Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο Γερμανός ανακοίνωσε της τιμές για τα νεα Nord N10 €359, Nord N100 €199.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια το κακό είναι ότι ανακοίνωσε η OnePlus τα δυο νεα N10, N100 θα λάβουν μονο το Android 11 και για δύο χρόνια ενημερώσεις ασφαλείας τίποτα άλλο. Ένταξη ούτε η Xiaomi τέτοια ξεφτίλα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μας Nord πόσα updates θα πάρει;

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς στην κάμερα στο 2Χ τα χρώματα να βγαίνουν πιο απαλά, σε σημείο να είναι αρκετά αχνά; Να μην είναι τόσο έντονα όπως στο κανονικό εννοώ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η κυρία.καμερα.ειναι. σχετικά αξιόλογη

Οι λοιπές.....

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Με το oxygen μπορείς να έχεις διαφορετικό ήχο ειδοποίησης ξεχωριστά σε εφαρμογές ;

Πχ στο Viber δεν έχει τον δικό του το κλασσικό.

Γίνεται κάπως ή μπα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Με το oxygen μπορείς να έχεις διαφορετικό ήχο ειδοποίησης ξεχωριστά σε εφαρμογές ;

Πχ στο Viber δεν έχει τον δικό του το κλασσικό.

Γίνεται κάπως ή μπα ;

 

Μέσα από το viber... Ρυθμίσεις- Ειδοποιήσεις - Ήχος ειδοποίησης - Ήχος.

Αυτό σε op 3t με pie. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/24556566/Mocolo-TG-Full-Face-Tempered-Glass-Black-OnePlus-Nord.html Καλησπέρα μου έσπασε το τζαμακι- μαμα- μετα απο πτώση. Ξέρει κανείς αν αυτό αξίζει ή κάποιο άλλο; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

μα δεν έχει εργοστασιακό τζαμάκι η συσκευή, μονο ζελατίνα.

Σου έσπασε η οθόνη εννοείς;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

μα δεν έχει εργοστασιακό τζαμάκι η συσκευή, μονο ζελατίνα.

Σου έσπασε η οθόνη εννοείς;

Καλησπέρα φίλε μου. Εννοώ αυτό που έγραψα κιόλας, έχω περάσει εργοστασιακό τζαμακι το οποίο αγορά και έσπασα. Και λόγο ότι δεν θέλω να δώσω 20€+ έξοδα αποστολής θέλω κάτι πιο οικονομικό. Έχεις καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια, 2 ερωτησεις.

 

1) Η γνωμη σας, αξιζει η μεταβαση απο Oneplus 6 σε Nord? Λαβετε υποψιν σας οτι δεν εχω σαν επιλογη την αναμονη μιας και πρεπει να το δωσω το κινητο στον πατερα μου και να παω σε κατι καινουριο, ομως δεν με παιρνει για τα "μεγαλα". Αν δεν αξιζει, μονο σε μεταχειρο θα μπορουσα να δω κανα 8αρι πχ ισως.

 

2) Που παιζει η καλυτερη τιμη αυτη τη στιγμη σε Nord? Κοτσοβολος ειναι φαρμακειο (αλλα θυμαμαι που και που το ειχε βαλει και -50ε), παιζει καμια καλη τιμη banggood ή αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενοχλεί το MIUI θα σου έλεγα να πάρεις μεταχειρισμένο ημερών (πωλούνται αρκετά σε γνωστό site αγγελιών και μη) το Mi 10 T κι αν μπορείς το Pro ακόμη καλύτερα! Εγώ το έχω (απλό 10Τ ) ζευγάρι με το 1+ 7 pro μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην ακούς για οθόνη ips κλπ ( εκτός αν έχεις κόλλημα με τις amoled) μιλάμε το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό έχει και ωραία σούπερ themes δεν το βαριέσαι με τίποτα, όρεξη να έχεις.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενοχλεί το MIUI θα σου έλεγα να πάρεις μεταχειρισμένο ημερών (πωλούνται αρκετά σε γνωστό site αγγελιών και μη) το Mi 10 T κι αν μπορείς το Pro ακόμη καλύτερα! Εγώ το έχω (απλό 10Τ ) ζευγάρι με το 1+ 7 pro μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην ακούς για οθόνη ips κλπ ( εκτός αν έχεις κόλλημα με τις amoled) μιλάμε το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό έχει και ωραία σούπερ themes δεν το βαριέσαι με τίποτα, όρεξη να έχεις.

