Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με root (μόνο παλιά σε iPhone με jailbreak).

Τι κερδίζεις με το να ρουταρεις ένα android κινητό;

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το βασικότερο για μένα είναι ότι, μετά το ρουτάρισμα, μπορείς να εγκαταστήσεις στο κινητό σου το Lucky Patcher. Με αυτό μπορείς να ενεργοποιήσεις Add Block στο κινητό και να "μετατρέψεις" πάρα πολλές εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν σε "αγορασμένες"! ;)

 

Υπάρχουν και άλλοι λόγοι αλλά για μένα αυτοί οι δύο είναι οι βασικοί!

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου ή όχι, αλλά παρατηρώ καλύτερη αυτονομία μπαταρίας που δεν είναι και το δυνατότερο σημείο στο δικό μου κομμάτι τουλάχιστον.

Βέβαια με την χρήση που του κάνω, το αφήνω το βράδυ στον φορτιστή με ενεργοποιημένη το adaptive charging και την κρατάει στο 80% για ώρες.

Απο Δεκέμβρη και λόγω δουλειάς, το πρωί που ξυπνάω μέχρι να φύγω είμαι με 65% και το βάζω να φορτίσει μέχρι τις 7 που φεύγω, ίσως έτσι να δουλεύει καλύτερα.

μόνο τα Σ/Κ μένει το βράδυ στον φορτιστή αλλά το κατεβάζω μέχρι και το 15-20%

Καλησπέρα φίλε μου θα ήθελα να σε ρωτήσω τι είναι το adaptive charging και πως το ενεργοποιω στην συσκευή μας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου θα ήθελα να σε ρωτήσω τι είναι το adaptive charging και πως το ενεργοποιω στην συσκευή μας;

 

Ρυθμίσεις -> Μπαταρία -> Βελτιστοποιημένη φόρτιση.

Ουσιαστικά μαθαίνει πότε δεν το χρησιμοποιείς και πότε το βάζεις στην φόρτιση ΑΛΛΑ και πότε περίπου θα το βγάλεις (ιδιαίτερα δε αν έχεις και ξυπνητήρι ορισμένο) και θα σου κρατήσει τη μπαταρία στο 80% μέχρι να ειναι η ώρα του να βγει.

ΠΧ κοιμάσαι στις 22:00 με 20% μπαταρία και ξυπνάς στις 7. Μέχρι τις 5:30 πχ μπορεί να εχει τη μπαταρία στο 80% φορτισμένη και την υπόλοιπη ώρα να την πηγαίνει σταδιακά στο 100% μέχρι να το βγάλεις εσυ (περίπου στις 7) αλλά θέλει να σε "μάθει" πρώτα, Αν έχεις στάνταρ μοτίβο βάλε - βγάλε, σε 2-3 μέρες θα ξεκινήσει να το κάνει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Μπαταρία -> Βελτιστοποιημένη φόρτιση.

Ουσιαστικά μαθαίνει πότε δεν το χρησιμοποιείς και πότε το βάζεις στην φόρτιση ΑΛΛΑ και πότε περίπου θα το βγάλεις (ιδιαίτερα δε αν έχεις και ξυπνητήρι ορισμένο) και θα σου κρατήσει τη μπαταρία στο 80% μέχρι να ειναι η ώρα του να βγει.

ΠΧ κοιμάσαι στις 22:00 με 20% μπαταρία και ξυπνάς στις 7. Μέχρι τις 5:30 πχ μπορεί να εχει τη μπαταρία στο 80% φορτισμένη και την υπόλοιπη ώρα να την πηγαίνει σταδιακά στο 100% μέχρι να το βγάλεις εσυ (περίπου στις 7) αλλά θέλει να σε "μάθει" πρώτα, Αν έχεις στάνταρ μοτίβο βάλε - βγάλε, σε 2-3 μέρες θα ξεκινήσει να το κάνει.

Οκ, το κατάλαβα, σε ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις

Link to comment
Share on other sites

Να την περάσω την 11αρα τελικά παίδες η όχι ακόμα; πως τα βλέπετε εσείς; δεν ειμαι σε φάση για διαγραφή δεδομένων κλπ.

