, στο θέμα αυτό. Τα έχασε όλα ο κάτοχος της συσκευής.

 

99% εχει διορθωθεί μιας και δεν εχω διαβάσει ξανά για κάτι σχετικό.

Σίγουρα είχε βαλει τις ενημερώσεις;:p

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήταν στην τελευταία έκδοση. Τότε που είχε γίνει ο χαμός που το έκανε σε όλους, το πρόλαβε. Αλλά χθες έκανε μόνο του φορματ στα καλά καθούμενα. Μεγάλη ξενερα.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που είχε βγάλει, νομίζω ήταν 5g. Το μοντέλο είναι αυτό με τα 256gb
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που είχε βγάλει, νομίζω ήταν 5g. Το μοντέλο είναι αυτό με τα 256gb
Και εγώ το Nord 256GB είχα. Δε μου είχε κάνει ποτέ format μονο του.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το Nord 256GB είχα. Δε μου είχε κάνει ποτέ format μονο του.

 

Εγώ πάντως το έχω σώσει 2 φορές.

Την πρώτη το πήρα χαμπάρι γιατί αποσυνδέθηκε το Watch GT που έχω και λεω τι παίχτηκε. Το βλέπω με σβηστή οθόνη και στο ξαφνικό να εμφανίζει το λογότυπο. Πατάω vol down και power ώστε να σβήσει και μετά άνοιξε κανονικά.

Παίρνω μπακαπ.

Την 2η φορά το άφησα να κάνει ότι ήθελε να δω που θα φτάσει, εν τέλει είχε κολλήσει στο boot και το κυκλάκι έκανε βόλτες μόνο. Το είχα αφήσει σίγουρα κανένα 10 λεπτο εκει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω σώσει 2 φορές.

Την πρώτη το πήρα χαμπάρι γιατί αποσυνδέθηκε το Watch GT που έχω και λεω τι παίχτηκε. Το βλέπω με σβηστή οθόνη και στο ξαφνικό να εμφανίζει το λογότυπο. Πατάω vol down και power ώστε να σβήσει και μετά άνοιξε κανονικά.

Παίρνω μπακαπ.

Την 2η φορά το άφησα να κάνει ότι ήθελε να δω που θα φτάσει, εν τέλει είχε κολλήσει στο boot και το κυκλάκι έκανε βόλτες μόνο. Το είχα αφήσει σίγουρα κανένα 10 λεπτο εκει.

 

Εντάξει, απαράδεκτη κατάσταση και δεν το παραδέχονται, στο support μου είπαν ότι πρώτη φορά ακούνε να γίνεται κάτι τέτοιο σε nord :lol:

και στην αρχή όταν εμφανίστηκε, τους έδωσα ένα ελαφρυντικό ότι οκ, bug ήταν το διορθώσανε. Ένα εξάμηνο μετά να συμβαίνει ακόμα απαράδεκτο. Και θέλουν να μπουν με αξιώσεις στην upper mid range σειρά με τέτοια συμβάντα; Σε κινητά των 450€?

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Μουρθε σημερα το κινητο και οταν βαζω γλωσσα αγγλικα δεν εχει σαν περιοχη την Ελλαδα....

 

εντωμεταξυ την Κυπρο την εχει σαν επιλογη αμα βαλεις γλωσσα Αγγλικα...!!!!

Edited by maik356
Link to comment
Share on other sites

Έχω το oneplus nord, ρε παιδιά τώρα με τις ζεστές συνέχεια όταν είμαι στο αμάξι μου βγάζει μήνυμα πως ανέβηκε η θερμοκρασία του κινητού. Μέσα σε λίγα λεπτά γίνεται αυτό.

Και κολλάει όλο το κινητό..

Σας συμβαίνει και εσάς;

Πρώτη φορά μου έχει συμβεί με κινητό να βλέπω τόσο συχνά μήνυμα για την θερμοκρασία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είχε συμβεί και σε εμένα πολλές φορές και με το nord αλλά και με άλλες συσκευές παλιότερα . Αυτό γίνεται για προστασία της συσκευής και της μπαταρίας της από την θερμοκρασία . η συσκευή όταν καταλάβει ότι υπάρχουν συνθήκες οι οποίες μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα ρίχνει την συσκευή σε κατάσταση ασφαλείας περιορίζοντας την επεξεργαστική ισχύ και γενικά τις λειτουργείες τις μέχρι η θερμοκρασία να ειναι σε ένα επίπεδο ανεκτού για την συσκευή. το αυτοκίνητο γενικά μπορεί εύκολα να αναπτύξει τέτοιες θερμοκρασίες εσωτερικά και στα πλαστικά και σε ντουλαπάκια .( αντίστοιχο θέμα υπάρχει και με στο κρύο ) Edited by radiohan
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει ανεβάσει ποτέ θερμοκρασία παρά μόνο στη φόρτιση όπως είναι λογικό τώρα το καλοκαίρι.

Βέβαια δεν είμαι και αντιπροσωπευτικό δείγμα γιατί δεν κάνω και καμιά τρελή χρήση.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω add device (στο επισημο site )και να βαλω το imei του κινητου και ολο μου λεει

 

Oops, the store is too crowded. Please try again later.

 

αυτο συμβαινει εδω και δεκα μερες (ολες τις ωρες).....κινητο αγορασμενο απο το site το ελληνικο κατευθειαν.....μιλαω με το support....ακρη δεν εβγαλα

 

εχετε καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εντυπώσεις από χρήστη του κινητού?

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε νέα ενημέρωση 11.1.4.4.AC01BA

μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας

μειωμένη κατανάλωση σε μερικά σενάρια

διορθώθηκαν οι καθυστερημένες ειδοποιήσεις

αναβαθμιση σε patch 2021.06

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το είδα και χτες, και μπορώ να πω απο όσα συγκριτικά έχουν βγει αν ισχύει η τιμη στα 399€ επίσημα εδώ είναι μια χαρά με τα χαρακτηριστικά του.

Ίσως να το ψήνω και για τη μετάβαση.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ αλλά από ότι είδα σε reviews ίσως κυκλοφορήσει μόνο η 6/128 έκδοση στην Ελλάδα. Έχει παραγγείλει κανείς σας από το Ελληνικό Site της Oneplus χωρίς ΦΠΑ? Γιατί δεν βλέπω κάτι και ρώτησα στο τσατ και μου είπαν να κάνω κανονικά την παραγγελία και θα με βοηθήσουν με την αφαίρεση του ΦΠΑ από το σύνολο αλλά δεν μου είπαν αναλυτικά και τους ρώτησα αν χρειάζονται χαρτια και μου είπαν οχι, μπορούν μέσω ΑΑΔΕ 39α?
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιαστηκε το Nord 2, ενδιαφερον φαινεται... Nord 2 5G Review

 

Με αυτα που ακούγονται κ απο review παιζει να είναι απο τα καλυτερα σε αυτη την κατηγορια τιμης.. Ακομα κ με τα oneplus 9 κ 9 pro γι αυτα που ζητάνε το Nord 2 5G είναι πιο τίμιο..

Γενικα ισως αν οχι το κορυφαίο απο τα κορυφαία σε αυτα τα χρηματα.. Καμερα , οθονη , μπαταρια , κ πολυ δυνατό επεξεργαστή παει σφαιρα ειναι πειρασμός πιστεύω..

 

https://www.phonearena.com/reviews/OnePlus-Nord-2-Review_id5187

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...