 

Η αληθεια ειναι οτι εχω μια συμπαθεια στις amoled αλλα δε θα ηταν προβλημα αυτο. Κυριως προβλημα θα ηταν οτι μου αρεσει το stock android και γι'αυτο κοιταζω παλι για oneplus και κοιταζω και το Pixel 4a αν και θα ειναι ακομα πιο αδυναμο

Link to comment
Share on other sites

OnePlus Nord η TCL10PRO καθαρό Android υπέροχες οθόνες και κάμερες και καλές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει παρατηρήσει κανείς το green tinting της οθόνης σε χαμηλό φωτισμό? Στη συσκευή μου είναι σχετικά έντονο σε dark mode και εφαρμογές όπως Chrome που το φόντο είναι γκρι. Δεν είναι και τόσο τραγικό αλλά όταν βλέπεις φθηνές συσκευές xiaomi με amoled χωρίς θέματα και έχεις το nord 400 ευρώ με τέτοια οθόνη σε πιάνει μια απογοήτευση. Αντί να δώσουν λεφτά σε 3 έξτρα κακές κάμερες μπορούσαν να βάλουν λίγο πιο ποιοτική οθόνη Edited by kotsosbb
Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω παρατηρήσει απο την πρώτη μέρα, και δυστυχώς update με το update δε λένε να το διορθώσουν πλήρως. Ακόμα και σε φουλ φωτεινότητα φαίνεται.

Επίσης αν εχεις κάποι γκρι φόντο, δεξια απο τις μπροστινές κάμερες αφήνει κάτι σαν "ίχνος" ghosting αν υπάρχουν άλλα εικονίδια.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω παρατηρήσει απο την πρώτη μέρα, και δυστυχώς update με το update δε λένε να το διορθώσουν πλήρως. Ακόμα και σε φουλ φωτεινότητα φαίνεται.

Επίσης αν εχεις κάποι γκρι φόντο, δεξια απο τις μπροστινές κάμερες αφήνει κάτι σαν "ίχνος" ghosting αν υπάρχουν άλλα εικονίδια.

 

Το πρόσεξα κι αυτό χθες το βράδυ, από τότε που το είδα δε μπορούσα να το ξεδω :P

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν εχεις κάποι γκρι φόντο, δεξια απο τις μπροστινές κάμερες αφήνει κάτι σαν "ίχνος" ghosting αν υπάρχουν άλλα εικονίδια.

 

Μήπως είναι burn in κ πρέπει να επικοινωνήσετε με την εταιρεία..?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόσεξα κι αυτό χθες το βράδυ, από τότε που το είδα δε μπορούσα να το ξεδω :P

 

Δυστυχώς κ εγώ, αλλά μετά απο σχεδόν 4 μήνες, το έχω συνηθίσει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρουμε τι ισχύει για το Nord και το 5G?

Eιναι έτοιμο ?Πρέπει να κάνουμε κάτι?

 

Sent from my AC2003 using Tapatalk

 

Παιδεύομαι από την Παρασκευή, που το έχω ενεργοποιήση ακολουθώντας ολόκληρη διαδικασία που βρήκα στο forum της Oneplus, να πείσω την Cosmote να μου το ενεργοποιήσει στην γραμμή μου χωρίς μέχρι σήμερα αποτέλεσμα. Μάλλον θα ψάξω να βρω φίλο με συμβατή συσκευή για να στείλω από αυτή το μήνυμα ενεργοποίησης.

Για την ώρα στο cell mapper δέιχνει ότι έχει 5G αλλά είναι restricted.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσει τη σιμ μου σε συσκευή φίλου αλλά δεν πιάνει, δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ με πείραγμα και xml αρχεία που διάβαζα για να ενεργοποιήσω.

Στις ρυθμίσεις σας γράφει 2G/3G/4G/5G η μέχρι το 4G;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσει τη σιμ μου σε συσκευή φίλου αλλά δεν πιάνει, δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ με πείραγμα και xml αρχεία που διάβαζα για να ενεργοποιήσω.

Στις ρυθμίσεις σας γράφει 2G/3G/4G/5G η μέχρι το 4G;

 

Χρόνια πολλά, χωρίς να κάνεις τις αλλαγές στο xml file και μετά με το γνωστό (μετά από κάθε επαννεκίνηση) *#*#4636#*#* στο οποίο πρέπει να επιλέξεις το NR/LTE/.... δεν μπορείς να δεις 5G.

Εγώ που έχω κάνει τις αλλαγές έχω 5g ένδειξη αλλά με γυρίζει στα 850 (Band 20) με αποτέλεσμα οι μετρήσεις σε speedtest να είναι απογοητευτικές. Η καλύτερη μέτρηση σε 5G είναι 101/38 με 10ms, ενω στο ίδιο σημείο με LTE-A 202/53.

Μάλλον πρέπει να περιμένουμε την Oneplus για επίσημη υποστήριξει του δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

οπότε θα περιμένω αν τυχών γίνει επίσημη υποστήριξη, αλλιώς δεν έγινε και κάτι, με καλύπτουν πλήρως οι ταχύτητες του 4G+ έτσι κ αλλιώς.

Ναι οκ, πήραμε 5G συσκευή, αλλά ήδη φοβάμαι τα δεδομένα μου με τις ******** που είχαν γίνει σε παλαιότερη ενημερωση, δεν μπλέκω καθόλου με το κινητό.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...