Αν δεν κάνω λάθος με τον oxygen updater δε νομίζω να κάνει διαγραφή. Είμαι σε stable.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

έχω ρωτήσει και πάλι, θα ρωτήσω άλλη μια αν ξέρει κανεις.

μέσω oxygen updater θα το περάσει απο πάνω η θα κάνει full wipe;

Επίσης έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο άλλο καλώδιο που να κάνει warp charge;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έρθει θα το βάλω.Δε νομίζω να κρατηθώ.

Επίσης δεν θα κάνω καθαρή εγκατάσταση.Δεν έχει νόημα να ταλαιπωρουμαστε χωρίς να υπάρχει λόγος.

 

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστεύω θα μας έρθει σε λίγο...

 

Αν και ο Oxygen updater το ίδιο πρέπει να κάνει

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πέρασα με oxygen updater από πάνω χωρίς να κάνω τίποτα άλλο και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Καλύτερη λειτουργία γενικά σε όλα.
www.guessthescore.gr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πέρασα με oxygen updater από πάνω χωρίς να κάνω τίποτα άλλο και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Καλύτερη λειτουργία γενικά σε όλα.

 

και στο πέρασε κανονικά έτσι; χωρίς να ζητήσει τίποτα άλλο;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πέρασα με oxygen updater από πάνω χωρίς να κάνω τίποτα άλλο και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Καλύτερη λειτουργία γενικά σε όλα.

 

Επελεξες το full ή το incremental?

Link to comment
Share on other sites

@mike^^ Ναι incremental.

 

@sakispaok4 Αφού σου έρθει ειδοποίηση από τον oxygen updater, πατάς να κατεβεί το αρχείο, αφού κατέβει πας Ρυθμίσεις, Σύστημα, Ενημερώσεις Συστήματος, πατάς πάνω δεξιά στο γρανάζι και μετά Τοπική αναβάθμιση και είσαι έτοιμος.

Αυτά στο 1+ 8pro και υποθέτω ότι το ίδιο θα είναι και εδώ.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

@mike^^ Ναι incremental.

 

@sakispaok4 Αφού σου έρθει ειδοποίηση από τον oxygen updater, πατάς να κατεβεί το αρχείο, αφού κατέβει πας Ρυθμίσεις, Σύστημα, Ενημερώσεις Συστήματος, πατάς πάνω δεξιά στο γρανάζι και μετά Τοπική αναβάθμιση και είσαι έτοιμος.

Αυτά στο 1+ 8pro και υποθέτω ότι το ίδιο θα είναι και εδώ.

 

Αυτό είναι το θέμα, ότι δεν μου έχει έρθει τίποτα από πουθενά για το nord.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να μπεις κατευθείαν στην εφαρμογή του oxygen updater, το λέω μήπως έχουν απενεργοποιηθεί κατά λάθος οι ειδοποιήσεις της εφαρμογής.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να μπεις κατευθείαν στην εφαρμογή του oxygen updater, το λέω μήπως έχουν απενεργοποιηθεί κατά λάθος οι ειδοποιήσεις της εφαρμογής.

 

Τίποτα δεν γίνεται. Πουθενά δεν μου το βγάζει

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν γίνεται. Πουθενά δεν μου το βγάζει

 

Μου κάνει εντύπωση να μην στο δίνει σαν επιλογή ο Oxygen Updater, έχεις δώσει όλα τα δικαιώματα που ζητάει στην αρχή, συν το μοντέλο κλπ;

Επίσης μιας και δεν ειδα να αναφέρεται πουθενά,ο Oxygen Updater είναι εφαρμογή του store! όχι μέσα απο τις ρυθμίσεις!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι εχει βγει και για το Ν10, ειναι αλλη συσκευη.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σε αυτό το τόπικ γιατί έλεγε Nord

Που να φανταστώ ότι ότι γράφουμε είναι για άλλα nord?

 

Ευχαριστώ για το info

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...